Gönderen Konu: Saç simülasyonu yaptırmayın  (Okunma sayısı 38113 defa)

jadu55

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç simülasyonu yaptırmayın
« Yanıtla #15 : 20 Ekim 2019, 15:21:55 »
Merhaba
İlk seans q switch lazer silimi üzerinden 23 gün kadar geçti ve son durumu gösterir bir fotoğraf paylaştım
Silinme iyi gidiyor İkinci seans 31 Ekim’de olacak .Sanırım ikinci seansta sonra saç ekimi için kabul edilebilir duruma gelebilecek
Dün akşam tv de O ses Türkiye de Acun Ilıcalı’nın da saçında ışık altında yeşillikler gördüm .topik ve zannediyorum dermmatch ile kapatıyordu fakat artık kapatamayacak duruma gelmiş
Bende de aynen böyle olmuştu ;ilerliyor ve toplum içinde utanç verici bir hal alıyor sonunda
Yaptırmayın dostlar iyi olacak derken rezil olursunuz

Aykut Özhan

• Jr. Member
  • **
    • Saç simülasyonu
« Yanıtla #16 : 20 Ekim 2019, 20:49:40 »
Sayın jadu55 öncelikle geçmiş olmuş dileklerimi iletmek isterim. Bu işlemi yapanın profesyonel olduğunu düşünmüyorum herhalde kafada saçlı bölgede çalışmayı yeni deneyen bir dövmeci yapmış gibi geldi bana. Saç ekimi yaptiracaginizi yazmissiniz aşağıda kötü yapilmiş bir örnek koyuyorum baktiktan sonra şu sorularımı cevaplarmısınız rica etsem.
-Bu fotoğrafi gördükten sonra saç ekimi yaptırmaktan vazgeçtiniz mi?
-Bu fotoğrafı gördüğünüz ve artık kötü saçekimi sonuçları hakkında bilginiz olduğuna göre "Kimse saç ekimi yaptırmasın tavsiye etmem" dermisiniz?

jadu55

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #17 : 20 Ekim 2019, 21:12:43 »
Öncelikle iyi dileklere teşekkür ederim

Saç ekimi bilimsel olarak kanıtlanmış ve yetkin kişilerin yapması gereken bir cerrahi işlemdir;pozitif bilim ürünüdür ;her cerrahi işlemde komplikasyon olabilir ;bu durum etkinliği onyıllarca kanıtlanmış bir tedavi yöntemini geçersiz saymamıza sebep olmaz;sadece yetkin ellere kendimizi emanet etmemiz gerektiğini gösterir

Şimdi gelelim bu saç simülasyonu  olayına
İyi yapılmış olarak görünen çalışmaların sonuçta hüsran ile sonuçlandığını mağdur olduğum bu süreçte defalarca gördüm

Her yapılan işlem sonuçta yeşil yeşil insanların kafasında parlıyor ;yapılan kaşları sildirmek için kadınlar sıraya girmiş

İşlemin ayrıntılarını kullanılan boyaları işlem silmek için kullanılan kusturucu boyaları hepsini incelemiş öğrenmiş bir kişi olarak bu saçma ve zararlı işlemi engellemek için bu konuyu açtım

Hayatını hekimlik ile kazanan ve hergün onlarca kişiye sıhhat vermek için uğraşan birisi olarak bir kişiyi bile bu hatadan kurtarabilirsem ne mutlu bana

Aykut Özhan

• Jr. Member
  • **
    • Saç simülasyonu
« Yanıtla #18 : 20 Ekim 2019, 21:34:59 »
Yetkin ellere kendimizi emanet etmemiz konusunda aynen katiliyorum. Fakat pozitif bilim konusunda katilamıyorum çünki başlıkları incelerseniz Dr. Zafer bey tarafından da bu işlemin yapıldığını görebilirsiniz sanırım sizimle aynı fikirde olmayan meslektaşlarınız var.  Cevabınız için teşekkür ediyorum. Tekrar geçmiş olsun diyorum.

