Gönderen Konu: ASMED Koray Erdogan 5538 greft 25/04/2019  (Okunma sayısı 37293 defa)

mem

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: ASMED Koray Erdogan 5538 greft 25/04/2019
« Yanıtla #120 : 01 Ocak 2020, 10:42:57 »

başarılı insanlar eleştriden asla rahatsız olmaz. Asmedin başarı benim için finasteride dir. Çoğu hastasına bakıyorum finasla lise çağına dönecek saç yapısına sahip. Son zamanlarda insanlar finasteride kullanmamaya basladı gerçekler ortaya çikmaya başladı. Saç ilk dökülmeye sinyali verdiğinde finasteride kullanilirsa kanımca hiç dökülmüyecek.

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #121 : 01 Ocak 2020, 11:04:09 »
Sac ekiminde hepinizin de bildigi veya tahmin edecegi gibi alim ve ekim kismi cok onemli. Sac kokunu zedelemeden almak, ayni sekilde hasar vermeden ekmek, disarida cok tutmamak lazim.

Basit mantikla, Asmed’in 2-3 yil onceki ekimlerinde de, su anki ekimlerinde de koklerin bekleme suresi ve iclerinde bekledigi solusyon ayni. Kanallari acan kisi ayni (Koray Hoca) ki kanallarin derinligi ve birbirine uzakligi cok onemlidir. Bu baglamda degiskenlere bakmak lazim. Degisen ne 2-3 yil oncesine gore? Saci alan ve eken takimlar.

Ikinci klinigin acilmasiyla beraber, Koray Hoca yeni alimlar yapti, yeni takimlar kurdu. Bunlara tabiiki gereken her turlu egitim ve destek verildi ama, tecrubeyi bir anda vermek mumkun degil. Tecrube zamanla kazanilan bir beceri, gokten zembille inmiyor. Bu yeni arkadaslar belirli tecrubeye erisene kadar bazen basarisiz sonuc almalari cok normal. Bu riski bilincli olarak Asmed’e giden herkesin gormus olmasi gerektigini dusunuyorum.

Son bir iki yildir, Asmed’in basarisiz ekim yuzdesinin arttigini yurt disi ve ici forumlara bakarak gormek mumkun. Bunun aksini iddia eden birinin de cikacagini zannetmiyorum. Onemli olan ekimin arkasinda durulmasi ve bedava revizyonlarin sansa birakilmamasi. Koray Hoca da eminim ki hicbir hastasini magdur etmez, etmiyor da. Yurt disi forumlarda ikinci ekimine giderken ucak parasi dahil hastanin cebinden hicbirsey cikartilmadigini gordum. Sadece Koray Hocaya ekim sonrasi ulasmakta sikayetciler ama gunde 5 ekim yapan bir yogunlukta Koray Hocaya ulasmanin da kolay olmamasi cok normal.
Kaya bazı dediklerine katılıyorum fakat yeni kurulan ekiplerin ekimlerin tümünde etkin rol alması bence yanlış. Yeni kurulan ekipteki kişilere belirli bir bölgeden alım yapma imkanı verilir ve o alınanlar izole bi bölgeye ektirilir. Başarılı bulunan tarafları zamanla analiz edilir başarısız kısımlar telafi edilir.
Bana göre başarısızlık tüm ekimi etkileyecek kadar büyük olmamalı. İnsanlar- saçları da bi organ olarak gorursek—organlarını emanet ediyorlar. Ve bazı insanların donör alanı sınırlı. 5 bin greftlik bir ekimde 5 bin greftin birden tutmaması ya da bir şekilde ölmesi kişinin maddiyatını geçiyorum manevi olarak çökertir. Para burda hiç önemli değil ama bu kişi yeniden ekim yaptırma psikolojisine girmesi çok güç olur. O psikolojiyi yakalasa bile artık belkide kafasında yeterli donör yoktur.

