Gönderen Konu: 7 Temmuz 2015 Ordu Karadeniz Saç Ekim Merkezi 4100 Greft  (Okunma sayısı 143668 defa)

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Tüm forum üyelerine selamlar ,

Öncelikle kendimden bahsedeyim , 8-9 yıldır minoxidilden finansteride , türlü türlü ilaç deneyimlerini yaşamış ve 7 Temmuz 2015 itibari ile saç ektirmiş bir kader dostunuzum.Forumlara yabancı değilim , cilthekimi ve folikülde(kapandı) yıllarca bilgi paylaşımları ve tecrübe paylaşımları yaptım.Eğer ilaçlarla ilgili sorularınız olduğunuzda sorabilirsiniz ancak bu forum saç ekimi üzerine yoğunlaştığı için öncelikle saç ekimi konusunda sizlere paylaşım yapmak istiyorum.Saç ekimi konusunda bu forumda daha önce ektirmiş ya da bilgi sahibi değerli üyeler mevcut.Bende sizlerin fikirlerini almak , sürecimi fotoğraflarla sizlerle paylaşmak , bir nevi saç ektirme günlüğü gibi burada bulunmak için üye oldum.Aynı zamanda bu ekim sürecinin sonunda ortaya çıkacak sonucun , öncelikle benim gibi erken yaşlarda bu dertten müzdarip olan ve sıkıntı haline getirmiş genç kardeşlerime örnek olabilmesi ve yol haritası çizebilmeleri açısından fayda sağlamak istiyorum.

Gelelim ekim konusuna , 7 Temmuz 2015 tarihinde 4100 greftlik bir ekim gerçekleştirildi..Ekimim yaklaşık 10-11 saat sürdü.Üç gün sonra ilk yıkama gerçekleştirildi ve o günden beri kendim günlük olarak losyon bekletip yıkama işlemini gerçekleştiriyorum..Saçların daha hızlı uzaması , kalınlaşması ve kalitesi için Solgar biotin 5000mg kullanmaya başladım. Bugün ekimin üzerinden tam bir hafta geçti..Sizlere fotoğraflarımı paylaşıyorum , değerli yorumlarınızı bekliyorum..

Ekim öncesi saçlarım ve ekimin ilk günü..

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 7 Temmuz 2015 Saç Ekimim
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2015, 17:11:47 »
6. gün fotoğraflarım..
  • Ekim Merkezi ismi Dr Kinyas Düşünmez
  • Greft Miktarı 3100

ahmtyldz92

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2015, 17:25:32 »
kardeş kime ektirdin kaça yaptırdın? güzele benziyor

ywzckr

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2015, 03:05:07 »
hayırlı olsun arkadaşım umarım istediğin sonucu alırsın,
reci kardeş cm karede kaç saç var bakabilirmisin bu arkadaşın ekiminde bahsettiğin dense packing e göre?

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2015, 16:45:29 »
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ediyorum ,

9.gün fotoğraflarını ekliyorum  , kabuklar son iki günde büyük oranda döküldü , tek tük kaldı onlarda bir kaç gün içinde gider..

Şok dökülme süreci yaklaşıyor , inşallah az bir kayıpla atlatırım..

• Greft Miktarı 3100

agaleee

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 17 Temmuz 2015, 00:17:55 »
İnşallah iyi sonuç alırsın benim yaşım 22 benim saç seklimde seninle aynı, ben de düşünüyorum ama cesaret edemiyorum, resimlerini sürekli paylasirsan çok iyi olur, saç ekimini nerede yaptırdığını ve ne kadara mal olduğunu yazarsan memnun kalirim

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 17 Temmuz 2015, 17:27:48 »
Hocam 4100 greft ektirdim , Ordu'da Karadeniz Saç Ekim Merkezi'nde ektirdim..Ücret olarak indirimli 4000 tl verdim.3 gün otelde konakladım..Öğrencilik durumumdan ve referansımında hatrıyla indirim yapıldı..Normal fiyatları tek seans 4500 lira , dönor alanınızın durumuna göre ne kadar greft alınabiliyorsa o kadar alınıyor.Benim yaşımında etkisiyle baya sağlamdı ve 4100 greft ekildi.
1 günlük otel konaklamanız da karşılanıyor.

Ekim sonuçlarımı zaten özellikle genç kardeşlerim için paylaşacağımı belirttim , çünkü bu yaşlarda bu şekilde dökülme yaşayıp , ektiren birilerini bulmak çok zor..Fotoğrafları sürekli paylaşacağım , inşallah güzel bir sonuç ortaya çıkar ve hem benim için iyi olur , hemde sizlere ışık olur..
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2015, 16:00:05 Gönderen: iron-maiden74 »
  • Greft Miktarı 3100

agaleee

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 17 Temmuz 2015, 20:49:51 »
Nerede ikamet ediyorsun, inşallah kardeşim fiyat olarak çok iyi

ywzckr

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 17 Temmuz 2015, 22:14:13 »
Hocam 4100 greft ektirdim , Ordu'da Karadeniz Saç Ekim Merkezi'nde ektirdim..Ücret olarak iyi bir indirimle 4000 tl verdim.3 gün otelde konakladım..

