Gönderen Konu: Pro pecia vs pros car  (Okunma sayısı 5430 defa)

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Ynt: Pro pecia vs pros car
« Yanıtla #15 : 17 Eylül 2019, 16:48:02 »
gelmez vefasız o kadar yedir içir gittimi geri gelmez bari diğer saçları ayartmasaydın hepsi toplu kaçış planı yapıyor. 😂

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #16 : 17 Eylül 2019, 16:53:00 »
Kimya mühendisi arkadaşa tekrar sordum, güncel bilgi şu şekilde:

Proscar ve Propecia film kaplı olduğu için dışındaki kaplama midede çözünmesine engel oluyor. Bağırsakta çözünmesi gerekiyor.
Böldüğümüz zaman mide asidine maruz kalıyor ve hem ilaçta hem de midede zarar oluşabiliyor. Bu yüzden midede çözülmeyen boş kapsüller var internette satılıyor. Onlardan alıp böldüğümüz hapları içine koymamız gerekiyor. Bu şekilde bozulma konusunu da çözmüş oluyoruz.
Bu konuda Tm arkadaşımıza teşekkür ediyorum, birşey daha öğrenmiş olduk.

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #17 : 17 Eylül 2019, 16:56:42 »
çok seneler geçti
dönen yok seferinden olmadı     Ne yaptisam olmadı.  Kulananilan ilaçlar serum v.s   õmur  boyu kullanmak lazım  kulanilan ilaclar   zararlari   beli genç yasta kulanmak   riskli .çok masraflı pahli   

kerimov

• Sr. Member
« Yanıtla #18 : 17 Eylül 2019, 16:59:58 »
Bildiğim kadarıyla proscar 25 lira civarı falan. bölünce de aylık 5-6 liraya geliyor. Çok bi fark yok yani. Tabi herkesin bütçesi farklıdır da ben olsam proscardan 1 ısırık alır atardım. 1 ay kullanırdım yani paketi.

kerimov

• Sr. Member
« Yanıtla #19 : 17 Eylül 2019, 17:03:45 »
çok seneler geçti
dönen yok seferinden olmadı     Ne yaptisam olmadı.  Kulananilan ilaçlar serum v.s   õmur  boyu kullanmak lazım  kulanilan ilaclar   zararlari   beli genç yasta kulanmak   riskli .çok masraflı pahli

Bu mesele de herkes için farklı. Ben şimdi 22 yaşındayım, gençsin kullanma diyenler oluyor 4-5 sene sonra başladık diyelim o zaman da tepe iyice parlayacak. O zaman da saç çıkarmayacak. Tam bi paradoks var yani. Şimdi en azından olanı korusa bana yeter diyorum.Ömür boyu kullanmam için sebep yok, 30'a kadar hevesimizi alalım. En azından gençliğimizi kel geçirmeyelim. 5 sene ötelesek kelliği, belki yeni tedavi yöntemleri çıkar o sürede

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #20 : 17 Eylül 2019, 17:04:56 »
Bildiğim kadarıyla proscar 25 lira civarı falan. bölünce de aylık 5-6 liraya geliyor. Çok bi fark yok yani. Tabi herkesin bütçesi farklıdır da ben olsam proscardan 1 ısırık alır atardım. 1 ay kullanırdım yani paketi.
Şu anda iş bütçeden ziyade bölündüğünde vücuda verdiği zarar ve etkisi aslında. bir ısırık da alsanız yine kırmış oluyorsunuz hapı. kırınca da midede çözünüyor ve etkisi gidiyor. boş kapsüle koyup içmek en mantıklısı. Ben boş kapsül alacağım internetten.

kerimov

• Sr. Member
« Yanıtla #21 : 17 Eylül 2019, 17:08:38 »
Şu anda iş bütçeden ziyade bölündüğünde vücuda verdiği zarar ve etkisi aslında. bir ısırık da alsanız yine kırmış oluyorsunuz hapı. kırınca da midede çözünüyor ve etkisi gidiyor. boş kapsüle koyup içmek en mantıklısı. Ben boş kapsül alacağım internetten.

Ben kutunun tamamını kırıp 150 parçayı şişeye koyanlar için yazmıştım, yazdıgına katılıyorum. Bu biotin supplementlerinin dışındaki saydam kapsülden bahsediyorsun demi?

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #22 : 17 Eylül 2019, 17:11:28 »
Ben kutunun tamamını kırıp 150 parçayı şişeye koyanlar için yazmıştım, yazdıgına katılıyorum. Bu biotin supplementlerinin dışındaki saydam kapsülden bahsediyorsun demi?
Aynen midede çözünmeyip bağırsakta çözünebilen kapsül lazım.

« Son Düzenleme: 17 Eylül 2019, 17:18:38 Gönderen: unverm »

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #23 : 17 Eylül 2019, 17:24:46 »
 proscar v.s propecia  vücud kimyanızı bozacaktır. Saç ekiminden 1 ay önce propecia  kulanın  saç ekim  olduktan sonra  6 ay devam edin bırakın. Uzun  süre  kullanmayın.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 17 Eylül 2019, 18:16:42 »
Evet ilaçların üzerinde koruma filmi var bölümce midede erime hızı artıyor tabi bu ne kadar zarar verir yada verir mi bilemem de herkes de 190 tl verip propecia alamıyor ben proscarı 1 ay kullandım propecia bir ara yoktu piyasada. 4 senedir de propecia kullanıyorum ilk aldığımda 50 lira idi şimdi 190
Global Moderator

Benjaminbutton

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #25 : 17 Eylül 2019, 18:21:42 »
Bir değişim farkettinmi ikisi arasında hocam?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 17 Eylül 2019, 18:26:36 »
Propecia daha iyi diye düşünüyorum psikolojikte olabilir uzun kullanmadım proscarı sonuçta
Global Moderator

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #27 : 17 Eylül 2019, 20:20:59 »
Ben proscarı 5e bölüp 1 tanesini yutuyor 4ünü 1 kapsüle koyuyorum. Kapsüldekiler bitince aynen devam.

Bir de prostat için kullansak belki bağırsakta çözülmesi mantıklı olabilir ama saç için belki mide de erimesi gerekiyor

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #28 : 17 Eylül 2019, 20:31:03 »
Ben proscarı 5e bölüp 1 tanesini yutuyor 4ünü 1 kapsüle koyuyorum. Kapsüldekiler bitince aynen devam.

Bir de prostat için kullansak belki bağırsakta çözülmesi mantıklı olabilir ama saç için belki mide de erimesi gerekiyor
Ben de hala o konuyu araştırıyorum. Proscar ve Propecia tabletleri kaplayan film her iki ilacın prospektüsünde sadece kadınların tamas etmemesi için kaplanmıştır ibaresi geçiyor. Çünkü hamileler için bu ilaca dokunmak bile çocuğa zarar veriyor. Midede erimemesi içindir diye bulamadım. Kimyacı arkadaş ta bakacak. Net bişey bulursam buraya yazarım.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #29 : 18 Eylül 2019, 20:59:22 »
İlaçların her ikisinin prospektusunu okuduk, etrafindaki kaplamanın midede değil de bağırsakta çözüleceği ile ilgili herhangi bir ibare yok. Hamile bayanlarda kullanımı ile ilgili kısımda bayanların hapla temasına karşı tabletler film kaplanmıştır yazıyor. Dolayısıyla her halükarda midede eriyecek bu tablet. Kırarak içmekte bir sorun görünmüyor. Farkli şekilde bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

Facebook Twitter Instagram