Gönderen Konu: DHT önleyici YAKI OTU  (Okunma sayısı 3789 defa)

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
DHT önleyici YAKI OTU
« : 05 Ekim 2019, 23:14:01 »
Bugün yeni öğrendim. Yakı otu dht önlüyormuş. Prostat hastalarına iyi geliyormuş. Dolayısıyla saçımıza da iyi gelecektir. Ama ne kadar? Biraz daha araştırsak bunu iyi olacak.

Başka bir forumda birisi bu ot hakkında şunları yazı yazmış:

Çok fazla bilinmeyen güçlü bir 5alpha redüktaz inhibitörü YAKI OTU:arkadaşlar artık hepimizin bildiği gibi dht inhibitörlerinin saç dökülmesindende öncelikli kullanımı prostat büyümesiyle ilgili. Yani bildiğimiz bütün dht inhibitörleri (başta finasterid) aynı zamanda prostat büyümesinde kullanılıyor. YAKI OTU nun da diğer ve daha bilinen ve mahalli adı PROSTAT OTU dur. Tabiî ki bu durum bizim için dikkat çekiçi bir durum. Saç için oral kullanımına (bioxcin de kullanılıyor ve saç dökülmesini önlediği söylenen flavonoidler Myricetin,Kaempferol yakı otundan geliyor) pek rastlamadım ancak prostat için kullananlar şaşırtıcı derecede memnun. İçeriğini bulup inceleyebilirseniz görürsünüzki bu bitki tam anlamıyla dht önlemek için yaratılmış okuduğum akademik yazılarda içeriğindeki Myricetin Kaemppferol ve beta-stesterol dende bahsetsede etkin içeriği başka bileşenlere(bu araştırmaları yapalı 2 sene oldu isimleri unuttum) bağlıyordu. Bu türkiyede yetişen bir bitki ve istiyenler aktarlardan temin edebilir. Fiyatı 40-80 tl arasında kg ı. Çay şeklinde demlenip kullanılabiliyor. Kesinlikle tavsiye olunur. Saw palmetto dan çok daha etkili olduğunu düşünüyorum. Bu arada bir arkadaş soruyordu yerini unuttum raslarsa cevabını buradan alsın saw palmetto için günlük alınması tavsiye edilen miktar 320 mg standart(45% yağ asiti idi galiba) ekstre dir.Saw Palmetto'dan çok daha güçlü olduğu ve saç dökülmesinin ortak nedeni olan dihidotestosteronun (DHT) bloke edilmesi için benzer, ancak daha güçlü etkiye sahip olduğu öğrenildi.Olumlu etkisi ise saçları koruması, prostat bezini küçültmesi, prostat iltihabını gidermesi, rahatlama-gevşeme, gece idrarlara çıkışta azalma.

Burkinho

• Hero Member
Ynt: DHT önleyici YAKI OTU
« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2019, 23:18:32 »
Bugün yeni öğrendim. Yakı otu dht önlüyormuş. Prostat hastalarına iyi geliyormuş. Dolayısıyla saçımıza da iyi gelecektir. Ama ne kadar? Biraz daha araştırsak bunu iyi olacak.

Başka bir forumda birisi bu ot hakkında şunları yazı yazmış:

Çok fazla bilinmeyen güçlü bir 5alpha redüktaz inhibitörü YAKI OTU:arkadaşlar artık hepimizin bildiği gibi dht inhibitörlerinin saç dökülmesindende öncelikli kullanımı prostat büyümesiyle ilgili. Yani bildiğimiz bütün dht inhibitörleri (başta finasterid) aynı zamanda prostat büyümesinde kullanılıyor. YAKI OTU nun da diğer ve daha bilinen ve mahalli adı PROSTAT OTU dur. Tabiî ki bu durum bizim için dikkat çekiçi bir durum. Saç için oral kullanımına (bioxcin de kullanılıyor ve saç dökülmesini önlediği söylenen flavonoidler Myricetin,Kaempferol yakı otundan geliyor) pek rastlamadım ancak prostat için kullananlar şaşırtıcı derecede memnun. İçeriğini bulup inceleyebilirseniz görürsünüzki bu bitki tam anlamıyla dht önlemek için yaratılmış okuduğum akademik yazılarda içeriğindeki Myricetin Kaemppferol ve beta-stesterol dende bahsetsede etkin içeriği başka bileşenlere(bu araştırmaları yapalı 2 sene oldu isimleri unuttum) bağlıyordu. Bu türkiyede yetişen bir bitki ve istiyenler aktarlardan temin edebilir. Fiyatı 40-80 tl arasında kg ı. Çay şeklinde demlenip kullanılabiliyor. Kesinlikle tavsiye olunur. Saw palmetto dan çok daha etkili olduğunu düşünüyorum. Bu arada bir arkadaş soruyordu yerini unuttum raslarsa cevabını buradan alsın saw palmetto için günlük alınması tavsiye edilen miktar 320 mg standart(45% yağ asiti idi galiba) ekstre dir.Saw Palmetto'dan çok daha güçlü olduğu ve saç dökülmesinin ortak nedeni olan dihidotestosteronun (DHT) bloke edilmesi için benzer, ancak daha güçlü etkiye sahip olduğu öğrenildi.Olumlu etkisi ise saçları koruması, prostat bezini küçültmesi, prostat iltihabını gidermesi, rahatlama-gevşeme, gece idrarlara çıkışta azalma.

