Gönderen Konu: Finasteridenin prostat kanserine iyi gelmesi  (Okunma sayısı 1850 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasteridenin prostat kanserine iyi gelmesi
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2019, 13:06:33 »
Prostat hastaları kullanıyor zaten proscarı i ama biz prostat olmadan kullanmanın buna bir faydası olur mu bilemedim :)  Allah göstermesin zor bir hastalık
Global Moderator

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2019, 13:07:39 »
Ben geceleri 5-6 kere tuvalete gidiyordum bunu kullandıktan beri azaldı. Çifte fayda sağlıyorum :) henüz yan ekti görmedim

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2019, 17:34:37 »
Ben geceleri 5-6 kere tuvalete gidiyordum bunu kullandıktan beri azaldı. Çifte fayda sağlıyorum :) henüz yan ekti görmedim

Kaç aydır kullanıyorsun fero :)
Global Moderator

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2019, 18:05:48 »
Kaç aydır kullanıyorsun fero :)

2 Hafta oldu 🙈

sackonusundasoru

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2019, 12:52:44 »
prostat kanserini yuzde 25 azaltsa da daha kotu prostat kanseri turunu yuzde 68 oranında arttırıyor. yani prostat kanseri olmam diye bir şey yok hatta daha ileri seviye prostata yakalanma riskin artmış oluyor.

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2019, 11:28:54 »
prostat kanserini yuzde 25 azaltsa da daha kotu prostat kanseri turunu yuzde 68 oranında arttırıyor. yani prostat kanseri olmam diye bir şey yok hatta daha ileri seviye prostata yakalanma riskin artmış oluyor.

Hocam bir kaynak paylaşırsan bizde okuyup bilgilenelim

sackonusundasoru

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2019, 14:50:02 »
Hocam bir kaynak paylaşırsan bizde okuyup bilgilenelim

Bu ilac ile alakalı türkçe bir şey bulmanız neredeyse mümkün değil. Yabancı araştırmaları okumak lazım. Aşağıya iki tane link koydum ama siz de "finasteride prostate cancer risk high-grade disease" kelimelerini google search yaparsanız görebilirsiniz.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4927191/

"The Food and Drug Administration rejected the use of finasteride for the prevention of prostate cancer on the basis of a related increase in the most aggressive, potentially lethal form of high-grade disease (Gleason score, 8 to 10), excluding the less aggressive pattern of disease (Gleason score of 7).3,4"

https://urology.jhu.edu/newsletter/2009/prostate_cancer_2009_10.php

"The men in the finasteride group had a 25-percent lower risk of being diagnosed with prostate cancer — but a 68-percent higher risk of being diagnosed with high-grade disease (a Gleason score of 7 to 10; this kind of cancer is generally more difficult to cure). “Since then, the authors have tried to erase these results and encourage urologists to prescribe finasteride for prostate cancer prevention,” says Walsh. “When these attempts failed, they recently decided to approach patients and physicians directly.”"

sackonusundasoru

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 16 Eylül 2019, 15:02:29 »
Bir de benim tespit ettiğim bu ilaca urologist ve physicianlar karşı çıkıyor ama işin o kısmında uzmanlığı olmayan dermatologlar ısrarla öneriyor. yan etkiler baş gösterip ürologa gittiğinizde ise onlardan neden başladın gibi tepki görüyorsunuz. dermatolog işin yan etkisini düşünmüyor çünkü onun kapısını çalmayacaksınız.

mesela su videoyu izlemenizi tavsiye ederim. cornwell (dunyanin en iyi ilk yirmi universiteden biri) universitesi urologlarindan birisinin kisa bir roportaji var. turkce altyazi yapilabiliyor mu bilmiyorum ama.

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 16 Eylül 2019, 15:50:05 »
Bu ilac ile alakalı türkçe bir şey bulmanız neredeyse mümkün değil. Yabancı araştırmaları okumak lazım. Aşağıya iki tane link koydum ama siz de "finasteride prostate cancer risk high-grade disease" kelimelerini google search yaparsanız görebilirsiniz.

"The Food and Drug Administration rejected the use of finasteride for the prevention of prostate cancer on the basis of a related increase in the most aggressive, potentially lethal form of high-grade disease (Gleason score, 8 to 10), excluding the less aggressive pattern of disease (Gleason score of 7).3,4"

"The men in the finasteride group had a 25-percent lower risk of being diagnosed with prostate cancer — but a 68-percent higher risk of being diagnosed with high-grade disease (a Gleason score of 7 to 10; this kind of cancer is generally more difficult to cure). “Since then, the authors have tried to erase these results and encourage urologists to prescribe finasteride for prostate cancer prevention,” says Walsh. “When these attempts failed, they recently decided to approach patients and physicians directly.”"

