Gönderen Konu: Ekim ücretlerinde ki anlaşılmaz fiyat makasları ??  (Okunma sayısı 1351 defa)

Cartel21

• Ön hat takıntılı 🙂
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Herkesin kendine has bir ekim tekniği ve hatta kendini övdüğü kullanılan teknikleri var buraya kadar iyi hoş ... kafama takılan anlaşılmaz olan ekim ücretleri arasında ki uçurum  :-* ... Mantık olarak şu değil midir deneyimli forum üyeleri arkadaşlar , kanal açmak,homojen bir alım yapmak,greftleri sağlıklı muhafaza etmek vs vs ... yani her ekimci bunları titizlikle yapmıyor mu belirli bi ortalaması vardır illa ki normlar bellidir bir ekimde buraya kadar da güzel ... greft başına örnekse 2,5 ~ 3,5 euro alan ekimci ortalaması 4 bin ila misal 8 bin'e kadar ekimciden farklı ne yapıyor abiler ... ekim yapmanın altın kuralı kanalları düzgün açmak yönlerini düzgün ayarlamak gibi standart sabit ekim kuralları varken bu makas niye ... Yani şimdi biz greft başına 3,5 euro vermedik diye ekimimiz vasat mı olacak ne bileyim seyrek bi ekim mi olacak  :-\  (bu örneği az açıklık alanı için diyorum çünkü euro ile ekim yapanlar az açıklıkları daha çok tercih ediyorlar) ... forumda euro ile ekim yapan ünlü bi hocamızın ekimlerini incelerkennn kendi kendime iç sesim vayyy bee adam ekiyor ağğbii ,harika ekim olmuş muazzam ekim gibi gibi sayıkladık durduk ... sonra ironi yapıyorum şöylede de dedim bee vicdansız adam biraz makul bi ücrete çeksen de şu fiyatları bizde istifade etsek ya  :) ama tabii benim dememle olmuyor ticari kaygılar giriyor araya yani acı gerçek ne kadar ekmek o kadar köfte mottosunu bilirsiniz aynen bu şekilde ... saç ekim işinde yüzde yüz garanti diye bişey daha yokmuş bunu da bu forumdan öğrendik forumun kattığı çok şey var emeği geçenlerden kuranlardan Allah razı olsun bi defa ... büyük ekimcilerin bile bu tabiri sevmesende patlayan ekimleri var maalesef bu işin yüzde yüz doğruluk garantisi yok şimdi euro başına greft ile ekim yapanlar riskleri daha iyi mi elemine ediyor bu parayı almasının en büyük nedeni bu gibi geliyor bana ama dediğim gibi bu fiyat makasına yine anlam veremiyorumm ... saç ekim işi de merdiven altı işletmelere yaptırılmayacak kadar önemli bi estetik operasyon ... son tahlilde görüşleriniz düşünceleriniz nedir arkadaşlar ... şimdiden herkese teşekkürler ...

İzmir35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekim ücretlerinde ki anlaşılmaz fiyat makasları ??
« Yanıtla #1 : 06 Ekim 2019, 18:22:04 »
dostum bende aradaki çok açık makası savunmuyorum fakat, kullandığı malzemeler, kliniğin hijenikliği yanıda çalışan kişi sayısı, popüleritesi vs vs bunlar hep etken oluyor.

Araban arıza yaptığı zaman sanayideki usta da tamir ediyor yetkili servisteki usta da tamir ediyor ama minimum 2-3 katına mal oluyor bu da onun gibi birşey.

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 06 Ekim 2019, 18:27:34 »
Herkesin kendine has bir ekim tekniği ve hatta kendini övdüğü kullanılan teknikleri var buraya kadar iyi hoş ... kafama takılan anlaşılmaz olan ekim ücretleri arasında ki uçurum  :-* ... Mantık olarak şu değil midir deneyimli forum üyeleri arkadaşlar , kanal açmak,homojen bir alım yapmak,greftleri sağlıklı muhafaza etmek vs vs ... yani her ekimci bunları titizlikle yapmıyor mu belirli bi ortalaması vardır illa ki normlar bellidir bir ekimde buraya kadar da güzel ... greft başına örnekse 2,5 ~ 3,5 euro alan ekimci ortalaması 4 bin ila misal 8 bin'e kadar ekimciden farklı ne yapıyor abiler ... ekim yapmanın altın kuralı kanalları düzgün açmak yönlerini düzgün ayarlamak gibi standart sabit ekim kuralları varken bu makas niye ... Yani şimdi biz greft başına 3,5 euro vermedik diye ekimimiz vasat mı olacak ne bileyim seyrek bi ekim mi olacak  :-\  (bu örneği az açıklık alanı için diyorum çünkü euro ile ekim yapanlar az açıklıkları daha çok tercih ediyorlar) ... forumda euro ile ekim yapan ünlü bi hocamızın ekimlerini incelerkennn kendi kendime iç sesim vayyy bee adam ekiyor ağğbii ,harika ekim olmuş muazzam ekim gibi gibi sayıkladık durduk ... sonra ironi yapıyorum şöylede de dedim bee vicdansız adam biraz makul bi ücrete çeksen de şu fiyatları bizde istifade etsek ya  :) ama tabii benim dememle olmuyor ticari kaygılar giriyor araya yani acı gerçek ne kadar ekmek o kadar köfte mottosunu bilirsiniz aynen bu şekilde ... saç ekim işinde yüzde yüz garanti diye bişey daha yokmuş bunu da bu forumdan öğrendik forumun kattığı çok şey emeği geçenlerden kuranlardan Allah razı olsun bi defa ... büyük ekimcilerin bile bu tabiri sevmesende patlayan ekimleri var maalesef bu işin yüzde yüz doğruluk garantisi yok şimdi euro başına greft ile ekim yapanlar riskleri daha iyi mi elemine ediyor bu parayı almasının en büyük nedeni bu gibi geliyor bana ama dediğim gibi bu fiyat makasına yine anlam veremiyorumm ... saç ekim işi de merdiven altı işletmelere yaptırılmayacak kadar önemli bi estetik operasyon ... son tahlilde görüşleriniz düşünceleriniz nedir arkadaşlar ... şimdiden herkese teşekkürler ...