jadu55

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #19 : 20 Ekim 2019, 21:41:52 »
Yetkin ellere kendimizi emanet etmemiz konusunda aynen katiliyorum. Fakat pozitif bilim konusunda katilamıyorum çünki başlıkları incelerseniz Dr. Zafer bey tarafından da bu işlemin yapıldığını görebilirsiniz sanırım sizimle aynı fikirde olmayan meslektaşlarınız var.  Cevabınız için teşekkür ediyorum. Tekrar geçmiş olsun diyorum.
Pozitif bilim kavramının ne anlama geldiğini incelemenizi tavsiye etmekle beraber bir hekimin hekimlik mesleğini yapmayıp scalp bölgesine boya noktalaması yapmasını garip bulduğumu söylemek isterim
İyi akşamlar

Kapital

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #20 : 21 Ekim 2019, 20:13:30 »
Zafer hoca bildigim kadari ile manisa devlet hastanesinde yillarca bashekimligi yapti ve suanda da hekimlik yapmaya devam ediyor. sac simulasyonu hakkinda ise malesef bir tecrubem veya bilgim yok

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 22 Ekim 2019, 11:36:48 »
Pozitif bilim kavramının ne anlama geldiğini incelemenizi tavsiye etmekle beraber bir hekimin hekimlik mesleğini yapmayıp scalp bölgesine boya noktalaması yapmasını garip bulduğumu söylemek isterim
İyi akşamlar

Zafer hoca Kendisi Baş Hekim hocam Hekimlik mesleğini icra eden değerli bir hocamız. Aynu zamanda böyle bir hobi de diyebiliriz işlemi yapıyor. Ki yapmadan önce Abd de gerekli eğtimi senelerce aldığını biliyorum yaptıranlardan, Bence en iyi şekilde de uyguluyordur en azından bilinçli eğitimli kişilerin yapması daha mantıklı.
Global Moderator

jadu55

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #22 : 22 Ekim 2019, 19:55:28 »
Zafer hoca Kendisi Baş Hekim hocam Hekimlik mesleğini icra eden değerli bir hocamız. Aynu zamanda böyle bir hobi de diyebiliriz işlemi yapıyor. Ki yapmadan önce Abd de gerekli eğtimi senelerce aldığını biliyorum yaptıranlardan, Bence en iyi şekilde de uyguluyordur en azından bilinçli eğitimli kişilerin yapması daha mantıklı.
Bilgilendirme için teşekkür ederim

byburkay

• byburkay
  • Hero Member
« Yanıtla #23 : 24 Ekim 2019, 11:53:59 »
Bilgilendirme için teşekkür ederim

selamlar abi , senden görüş almak isterim.
benim daha önce sorunlu bir ekimim oldu ve sonrasında bu ekimi yeniden ekim yaptırarak hakan hocada düzelttirdim ve güzel bir görünüme kavuştu diyebilirim
şimdi kullanabilecek saç donorü muhtemel olarak kalmadı en fazla 500 greft olabilir sanırım.
işte bu durumda yeni ekimi vucut + sakal + saç olarak yaptırabilrim vertex açık/seyrek orta bölüm seyrek diyebilrim ama yine iyi durumda
aşağıdaki linkte son resimlerim mevcut https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=5347.345

bu durumda önerebilir misin sen ? bana pigmentasyon yeni ekimi şuan yaptırmak istemiyorum açıkcası ama yinede gitgeller yaşıyorum.
senin pigmenteasyonun daki sorunla inşallah karşılaşmam ama özelden kime yaptırdığını falan yazabilir misin :)

