Gönderen Konu: Sigarayı Bırakalım kampanyası  (Okunma sayısı 5816 defa)

anonymous0

• Sr. Member
Ynt: Sigarayı Bırakalım kampanyası
« Yanıtla #45 : 13 Nisan 2020, 19:27:16 »
Değerli dostlar, hepsinin tadını bilen ancak içmeyen biri olarak size birkaç tavsiye vereceğim.

Bunu bırakılacak bir şey gibi görmüyorum. Özel günlerde içmemek için çaba sarf etmiyorum. Bu özel günlerin sayısı yılda 20-30 günü geçmiyor. Bu günlerin içinde ise maksimum 2-3 saati geçmiyor. Tüketirken yanında alkol olursa daha iyi.

Geri kalan günlerde sigara içilmeyen ortamlarda bulunuyorsam bunu katalizör olarak kullanıyorum, ben de içmiyorum. En önemli detay evde sizden başka birinin içmemesi.

Özellikle 3 hafta içmezsem sigara isteğim aklıma hiç gelmiyor.

Çok stresli veya çok keyifli bir durumda içmemek için kendimi tutmuyorum.

İçme ihtiyacım olduğu zaman bir paket alıp içinden en fazla 3 tane olmak üzere içip kutuyu anında çöpe atıyorum.

İçtiğim zamanlar muhakkak rutin şeyleri yapmadığım zamanlar olmasına önem veriyorum, iş, ev vb. yerlerde kesinlikle tüketmiyorum.

Bu yıl tükettiğim adet top. max 2 paket. Son 6 ay 10-12 dal. Son sekiz ay hiç alkol tüketmedim.

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #46 : 15 Nisan 2020, 17:40:14 »
Değerli dostlar, hepsinin tadını bilen ancak içmeyen biri olarak size birkaç tavsiye vereceğim.

Bunu bırakılacak bir şey gibi görmüyorum. Özel günlerde içmemek için çaba sarf etmiyorum. Bu özel günlerin sayısı yılda 20-30 günü geçmiyor. Bu günlerin içinde ise maksimum 2-3 saati geçmiyor. Tüketirken yanında alkol olursa daha iyi.

Geri kalan günlerde sigara içilmeyen ortamlarda bulunuyorsam bunu katalizör olarak kullanıyorum, ben de içmiyorum. En önemli detay evde sizden başka birinin içmemesi.

Özellikle 3 hafta içmezsem sigara isteğim aklıma hiç gelmiyor.

Çok stresli veya çok keyifli bir durumda içmemek için kendimi tutmuyorum.

İçme ihtiyacım olduğu zaman bir paket alıp içinden en fazla 3 tane olmak üzere içip kutuyu anında çöpe atıyorum.

İçtiğim zamanlar muhakkak rutin şeyleri yapmadığım zamanlar olmasına önem veriyorum, iş, ev vb. yerlerde kesinlikle tüketmiyorum.

Bu yıl tükettiğim adet top. max 2 paket. Son 6 ay 10-12 dal. Son sekiz ay hiç alkol tüketmedim.
senin plan benimde aklımdan çok geçti ama sen bağımlı değilsin galiba bu sigaraya onun için istediğin vakit içiyorsun bu velet in çok vağımlılığı var ilk 5 yıl içen bırakabiliyor bana 17 yıl oldu be yaptıysam bırakaistediğimdbırakmak istediğimde dahada fazla içmeye başlasım yaşım 32 artık sigaranın zararları yavaştan hissetmeye başladım son çare champix ilaç alıp deneyeceğim inşallaf fayda sağlar bu illetten kurtulurum belki az içsem. Bu kadar zorlammam ama az içneyide beceremiyorum alkol hafta 1 olmak üzere kullanıyom onun bağımlığığı ne kadar bilniyom ama bu ne alkol gibi ne başka bişey gibi

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #47 : 16 Nisan 2020, 21:56:50 »
Arkadaşlar Allan Carr'ın kitabını okuyun bırakın bu kadar basit, 6 yıldır kullanmıyorum

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #48 : 16 Nisan 2020, 23:33:53 »
Arkadaşlar Allan Carr'ın kitabını okuyun bırakın bu kadar basit, 6 yıldır kullanmıyorum

Başarılı...

anonymous0

• Sr. Member
« Yanıtla #49 : 17 Nisan 2020, 00:22:44 »
Adamın ölüm nedeni trajikmiş

Carr died on 29 November 2006 at the age of 72, as a result of his lung cancer. He died at his home near Málaga, Spain.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #50 : 17 Nisan 2020, 00:36:33 »
Adamın ölüm nedeni trajikmiş

Carr died on 29 November 2006 at the age of 72, as a result of his lung cancer. He died at his home near Málaga, Spain.