Ekim sonuçlarımı zaten özellikle genç kardeşlerim için paylaşacağımı belirttim , çünkü bu yaşlarda bu şekilde dökülme yaşayıp , ektiren birilerini bulmak çok zor..Fotoğrafları sürekli paylaşacağım , inşallah güzel bir sonuç ortaya çıkar ve hem benim için iyi olur , hemde sizlere ışık olur..

kardeş aynı saç yapısı bendede var ama yaş 27 benim samsundayım şekil vermesek seyrekleşen saç bariz sırıtıyor, samsundaki merkez bu kadar iyi ekim yapamıyor ön kısım ekildiği çok belli oluyordu yaptıranlarda sende biraz daha doğallık elde etmek için girintili yapmışlar onu pek beğenmedim sadece. ama sık ekilmiş gibi. birde dönor bölgenin yani köklerin alındığı ense bölgesinin resimlerini koyarmısın ekim öncesi sonrası iyileşme süreci de görülebilir en azından 4000 kök den sonra ne kadar seyrek kalacak o bölge anlamış oluruz.

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 18 Temmuz 2015, 00:16:53 »
agaleeee ve ywzckr

İstanbul'da ikamet ediyorum , aslında burada ektirecektim ancak , Samsun'da yaşayan ve benimle birlikte senelerdir bu sıkıntıyı çeken bir abim 2 sene önce ekim yapıp kurtuldu , ona danıştım , ekimi çok başarılıydı çok methetti , benim için arayıp konuştu ekim yeriyle , beni aradılar bende konuştum , ekim öncesi fotoğraflarımı attım , aradılar , çok güzel ekim yapacaklarını belirtiler , bana aşırı güven verdiler..Oraya ektiren kişilerde buldum , onlarda memnundu..İnternette reklamları falan yok , sürekli referansla çalışıyor..Yani bir ektirenin başkasına tavsiyesiyle iş yapıyorlar.Karadeniz bölgesindeki en popüler yer..Samsun'daysan eğer bu yere ektiren illaki birilerini bulursun , ya da Ordu'da ektiren birilerini bulup iletişim kurabilirsin..Tanış birilerini bulmak , en güzeli , hem canlı görürsün , hemde bir yakınlık kurmuş olursun.Ben Üniversite'yi yeni bitirdim ve üniversite boyunca birikim yaptım bu iş için ve bu kadar birikim elde edebildim..O yüzden güzel bir indirim söz konusu oldu , fiyatta çok yardımcı olundu..Bir yere ekim yaptırmadan önce , iyice araştırın , canlı gözlemler yapmaya çalışın , ekimin güzel olacağından emin olun , içinizde tereddüt kalmasın..Piyasada en iyi ekimci olduğu söylenenlerin de çok iyi ekimleri olduğu gibi kötü ekimleri de oluyor.Ektirdikten sonra acaba benimki o kötülerin içinden biri gibi olur mu ? Bu tür düşüncelere kapılmayın.Ektireceğiniz yere , sizin için en iyisini yapacaklarını , sizi bu dertten kurtaracaklarını düşünerek gidin ve ekimin ardından olumsuzluğu kafanızdan atın.6 ay sonrasının çok güzel olacağını umut edin..Emin olun bu da sonuçları etkileyecektir..Ekimden sonra paronoya düşüncelere kapılıp strese girecekseniz , ekim yaptırmayın..Size en çok güveni veren yere gidin , ektirin ve 6 ay sonranızı umutla bekleyin..Benim yaşım daha 23 , gençliğin baharındayım , benim için bu büyük bir risk..Kötü bir ekim demek , hayatımda neleri beraberinde getirir , siz büyüklerim daha iyi tahmin edersiniz.Bu işlemi yapacak kişilerde , bu iş için en titiz çalışmasını yapmaya özen göstermelidir.Bu sadece bir ekim değil , tekrar hayata dönmek demek.Tekrar başka biri olmak demek.6 ayın sonunda eğer ki özlediğim tabloya kavuşursam , bunda emeği olan herkese çok büyük teşekkürlerim ve dualarım olacak.
Diğer sorunuza gelince ön çizgi biraz girintili yapılmış , doğallık açısından..Ne kadar doğal bir görünüm olacağını zamanla göreceğiz.Benim yaşım gereği ve saç yapım gereği dönor bölgedeki saçlarım kalın ve sık..Greftler bile 2'li 3'lü 4'lü çıktı.Greftlerimin çok iyi olduğu söylendi.Dönordan alınıp yukarıya ekilen saçlardan dökülmeye kodlu illaki saçlarım var..Bunun için ilerde ek bir ekime ihtiyacımın olacağının farkındayım.Dönor bölgemde en az bir bu kadar da çıkacak saç şimdilik var..Ama baba tarafına baktığım zaman (Hepsi Sinan Engin gibi) dönor alanları ilerde seyrekleşiyor.Bu benim için biraz riskli..Ama sakalım da iyi olduğundan gerekirse ilerde ikinci seansta sakaldan , uygun olursa dönordan takviye planlıyorum.
Fotoğraf olayını bir sonraki fotoğraf güncellemem de isteğiniz üzerine dönor alanla birlikte atacağım.