jadu55

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #24 : 24 Ekim 2019, 13:18:11 »
Sevgili byburkay
Senin açıklığın İçin iyi yapılan bir yerde ilk aşamada başarılı sonuç verebilir;Seyrekliği boya ilüzyonu ile kapatabilirler
Sonrasında o boya renk değişimi yapıyor yeşil mavi çok kötü bir renge dönüşüyor ve noktalar uygun derinliğe yapılmadığı zaman bir de deri altında birleşiyor
Bu aşamada saç yoğunluğun bu boya rengini kapatma için yeterli ise sorun çok yok yeterli değil ise tam bir facia oluyor
Uygun derinliğe uygun pigment uygulayabilen bir uygulamacı bulup yaptırırsan da (bence Türkiye de imkansız) kalıcılık çok kısa sürüyor;
Kısaca YAPTIRMA değerli kardeşim vertex bölgene sakal donörden greft alıp transplantasyon yaptır
Sevgiler

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 24 Ekim 2019, 14:56:14 »
Sevgili byburkay
Senin açıklığın İçin iyi yapılan bir yerde ilk aşamada başarılı sonuç verebilir;Seyrekliği boya ilüzyonu ile kapatabilirler
Sonrasında o boya renk değişimi yapıyor yeşil mavi çok kötü bir renge dönüşüyor ve noktalar uygun derinliğe yapılmadığı zaman bir de deri altında birleşiyor
Bu aşamada saç yoğunluğun bu boya rengini kapatma için yeterli ise sorun çok yok yeterli değil ise tam bir facia oluyor
Uygun derinliğe uygun pigment uygulayabilen bir uygulamacı bulup yaptırırsan da (bence Türkiye de imkansız) kalıcılık çok kısa sürüyor;
Kısaca YAPTIRMA değerli kardeşim vertex bölgene sakal donörden greft alıp transplantasyon yaptır
Sevgiler

Acaba bunun kullanılan boya kalitesi ile bir alakası var mı?
Global Moderator

jadu55

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #26 : 24 Ekim 2019, 15:02:14 »
Acaba bunun kullanılan boya kalitesi ile bir alakası var mı?
pigment diyorlar ;renk değiştirmez dağılma yapmaz kalıcılık 3-5 yıl gibi garantiler de veriyorlar.
Vaatler böyleydi ben yaptırırken

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 24 Ekim 2019, 15:07:43 »
pigment diyorlar ;renk değiştirmez dağılma yapmaz kalıcılık 3-5 yıl gibi garantiler de veriyorlar.
Vaatler böyleydi ben yaptırırken

O vaatleri iyi bilirim hocam:) ama şöyle bir durum var bu işlemde çok farklı boya kaliteliyeleri olduğu söyleniyor bunlar süreçte fark eder diye düşünüyorum. Size kullanılan boya belkide kalitesiz olabilir mi? Sanmıyorum herkesin bu şekilde sonuçlansın.

Sizin işlemi yapan kişiyi sorgulamak gerek. Böyle şikayetleri çoktur diye düşünüyorum

Global Moderator

jadu55

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #28 : 24 Ekim 2019, 15:13:03 »
O vaatleri iyi bilirim hocam:) ama şöyle bir durum var bu işlemde çok farklı boya kaliteliyeleri olduğu söyleniyor bunlar süreçte fark eder diye düşünüyorum. Size kullanılan boya belkide kalitesiz olabilir mi? Sanmıyorum herkesin bu şekilde sonuçlansın.

Sizin işlemi yapan kişiyi sorgulamak gerek. Böyle şikayetleri çoktur diye düşünüyorum
Ben yanlış yere yaptırdım desem hocam Acun Ilıcalı nın da  kafası spotlar altında o kadar kapatıcı dökülmesine rağmen yemyeşil parlıyordu
O da merdiven altı yaptırmamıştır herhalde😉
Başarılı olduğuna inanmak İçin en az 1 yıllık sonuçları canlı olarak görmek lazım
Sevgiler

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 24 Ekim 2019, 15:39:23 »
Ben iddada bulunmuyorum yanlış anlaşılmiyim sadece bu tekniği sorguluyorum hocam. Konu detay kazansın diye.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram