Gönderen Konu: 7 Temmuz 2015 Ordu Karadeniz Saç Ekim Merkezi 4100 Greft  (Okunma sayısı 143693 defa)

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 7 Temmuz 2015 Saç Ekimim 4100 greft
« Yanıtla #76 : 29 Ağustos 2015, 21:02:16 »
Selman şok dökülme 17. gün gibi başladı. 15-20 gün şok dökülme süreci oldu.Bu sürecin ardından durdu diyebilirim. Yine ara sıra yıkama işlemi yaparken tek tük saçlar dökülüyor.

Şok dökülme sürecinde şok dökülmeye uğramayan ekim yapılmış saçlar muhtemelen %15 civarında dökülmedi diye düşünüyorum. Şuan diplerde yoğun olarak görünen kökler var.Dün berberime incelettim. ön ve şakak bölgesinde de çıkmaya başlayan saçlar var. Ancak net bir şey söyleyebilmemiz için çıkışa geçenlerin uzamasını beklemek durumundayız. Şuanda ekilen saçların hepsi çıkış aşamasında değil, bir kısmı yavaştan çıkıyor.
  • Ekim Merkezi ismi Dr Kinyas Düşünmez
  • Greft Miktarı 3100

Xyor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #77 : 31 Ağustos 2015, 10:52:17 »
Arkadaşlar merhaba

Benim bugün 3. Yıkama oldu ama bazı problemlerin var

Losyon U kafamdan çok zor çıkarıyorum 10-15 dk kafama su tutuyorum anca çıkıyor sebamed losyon kullanıyorum
Bide kabuklar ne zaman dökülmeye başlayacak ?

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #78 : 31 Ağustos 2015, 15:55:41 »
Hocam, losyon kalıntılarını çıkarmak için uğraşmayın. Losyonun ardından şampuanı kullanın, kalıntılar kafada kalabilir. Yıkama işleminin ardından o kalıntılar yarım saat içinde kendiliğinden deri tarafından emilerek yok olur. Onu çıkarmak için uğraşırsanız zarar verirsiniz. Bu işlemini doğrusu budur.

Kabuklar 9-10.gün civarı losyonun bitimine yakın zamanda dökülür.
  • Greft Miktarı 3100

Xyor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #79 : 31 Ağustos 2015, 16:00:03 »
Hocam, losyon kalıntılarını çıkarmak için uğraşmayın. Losyonun ardından şampuanı kullanın, kalıntılar kafada kalabilir. Yıkama işleminin ardından o kalıntılar yarım saat içinde kendiliğinden deri tarafından emilerek yok olur. Onu çıkarmak için uğraşırsanız zarar verirsiniz. Bu işlemini doğrusu budur.

Kabuklar 9-10.gün civarı losyonun bitimine yakın zamanda dökülür.

hocam benim açtığım konuda ekimi inceler misin  6000 greft ekim diye başlık açtım

sizce nasıl durumlar

kampey

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #80 : 31 Ağustos 2015, 17:37:31 »
ironmaiden ekim merkezinde ekim sonrası için herhangi solüsyon, ilaç, şampuan vs.  verdiler mi? İyi yerlerde bir paket olarak bunu veriyorlar diye duyum aldım. Ve acaba bu tür şeylerin gerekliliği ile ilgili bir araştırman oldu mu?

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #81 : 31 Ağustos 2015, 17:48:38 »
Kampey paket dedikleri şey, bepanthol losyon ve bir adet şampuan..Şampuanda genelde Sebamed every day şampuan..bunun dışında ağrın olursa diye ağrı kesici vs. veriliyor. Ama bepanthol losyon herkes tarafından veriliyor. Şampuan yerine göre değişebilir.Bu ilaçları ekim merkezi de verebilir kendinde alabilirsin. Bepanthol losyon 25 TL, şampuanlarda pahalı değil.

İyi yerler paket olarak veriyor diye bir olay yok. Losyon, şampuan ve ve ağrı kesici zaten kullanmak zorundasın. Verse de vermese de alacaksın. 50 lira bir şey tutar.
  • Greft Miktarı 3100

kampey

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #82 : 31 Ağustos 2015, 17:54:47 »
ATP Sprey - Hypothermasol Greft Solüsyonu -  Operasyon sonrası takılacak özel şapka - Hairixin   Şampuan - Hairixin Losyon - Antibiyotik - Buz Jeli - Düşük Doz Lazer tedavisi

bunlar hakkında ne dersiniz.

hairixin için internette bir link buldum

http://urun.n11.com/dokulme-karsiti-urunler/hairixin-sac-transplantasyon-kiti-sampuan-krem-P44552081

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #83 : 31 Ağustos 2015, 18:15:20 »
Operasyon sırasında uygulanan ilaçların ücretini de sizden alıyorlarsa ne anladık bu işten? Greft solüsyonu nedir arkadaş?

Operasyon sonrasında şapka takmamak bence çok önemlidir. Saç kökleri daha taze, dokunmak bile yasakken şapka takmak zarar verebilir. Bana şapkayı yasaklamışlardı, özellikle kökler oturana kadar. Hairixin şampuanı biliyorum, arkadaşıma da verilmişti. Ben bir şampuana bu kadar para verilmesinden yana değilim. Eğer maddi durumunuz varsa gidin şampuanların kralı olan Revita Şampuan alın kullanın. O da pahalıdır ama en azından kalitesini hissedersiniz.