Babasıda akciğer kanserinden ölmüş..

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #51 : 20 Nisan 2020, 01:31:58 »
Bu gün saat 17:00 civarlarında, bizim köyde, hacı Şemseddin amcamın evinde seyrek bir şekilde toplanmıştık. Doğuda genelde 6 ay kış 6 ay yaz geçer. Bizde dört mevsim pek bulunmaz, iki ile idare ediyoruz. Köy ahalisi olarak baharın başlangıcını, yapılacak işleri ve çoban olayını konuştuk.

6 aylık bir yaz süreci için, karşı köylerden gelen iki çoban talip olmuştu koyunlarımıza. O ikisiyle ve köy büyükleriyle yapılan toplantı bir ara çıkılmaz bir yola girdi. Sesler yükseldi gerginlik başladı. İki çoban ve köylüler arasında geçen 40 dakikalık anlaşma ve anlaşamama gerginliği tam anlaşmaya varacak iken iptal olup gitti.

NEDEN ŞU:...

Çoban adayları bizden 6 aylık bakım için 51 koyun + yemek+ sigara istediler
Köylüler ise; 6 aylık için 51 koyun + yemek dediler; ya da 50 koyun + yemek+ sigara.

Sonuç olarak sigara yüzünden çobanlar bir süreliğine tutulamayacak.

Sigaranın zararlarından bir kaçını daha keşefttim orda;
17 haneli köyün her birine ait koyun sürülerine, ayrı ayrı her evden biri bakmak zorunda kaldığı için köydeki diğer işler eleman eksikliginden dolayı aksayacaktı.
Çobanlar da şimdilik işsiz kalmıştı.
Büyükler boşu boşuna toplanıp çay israfı yapmıştı.
Yorulan çeneleri saymıyorum bile...

« Son Düzenleme: 21 Nisan 2020, 16:25:20 Gönderen: dinodin11 »

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #52 : 23 Nisan 2020, 23:25:16 »
Arkadaşlar bana yardımcı olabilecek var mı ilaç tedavisi almak istiyorum sigara bırakmak için çünkü kendi irademle bırakamıyorum artık birşey yemez içmez oldum o dereceye geldim çay sigara devamlı 171 arıyorum randevu almak için virüsten dolayı randevu vermiyolar yok şeker ye sakız çiğne cart curt bunları zaten biliyok ta işe yaramıyor sigara bırakma polikinlikleri direk arayıp randevu alabilen var mı veya bu polikinliklere direk gidip ilgilenen doktorlara muane olup ilaç yazdırabiliyormuyuz varmı bu şekilde ilaç alan

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #53 : 24 Nisan 2020, 13:37:11 »
Sigara bırakırken yerine birsey koyarsanız , nikotin bandı sakızı kabak çekirdeği nargile elektronik Sigara... farketmez.. bu sigarayı bırakamadıgın anlamı taşır.. fiziksel bagımlılık zaten çok Kısa 72 saat kadar.. sonrasındaki psikolojik bagımlılık mücadelesi zor olan.

Ama hiç baslayamıyorsanız ve bir motivasyon aracı olarak takviye istiyorsanız champix bu işte en iyisi ... bu işe niyet ettiyseniz Allen Carr ın kitabını okuyun.. zamanınız yok ise yada okuyamıyorsanız videosu var YouTube ta.. 1-1,5 saatlik bir video.. bunu Mutlaka izle..

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #54 : 24 Nisan 2020, 14:52:10 »
İzledim video yu izlerken son sigara mıda yaktım😄ama yarım saat sonra tekrar devam ettim yani son çarem bu ilaç kaldı

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #55 : 24 Nisan 2020, 17:35:36 »
İzledim video yu izlerken son sigara mıda yaktım😄ama yarım saat sonra tekrar devam ettim yani son çarem bu ilaç kaldı

Abi öyle olmuyor:) belirli bir motivasyon gerek.. oturup dikkatini bozacak birsey olmamalı.. en önemliside gerçekten sizin istiyor olmanız. Telefondan açıp izleyeyim hooop sigarayı bıraktım olmuyor maalesef...
Champix kullan ozaman .. ama unutma herseyin bası sensin... sen istemedikten sonra hiç bir ilaç fayda etmez

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #56 : 24 Nisan 2020, 17:36:16 »
videoyu izlerken 2 sıgara içtim çok keyifliydi :)
Global Moderator

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #57 : 24 Nisan 2020, 17:46:54 »
videoyu izlerken 2 sıgara içtim çok keyifliydi :)

Oruçlu iken mi içtin 😱

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #58 : 24 Nisan 2020, 17:58:05 »
Oruçlu iken mi içtin 😱

oruç tutmuyorum dinodin ben :)
Global Moderator

dinodin11