Gönderen Konu: Procapilde son noktayı koyalım  (Okunma sayısı 7344 defa)

Kazım

• Full Member
Procapilde son noktayı koyalım
« : 13 Eylül 2019, 21:09:12 »
arkadaşlar kellik erken safhada çözümsüz değil bunu biliyoruz. Kelin ilacı var: finasteride ama keske basına sürecek cinsten topikal bir ilaç olsa... ne yazık ki finasteride sistemik dolaşıma katılıyor ve testesteronu düşürüyor. Çoğu sanıyorki bunun tek yan etkisi cinsellik üzerine oysa kas gelimişinden dikkat eksikliğine depresyondan kiloya birçok yan etkisi var.. tıpın ilk kuralı “önce zarar verme”dir. Önüne gelene Finasteride tavsiye eden bir doktora doktor demem ben. Kullanmayın arkadaşlar.. keske alternatif önerebilsem lakin minoxil finasteride kadar etkili değil. Bide sağlık bakanlığı onaylı olmayn procapil var adını gğvenilir tıbbi sitelerde bulamadığım bir madde. Bu procapil konusunda forumda da araştırma yaptım ve kesin bir sonuca varamadım. Sitenin tecrübeli üyeleri bu işte master yapmış ekim uzmanları ve dermatologlarla içli dışlı.. ben bu baslık altında pro capil için “doktor” yorumu istiyorum bu ilacı öneren doktorlar var mı sizin doktorlarınız procapil için ne diyor

My Precious

• Hero Member
Ynt: Procapilde son noktayı koyalım
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2019, 21:12:40 »
arkadaşlar kellik erken safhada çözümsüz değil bunu biliyoruz. Kelin ilacı var: finasteride ama keske basına sürecek cinsten topikal bir ilaç olsa... ne yazık ki finasteride sistemik dolaşıma katılıyor ve testesteronu düşürüyor. Çoğu sanıyorki bunun tek yan etkisi cinsellik üzerine oysa kas gelimişinden dikkat eksikliğine depresyondan kiloya birçok yan etkisi var.. tıpın ilk kuralı “önce zarar verme”dir. Önüne gelene Finasteride tavsiye eden bir doktora doktor demem ben. Kullanmayın arkadaşlar.. keske alternatif önerebilsem lakin minoxil finasteride kadar etkili değil. Bide sağlık bakanlığı onaylı olmayn procapil var adını gğvenilir tıbbi sitelerde bulamadığım bir madde. Bu procapil konusunda forumda da araştırma yaptım ve kesin bir sonuca varamadım. Sitenin tecrübeli üyeleri bu işte master yapmış ekim uzmanları ve dermatologlarla içli dışlı.. ben bu baslık altında pro capil için “doktor” yorumu istiyorum bu ilacı öneren doktorlar var mı sizin doktorlarınız procapil için ne diyor
Finasteride testesteronu düşürmez.
Testesteronu ve östrojeni arttırıp dhtnin oluşmasını engeller.
Yani bir şey dicektimde bence sen haklısın ilacı sakın kullanma  problem yok

emin43

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2019, 22:22:26 »
Hahaha çok komik , kardeşim sokakta bu kadar kel insan geziyo testostronları fazla, göbek yokmu bunlarda!??Sağ taraftaki vucuda ulaşmak için sürekli vucud geliştirme yapman lazım bu kadar basit bu hale gelemezsin yani , onun için böyle kıyaslar çok saçma sapan kıyas sayılır
Doğru kanda dht bloke olduğu zaman insan kilo alıyo ve göğüs büyüme olabiliyo ama o kadarda resimdeki gibi abartılı değil

Kazım

• Full Member
« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2019, 23:59:55 »
Resimi ben çizmedim. Bunla birlikte Dht dediğin zaten testesteronun bir formudur. Periferde sentezlenir testesteronun formları sadece böbrek üstü bezi ve eşey hücrelerinden sentezlenmez. Bu cümleme dikkat Dht dış genitalde testesteron daha çok iç genitalde etkilidir. Yani sen gelişme çağındaki bir çocuğun dht bloklarsan çocuğun erkek olsa bile dışı dişi gözüküp iç genitalyası erkek olabilir!!! Dhtnin bloklanması yukarıda saydığım tüm yan etkileri yapar sözlerimin arkasındayım. Forum üyeleri tıp okumadığı için uzun uzun testesteronun 5 alfa redüktaz aktivitesiyle dhtye yani dihidrotestesterona dönüşümünü anlatmak yerine kabaca testesteronun bir formu olduğu için testesteron dedim. Şimdi birşey diyecek ama cümlesi boğazında kalan arkadasa soruyorum yukarıda yazdığım yan etkilerin hangilerinin sebebi dht blokajı olamaz? İlaç prospektusu falan oku baride önce öyle cevap ver. Her muhalefeti gelen muhalefet yapmasın ya