Bence sadece koray hoca' nın fiyatı normal. Sonuçta kazancını Ar-ge çalışmasına aktarıyor, yatırım yapıyor ve saç ekimini geliştiriyor.Diğerleri için operasyon başı 4000 normal fiyat. Bu miktarının üzeri bana göre doğru değil. Örnek 10000 tl alan bir doktor günde 2 ayda 40 desen 400000 TL. 1/4 maliyet desen aylık 300000. TL kazanır. Kimse normal fiyatlar demesin boşa

Cartel21

• Ön hat takıntılı 🙂
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 06 Ekim 2019, 18:30:35 »
dostum bende aradaki çok açık makası savunmuyorum fakat, kullandığı malzemeler, kliniğin hijenikliği yanıda çalışan kişi sayısı, popüleritesi vs vs bunlar hep etken oluyor.

Araban arıza yaptığı zaman sanayideki usta da tamir ediyor yetkili servisteki usta da tamir ediyor ama minimum 2-3 katına mal oluyor bu da onun gibi birşey.

Şüphesiniz öyle kesinlikle sizin gibi düşünüyorum ama greft başına 3,5 euro alıp misal 2000 greft eken adamin hijyenin,titizliği,işine sahip çıkması müşteriyi dinleyip onun fikirlerini dikkate alması vs vs ... 5000 bin liralık ekim yapan adamdan farklı mıdır bence hayır ama araya türk lirasıyla 10 katı fark koyacak marifetin ne olduğunu idrak edebilmiş değilim ... şaka yapıyorum altın greftler mi ekiyorsun mübarek bu fark nedir  :) diyor insan kendi kendine ...
yüzü gösteren ön hat çizgisidir, ön hat gittiyse direkt kelsin 😁

Cartel21

• Ön hat takıntılı 🙂
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 06 Ekim 2019, 18:39:06 »
Bence sadece koray hoca' nın fiyatı normal. Sonuçta kazancını Ar-ge çalışmasına aktarıyor, yatırım yapıyor ve saç ekimini geliştiriyor.Diğerleri için operasyon başı 4000 normal fiyat. Bu miktarının üzeri bana göre doğru değil. Örnek 10000 tl alan bir doktor günde 2 ayda 40 desen 400000 TL. 1/4 maliyet desen aylık 300000. TL kazanır. Kimse normal fiyatlar demesin boşa

Kesinlikle öyle bu kadar matah fiyat aralığı olmamalı ... Arge dedin burakinho hocam eyvallah onada saygı duyuyorum adam harbiden saç ekiminin hakkını vermek için para harcamış her türlü donanımı cihazı almış bu onun ne denli ciddi bi ekimci olduğunun göstergesidir hatta reklamıdır bile asmedin instagramda ki sayfasında gördüm hakikaten adamlar profesyonelce çalışıyor çok iyi buraya  kadar güzel ama saç ekimin de abartılacak kadar açık konuşayım bir grefte 3,5 euro almak nedir  :) bu işin ciddi piyasası var imkanı olan veriyor kardeşim diyeceksin hele ekonomik durumu iyi olan avrupa kökenli hastalar için bu para hiçbir şey değil ama milli mevzilerde türk hastalarına bu fiyatları çekme be kardeşim   :-\ ....

