Gönderen Konu: Institute of Hair-5000 graft  (Okunma sayısı 64849 defa)

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Institute of Hair-5000 graft
« Yanıtla #90 : 28 Aralık 2016, 00:11:58 »
Lateral slit tekniğinin tam olarak ne olduğunu bilen bir dostumuz lütfen açıklayabilir mi?  DHI,  SLİT, İĞNE tekniklerini biliyorum ama lateral slit konusunda hiçbir fikrim yok. ASMED de lateral slit tekniği ile kanal açıyor. İki kliniğin de sonuçları tatminkar
( asmed fazlasıyla tatminkar ☺ ) .

Bahsi geçen 3 yöntemde kanal açma tekniği ile alakalı yöntemlerdir.

DHİ Denilen teknikte kanallar Choi adı verilen eskiden hemen hepimizin kullandığı rontring tarzı basmalı kalem mantığındaki ile çalışan aparatlar sayesinde ekme tekniğidir.her bir greft Choi kalemlerine tek tek koyuldugundan bir hayli zaman emek isteyen uygulamadır.Kanal açma ve kalem içindeki grefti açılan kanala yerleştirme tek hamlede yapılır.

İğneli denilen yöntem, bildiğin şırınga ucu yada benzeri bir iğne ile kanallar açarak bu kanallara yine el ile tek tek yerleştirme işlemine verilen addır.

Slit yöntemi ise kesiler halinde kanalların açılmasına verilen genel isimdir. 2 ye ayrılır, lateral ve sagital Slit olmak üzere. Lateral slit yatay kesikler halinde kanal açılmasına, sagital slit dikey kesikler açarak yapılan ekim tekniğidir. Hemen her tekniğin birbiri üzerinde avantaj dezavantajları sözkonusudur.

Çok küçük açıklıklarda sık ekim istenirse en iyi teknik DHi iken, büyük açıklıklıklarda tek seansta iş bitsin isteyenler için Slit daha ergonomik olabilir.

Hangi teknik kullanılırsa kullanılsın, mevcut  donordeki malzeme kalitesi iyiyse  ve gereken emek verilirse başarı kaçınılmaz olur.

Umarım yanlış bilgilendirme olmamıştır

Dostum detaylı bilgilendirme için teşekkür ederim gerçekten çok faydalı oldu benim açımdan. Konu ile alakali detaylı bilgisi olmayan diğer dostlarımız da eminim ki bu bilgiden faydalanacaklardır. Tekrar Teşekkürler

Efes

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #91 : 28 Aralık 2016, 09:53:03 »
Lateral slit tekniğinin tam olarak ne olduğunu bilen bir dostumuz lütfen açıklayabilir mi?  DHI,  SLİT, İĞNE tekniklerini biliyorum ama lateral slit konusunda hiçbir fikrim yok. ASMED de lateral slit tekniği ile kanal açıyor. İki kliniğin de sonuçları tatminkar
Güzel sorular güzel cevaplar tebrikler arkadaşlar. Sayenizde öğrenmiş ve bilgilenmiş oluyoruz.  Saç köklerinin çıkartılması ile de ilgili bilen arkaşlar açıklana yaparsa iyi olur. Forumda manuel ve mikromotor konuşuluyor iyileşme süreleri ve hasar çok farklı oluyor? ancak teknik bilgi hepimiz için iyi olur kanaatindeyim.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #92 : 28 Aralık 2016, 15:58:45 »
Güzel sorular güzel cevaplar tebrikler arkadaşlar. Sayenizde öğrenmiş ve bilgilenmiş oluyoruz.  Saç köklerinin çıkartılması ile de ilgili bilen arkaşlar açıklana yaparsa iyi olur. Forumda manuel ve mikromotor konuşuluyor iyileşme süreleri ve hasar çok farklı oluyor? ancak teknik bilgi hepimiz için iyi olur kanaatindeyim.

Kok alim ile alakali olarak sizlere aktarabilecegim, suan icin en yaygin olan alim tekniginin FUE diye isimlendirilen bir yontem ile yapildigidir.Bu teknikte kokler FUT tekniginde oldugu uzere Epitel Doku serit halinde toplu halde degilde, cesitli aletler yardimi ile tek tek alinmaktadir.

FuE de cok duydugumuz Manuel punch ve Micromotor yontemleri kullanilanmaktadir.Fue nin genel mantigi puch ismini vergimiz (alcipan tavanlara spot yerlestirmek icin kullanilan matkap uclarina benzer bir alet) gereclerle ,sac teli merkez kabul edilerek 0.6-0.9mm capli dairecikler halinde kesikler atiliyor , sonrasinda yine cimbiz benzeri araclar ile kenarlari 0.6-0.9mm capinda dairesel kesi atilmis koku yerinden cekerek aliyor.

manuel punch ta bu islem icin kullanilan punc el yordami ile itme ve dondurme seklinde kesiler atar iken, mikromotor bu islemi ufak ebatli bir matkap mantigi ile yapiyor.Yani micromotor ucuna takilan micro puch matkap gibi dugmeye basarak hizli devirlerde donerek bu isi yapiyor.

Avantaj dezavantaj konusuna gelince, Manuel punch u ben SNIPER a benzetirken, Micromotoru Makineli silaha benzetiyorum(benzetmelerimi sadece konu ile alakasi olmayan arkadaslarin daha iyi anlamasi icin yapiyorum , yanlis anlasilmasini istemem)

Sniper da kullanici hedefi gorur , yavas hareketlerle hedefini alir tek atis, alninin orta yerine cakar.... ortama bakarsiniz hic dagilma kirlenme yoktur, masa duvar tertemizdir.Dez avantaji 100 kisiye verirsin SNIPER i , 1 kisi ancak kullanir.Sabir egitim ister.