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2019, 03:17:04 »
Resimi ben çizmedim. Bunla birlikte Dht dediğin zaten testesteronun bir formudur. Periferde sentezlenir testesteronun formları sadece böbrek üstü bezi ve eşey hücrelerinden sentezlenmez. Bu cümleme dikkat Dht dış genitalde testesteron daha çok iç genitalde etkilidir. Yani sen gelişme çağındaki bir çocuğun dht bloklarsan çocuğun erkek olsa bile dışı dişi gözüküp iç genitalyası erkek olabilir!!! Dhtnin bloklanması yukarıda saydığım tüm yan etkileri yapar sözlerimin arkasındayım. Forum üyeleri tıp okumadığı için uzun uzun testesteronun 5 alfa redüktaz aktivitesiyle dhtye yani dihidrotestesterona dönüşümünü anlatmak yerine kabaca testesteronun bir formu olduğu için testesteron dedim. Şimdi birşey diyecek ama cümlesi boğazında kalan arkadasa soruyorum yukarıda yazdığım yan etkilerin hangilerinin sebebi dht blokajı olamaz? İlaç prospektusu falan oku baride önce öyle cevap ver. Her muhalefeti gelen muhalefet yapmasın ya
YUH.Finden öyle bir bahsediyorsun ki görende hrt(cinsiyet değiştirme) ilaçları zannedecwk evet fin gelişim çağındaki bir çocuk için zararlıdır ama kalkıpta çocuğun iç genitali dişi olacak falan filan
Propecia kullandın mı hiç ?
0 deneyimin olmasına rağmen içinde bu ilacı bu kadar gömme isteği barındırmak ayrı bir konu zaten.
Ayrıca O saydığın etkilerin çoğu aşırı östrojen artışı sonrası oluyor dhtnin baskılanmasından ötürü değil !!!!
Yıllarca fin hatta onu geçtim dut ve ru kullanan isimler var eyvallah bazı insanlar yan etki gördü bazı insanlar 1 hap aldı kadın oldu doğrudur dediklerinde doğrudur.
Şu ilacı okbliler içmesin diyorlar zaten.Tekrar soruyorum bu ilacı bu kadar gömme isteği nereden geliyor tıp okuyorsunuz öyle bir konuşuyorsunuz ki sanki ilacı yapan firmasınız.

Bu ilacın tehlikeli olduğunu düşünüyorsan alma kardeşim bitti.Böyle örnekler vererek bir şeyler kanıtlamak nedir
Bende acayım o zaman minoxidil kullandı kalp krizi geçirdi diye.
Olur mu sence ? Minoxtan ölen varmıdır vardır tansiyon için üretilmiş ama kalkıpta insanlara anksiyete vermek doğrumudur değilmidir sıkıntı burada
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2019, 03:24:03 Gönderen: My Precious(Keljstin) »

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 14 Eylül 2019, 04:26:22 »

Procapil konusunda ne öğrenmek istiyorsunuz? Bazı ekim yaptıran doktorlar procapil içeriği olan hair forte sprey gibi ürünleri öneriyorlar. Topikal spreylerin çalışmasında ana mekanızma uygulanan bölgede kan akışını hızlandırarak damarların genişleşmesi ve dht'dan kaynaklı beslenemeyen saç köklerinin beslenmesini sağlamaktır. İçeriğinde dht baskılayan kimyasalların olup olmadığını açıkcası ben araştırmadım. Procapil araştırması yapıyorsanız muhtemelen hair forte ürününü araştırıyorsunuz. Hair forte kullanırken yanında xpecia öneriyorlar, bu ürünün içeriğinde saw palmetto bulunur. Bu da ufakda olsa dht'u baskılar yani sonuç olarak başarılı olduğunu düşünürsek finasterid ile aynı kapıya çıkmaktadır. Ben bir doktorun fda onayı olmayan bir ürünü önereceğini açıkcası düşünmüyorum. İyi ekim merkezlerinde gözlemlediğim kadarıyla kullandırdıklarında rogaine kullandırtıyorlar.

Ayrıca eklemiş olduğunuz şema olası yanetkileri oldukça güzel özetlemiş. Finasterid yorgunluk, unutkanlık, yağlanma vs. yanetkileri arasında görülen bir üründür. Dht baskılamak zaten baslı başına riskli bir durum yani genetik saç dökülmesini durdurmak için dht baskılamaktan başka bir yöntem şuan için bulunmadığından saç dökülmesi problemi halen devam ediyor.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Kazım

• Full Member
« Yanıtla #6 : 14 Eylül 2019, 07:57:14 »
Dış genitali belirleyen DHT dir östrojen değil. Evet ilaç hakkında tecrübem var proscar kullandım bir ara bölerek kısa bir zaman. Obsesifliğim yok buna rağmen ilacı almıyorum kimseyede zorla almayacaksın demiyorum. Saçı için sağlığını riske atan varsa alsın. Bu ilaç öyle ekmek su gibi tüketilmemeli. Minox ile finasteride arasında benzerlik ilişkisi kurmak bastan sona yanlış bir analoji olur.

