Gönderen Konu: Ekim sonrası kamuflah  (Okunma sayısı 900 defa)

Kazım

• Full Member
Ekim sonrası kamuflah
« : 09 Eylül 2019, 10:11:58 »
Selamlar arkadaşlar saç ekimimin 2 haftası doldu. Kafamda pembelikler ve boşluklar var bunları saçlar uzayana kadar kamufüle etmek istiyorum. Böyle şeylere takıntılı biriyim belli olmamalı. Çarşamba günü işbaşı yapıcam önerileriniz nelerdir topik yada boya kullansam sakıncası olur mu yada protez kullanılabilir mi geçici olarak?

emin43

• Sr. Member
Ynt: Ekim sonrası kamuflah
« Yanıtla #1 : 09 Eylül 2019, 10:24:51 »
4 aydan önce topik ve protez ve ... kullanmak doğru değil çünkü  greftlerin kapatılması saçlara zarar verebilir, mantıklısı 4 aya kadar bi şey sürmeyin kafanıza

Kazım

• Full Member
« Yanıtla #2 : 09 Eylül 2019, 11:09:29 »
Neden zarar versin ki? Saç kökünü besleyen kan damarları değil mi? Günde 6-7 saat deriyi kapatmanın köklere nasıl bir zararı olur?

tsimonoce

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Eylül 2019, 14:33:53 »
Saclarin cikmasini engelleyecek herseyden uzak durmani tavsiye ederim...

Kazım

• Full Member
« Yanıtla #4 : 09 Eylül 2019, 18:13:24 »
Değerli tavsiyen için teşekkür ederim ancak nasıl çıkmasını engelleyecek anlayabilmiş feğilim yani bitkisel bir boya kullansam yahut fondaten yahut topik bu saca nasıl bir zarar verebilir?mmlik kanal acıp içine ekiyorlar bu yaralarda zaten illaki 10 günde kapanmıyor mu?? E sacı asıl besleyen zaten kan damarları dolayısıyla deriyi kapatmak sacın oksijenle beslenmesini engellemez. o halde bitkisel bir ürün kullanmanın günde 7-8 saat zararı nedir?

Karamazov

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 09 Eylül 2019, 18:43:12 »
Derinin hava almasini engeller. Ihtimaller dahilinde zarar verebileceği. Biz soyluyoruz siz kulkanirsaniz kullanin

emin43

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 09 Eylül 2019, 18:59:38 »
Değerli tavsiyen için teşekkür ederim ancak nasıl çıkmasını engelleyecek anlayabilmiş feğilim yani bitkisel bir boya kullansam yahut fondaten yahut topik bu saca nasıl bir zarar verebilir?mmlik kanal acıp içine ekiyorlar bu yaralarda zaten illaki 10 günde kapanmıyor mu?? E sacı asıl besleyen zaten kan damarları dolayısıyla deriyi kapatmak sacın oksijenle beslenmesini engellemez. o halde bitkisel bir ürün kullanmanın günde 7-8 saat zararı nedir?
Kardeşim bu konuda yüzde yüz zarar verecek diye söz yok ama saç ekimi yaptırmışsın ve kendine bu kadar eziyet çektirmişsin tabi doktorların söylediklerine göre kafaya bi şey sürmemekte bi süre içinde fayda var, tabi sen doğru söylüyorsun kök kandan besleniyor ve kabuk dökümüne kadar derinin altında haps oluyor vb, hani bazıları 20 gün sonra kullan diyor bazıları 4 ay sonra kullan diyor ama eğer imkanın varsa en maksimum süreni geçirdikten sonra kullanırsan kendin de rahat nihayi sonuçta kafana takmasın diye belki onu kullandım böyle oldu saçlar

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 09 Eylül 2019, 19:12:52 »
Kamufle etmek istiyorsanız sapka tarzı ürünler kullanarak yapabilirsiniz. Eğer kapatıcı ürünler kullanırsanız, bu ürünler saç gözeneklerini kapatacağı için ekim ve mevcut saçlarınız zarar görebilir. Tabi bir de bu ürünleri kullanırken sabitleyci spreyde kullanmanız lazım, bunların hepsi saçlara zarar verecek ürünler. Protez kullanmanız için zaten saçları kazıtmanız gerekli. Ekim alanına 4 ay boyunca makine ve jilet ile de müdahale edilmemesi lazım. Kısacası eğer ekim görüntüsünden rahatsız oluyorsanız şapka ile kamufle edin derim ben. O bile zararlı ama diğer ürünlere göre daha masum. 1 saat arayla çıkartarak kafanızın hava almasını sağlarsınız.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

SolAçık

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 14 Eylül 2019, 01:51:32 »
Şapka ile idare edebiliyorsan takabilirsin  arada havalandırmak gerekir tabi deriyi.gayet iyi görünüyor bu arada nereden ektirdiniz?

Kazım

• Full Member
« Yanıtla #9 : 14 Eylül 2019, 07:29:43 »
2 kez Tulunaya ektirdim kendisi ekmiyor. Resim çok aldatıcı olmasın pek tavsiye etmiyorum. Aynı parayla çok daha iyi sonuçlar alan daha iyi doktorlar var

Facebook Twitter Instagram