Makineli Silahta ise ortalama hedef secilir, atese basarsiniz , hedefi vurur olayi bitirirsin. Ama velakin , silahin kimin elinde oldugu cok onemlidir.Cocugada versen hedefi vurur ama ne kapi kalir ne pencere ( ornek ARENAMED)

Ama gercekten bu isi para kazanmanin yaninda, Vicdan, Allah korkusu, Hastanin psikolojisi gibi konularida dikkate alan egitimli iyi bir ekimci , manuel de de , micromotor lada , isini yapar, ortaligi kana pislige bulastirmadan isini toparlar teslim eder.

Biraz uzunca oldu ama umarim SIKMAMISIMDIR.

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #93 : 28 Aralık 2016, 16:05:11 »
Yok üstad gayet faydalı bilgiler paylaşmışsın. Kesin olarak kendi adıma emin olduğum birde var ki, Micro ile manuel arasında çok bariz fark var
🏇🏇

kadiköy1

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #94 : 28 Aralık 2016, 17:09:13 »
Hocam bilgiler çok aydınlatıcı oldu..micro/manuel ayırımı hakkında pek bilgim yoktu ama örnekle beraber daha net artık.tesekurler. sonuç olarak ikisinin arasında uçurum farkı yokmuş anladığım kadarıyla. zekeriya kul siteden bir arkadaşa, manuel ya da micromotor usta ellerde olduğu sürece çok fark yok demişti, haklı sanırım. tamamen ekimi yapanın el beceresi,vicdanı ve empatisine kalmış bir durum.

Efes

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #95 : 28 Aralık 2016, 17:16:56 »
Dostum gayet güzel açıklamalar yaptın örnek ile dahada netleşti kafadaki fikirler manuelin farkını bu arkadaşın resimlerindede gördüm diğer örnekleride inceliycem forumu takip ettikçe. Bu arkadaşımızdan 5000saç kökü alınmış ama hiç bir problem yaşamamış bu durum iş hayatımıza özel hayatımıza dönüş için önem taşımakta. Teşekkürler

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #96 : 28 Aralık 2016, 17:49:50 »
Hocam bilgiler çok aydınlatıcı oldu..micro/manuel ayırımı hakkında pek bilgim yoktu ama örnekle beraber daha net artık.tesekurler. sonuç olarak ikisinin arasında uçurum farkı yokmuş anladığım kadarıyla. zekeriya kul siteden bir arkadaşa, manuel ya da micromotor usta ellerde olduğu sürece çok fark yok demişti, haklı sanırım. tamamen ekimi yapanın el beceresi,vicdanı ve empatisine kalmış bir durum.

Zekeriya Kul bunu bana bizzat söylemişti. Eminim ko görüşmeye giden diğer arkadaşlara da söylemiştir. Ben de öyle düşünüyordum ama manuel alım ı araştırıyorum günlerdir. Micromotoru hangi usta cerrah  kullanırsa kullansın,  manuel alım bence micromotor a  göre çok çok daha iyi
🏇🏇

yaris44

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #97 : 01 Ocak 2017, 22:49:26 »
Bu foruma yeni kayit oldum ilk kez yaziyorum ve bu ekimden gercekten etkilendim super olmus. Fiyati ne kadar acaba ??

sonradansirma

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #98 : 06 Ocak 2017, 14:45:07 »
Bu foruma yeni kayit oldum ilk kez yaziyorum ve bu ekimden gercekten etkilendim super olmus. Fiyati ne kadar acaba ??

fiyat 1,5euro

Gard

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #99 : 06 Ocak 2017, 23:08:25 »

Zekeriya Kul bunu bana bizzat söylemişti. Eminim ko görüşmeye giden diğer arkadaşlara da söylemiştir. Ben de öyle düşünüyordum ama manuel alım ı araştırıyorum günlerdir. Micromotoru hangi usta cerrah  kullanırsa kullansın,  manuel alım bence micromotor a  göre çok çok daha iyi
haklısın arkadasım ben de bakıyorum manuel yapanlar çok çok temiz ve donor hasarsız oluyor çok şaşırdığım paylaşımlar var manuel bu işte bir numaralı seçim bence de

sonradansirma

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #100 : 10 Ocak 2017, 11:25:39 »
Görüşme için randevu aldımda son resminizi ve ekimin kaçıncı günü olduğunu paylaşırsanız sevinirim şimdiden sağolun...

8.ay oldu yakında kontrole gidicem orda çekilenleri de kendi çetiklerimi de paylaşırım bu ay içinde

sonradansirma

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #101 : 13 Ocak 2017, 10:10:50 »
dün akşam klinikte çekilen fotolar, saçlarım önceki aylara göre biraz daha kısa şuan
gün ışığında da çekip koymaya çalışıcam

aydinclk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #102 : 13 Ocak 2017, 16:46:32 »
Cok guzel gercekten gule gule tara bir ekim daha dusunuyormusun? Mesela øn tarafi siklastirma veya sakaklari biraz daha øn cizgiye cekme gibi bi dusuncen var mi yoksa bu kadar yeter mi diyorsun :)

Jokey35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #103 : 13 Ocak 2017, 20:54:48 »
Açık alanı düşünürsek, sonuç iyi. Ben beğendim
🏇🏇

muhammadakyuz66

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #104 : 15 Şubat 2017, 10:15:26 »
hocam güzel görüntü olmuş ancak önler seyrek gibi geldi, farklı açılardan çekilmiş fotoğraflar var mı acaba?

Facebook Twitter Instagram