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 06 Ekim 2019, 18:57:23 »
Hocam isterse Ay ın merkezine saç ekimi için Arge merkezi açsın Türkiye nin mevcut ekonomik piyasa şartlarında € ile ekim yapmak hiçbir mantık izahında normal değildir. "Amaaa serbest piyasada yaaa" dan öte argümanınız ve başka bir izahınız yoksa ya çok zenginsiniz ya da körsünüz. Insanların ne şartlar altında çalıştığı ve maruz kaldığı geçim şartlarını bir yana bırakıp estetik/kozmetik diye ceplerine bu kadar göz dikmek bana göre etik değil.

Cartel21

• Ön hat takıntılı 🙂
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 06 Ekim 2019, 19:18:15 »
Hocam isterse Ay ın merkezine saç ekimi için Arge merkezi açsın Türkiye nin mevcut ekonomik piyasa şartlarında € ile ekim yapmak hiçbir mantık izahında normal değildir. "Amaaa serbest piyasada yaaa" dan öte argümanınız ve başka bir izahınız yoksa ya çok zenginsiniz ya da körsünüz. Insanların ne şartlar altında çalıştığı ve maruz kaldığı geçim şartlarını bir yana bırakıp estetik/kozmetik diye ceplerine bu kadar göz dikmek bana göre etik değil.

Aklın ve vicdanın yolu bir kesinlikli katılıyorum robie_fowliver ustam ... 👏 Bilmiyorum belki abartıyor olabilirim ama bu vatan toprağında iskân edip memlketin nimetlerinden istifade edip bu ülkenin halkına da bi ayrıcalık tanı ... ama ne denecek yine ne kadar ekmek o kadar köfte parası olan ektirir olmayan da karanlık paragöz sahtekar sözde maximum greftçi üçkağıtçılara mahkum genelleme yapmak yanlış işini hakkıyla yapan makul ücrette ekim merkezleri de var ... Allah onların kazancını artırsın kazançları bereketli olsun ...

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 06 Ekim 2019, 19:24:42 »

Hocam koray hoca hariç katılıyorum sana. Dediğim gibi 4000 tl üzeri bence de doğru değil. (Hastane, klinik odası kiralayan, tek amacı güzel bir ekim olan yerler )

50 milyon tl harcayıp büyük bir tesis kurmuş Koray Hoca, (50 diye biliyorum) tübitakla geliştirdiği ekipmanlar, dünyada bu fue işinin başkanlığı falan var.

Ben o adama fazla dersem çarpılırım 😅 ha bu arada 300 kök ektirecek param yok oraya

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 06 Ekim 2019, 19:25:55 »
Bu arada Koray hoca ekimi 8 10 bin tl yapsın, 2-3 yıldan önceye randevu bulamazsınız 😂

Cartel21

• Ön hat takıntılı 🙂
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 06 Ekim 2019, 19:31:43 »
Bu arada Koray hoca ekimi 8 10 bin tl yapsın, 2-3 yıldan önceye randevu bulamazsınız 😂

Orası öyle valla yer bul bulabilirsen sonra 😂

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #10 : 06 Ekim 2019, 20:58:47 »
Saç  ekim   dönen   oyunlar  hiç bir işte  dönmüyor    türkiye ekonomisinin inşaat sektöründen sonra gelen ikinci büyük ayağı  çook dikkatli  olmanız lazım   saç ekim  karar verdiğiniz  merkez hakında iyi araştırma  yapin 

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #11 : 06 Ekim 2019, 21:02:30 »
Yüksek  paralarla  saç ekim  yapan dr saç ekim merkezleri   aldığı  paranın hakini veriyorlarlar  bence hayır     

Cartel21

• Ön hat takıntılı 🙂
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 06 Ekim 2019, 21:40:28 »
Yüksek  paralarla  saç ekim  yapan dr saç ekim merkezleri   aldığı  paranın hakini veriyorlarlar  bence hayır     

Saç ekiminin belirli normları yok mu hocam neyi farklı yapıyorlar Allah aşkına 🤔🤔🤔

drejan

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 07 Ekim 2019, 17:45:15 »
50 60 bin tl ye sac ekenle 5 10 bin tlye eken arasinda en fazla yuzde 10 fark var formdaki ekimlerdende goruyoruz hatta ucuz ekimcilerin bazi ekimleri en ust seviyede. Asmedin basarisinin bir kismida finasterid e bagli.

ismael

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 07 Ekim 2019, 22:40:54 »
50 60 bin tl ye sac ekenle 5 10 bin tlye eken arasinda en fazla yuzde 10 fark var formdaki ekimlerdende goruyoruz hatta ucuz ekimcilerin bazi ekimleri en ust seviyede. Asmedin basarisinin bir kismida finasterid e bagli.

bu yanlış yorum bence
50-60 bin tl alan yerler 2 yada 3 günde ekiyor   
diğer yerler 7-8 saatte bitiyor

biri manuel alım yaparken diğeri motor kullanıyor

kaliteli işçilik  doğallık donör sağlığı.........

fark var

ben euro cinsinden fiyat polikasına karşıyım
bugün euro 3 tl olsa 50-60 tl den bahsetmiyecektik

Facebook Twitter Instagram