Gönderen Konu: Saç Ekimi Tavsiyesi  (Okunma sayısı 1080 defa)

KİRLİ

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Saç Ekimi Tavsiyesi
« : 18 Eylül 2019, 03:28:57 »
 Cümleten selamun aleykum,

Ben Cihan 24 yaşındayım, Bolu’da yaşıyorum, öğretmenim. Benim sorunum şakaklarımın açılması ile başladı. Sonra açılan yerlerin arasındaki saçın incelip seyrelmesi ile devam etti. 21 yaşından beri az buz döküle döküle resimlerdeki gibi oldu. Saç çizgim yarım cm geriledi. Her duştan önce kafamı lavaboya koyup ellerimle bastıra bastıra ileri geri yapıyorum. Zararlı mı bilmiyorum ama bu şekilde 50
Tel görebiliyorum lavaboda. Saçlarımı düzenli spor yaptığım için her gün yıkıyorum. Sebamed şampuan veya zeytin yağlı sabun  kullanıyorum.  Herhangi bir jole, saç spreyi gibi malzemeler kullanmıyorum. Babamın yaşı 53 ve sadece saç telleri incelmiş. Ne saç çizgisi bozulmuş nede seyrelme var. Abimde kıvırcık bonus. Ailede 2 amcamın ikiside kel. Onun harici kel yok. Kaç bin greft ile bu sorunu halledebilirim? Planlamam nasıl olmalı? Bütçe konusunda 9-10bin tl ye kadar çıkabilirim. Sevgili forum üyeleri, abilerim, kardeşlerim... Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Bu arada alnımın tam ortasında bir ben var. O benin yarım cm üzerindeydi dökülmeden önceki saç çizgim.

KİRLİ

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Ekimi Tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2019, 03:45:51 »
İlk fotoğraf dökülmeden önceki halimdir. Alnımın ortasındaki
beni görebilirsiniz. Teşekkürler
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2019, 03:52:32 Gönderen: KİRLİ »

Kazım

• Full Member
« Yanıtla #2 : 18 Eylül 2019, 07:31:43 »
Bence ektirmekte acele etme kardeş yan etkilerini göz önünde bulundurarak ilaç tedavisine başla en azından minoxil biotin falan 35ine kadar stabil olur saç dökülme şeklin en azından 28/30una kadar idare et. Su saçların bende olsa hergün şükrederdim

son gohan

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 18 Eylül 2019, 07:46:58 »
Bence ektirmekte acele etme kardeş yan etkilerini göz önünde bulundurarak ilaç tedavisine başla en azından minoxil biotin falan 35ine kadar stabil olur saç dökülme şeklin en azından 28/30una kadar idare et. Su saçların bende olsa hergün şükrederdim
minoxilden uzak dur sakın başlama

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 18 Eylül 2019, 08:37:40 »
Ön bölge için minoxil pek fayda etmez ama biotin kullanabilirsiniz. Saçlarınız bana güzel gibi geldi, agresif bir dökülme yaşamazsınız diye düşünüyorum. Dökülmeden şikayetçiyseniz forumda medikal tedavileri araştırabilirsiniz. Saç çizginizden de memnun değilseniz ufak bir ön çizgi düzenlemesi ile bu probleminizi rahatlıkla aşabilirsiniz. Bu arada mevcut saçlarınızın koparak dökülmesinden korkmayın, saçlarınızında minyatürleşme varsa o zaman problem vardır.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

KİRLİ

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 18 Eylül 2019, 09:27:48 »
Teşekkürler yorumlarınız için. Şakaklarım açıldı ve ön bölgede seyrelme, incelme başladı. Seyrekleşen ön bölge için, şubat yarıyıl tatilinde ektirmeyi düşünüyorum da şakakların arasındaki saçlı bölgeye dhı yöntemiyle ekim yapılabilir mi?

Moraless

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 18 Eylül 2019, 11:53:35 »
saçlı bölgeye ekim yaptırma ,düzgün bir çizgi için öne 1500 greft ekilse yeterli olur.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 18 Eylül 2019, 12:20:16 »
Saçlarım ileride dökülecek kaygısıyla saçlı bölgeye ekim yapılamaz. Mevcut saç köklerinize zarar verilme olasılığı çok fazla. Bu tarz ekimleri belirli bir seyreklik yaşayanlar için yapılıyorlar. Benim bildiğim iyi yapan yerlerde parmakla sayılamayacak kadar az. Siz bence planlamanızı ön çizgiye yoğunlaştırın ya da ekimi ileriki yıllara erteleyin.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

melanin

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 18 Eylül 2019, 13:41:41 »
minoxil felan kullanma sakın kaç tane kullanan gördüysem hep geri döktü saçları ekimlik birşeyde görülmüyor dahi iyi saçların

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 18 Eylül 2019, 14:03:23 »
bekleyebılırsın yada çok rahatsız edıyor ise az greftle bir ön cizgi düzenlemesi yaptırabılırsın
donörçok kalıtelı kendı saçlarında iyi durumda
Global Moderator

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 18 Eylül 2019, 14:20:38 »
Hocam yaşınızı ve mevcut durumunuzu göz önüne alınca bu saçlar maalesef daha da seyrekleşebilir. Dökülme periyodunun biraz daha stabil olacağı yaşlarda ekim yaptırmanız daha makul geliyor bana. 30 lu yaşların basında saçınız nihai haline gelir ve ekim düşünebilirsiniz. Şu anda yapacağınız ekim sizi 2-3 yıl memnun eder lakin ekim yapılmayan saçlarda oluşacak dökülmeler daha can sıkıcı bir durumla karşı karşıya bırakabilir sizi.

EMİNBEY

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 18 Eylül 2019, 20:35:41 »
Valla hocam durumdan rahatsızsaniz hiç beklemeyin derim

KİRLİ

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 18 Eylül 2019, 22:09:25 »
Herkese çok  teşekkür ediyorum. Şubatta şakaklara ve ön çizgimi yarım cm kadar ileri bir ekime karar verdim. O zamana kadar xpecia,biotin 5000mg ve Shemin diye bir takviye varmış. Bu şekilde düşünüyorum. Finansterid şuanlık düşünmüyorum ama ekimden sonra kullanabilme ihtimalim olabilir. Hayırlı forumlar herkese

Tank oktay

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 18 Eylül 2019, 22:33:34 »
Bence bekle kardeşim benim de sen yaşlarda böyle açılmaya başladı şu anda ekimi gerektirecek bi durum yok şu anda ilerde ekim düşünürsen muttalip hocanın ekimlerini araştır derim

Facebook Twitter Instagram