Procapilin iddia edilen etki mekanizmasını az cok biliyoruz. Ama neden bu ilacı yabancı tıp sitelerinde bulamıyorum ve bu kadar işe yarıyorsa neden en azından hiç tıbbi bir sitede karşılaşmadım. Koray erdoğana fln soru soran çok kisi var sitede doktorlara sorulsa ne derler acaba bu duruma

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 14 Eylül 2019, 08:46:06 »
Dış genitali belirleyen DHT dir östrojen değil. Evet ilaç hakkında tecrübem var proscar kullandım bir ara bölerek kısa bir zaman. Obsesifliğim yok buna rağmen ilacı almıyorum kimseyede zorla almayacaksın demiyorum. Saçı için sağlığını riske atan varsa alsın. Bu ilaç öyle ekmek su gibi tüketilmemeli. Minox ile finasteride arasında benzerlik ilişkisi kurmak bastan sona yanlış bir analoji olur.

Procapilin iddia edilen etki mekanizmasını az cok biliyoruz. Ama neden bu ilacı yabancı tıp sitelerinde bulamıyorum ve bu kadar işe yarıyorsa neden en azından hiç tıbbi bir sitede karşılaşmadım. Koray erdoğana fln soru soran çok kisi var sitede doktorlara sorulsa ne derler acaba bu duruma
Hocam sıkıntı yok sizde haklısınız ofansif anlamayın lütfen  bu ilaç bazılarında cidden yan etki yapıyor olabilir.Ayrıca saç çıkarmasıda çok düşük amaç saçı korumak ondada ne kadar etkili şüpheli.Yan etkileride kişiye göre değişebilir bende şuanlık hiç bir şey yok aynı şekilde saç çıkışıda yok gibi.Ben sadece yapılan deneylere güveniyorum gerçekten yapılmış sağlam deneyler var ama uzun vadede bir deney yok malesef.Bütün çalışmalar 5 senelik 20 senelik yok bu yüzden en azından kısa vadede güvenli olduğunu şahsımca söyleyebilirim uzun vadede ? Orası muamma
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2019, 09:02:13 Gönderen: My Precious »

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 14 Eylül 2019, 22:54:03 »

Procapilin dht baskıladığına dair bir kanıt yok. Bu nedenle doktorların tavsiye edeceklerini zannetmiyorum. Bunun aksine fda onaylı minoxil var. Bunu da doktorların şuan önerdiği söylenemez. Bundan 3 sene önceki konularda finasterid ile birlikte minoxil önerdiklerini, biotin yerine xpecia önerdiklerini eski konularda görmüştüm. Kısacası procapil saç dökülmesini durduğuna dair net bir bilgi bulamadığınızı kendiniz ifade ediyorsunuz böyle bir ürünü doktorların önereceğini pek zannetmem. Doktorların bu ürünleri ciddi bir şekilde araştırdığını bile düşünmüyorum. Hali hazırda finasterid ve minoxil gibi iki ürün varken...
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 15 Eylül 2019, 01:15:50 »
Finasteride öneren doktora doktor demeyip doktor yorumu istemeniz manidar olmuş, siz hangi tür yorumu istiyorsanız doktoru ona göre bulalım ne dersiniz?
Çok değişik bir cahil özgüvenine sahipsiniz, neyse kolay gelsin umarım istediğiniz yorumu bulursunuz.

Kazım

• Full Member
« Yanıtla #10 : 15 Eylül 2019, 07:49:32 »
Önce okuduğunuzu anlayın sonrasında cehaletinize ışık tutarız

Furkan0611

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 15 Eylül 2019, 18:30:47 »
Bana koray erdoğan önerdi kullan diye

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 15 Eylül 2019, 18:44:21 »
Ya koray hoca önüne gelene finas kullan diyor, tüm videolarında falanda gördüm.

Koray hocaya güvenemeyeceksek kime güveneceğiz 🤔

Onleriacik

• Full Member
« Yanıtla #13 : 15 Eylül 2019, 20:38:09 »
hangi doktor öneriyor diye sormuş serkan aygın şiddetle öneriyor kendisininde yıllardır kullandığını söylüyor kendisi söyledi ordan biliyorum ama zararlarının olduğu konusunda bende hemfikirim

Fiddlestick

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 22 Eylül 2019, 02:04:04 »
Ya koray hoca önüne gelene finas kullan diyor, tüm videolarında falanda gördüm.

Koray hocaya güvenemeyeceksek kime güveneceğiz 🤔
Italyan fransiz ve diger saç forumlarinda hocanın finsiz çok ekimi var ve çoğu muazzam incele bi kardesim ve hoca ömür boyu kullan demiyor sadece ekim sürecinde buda öncesi sonrası 15 aya falan denk geliyo yani burada fin öneriyor diyip adamin basarisina ufakta olsa gölgeleyemezsin keep teknigini falan okudun mu veya ke-botu ve homojenizasyon hesaplama aracini falan bu saydigim seyler sadece asmedde var adam sadece dogal sacin olsun diye fin öneriyor istemeae önermez cünkü adam bu işin nirvanasi daha ötesi yok bu memlekette anlamissindir umarim koray erdoğan fin ile falan basarili bir ekimci degil ilahı olmus artik isin böyle sacma seyleri yazmayin kac kisi okuyor bu yazdiklarinizi

Facebook Twitter Instagram