Gönderen Konu: 7 Temmuz 2015 Ordu Karadeniz Saç Ekim Merkezi 4100 Greft  (Okunma sayısı 143710 defa)

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 7 Temmuz 2015 Ordu Karadeniz Saç Ekim Merkezi 4100 Greft
« Yanıtla #181 : 22 Aralık 2015, 14:58:15 »
Arkadaşlar moral ve desteğiniz için çok teşekkür ederim..İnşallah şu saç belasından forumca ele ele verip hep beraber kurtuluruz, en büyük isteklerimden birisi bu.

Aslında 6.aydan sonrada saç çıkışlarının yoğun olarak başladığı kişilerin sayısı da bir hayli fazla..Forumda özellikle bir çok ekimin 5-6 hatta 4.ayda bile sonuç verdiğini görünce, süreci normal ilerleyenler biraz acaba çıkmayacak mı şüphesine düşebiliyor. Alttan gelen ince saçlar görüyorum, bir de bende 2 defa şok dökülme olmuş gibi oldu. Şoktan sonra saçlar çıkarken tekrar döküldü..Hala da ufak dökülenler görüyorum. Belki mevsimsel belki 2. bir şok..Tam olarak adını koyamadım.Çıkarsa eğer problem yok.. İnce saçların çıkması, mevcut saçların hacim kazanması ve dökülenlerin tekrar çıkmasıyla birlikte çok iyi bir sonuç ortaya çıkabilir. Bunun içinde sabır oranının baya yüksek olması gerekiyor..9.aya kadar sabrımı korumaya devam edeceğim. İnşallah hepimizin iyi olur.
  • Ekim Merkezi ismi Dr Kinyas Düşünmez
  • Greft Miktarı 3100

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #182 : 22 Aralık 2015, 15:29:10 »
dostum seninle konuştuktan sonra biraz araştırdım bir kaç doktorun yazılarını okudum. Asıl mesle şu bu geç çıkmasında ki dönor bölgeden alınan saçların hangi fazda olduğuyla alaka imiş. 3 fazda gelişiyormuş. Anajen, Katajen ve Telojen geç çıkmasının sebebi bu şekilde diyorlar. 6. aya kadar hiç çıkmasa bile problem yokmuş 6. aydan sonra başlayabiliyormuş. Bence senin saçların 2 ay sonra sende tanıyamayacaksın çünkü patlama yaşayacak bir anda bastıracak inş güzel olacak :)

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #183 : 22 Aralık 2015, 16:13:38 »
Evet dostum, evreler, mevsimsel dökülmeler, saç döngüleri vs. tüm süreci etkiliyor..Burada önemli olan saç köklerin tutmuş olması, kökler tutmuş ve çıkacaksa 1 yıl sonra çıksın bu mühim değil..İnsanı strese sokan şey, herkeste olduğu gibi acaba çıkmayacak mı düşüncesi.

İnşallah dediğimiz gibi olur ve ilerleyen süreçte yüzümüz güler diyelim :)
  • Greft Miktarı 3100

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #184 : 22 Aralık 2015, 22:34:31 »
İron benim sayfada dermmatch demişsin o şeyi kullanan hiç gördün mü yada kullandınmi benim gibi açıklığı olanlar bir tık daha dolgun göstermesi için kullanmak zorunda şu anda kullanmıyorum ama internette baktım bayagi bi iyi gösteriyor aslında birde şu topik gibi kapatıcılik yapar mı

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #185 : 22 Aralık 2015, 23:14:09 »
Hocam ben Dermatch kullanmadım ama müthiş etki yaptığını kullanan arkadaşlarımdan duydum..Hiç şikayet duymadım, hep olumlu yorum duydum.

Dermatch ile toppik farklı etkilere sahip..Dermatch biraz daha boyama yaparak etkisini gösteriyor. Saç diplerini boyuyor diye biliyorum. Üzerine toppik eklendiğinde efsane sonuçların ortaya çıktığını duydum..Bulabilirsen, bir dene derim..Youtube'da videoları falan da var.
  • Greft Miktarı 3100

safkan

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #186 : 23 Aralık 2015, 23:30:08 »
iron 4000kusur greft ekim yapildi sana , bence enazindan on bolgenin  bundan daha daha SIK ve yogun olmasi lazim
 arkadaslarin dedigi gibi sende surec yavas ilerliyor olabilir , peki seye dikkat ettinmi ekimden onceki kendi saclarin durumu nasil ozellikle on ve orta alandaki saclar ?  acaba o saclar zarar gormus olabilirmi ? hani sende bu 2. sok dokulmeden bahsedince ondan suphelendim dogrusu
bakalim bir kac aya belki ins. bi patlama olabilir ,
ben daha yeni 20 gun once 4.ay sonuclarin resimlerini atmistim aradan daha 20gun gecti ama aradaki farki cok rahat goruyorum
artis devam ediyor saclarin kalitesi falanda artiyor .. 5.ay bekliyorum yeni resim aticam

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #187 : 24 Aralık 2015, 01:47:08 »
Ekimden önceki mevcut saçlarımın bir kısmı da şok dökülme yaşadı ama ilerleyen süreçte tekrar çıktılar.