Sorularınız ve merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.Tüm içtenliğimle elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.İnşallah burada ektirip benim gibi sonuçlarını bekleyen ya da ektirecek olan herkesle birlikte hep birlikte bu dertten kurtulur , özlediğimiz saçlara kavuşuruz..
  • Greft Miktarı 3100

agaleee

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 18 Temmuz 2015, 01:46:34 »
Kardeşim ilgin için çok tesekkur ederim, bu yaşta hayata dair başka şeyleri dusunmemiz gerekirken saç konusunu dusunmemiz gerçekten hiç iç açıcı durum değil, keşke bu tur forumlara girip araştırma ihtiyacımız olmasaydi, ama allah başka dert vermesin, kaderimizi  yaşıyoruz, inşallah istediğin gibi sonuç alırsın

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 18 Temmuz 2015, 13:35:50 »
Ekimin hayırlı olsun bu sac larla bu ekim den kaliteli sonuç alırsın .......yalnız bana biraz erken davranmissin gibi geliyor keşke 30 bekle şedin  dökülme bu yaştan sonra daha süratli olacak tabi ırsi ise benim 23.de çok daha fazla sacim vardı 10 senede kafada sac kalmadı.......neyse özet olarak demek istediğim ekimin şu an için güzel görünüyor inşallah iyi sonuç alırsın ikinci söylemek istediğim tamamen kel kalmadan ekim daha bir iyi duruyor insanlar Yadiga miyor yalnız o yaşta kafadaki saclar ırsi ise emanet olarak değerlendirme yapıp ona göre 2000.greft lerle daha sıkı dan ziyade geleceği düşünerek on çizgiyi çok one almadan sakak kapatma yerine aralari doldurma işine gir seydin tabi bu benim görüşüm.....

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 18 Temmuz 2015, 13:44:24 »
Şu anda benim açıklık daki insanların biraz sık olabilmesi için gerekli greft sayısı 15000 norwod 7 ise bir kişi donör iyi ise çıkacak greft sayısı 6000.yani 9000 eksik ....6000.kötü mu oda hafif seyrek de olsa iyi bir sonuç verir ama ekilen greft ler düzenli iyi bir planlama neticesinde oluyor

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 18 Temmuz 2015, 14:36:07 »
Hocam yorumunuz için teşekkürler..

30 yaşına kadar ailede kimsenin üst bölgesinde saç kalmıyor , dönor alan ise uzun yaşlar boyu durumunu koruyor..Benim ekimim zaten tek bir seferlik ekim değil , ilerde 5 sene sonra olur 8 sene sonra olur , ne zaman ihtiyaç haline gelirse , tekrar bir ekim gerçekleştireceğim..Açıkçası 30 yaşından sonra da saçımda çok saç olmuş , az saç olmuş çok umrumda olacağını sanmıyorum..Ama bu yaşımda görünümüm ve özgüvenimin yerinde olması benim için çok önemli.Ve istediğim sonuçların elde edilmesiyle birlikte ekilen saçları ve var olan saçları özenle koruma yoluna gideceğim.İlerde elbet yeni teknolojiler çıkacaktır , 5 sene önce kimse cesaret edemezdi saç ektirmeye , şimdi herkes ektiriyor..5 sene sonra bir bakarız , klonlama gelmiş ,herkes sırma saçlı olmaya başlamış...
  • Greft Miktarı 3100

saglam78

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 18 Temmuz 2015, 16:02:41 »
Eyvallah bu teknoloji bu fiyatlar benim yaş 36.   23 yaşımda olsaydı senin yaptığını yapardım bu kesin ama söylemek istediğim yaş 23 de olsa 37 olsa her yaşta sac gerekli sen şimdi böyle düşünüyorsun 37.olunca da öyle düşünce n ekimi yaptırmış sin bundan sonraki ekiminde muhakkak daha planlı bir ekim yaptır man gerekiyor

Facebook Twitter Instagram