Gönderen Konu: Pro pecia vs pros car  (Okunma sayısı 5436 defa)

Tavsiyem61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Propecia vs pros car
« Yanıtla #30 : 21 Eylül 2019, 12:09:03 »
Propercia ile Proscar arasında dağlar kadar fark var.Propercia saça yönelik üretilmiştir diğeri prorstat hastaları için.Ayrıntılarda boğulmaktan basit şeyleri görmez oldunuz.Fiyatına gelince evet pahalı ama daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.Zaten proscar prespektüsü 2010 yılına aitdi 2016 yılında güncellendi ve epey uzamış prespektüs.

bknz :2010:https://pdf.ilacprospektusu.com/9809-proscar-5-mg-film-tablet-kt.pdf
bknz:2016 https://www.msd.com.tr/static/pdf/PROSCAR_5mg_Film_Tablet_KT.pdf

Yani demem o ki yeni bulgular eklenmiş Propercia ise tek bir prospektüse sahip ve daha kararlı.
bknz:https://pdf.ilacprospektusu.com/6841-propecia-1mg-film-tablet-kt.pdf

Zaten durumu iyi olan velhasıl 2016 yılından sonra saç ektiren zengin kişilerin propercia kullanmasının sebebi bundandır.Sizlere tavsiyem proscar yerine gerekirse 0.25 0.50 mg propercia kullanın maddi durumunuz iyi olursa 1mg alırsınız.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #31 : 21 Eylül 2019, 12:20:40 »
Propercia ile Proscar arasında dağlar kadar fark var.Propercia saça yönelik üretilmiştir diğeri prorstat hastaları için.Ayrıntılarda boğulmaktan basit şeyleri görmez oldunuz.Fiyatına gelince evet pahalı ama daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.Zaten proscar prespektüsü 2010 yılına aitdi 2016 yılında güncellendi ve epey uzamış prespektüs.

Yani demem o ki yeni bulgular eklenmiş Propercia ise tek bir prospektüse sahip ve daha kararlı.

Zaten durumu iyi olan velhasıl 2016 yılından sonra saç ektiren zengin kişilerin propercia kullanmasının sebebi bundandır.Sizlere tavsiyem proscar yerine gerekirse 0.25 0.50 mg propercia kullanın maddi durumunuz iyi olursa 1mg alırsınız.
Araştırmalar artmış olabilir ama bu iki ilacı da aynı şirket üretiyor ve ikisinde de aynı finasterid maddesi var. Tamamen pahalıysa iyidir gibi bir yorum olmuş sizinki. Pahalı olmasının sebebi kozmetik olarak geçmesi. Amerikada proscar daha pahalı çünkü 5 mg etken maddesi var. Turkiyede devlet proscarı ucuz  tutuyo ki prostat hastalarında daha fazla kullanıldığı için. Propecia nin tek avantajı 1mg sabit olması. Diğerinde bölerken bazıları 0.8 mg bazıları 1.2 mg gibi dengesiz olabilir. Ama araştırmalar 0.8 mg veya 1.2 mg olması arasında herhangi bir etki farkı olmadığını gösteriyor. 

Tavsiyem61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Pro pecia vs pros car
« Yanıtla #32 : 21 Eylül 2019, 12:23:05 »
Hayır tek sebebi güncelleme yemesi

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #33 : 21 Eylül 2019, 13:05:13 »

Hocam ikisi de aynı etken madde prospektüs ile alakası ne Allah aşkına. Sadece ilaç dozajları farklı. Biri 5mg biri 1mg. Propecia dediğin ilacın ortaya çıkışı da zaten proscar sayesinde. Prostat hastaları için üretilen ilaç AGA bireylerde tepkime verince firma e biz bunun 1 mg üretip neden kelleri silkelemiyoruz dediler. Karaciğerde emilim meselesi için uzman görüşüne ihtiyacımız var bana da kalırsa bir ilacı günaşırı farklı dozlarda kullanmak çok sağlıklı gelmiyor. Ama sanki içerik farklıymış da ayrıntılarda boguluyormusuz gibi bir durum yok.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #34 : 21 Eylül 2019, 14:09:55 »
Ben bir ara propecia bulamadığım için baya proscar kullandım hiç bir farkını da görmedim. Kullandığım dönemde soruyorum eczaneye hangisi varsa onu alıyorum. Fazla para verdiğiniz için psikolojik olarak daha iyi olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ama hiçbir farkı yok bana göre. Peki neden aynıysa ben neden propecia alıyordum diye sorarsanız 1 mg kırmakla uğraşmak istemediğim için propecia varsa öncelikli olarak bu ilacı alıyordum.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #35 : 21 Eylül 2019, 14:44:57 »
Ben bir ara propecia bulamadığım için baya proscar kullandım hiç bir farkını da görmedim. Kullandığım dönemde soruyorum eczaneye hangisi varsa onu alıyorum. Fazla para verdiğiniz için psikolojik olarak daha iyi olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ama hiçbir farkı yok bana göre. Peki neden aynıysa ben neden propecia alıyordum diye sorarsanız 1 mg kırmakla uğraşmak istemediğim için propecia varsa öncelikli olarak bu ilacı alıyordum.