Çok teknik kelimeler geçtiği için çevirmekte zorlanıyorum, araştırayım hocam sağ ol

sackonusundasoru

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 16 Eylül 2019, 15:51:44 »
Çok teknik kelimeler geçtiği için çevirmekte zorlanıyorum, araştırayım hocam sağ ol

rica ederim umarım yardımcı olur.

kaperezza

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 16 Eylül 2019, 16:49:14 »
arkadaşlar propecia kullandığımdan bu yana sürekli wc ye gitme isteğim oluyo yada tuvaletim varmış gibi hissediyorum normal mi bu :)

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 16 Eylül 2019, 17:00:04 »

Şimdi sıkıntı şu finin gerçektende ölümcül kanseri arttırdığı kesin mi ? Fin kullanıp kansere yakalananlar belki finde kullanmasada kansere yakalanacaktı.
Hadi fini geçtim onlarca trans birey var binlerce kat daha ağır ilaçları kullanıyorlar onlara bir şey olmuyor ya da oluyor ama genel olarak finin kanser yapmadığı ortada.
Hocam kafayı bozmuşsunuz sanki ne kadar kullandınız şu ilacı ?

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 16 Eylül 2019, 17:23:32 »
Şimdi sıkıntı şu finin gerçektende ölümcül kanseri arttırdığı kesin mi ? Fin kullanıp kansere yakalananlar belki finde kullanmasada kansere yakalanacaktı.
Hadi fini geçtim onlarca trans birey var binlerce kat daha ağır ilaçları kullanıyorlar onlara bir şey olmuyor ya da oluyor ama genel olarak finin kanser yapmadığı ortada.
Hocam kafayı bozmuşsunuz sanki ne kadar kullandınız şu ilacı ?

"Şimdi sıkıntı şu, finin gerçekten de ölümcül kanseri arttırdığı kesin mi?"

Bunu yazdıktan sonra arkadaş sana ne cevap yazsa sen hep öbürkini algılayacaksın hocam. Orda bilimsel makale paylaşmış arkadaş, kaldı ki binlerce insan "post finasteride sendrom"  mağduru olup üstüne üstlük forumlarda bunu tartışıyorken "ya ne malum propecia yaptı yaaa.." demek çok abes geliyor bana. Ben kullandım, yarın ekim öncesi yine kullanıcam büyük ihtimal ama ihtimalleri bilerek bunu değerlendireceğim sonuçta. "E asprinde yan etki yapıyor kimilerinde" retoriği yapan arkadaşlar o zaman dayayın cipralex, xanax madem. Böyle absürd bir ilaç savunma mekanizması ilaç mümessili olmayan sıradan kullanıcılarda neden var anlamış değilim.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 16 Eylül 2019, 17:36:00 »
"Şimdi sıkıntı şu, finin gerçekten de ölümcül kanseri arttırdığı kesin mi?"

Bunu yazdıktan sonra arkadaş sana ne cevap yazsa sen hep öbürkini algılayacaksın hocam. Orda bilimsel makale paylaşmış arkadaş, kaldı ki binlerce insan "post finasteride sendrom"  mağduru olup üstüne üstlük forumlarda bunu tartışıyorken "ya ne malum propecia yaptı yaaa.." demek çok abes geliyor bana. Ben kullandım, yarın ekim öncesi yine kullanıcam büyük ihtimal ama ihtimalleri bilerek bunu değerlendireceğim sonuçta. "E asprinde yan etki yapıyor kimilerinde" retoriği yapan arkadaşlar o zaman dayayın cipralex, xanax madem. Böyle absürd bir ilaç savunma mekanizması ilaç mümessili olmayan sıradan kullanıcılarda neden var anlamış değilim.
Hocam sen fini kullanma zaten başka bir çalışma da ben atayım
https://www.healio.com/hematology-oncology/prostate-cancer/news/in-the-journals/%7B8121553c-91a8-49b8-8b73-279b81dbbbc8%7D/finasteride-shows-long-term-safety-for-prostate-cancer-prevention
Şimdi pfslilerin çoğu zaten okbli tipler bu bir gerçek adam havadan sudan nem kapıyor psikolojik bunalıma giriyor fin yaptı diyor.
Kullanma baba o zaman bırak ilacı ya da başlama işte madem riskleri var kullanma.Ciddi yan etki görenler bas bad bağırıyor redditte forumlarda burada da var sadece sen değilsin çok fazla üye var.
Amaç insanları mı kurtarmak ?
Yoksa ilacın kötü olduğunu anlatabilmek mi ?
Evet yan etki gören var ama bu %2 hadi gören daha fazla olsun %50 yinede kullanırım 20 yaşında kel kalmak hayatımdaki son seçeneklerden biri.
Ben çalışmalara güveniyorum fin kısa vadede %100 güvenli bir ilaç uzun vadede ise işler değişebilir

Facebook Twitter Instagram