Gönderen Konu: Nekroz mu acaba  (Okunma sayısı 3498 defa)

kaperezza

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Nekroz mu acaba
« : 26 Ağustos 2019, 15:51:44 »
Arkadaslar 19 ağustosta Sibel hanıma ekim yaptırdım kafamda siyahlık var arkasında da yeşile kaçan bi renk var, doktor hanım nekroz olup olmadığına emin olamadı kan toplamış da olabilir denildi, yeşillik için ise derinin beslenememesinden dedi, bunu ilk kez duydum daha önce başına gelen var mı. Cipro antibiyotik verdi 4 gündür içiyorum

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Nekroz mu acaba
« Yanıtla #1 : 26 Ağustos 2019, 15:52:36 »
Kurumuş kan gibi duruyor daha çok ben çok nekroza benzetemedim
Global Moderator

kaperezza

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 26 Ağustos 2019, 16:29:47 »
İnşallah hocam

Peki yeşil alanı görebiliyor musun orası da bi ilginç  :-\

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 26 Ağustos 2019, 17:16:14 »
Nekroz değil gibi geldi bana da ancak Sibel Hoca cipro önermişse enfeksiyon olabileceğini düşünmüş olabilir. Ekim alanını çok mu kuru bıraktınız?
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

EMİNBEY

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 26 Ağustos 2019, 17:33:57 »
Bence de nekroz değil

kaperezza

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 26 Ağustos 2019, 18:21:53 »
Nekroz değil gibi geldi bana da ancak Sibel Hoca cipro önermişse enfeksiyon olabileceğini düşünmüş olabilir. Ekim alanını çok mu kuru bıraktınız?

Hocam ben kendim sordum nemlendireyim mi ıslatayım mı diye, ekimden tam 1 hafta sonra ilk yıkamayı yaptık şimdi 2.yıkama da perşembe günü yani ısrarla su değdirilmemesi gerektiği söyleniyor

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 26 Ağustos 2019, 19:06:13 »
Hocam ben kendim sordum nemlendireyim mi ıslatayım mı diye, ekimden tam 1 hafta sonra ilk yıkamayı yaptık şimdi 2.yıkama da perşembe günü yani ısrarla su değdirilmemesi gerektiği söyleniyor

Sibel Hoca daha iyi biliyordur, nemlendirmeyin diyorsa dediklerini uygulamanız yararınıza olacaktır.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 26 Ağustos 2019, 20:16:28 »
O sarı yeşile dönenler Staphylococcus bakterisi . Zararsız bir bakteri türüdür.  Tabiki tedbir alınırsa . Sibel hocanın yaptığı Doğrudur . O bölgenin ıslak ve nemli olması bakterinin yayılmasını sağlar. Bir kaç güne geçecektir. Öndeki siyah alan biraz  çöküklük var gibi öyle ise nekroz olabilir. Kabuk dökümünden sonra daha net ortaya çıkar . Staphylococcus  Bakterisi sıcak havalarda daha çok ortaya çıkar . Bu sizin kendi derinizde de olabilir dış ortamdan da bulaşmış olabilir . Sizin derinizde bulunurken  zararsız iken işlem görünce ortaya çıkmış da olabilir . Geçmiş olsun tekrardan

kaperezza

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 26 Ağustos 2019, 20:36:29 »
O sarı yeşile dönenler Staphylococcus bakterisi . Zararsız bir bakteri türüdür.  Tabiki tedbir alınırsa . Sibel hocanın yaptığı Doğrudur . O bölgenin ıslak ve nemli olması bakterinin yayılmasını sağlar. Bir kaç güne geçecektir. Öndeki siyah alan biraz  çöküklük var gibi öyle ise nekroz olabilir. Kabuk dökümünden sonra daha net ortaya çıkar . Staphylococcus  Bakterisi sıcak havalarda daha çok ortaya çıkar . Bu sizin kendi derinizde de olabilir dış ortamdan da bulaşmış olabilir . Sizin derinizde bulunurken  zararsız iken işlem görünce ortaya çıkmış da olabilir . Geçmiş olsun tekrardan

Hocam bilgiler için çok teşekkür ederim peki ne gibi tedbirler alınır Sibel hoca Cipro 750 antibiyotik verdi sabah akşam alıyorum o kadar. Bir de yıkama normal ekimlere göre benim niye gecikmiş olabilir.
İlk yıkama 1 haftada oldu 2.yıkama 10.günde olacak, kabuklar kim bilir ne zaman kalkacak :) kafam beton gibi oldu sanki sıkmış bir şapka takmış gibiyim  :-[

Bir kaç zoomlu foto daha ekliyorum

kaperezza

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 26 Ağustos 2019, 20:37:56 »
2 tane daha foto ekliyorum  :-[
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2019, 21:33:17 Gönderen: kaperezza »

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 26 Ağustos 2019, 22:07:57 »
Senin ki gibi daha önce burada başka hastalarda oldu. Her yiğidin yoğurt yemesi  farklıdır . Genel olarak ortadaki sarı bakterileri patlatıp üzerine rif ampul sürülüyor. Ve yıkamadan uzak durmak gerekiyor . Bakteriler kurumadan yıkama yapmak dogru degil ve kabul alınmaz. Siz en güzel i Sibel hocaya tekrar görünün . İzmir de yaşamıyorsnız bile yanına gidin yakından görmek iyi olur .. bir an önce kurtulmanız dileğiyle.

Trablons

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 27 Ağustos 2019, 09:12:42 »
mikrop kapmış gibi.doktorunuza görünün hocam.dikkatli olmak lazım .antibiyotik ile halledilir bir durum bu .nekroz konusu ise artık kabuk dökümü belli olur sanırım .

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 27 Ağustos 2019, 10:16:35 »
Tabi ki nekroz görünen alanlar. Normal şartlarda yıkama Ekim’i takiben 24-48 saat aralıgında yapılır.
Kafadaki kabukların nekroz riski yüksek olmasından sebep yıkamayı ertelemiş sanırım doktorunuz. Doğru olanı yapmış. Bu durumda nemli tutmak , yıkama yapmak riskinizi arttıracaktır.
Antibiyotik kullanımını aksatmayınız. Doktorunuz ile görüşüp Cipro yerine daha etkin bir antibiyotik talep edebilirsiniz.

kaperezza

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 27 Ağustos 2019, 16:18:20 »
Tabi ki nekroz görünen alanlar. Normal şartlarda yıkama Ekim’i takiben 24-48 saat aralıgında yapılır.
Kafadaki kabukların nekroz riski yüksek olmasından sebep yıkamayı ertelemiş sanırım doktorunuz. Doğru olanı yapmış. Bu durumda nemli tutmak , yıkama yapmak riskinizi arttıracaktır.
Antibiyotik kullanımını aksatmayınız. Doktorunuz ile görüşüp Cipro yerine daha etkin bir antibiyotik talep edebilirsiniz.

Hocam çok emin konuşmuşsun  :'(

furucco

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 28 Ağustos 2019, 15:44:13 »
geçmiş olsun ...

Facebook Twitter Instagram