Gönderen Konu: ASMED | 3000 Graft Saç Ekimi | Dilek Çakır  (Okunma sayısı 50454 defa)

tsimonoce

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Sok bayagi sac götürmüs......

Lion

• Sr. Member
güzel sonuç olacak gibi hayırlısı

adeniz

• Jr. Member
  • **
Merhaba arkadaşlar,

Bugün saç ekiminin 60. günü. Ortada henüz büyük denilebilecek bir değişim yok. Ancak ufaktan şöyle bir durum oluştu:

1) Saç derisindeki kızarıklık giderek azalıyor. Özellikle son bir haftadır normal ışık altında ekim yapılan bölge neredeyse normalleşmiş gibi gözüküyor. Tabi yakından bakınca ve doğrudan gün ışığı altında fotoğraf çekinde yine renk farklı belli oluyor. Ancak, 1 ay öncesine oranla ciddi bir azalma var kızarıklıkta.

2) Neredeyse 20 gündür herhangi bir dökülme olmuyor. Ekim yapılan bölgede ekilen saçların bazılarının dökülmeden kaldığı görülüyor. Ancak herhangi bir yeni saç çıkışı ya da çıkış belirtisi henüz yok.

3) Yağlı saç derim ve dermatit dolayısıyla süreçten biraz endişeliydim. Ancak, donör bölgede zaman zaman şiddetlenerek çıkan sivilceler dışında pek bir sıkıntım olmadı. Sivilcelerin çıkışı da çoğu zaman duş almayı 1 gün geciktirdiğimde görülüyor.

4) Gerek ekim yapılan bölge, gerekse de başımın diğer bölgeleri zaman zaman çok kaşınıyor. Buna birçok şey sebep olabilir. Zira, hem finans kullanıyorum, hem de biotin. Bunlar sanırım kaşıntıya sebep olabiliyor.

Genel olarak şuan için süreçten memnunum ya da değilim diyemem. Zira ortada pek bir şey yok. Ancak, en azından ekstra bir olumsuz durum ile karşılaşmadığım için memnunum. Saçlarımı zaman zaman makasla kısaltıyorum. Böylece ekim yapılan yerler ile diğer yerler arasında oluşan farkın yarattığı kötü görüntü azalıyor.

kilic1977

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bence süreç gayet güzel ve sorunsuz gidiyor, anladığım kadarıyla bu zor süreçte morali yüksek tutmak şart.
Bi sorum olacak, 6. veya 12.ay’a kadar saçları, ekilen bölge dahil, hep kısa tutulsa nasıl olur acaba?

bold

• Sr. Member
  • Şans cesurdan yanadır / Fortune favours the bold
Dostum detaylar icin tesekkur ederiz, gayet olagan gorunuyor her sey. Senden 1 hafta geriden geliyorum ben, hemen hemen tum maddeler benim icin de ayni.

Pek cok ASMED ekibinde (ozellikle bugun rastladigim unsaltr ekiminde) 90. gunde cikislar belli etmeye basliyor, senin de umarim 90. gun paylasiminda kararmalari goruruz.

hyperKel

• Hero Member
seboreik için ne kullanıyorsun kardeşim yani şampuan olarak?

adeniz

• Jr. Member
  • **
Bence süreç gayet güzel ve sorunsuz gidiyor, anladığım kadarıyla bu zor süreçte morali yüksek tutmak şart.
Bi sorum olacak, 6. veya 12.ay’a kadar saçları, ekilen bölge dahil, hep kısa tutulsa nasıl olur acaba?

Bence kısa tutmakta bir sakınca yok. Yeter ki tıraş makinesi kullanmak için gerekli sürenin geçmesini bekleyin. Öteki türlü sürekli kısa tutabilirsiniz.

Dostum detaylar icin tesekkur ederiz, gayet olagan gorunuyor her sey. Senden 1 hafta geriden geliyorum ben, hemen hemen tum maddeler benim icin de ayni.

Pek cok ASMED ekibinde (ozellikle bugun rastladigim unsaltr ekiminde) 90. gunde cikislar belli etmeye basliyor, senin de umarim 90. gun paylasiminda kararmalari goruruz.

Ben teşekkür ederim Bold. Bilmukabele. Umarım 3. ayda ikimiz de daha sağlıklı paylaşımlar yaparız.

seboreik için ne kullanıyorsun kardeşim yani şampuan olarak?

Valla seboreik için ben yıllardır birçok farklı ürün denedim. Bir tanesi dışında hiçbirinin tatmin edici bir faydasını görmedim. Faydasını gördüğüm şampuan ise sanırım Türkiye'de piyasada bulunmuyor. İsmi Head and Shoulders Seborrheic Dermatitis. Selenyum özlü bu şampuan biraz mucize gibi. Anında yok ediyor tüm kepeklenmeyi. Ama sanırım uzun vadede getirdiği bir alternatif maliyet de var: saç dökülmesi. Bu şampuanı sürekli olarak kullanmamak gerekiyor. Normal durumlarda bitkisel şampuanlar kullanıp, seboreikin arttığı dönemlerde bu şampuana geçmek en mantıklısı. Ya da belki hafta 1-2 gün bu şampuan, diğer günlerde bitki özlü başka şampuanlar kullanmak icap edebilir. 

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Tartışmasız  bir yerde ekim olmuş
Yani kaygılanma dostum... 4 ay sonra hasılat alırsın

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
süreç normal seyrinde 60 gün de çok erken saç çıkış süresinde değilsin inşallah güzel olacak
Global Moderator

Lion

• Sr. Member
abi son durum nedir ?

adeniz

• Jr. Member
  • **
abi son durum nedir ?
Son paylaşımı 1 hafta önce yapmıştım dostum. Şimdilik değişen bir şey yok. 90. günde yeni bir paylaşım yapacağım. Selamlar.

Soulfly

• Sr. Member
hayırlı olsun çok güzel bir ekim maşallah sonucu güzel olur inşallah.

Lion

• Sr. Member
adeniz şurda 30 gün sonra çıkışlar kendini süper sekılde belli eder saçlar ben geliyorum diyor.

adeniz

• Jr. Member
  • **
adeniz şurda 30 gün sonra çıkışlar kendini süper sekılde belli eder saçlar ben geliyorum diyor.
hayırlı olsun çok güzel bir ekim maşallah sonucu güzel olur inşallah.

Teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için, eksik olmayın.

Facebook Twitter Instagram