Bence tek farkının kırılma zorluğu olduğunu herkes biliyor aslında. Tartışmaya açık konu değil. Ama ben propecia kullansaydım daha iyi derdim belki 😄

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #36 : 22 Eylül 2019, 01:12:02 »
Kimya mühendisi arkadaşa tekrar sordum, güncel bilgi şu şekilde:

Proscar ve Propecia film kaplı olduğu için dışındaki kaplama midede çözünmesine engel oluyor. Bağırsakta çözünmesi gerekiyor.
Böldüğümüz zaman mide asidine maruz kalıyor ve hem ilaçta hem de midede zarar oluşabiliyor. Bu yüzden midede çözülmeyen boş kapsüller var internette satılıyor. Onlardan alıp böldüğümüz hapları içine koymamız gerekiyor. Bu şekilde bozulma konusunu da çözmüş oluyoruz.
Bu konuda Tm arkadaşımıza teşekkür ediyorum, birşey daha öğrenmiş olduk.
ben bu olayi çok önce yazmiştim foruma

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #37 : 22 Eylül 2019, 01:33:05 »
Eczanelerde  bula bilirsiniz

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #38 : 22 Eylül 2019, 08:50:27 »
Eczanelerde  bula bilirsiniz

Bu 2ye bölüyor ama 5'e bölebilir mi kullandınız mı?

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #39 : 22 Eylül 2019, 20:47:32 »
Eczacı ya  sor vardır bir yolu

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #40 : 23 Eylül 2019, 02:49:27 »
Bu 2ye bölüyor ama 5'e bölebilir mi kullandınız mı?

4 parçaya bölebilirsin. Iki eşit parçaya böldüğün tabletleri tekrae böl ortadan
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

HairForFuture

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #41 : 14 Haziran 2020, 20:39:47 »
İlaçların her ikisinin prospektusunu okuduk, etrafindaki kaplamanın midede değil de bağırsakta çözüleceği ile ilgili herhangi bir ibare yok. Hamile bayanlarda kullanımı ile ilgili kısımda bayanların hapla temasına karşı tabletler film kaplanmıştır yazıyor. Dolayısıyla her halükarda midede eriyecek bu tablet. Kırarak içmekte bir sorun görünmüyor. Farkli şekilde bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

Merhaba Hocam

Bu konuda yeni bir bilgi edindiniz mi? Bu konuda okuduklarımı kardeşime sordum(eczacı). Dedikleri özetle şu:

Mide asidik, bağırsak bazik ortam. Bazı ilaçlar asidik ortamdan etkilenip bozulduğu için kapsül içerisine konup mide sıvısından etkilenmemesi sağlanıyor. Bağırsağa geldiğinde kapsülün bir parçası büyüyüp diğer parçası küçülerek içindeki ilacın ortaya çıkması ve emilmesi sağlanıyor.

Propecia ve proscar ikisi de kapsül değil, film tablet olduğu için böyle bir durum söz konusu değil dedi. Mide-Bağırsak emilimi konusunda ise genel olarak ilaçlara göre değişmekle birlikte birazı mide de emilebiliyor, kalanı bağırsakta emiliyor dedi. Fark olur mu diye sorduğumda ikisi de kana karıştığı için bir fark olmayacağını düşündüğünü söyledi.  Yine bakacak propecia ile proscar arasında fark oluşturabilecek başka bir durum var mı diye. Ekstra bir bilgi edinirsem paylaşırım.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #42 : 14 Haziran 2020, 20:47:12 »
Eyvallah bilgilendirme için. Ben de aynen dediklerinize katılıyorum. Kana direk geçiyor, eşit parçalara bölerek kullanımda sıkıntı yok.

Portraitpeople

• Full Member
« Yanıtla #43 : 16 Haziran 2020, 14:49:17 »
Eğer fiyatı sorun ediyorsan, finhair alabilirsin. Propecia göre 37 TL daha ucuz o da 1mb ben de kutu bitince finhair geçeceğim. Hapları bölmek doğru gelmiyor bana saklama kapına koyabilirsiniz ama onunda kapağını açık unutabilir bozulabilir.  Zaten yukarı arkadaşın biri neden bölünmemesi gerektiğini yazmış.
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2020, 16:31:14 Gönderen: Portraitpeople »
24.02.2020 5411 greft Bnish Hair Wellnes
Dr. Bilgehan Aydın
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12896.45

Finhair 1mg ve Velavit 5000 biotin
6. Aydan itibaren Omega 3 ve D3 vitamini sprey

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #44 : 16 Haziran 2020, 15:43:36 »
Propecia son fiyatları çok abartı olduğu için bence o kadar para vermek gereksiz. Ben bir çok saç ürününe para veriyorum ama Propecia'a o parayı vermek bana ciddi anlamda külfet geliyor.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Facebook Twitter Instagram