Üst bölgedeki mevcut saçlarım zaten çok kalın değil..Dökülen saçlar kalın telli ve minik saçlar..Yani dönor alandaki saçlar..2. defa neden döküldü çözemedim ama çıkıp çıkmayacağı önemli..İlerleyen süreçte göreceğiz..

Şu zaman dilimi için sonuçlar yetersiz ancak ilerleyen dönemde ne yaşayabiliriz onu görmek gerekiyor..O yüzden beklemekten başka çare yok..İnşallah saçları geç çıkan ve güzel olan bir ekim örneği olabilirim..Şuan için en büyük isteğim bu..

1-Şuan için köklerde görülen ince saçlar,
2-Şok dökülme sonrası 2.aydan şuan ki zaman dilimine kadar tekrar dökülen olan minik kalın telli saçların tekrar çıkması
3-Özellikle sol şakağın üst bölgesinde yer alan ve aylardır kökleri görünmesine rağmen uzamayan saçlar
4-İlerleye aylarda saçlarda yaşanacak olan hacim ve kalınlaşma
5-5.5 aydan sonra çıkacak olan yeni saçlar.

Tüm bu soruların cevapları süreç tamamlandığında cevap bulacak..Eğer güzel ve memnun edici bir sonuç elde edebilirsem saç ekiminde müthiş tecrübeler edinmiş olacağım ve önemli bilgilerden içeren uzun bir yazı yazacağım.İnşallah, sonuçlar güzel olur.
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2015, 03:34:25 Gönderen: İron-Maiden »
  • Greft Miktarı 3100

kuthan_s

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #188 : 24 Aralık 2015, 10:23:11 »
Tekrar şok dökülme bende yaşıyorum gibi 67 gün geçmesine rağmen ekimin üzerinden halen küçük küçük saçlar dökülmeye devam ediyor.
Ancak aklıma şu geldi ekim sırasında arkadan genelde çiftli yada üçlü kökleri alıp üstlere ekiyorlar .Oysa bu çiftli yada üçlü olan greftlerin saç kökleri tek.
Acaba teker teker mi dökülüyorlar ?

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #189 : 24 Aralık 2015, 23:11:34 »
Kuthan, sen bendeki problemi anlamışsın..Benzer şeyleri sende yaşıyorsun..

Bu soruya cevap vermek biraz güç olacak..Ama muhtemelen hepsi birden dökülmez..Örneğin, bazı köklere bağlı üç saç telini görebiliyorum..Bunlardan bir tanesini çekip koparır veya makasla kesersen diğerlerini varlığını korumaya devam eder.
  • Greft Miktarı 3100

kuthan_s

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #190 : 25 Aralık 2015, 09:18:38 »
Toparlıycaktır illa ki sadece zaman gerekli.Baktın sonuç iyi ama tam istediğin gibi olmadı bir tur daha cila niyetine ektirirsin yaşın genç senin denizi geçipte derede boğulmaya lüzum yok.

norvecli

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #191 : 04 Ocak 2016, 06:09:21 »
Hocam sizin son durum ne, foto atabilirmisiniz :)

halacboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #192 : 04 Ocak 2016, 09:37:55 »
Evet İron, güzel fotolar bekliyoruz senin sonuçların benim için çok önemli durum nedir nasıl gidiyor ?

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #193 : 05 Ocak 2016, 00:51:45 »
Merhaba dostlar, ayın 7'sinde 6 ay olacak, o zaman yükleyeyim..
  • Greft Miktarı 3100

exalans

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #194 : 05 Ocak 2016, 01:31:26 »
Kuthan, sen bendeki problemi anlamışsın..Benzer şeyleri sende yaşıyorsun..

Bu soruya cevap vermek biraz güç olacak..Ama muhtemelen hepsi birden dökülmez..Örneğin, bazı köklere bağlı üç saç telini görebiliyorum..Bunlardan bir tanesini çekip koparır veya makasla kesersen diğerlerini varlığını korumaya devam eder.

Arkadaslar bakin biriyle kuaförde karsialstim.Iron kardes o abi de hatta Karadeniz sac ekim merkezinde yaptirmis.Adamin aciklik alani (noodwood7) imis  ve adamin su anki saclarini görünce sasirip kaldim.son bahar kis ayalarinda dökülme oluyor sende de olacak sanmaki cikmayacak geri felan diye onlar geri cikiyormus.bizzat ressimlere bakinca farki gösterdi zaman zaman yani(mevsimsel degisiklikler vs) sonucu dökülmeler ve cikislar olmaktaymis...

Facebook Twitter Instagram