Madem doğal dht baskılayıcı da niye bunu fırsata çevirmemişler ki ? Mavi sucular el atıp pazarlaması lazım

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2019, 23:23:52 »
Araştır hocam   cidden faydali  bende yeni öğrendim  mavi su  cam sil  koyup  satıyorlar  millete ☺

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2019, 23:26:35 »
Araştır hocam   cidden faydali  bende yeni öğrendim  mavi su  cam sil  koyup  satıyorlar  millete ☺

Ben 2 xpecia + 1proscar +b12+ prozinc plus (saw palmetto) şampuan kullanıyorum. Yani anlayacağın baskılayacağım dht kalmadı 😂😂

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2019, 23:33:52 »
Bende  alpecin  c1 şampuan   minoxidil   biorin   kulaniyorum   pazartesi  dht blocker   alacam    çok iyi  diyorlar  propecia   kadar   etkili  yan etkisi  yok denecek  kadar  az doğal bir ürün   bu yaki otu deNiyecem pes etmek yok   ☺

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 05 Ekim 2019, 23:37:45 »
Ne bok varsa kulaniyoruz  eroin bağımlıları  gibi olduk   kafamız da 2 tel  cikarnasi içi

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 06 Ekim 2019, 00:49:55 »
Ben 2 xpecia + 1proscar +b12+ prozinc plus (saw palmetto) şampuan kullanıyorum. Yani anlayacağın baskılayacağım dht kalmadı 😂😂

Yanlış yapıyorsunuz Proscar kullanıyorsanız Xpecia'ya gerek yok. Ekimin kalitesini arttırmaz dht'u fazla baskılamak.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 06 Ekim 2019, 01:46:09 »
Bi ara kullandım yakı otu.. İğrenç tadı var.. günde 2 3 defa demle süz falan çok uğraştırıcı..

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 06 Ekim 2019, 02:07:29 »
Faydasıni gördünmu  peki

Cassowary

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 06 Ekim 2019, 03:58:58 »
Yakı otunun 160 çeşidi varmış
Biz hangisini kullanacaz
Prostat için küçük , beyaz ya da kırmızıya yakın pembemsi çiçekli olanlar öneriliyor .
Aktarlardan almaya kalksan açık bi şekilde o bitkinin bozuk olma ihtimali olmaz mı ?
Ambalajlı olanlardan alsan , yakı otunun hangi türü kullanılmış ?
Saracoğlu’nun sitesinden baktım 200 küsür lira
İnternetten baktım 10 liraya da var ..
Raf ömrünü tamamlamış mı , bozuk mu değil mi , hangi türü acaba ? , işe yarayacak mı ? öğütülmemiş kurutulmamış kendi saf doğal halinde ormanlardan mı bulup kullanmalıyız etki için ? Yoksa öğütülmüş kurutulmuş fabrikasyon üretimde olsa alsak aynı etki eder mi? sapı ile mi yoksa çiçeği ile birlikte mi demlemek lazım ?
Su ile at bi finasterid keyfine bak ya, bu ne böyle.

« Son Düzenleme: 06 Ekim 2019, 04:56:35 Gönderen: cassowary93 »

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 06 Ekim 2019, 07:12:27 »
Faydasıni gördünmu  peki
O dönem yakı otu xpecia kabak ç yağı karışık kullanıyodum dökülme azdı.. Finasterid geçiş yaptım dökülmede hiç bi değişiklik olmadı.. Tek başına yakı otu  faydası olacağını sanmıyorum. Zaman kaybı olur.

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 06 Ekim 2019, 09:37:30 »
Yanlış yapıyorsunuz Proscar kullanıyorsanız Xpecia'ya gerek yok. Ekimin kalitesini arttırmaz dht'u fazla baskılamak.

Bence proscarla xpecia içeriği farklı olduğu için birlikte kullanılabilir. Xpecianın tek amacı dht baskılamak değil ki. Çinko folik asit magnezyum biotin vs vitamin ihtiyaçlarımızı da karşılıyor

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 06 Ekim 2019, 11:32:54 »
Bence proscarla xpecia içeriği farklı olduğu için birlikte kullanılabilir. Xpecianın tek amacı dht baskılamak değil ki. Çinko folik asit magnezyum biotin vs vitamin ihtiyaçlarımızı da karşılıyor
Libidoyu iyice dusurmuyomu ikisi beraber. Dikkatli olmak lazım, saç çıkaracam diye erkeklik gitmesin elden.

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 06 Ekim 2019, 11:50:55 »
Libidoyu iyice dusurmuyomu ikisi beraber. Dikkatli olmak lazım, saç çıkaracam diye erkeklik gitmesin elden.

Çok fazla bi etkisi olmadı, olursa gözden geçireceğim zaten.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 06 Ekim 2019, 12:20:48 »
Güzel konular araştırıp paylaşıyorsun  bizlerle kardeşim. 👍👍
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram