Gönderen Konu: Sigarayı Bırakalım kampanyası  (Okunma sayısı 5807 defa)

denizci1

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Sigarayı Bırakalım kampanyası
« Yanıtla #75 : 06 Haziran 2023, 23:41:31 »
Konuyu hortlatalım ya bu konu soğumasın. 😀 bugün 5. Gün bitecek saat 24:00 de. Sigara içmiyorum. Tamamen saç ekimine giricem diye gaza gelip hem alkol hem sigarayı bıraktım. Ama nikotin sakızı çiğniyorum. @hintell hocam sigarayla nikotin sakızı aynı etkidemidir sence? Ekime son 3 gün kaldı. Sakızıda son 2 gün bırakmayı düşünüyorum. Yani illa ki bir şeye bağımlı olacaz şu hayatta anlamadım gitti. Sigarayı bırakmak için sakıza alıştık. 😬😬😀

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #76 : 07 Haziran 2023, 00:51:01 »
sigaranın  yerini hiç bir şey tutmaz diğerleri hafifletici sebepler:) umarım bırakırsın
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2023, 03:56:49 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #77 : 07 Haziran 2023, 02:27:19 »
okuduğum yabancı forumlarda sigaranın dht'yi %8 ila %15 artırdığı yazıyordu. genetik dökülmesi olanlarda süreci hızlandırabilir yani. aynı zamanda kan akışını yavaşlatır.
anti androjen kullanıyorsanız saçı pek etkilemeyeceğini düşünüyorum çoğu gün günde bir pakete yakın gidiyor dökülme ise yok

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #78 : 07 Haziran 2023, 11:09:52 »
 aynı dr  bir kere etki etmez dedi bir kere eder dedi bir baska dr eder dedi.kanı yavasatıo genel sağlığa zararlı.kimi 3 paket içio genetik dokulme yok kimi ağzına surmemiş kel diyorlar doğru ama bizde genetik dokulme var duzensiz yasam beslenme uyku cart curt içki sigara genetiği hızlandırır bence.atıom 20 seneye kel kalcaksak 10 15 seneye kalırız
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

cengover21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #79 : 11 Haziran 2023, 20:57:54 »
Konuyu hortlatalım ya bu konu soğumasın. 😀 bugün 5. Gün bitecek saat 24:00 de. Sigara içmiyorum. Tamamen saç ekimine giricem diye gaza gelip hem alkol hem sigarayı bıraktım. Ama nikotin sakızı çiğniyorum. @hintell hocam sigarayla nikotin sakızı aynı etkidemidir sence? Ekime son 3 gün kaldı. Sakızıda son 2 gün bırakmayı düşünüyorum. Yani illa ki bir şeye bağımlı olacaz şu hayatta anlamadım gitti. Sigarayı bırakmak için sakıza alıştık. 😬😬😀

ne yaptın devammı.
bende bırakayım diyorum ama her denememde 3,5 adamla kavga etmekten bıktım  :) aşırı geriliyorum bırakma aşamasında özellikle ilk 3 gün sonrası tabi dayanayıp yeniden başlıyorum.

denizci1

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #80 : 11 Haziran 2023, 21:07:25 »
ne yaptın devammı.
bende bırakayım diyorum ama her denememde 3,5 adamla kavga etmekten bıktım  :) aşırı geriliyorum bırakma aşamasında özellikle ilk 3 gün sonrası tabi dayanayıp yeniden başlıyorum.

Saç ektireli 3 gün oldu hala içmedim. Sigarayı bırakalı sanırım 9. Gün. Yarın 10.  Gün olacak. Alkolü bırakalı 20. Gün falan oldu. 5 gündür nikotin sakızıda çiğnemedim. Gayet rahatım valla. Keşke çok büyük konuşup bıraktım tamam artık içmeyeceğim diyebilsem. 😀 işin içinde sigara olunca büyük konuşamıyor insan. İnşallah içmem. Şuan için süper gidiyor sigara bırakma sürecim.

Darısı başına hocam 😀

vidi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #81 : 14 Haziran 2023, 21:47:26 »
Sigarayı bırakmak verdiğim en doğru karar oldu. Tavsiye ederim.

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #82 : 15 Haziran 2023, 01:13:34 »
Garip gelecek ama sigarayı bırakmayı iki kez denedim ve sigarayı bırakınca saç kalitem aşırı derecede düştü tekrar başlayınca yükseldi. Sebebi ise kesinlikle stres, sigara benim stresimi alıyor bırakınca da stres saçlara vuruyor.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #83 : 15 Haziran 2023, 09:59:55 »
 peder 30 yıl onc sigaradan gitmişti.sigaradan parmakları kesilen gordum 15 yıla yakın bende içtim  seneler oldu bırakalı bırakınca yuzu gozu parlıyor insanın cilt güzelleşiyor.zaten bir paket sigara 40 lira.14.400 yılda.bunun 30 senesi var.yarım milyona yakın olur.432 lira falan oluo bugunun parasınla.gerci millet tutun alıo artık zamlarla basedemio.sigara nerden tutsan elinde kalır.ben stersi falan aldığına inanmom nefes egzersizi yaparsın spor yaparsın akşamları yuruyus falan mutluluk hormonu salgılar stresi daha iyi yenmiş olursun.sigarayı bırakalım ve bıraktıralım kampanyası baslatalım.gencler kız erkek ellerde püfür püfür sigara.keşke ellerinden alabilsek nefesten guctende kesio.kimi dio 1 paket sigara içio ama kopek gibi koşuo genetiği gucludur içmese çok daha iyi koşar
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #84 : 15 Haziran 2023, 10:08:11 »
peder 30 yıl onc sigaradan gitmişti.sigaradan parmakları kesilen gordum 15 yıla yakın bende içtim  seneler oldu bırakalı bırakınca yuzu gozu parlıyor insanın cilt güzelleşiyor.zaten bir paket sigara 40 lira.14.400 yılda.bunun 30 senesi var.yarım milyona yakın olur.432 lira falan oluo bugunun parasınla.gerci millet tutun alıo artık zamlarla basedemio.sigara nerden tutsan elinde kalır.ben stersi falan aldığına inanmom nefes egzersizi yaparsın spor yaparsın akşamları yuruyus falan mutluluk hormonu salgılar stresi daha iyi yenmiş olursun.sigarayı bırakalım ve bıraktıralım kampanyası baslatalım.gencler kız erkek ellerde püfür püfür sigara.keşke ellerinden alabilsek nefesten guctende kesio.kimi dio 1 paket sigara içio ama kopek gibi koşuo genetiği gucludur içmese çok daha iyi koşar
çok doğru dedin hocam. bi elimde sigarayla yazıyorum :D

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #85 : 15 Haziran 2023, 11:09:50 »
 :) hocam bende fazla ağırlık calısmayın dht salgılar derken ağırlıkta aşırıya kaçtığım setlerin arasında yazıp sonra gene aşırı ağır pazu calısmaya devam ediom :)

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #86 : 07 Temmuz 2023, 02:54:14 »
21 e yeni girdim sayılır 7.sınıfta başlamıştım 7 sene kullandım korona zamanlarıydı bi ara nezle oldum herkes bilir grip,nezle vs durumları varken sigara bok gibidir tadı yoktur falan 2 gün içmedim sonra daha da içmedim saymıyorum bile bırakalı 3 yıl olmuştur artık özel günlerde bir iki tane de içsem bir iki gün tek tük de içsem hiç bağımlı olmuyorum kafada bitiyor bence olay azaltarak değil bi anda kesip dayanmak gerek ilk 5 güne
Sigara kullanıyorken daha mutluydum bu arada

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #87 : 07 Temmuz 2023, 02:59:43 »
21 e yeni girdim sayılır 7.sınıfta başlamıştım 7 sene kullandım korona zamanlarıydı bi ara nezle oldum herkes bilir grip,nezle vs durumları varken sigara bok gibidir tadı yoktur falan 2 gün içmedim sonra daha da içmedim saymıyorum bile bırakalı 3 yıl olmuştur artık özel günlerde bir iki tane de içsem bir iki gün tek tük de içsem hiç bağımlı olmuyorum kafada bitiyor bence olay azaltarak değil bi anda kesip dayanmak gerek ilk 5 güne
Sigara kullanıyorken daha mutluydum bu arada
bence sigarayı bırakmak için harbiden hastalanmak gerekiyor. her hastalandığımda berbat gelir. sigaranın iğrenç dumanı hastayken daha da kötü geliyor ve ne yaptığını farkediyorsun

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

denizci1

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #88 : 07 Temmuz 2023, 12:32:20 »
O değilde 20 gün dayanabildim. Kabuklar temizlenince yine başladım maalesef :)

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #89 : 07 Temmuz 2023, 13:13:16 »
O değilde 20 gün dayanabildim. Kabuklar temizlenince yine başladım maalesef :)
yine iyi dayanmışsın ben 4. günde dayanamadım

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Facebook Twitter Instagram