Bence de asmed in son zamanlarda gördüğüm ekimlerinde gözle görülür gerileme var . Ben bu gerilemenin greft alım kısmında olduğunu düşünüyorum.
Açıkcası asmed de ekim yaptırmayı düşünen biri olarak bu genel başarısız ekimler yani kafanın genelinde hiç çıkmayan ya da çok az çıkan ekimler bana kabul edilebilir gelmiyor.
Başarısız ekimi sahiplenip arkasında durmak  tabii ki iyi bir davranış. Ama giden greft de geri gelmiyor maalesef.Para bir şekilde kazanılır bulunur bu sorun değil. Ama sağlık ve psikoloji bence en önemlisi

« Son Düzenleme: 01 Ocak 2020, 11:23:40 Gönderen: Quandoria »
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

emin43

• Sr. Member
« Yanıtla #122 : 01 Ocak 2020, 11:19:32 »
başarılı insanlar eleştriden asla rahatsız olmaz. Asmedin başarı benim için finasteride dir. Çoğu hastasına bakıyorum finasla lise çağına dönecek saç yapısına sahip. Son zamanlarda insanlar finasteride kullanmamaya basladı gerçekler ortaya çikmaya başladı. Saç ilk dökülmeye sinyali verdiğinde finasteride kullanilirsa kanımca hiç dökülmüyecek.
Kardeşim finansın şakaklara etkisi yok zaten etkisini tepe bölgesinde gösteriyor , çoğu ekim merkezi finansı önermesede saç ekdirenlerin kendisi kullanıyor , ama çoğuda finans kullanmayı öneriyor , şöyle bi durum var adam mesela 24 yaşında saç ekiyor seyrek kafaya, ekilenler kalıyor ekilmeyenler genetike kodlanmış olarak gidiyor o zaman yine ileride saç ekimine ihtiyacı olucak onun için finası kullanmakla biraz dökülmeyi ertelendiriyor( bu genetik mevzusuna hiç doktor dünyada mudahele edemez ve şuana kadar henuz bi çözüm bulunmamış) yani kullanmaktan başka çare yok! , bu forumda kaç kişide finas kullanarak hatta asmed ekim yapmasına rağmen ekimi başarısız olmuş ( absymo) ekimine bakarsanız dediğimi anlarsın , tam Şakakları giden adam ne kadarda finans kullansa giden saçlar geri dönmez o yüzden her şeyi finansa bağlamak doğru değil bence
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2020, 12:19:16 Gönderen: Hintell »

mem

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #123 : 01 Ocak 2020, 13:04:11 »
Kardeşim finansın şakaklara etkisi yok zaten etkisini tepe bölgesinde gösteriyor , çoğu ekim merkezi finansı önermesede saç ekdirenlerin kendisi kullanıyor , ama çoğuda finans kullanmayı öneriyor , şöyle bi durum var adam mesela 24 yaşında saç ekiyor seyrek kafaya, ekilenler kalıyor ekilmeyenler genetike kodlanmış olarak gidiyor o zaman yine ileride saç ekimine ihtiyacı olucak onun için finası kullanmakla biraz dökülmeyi ertelendiriyor( bu genetik mevzusuna hiç doktor dünyada mudahele edemez ve şuana kadar henuz bi çözüm bulunmamış) yani kullanmaktan başka çare yok! , bu forumda kaç kişide finas kullanarak hatta asmed ekim yapmasına rağmen ekimi başarısız olmuş ( absymo) ekimine bakarsanız dediğimi anlarsın , tam Şakakları giden adam ne kadarda finans kullansa giden saçlar geri dönmez o yüzden her şeyi finansa bağlamak doğru değil bence

şakaklarda yaramadığını hangi bilimsel veriye dayandırdın.Benim bomboş şakaklarını doldurdu finas. Adamı savunmak için başka argüman bulun

emin43

• Sr. Member
« Yanıtla #124 : 01 Ocak 2020, 13:20:20 »
şakaklarda yaramadığını hangi bilimsel veriye dayandırdın.Benim bomboş şakaklarını doldurdu finas. Adamı savunmak için başka argüman bulun
Savunmak!
Evet sizin bomboş şakaklarınızı 20 28 yaşlara kadar doldura bilir çünkü minyatörlenmiş saçları canlandırır ama saç dökülmesinden 10 15 sene geçerse 35 40 yaşlarda işe gelmez
Peki eğer siz dediğiniz doğruysa abysmo haftada finasterid den başka 3 kere dutasterid hatta 10 aydan itibarin günde 2 kere minoxidil kullanmış niye etkisi olmamış!??
Hatta kendinde sayfasında sormuşsun ama dikkatli okursan her şeyi anlarsın
Bu da örnek foto:
Finas + dutas + minox sonuçda bu

magar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #125 : 01 Ocak 2020, 13:25:32 »
kardeş benim yaşım 40 finansın etkisini tepeden başka bi yerde görmedim .kazım kardeş şu ekim yerini paylaşırmısın birader .bu ekimin sahibi arkadaşım bence sen sana verilen süreyi bekle ondan sonra olmamışsa yine sorarsın asmede bu ekim niye olmadı diye arkadaş

Livorno21

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #126 : 01 Ocak 2020, 15:26:46 »
Kaya bazı dediklerine katılıyorum fakat yeni kurulan ekiplerin ekimlerin tümünde etkin rol alması bence yanlış. Yeni kurulan ekipteki kişilere belirli bir bölgeden alım yapma imkanı verilir ve o alınanlar izole bi bölgeye ektirilir. Başarılı bulunan tarafları zamanla analiz edilir başarısız kısımlar telafi edilir.+1
Bana göre başarısızlık tüm ekimi etkileyecek kadar büyük olmamalı. İnsanlar- saçları da bi organ olarak gorursek—organlarını emanet ediyorlar. Ve bazı insanların donör alanı sınırlı. 5 bin greftlik bir ekimde 5 bin greftin birden tutmaması ya da bir şekilde ölmesi kişinin maddiyatını geçiyorum manevi olarak çökertir. Para burda hiç önemli değil ama bu kişi yeniden ekim yaptırma psikolojisine girmesi çok güç olur. O psikolojiyi yakalasa bile artık belkide kafasında yeterli donör yoktur.

Bence de asmed in son zamanlarda gördüğüm ekimlerinde gözle görülür gerileme var . Ben bu gerilemenin greft alım kısmında olduğunu düşünüyorum.
Açıkcası asmed de ekim yaptırmayı düşünen biri olarak bu genel başarısız ekimler yani kafanın genelinde hiç çıkmayan ya da çok az çıkan ekimler bana kabul edilebilir gelmiyor.
Başarısız ekimi sahiplenip arkasında durmak  tabii ki iyi bir davranış. Ama giden greft de geri gelmiyor maalesef.Para bir şekilde kazanılır bulunur bu sorun değil. Ama sağlık ve psikoloji bence en önemlisi

Livorno21

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #127 : 01 Ocak 2020, 15:28:56 »
Ben de senin adina umutluyum dostum. Moral olsun diye soylemiyorum. Epey sonradan gelisen saclar oluyor. Tabii gonul isterdi sen de 8. ayda rahatla ama durum bu, dedigin gibi cok ustune dusmeden beklemeye calismak lazim. Bol sabir.
tesekurler bold kardes ama durum vahim

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #128 : 01 Ocak 2020, 15:35:13 »
Finastın şakaklarda başarı oranının düşük Olmasının sebebi ile alakalı düşüncem şudur;
-finast büyüme fazını terketmiş artık minyatürlesmiş saçlarda ciddi avantaj sağlıyor. Yani ölüyü diriltmiyor maalesef. Saç kayıpları ise özellikle ön ve şakaklarda başladığı için 30-35 lerde zaten o bılgelerde kayıplar olmuş artık tüylenme bile kalmamış oluyor. Orta ve tepede ise binlerce incelmiş saç kılı mevcut oluyor.
Oyuzden finast kullanıcıların gözle görülür şekilde fayda sağladıkları bölge genelde tepe bölgesi oluyor.

kilic1977

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #129 : 01 Ocak 2020, 15:41:56 »
Livorno21, senin kabuk dökümüden sonra shockloss olamadan önceki resimlerin yokmu?
Bemim en çok merak ettiğim, 10.günden sonra ekilen saçlar gözle görülüyor ve bu saçlar büyüyor taa ki, shockloss oluncaya kadar. Tecrübeli arkadaşlar bu gözüken ve dökülen kıllar, greftlerin zararsız bi şekilde ekildğinin ve sağlıklı olduğunun kanıtı değilmi? Yoksa benmi anlamıyorum?

Livorno21

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #130 : 01 Ocak 2020, 15:48:14 »
Selamlar arkadaslar herkesin yeni yili kutlarim Valla inanin boyle revisyon felan yaziyosunuz ya icim urperiyor zaten doner sikintili 8500 greft dendi doner kapasitesi icin 5500 gitti kalan 3000 icin ise ben ilerde dokulen yerler icin dusunmustum zaten hocayla da oyle dedi sonuc olarak 12 beklemem gerektigini dusunuyorum ama anlamadigim 5500 greft nereye gitti nasil oldu sok dokulmeden sonrami cikmadi mantigini bulamadim bu kadar emek beklenti maddiyat gercekten zor psikolojik olarak

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #131 : 01 Ocak 2020, 15:55:14 »
En baştan sadece ön bölgeye 3bin ekilseymiş keşke. Cephanenin çoğu yok olmuş malesef.

Kel12.02.2018

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #132 : 01 Ocak 2020, 16:07:22 »
Ben ASMED ekimlerini aşırı greft kullanımından dolayı eleştiren biriyim. Bu eleştirime güzel bir örnekte bu ekim. Saçlı bölgeye dahi ekilmiş, boşa giden greftler. Saç ekimi başarılı dahi olsa, benim gözümde planlaması kötü ve başarısız bir ekim olacaktı. Ayrıca yeni ekipler bu ekimleri yapıyor ise fiyatı hala neden 1 greft başına 2,5 Euro!?

Giden 5500 greft gitti gider. Bu gidenin telafisi yok ne yazık ki! Finansterid vesaire ilaç kullanarak, kendinizi kandırırsınız sadece. İlaç desteği ile canlanan saç, bıraktığınız anda, size veda eder.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2020, 18:54:32 Gönderen: Kel12.02.2018 »

magar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #133 : 01 Ocak 2020, 16:33:40 »
ekim kötüyse olmamışsa zaten herkezde göz var olmadığı anlaşılır. yanlız benimde şu teknik daha iyi diye eleştirenlerinde o tekniklere ait bi sürü saç ekimini bu sitede örnek olarak göstermeleri lazım lazımki bizde kıyaslayalım.sonuçta asmedin iyi kötü bi sürü ekimi var kazım kardeş senin bu teknikcilerin bu sitede kaç ekimi var

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #134 : 01 Ocak 2020, 17:02:50 »
Livorno21, senin kabuk dökümüden sonra shockloss olamadan önceki resimlerin yokmu?
Bemim en çok merak ettiğim, 10.günden sonra ekilen saçlar gözle görülüyor ve bu saçlar büyüyor taa ki, shockloss oluncaya kadar. Tecrübeli arkadaşlar bu gözüken ve dökülen kıllar, greftlerin zararsız bi şekilde ekildğinin ve sağlıklı olduğunun kanıtı değilmi? Yoksa benmi anlamıyorum?

Şoktan önce köklerin uzaması “kesinlikle tuttugu ve tekrar çıkacagı anlamı taşımıyor “

Facebook Twitter Instagram