Ekim yaptıranların çoğu Bepanthol losyon kullanır ilk 10 gün, deriyi yumuşatır. 10 günlük süre içerisinde losyon biter ve kabuklarda dökülmüş olur. Kabukların dökülmesiyle paralel olarak biter.Bittikten sonra tekrar almazsınız. Yanına da bir şampuan kullanılır. Sebamed ve Revita gibi günlük kullanıma uygun güçlü markalar kullanılabilir. İlk üç günde ağrı ihtimaline karşı antibiyotik, ağrı kesici vs. verilir. Önemli olan ilk bir hafta kafayı bir yere vurmamak, uyku pozisyonu dikkatli almak vs Bütün işlem bu hocam :)

Önemli olan saç ekimini doğru ve güzel bir şekilde gerçekleştirmek, hastaya ilaç koleksiyonu sunup gözünü boyamak değil diye düşünüyorum.
  • Greft Miktarı 3100

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #84 : 07 Eylül 2015, 18:38:46 »
Merhaba arkadaşlar bugün 7 Eylül, ekimin ardından tam 60 günlük bir süre geçti..

Flashlı ve flashsız olarak fotoğrafları paylaşıyorum..
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2015, 02:12:06 Gönderen: İron-Maiden »
  • Greft Miktarı 3100

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #85 : 07 Eylül 2015, 18:40:03 »
Fotoğrafların devamı..
  • Greft Miktarı 3100

Muzdarip

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #86 : 14 Eylül 2015, 01:56:11 »
Hocam agustosla eylulu karistirmissin sanirsam :) bu arada şok dokulmeli hali mi bu saçın?

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #87 : 14 Eylül 2015, 02:11:41 »
Aynen hocam, beklemekten ayları şaşırdık artık :) Düzeltiyorum şimdi..

Yukarıdaki fotoğraflar 60. gün fotoğrafları, şok dökülmeden kurtulanlar ve ekim öncesi mevcut olan uzayan saçlar..Ekimin ardından kabukların dökümüyle başlayan şok dökülme süreci önceki sayfalarda yer alıyor. Şuan ki zaman diliminde dökülme yaşamıyorum. Tek tük normal mevcut saçlar üzerinden dökülenler oluyor.
  • Greft Miktarı 3100

Muzdarip

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #88 : 18 Eylül 2015, 14:32:57 »
Aynen hocam, beklemekten ayları şaşırdık artık :) Düzeltiyorum şimdi..

Yukarıdaki fotoğraflar 60. gün fotoğrafları, şok dökülmeden kurtulanlar ve ekim öncesi mevcut olan uzayan saçlar..Ekimin ardından kabukların dökümüyle başlayan şok dökülme süreci önceki sayfalarda yer alıyor. Şuan ki zaman diliminde dökülme yaşamıyorum. Tek tük normal mevcut saçlar üzerinden dökülenler oluyor.

Hocam sizi kendime yakın hissettim yanlış anlamayin kader ortağı gibi :) benimde yaşım 24 daha 1 sene öncesine kadar her ortama girip çıkan surekli kızlarla takılan delidolu bir insandim.Temmuz-Agustos ayları benim için çile gibi geçti çok dökülme oldu saclarimda. Şimdi saçları kazitip tedaviye baslayacagim. Bu arada özelde ilaçlarla ilgili konuşmuştuk. Aldığım ilaçlar bunlar:

-Proscar 1/4 her akşam
-Dermaroller 540 iğneli 0.75 mm
-Miracle losyon:(100ml elseve arginin icine 2xAldactone,1xdiane35,dekort ampul)
-Ketoral ve Azalderm krem
-Minox+dutas karışımı (dutas 10tane)
-Nizoral Şampuan (haftada 2 kere)
Bir de ebaydan rogaine foam 4 months siparişi verdim 2 hafta içinde de o gelir diye umuyorum. Yalnız ben günlük olarak hangi sampuani kullanacam bilmiyorum. Siz bana biotin sampuani onermistiniz yanlış hatirlamiyorsam. Bana ağır biseyler lazım kaliteli parası umrumda değil yeter ki şu kaybettiklerimi kazaniyim tekrardan.

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #89 : 18 Eylül 2015, 15:00:17 »
Proscar kullanıyorsun, Minoxidil'e aldactone atman ciddi yan etkiler doğurabilir. Minoxidil'e bu aşamada herhangi bir şey atmamalısın. Zaten Rogaine Foam'a bir şey atamazsın, köpüktür. Keşke sıvı Minoxidil alsaydın..Neyse Foam'da iyidir.

Dilersen Miracle'yi biraz bekletebilir tedavine daha sonrada ekleyebilirsin. Ama kullanırım diyorsan da kullanabilirsin. Tercihine bağlı.

Kremler Minoxidil'in emilimini artırır. Özellikle ön ve şakak bölgesinde. Ancak kullanırken çok çok az sür, yoksa derinde soyulmalar olur.Sadece Azalderm krem kullanman yeterli olur.

Ketokonazol içeren şampuanlar arasında Nizoral Yerine Konazol kullanman daha yararlı olur. İçerikleri aynıdır, Konazol daha iyi köpürdüğü için daha yararlı oluyor. Ana şampuanına gelince, saçına iyi gelen kaliteli bir şampuan kullanabilirsin. Sebamed, Prozinc, Revivogen şampuanlar iyidir.. Kralını almak istiyorsum dersen, şampuanların kralı Revita'dır.

Son olarak biotin kullanmayı ihmal etme ama, tedavi ağırlığın biraz fazla görünüyor. Minimum düzeye düşürebiliriz. Ekim sonuçları başlığını amacından saptırmama adına özelden kafana takılanları sorabilirsin.
  • Greft Miktarı 3100

Facebook Twitter Instagram