Gönderen Konu: ASMED | 3000 Graft Saç Ekimi | Dilek Çakır  (Okunma sayısı 49595 defa)

adeniz

• Jr. Member
  • **

kilic1977

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: ASMED | 3000 Graft Saç Ekimi | Dr. Alp Bayramoğlu ve Dilek Çakır
« Yanıtla #227 : 18 Mayıs 2020, 18:53:48 »
Bu iş bitmiş saç sorunu tarihe karışmış. Darısı yolun başında olanlara 😊

Tebrikler

adeniz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #228 : 18 Mayıs 2020, 19:07:19 »
Tüm iyi dilekleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Yaklaşık 9 ay boyunca ekim sonuçlarını sizlerle düzenli olarak paylaştım. Sanırım ilk günden itibaren nasıl bir gelişim gösterdiğini iyice belgelemiş oldum. Bundan sonraki süreçte sanırım yeni paylaşım yapmayacağım. Ancak sorularınız olursa, forumu kontrol etmeye devam edeceğim. Genel olarak kendi açımdan süreci özetlersem:

1) ASMED pahalı bir merkez, bunda hemfikiriz sanırım. Ancak, ben operasyona girmeden önce sonuç iyi olursa verdiğim parayı fazlasıyla hak edeceğini düşünmüştüm. Bugün itibarıyla da bu olumlu fikirdeyim.

2) Operasyon öncesinde yanlar çok açıldığı için, verdiğim paraya rağmen beklentimi biraz düşük tutmuştum. Operasyondan önceki halinden bir nebze iyi olması içimi rahatlatacaktı. Bugün itibarıyla, beklentimin çok üstünde iyi bir sonuçla karşılaştım diyebilirim. İnsanın saçının ön çizgisinin olması ne büyük bir lüksmüş!

3) Süreçte bunlar ne kadar etkili oldu bunu bilmem pek mümkün olmasa da, geçen 9 ay boyunca saç bakımımı çok dikkatlice yaptığımı söyleyebilirim. Öncelikle, operasyondan sonraki 1 ayı evde geçirdim. Güzelce dinlendim, yeni ekilen saç köklerini ve operasyon sırasında yıpranan saç derisini pek fazla dış hava şartlarıyla temas ettirmedim. Tozdan, güneşten ve nemden korumaya çalıştım. Zaten, "operasyondan 2 gün sonra normal hayatınıza dönersiniz" diyenleri pek anlamıyorum. Benim yaklaşık 1 hafta boyunca kafam davul gibiydi (anestezi sıvısı falan). Ayrıca, biraz halsizleştim de ilk 1 hafta. (Bunun, belli bir süre sırt üstü uyumaktan kaynaklı olduğunu da söyleyebilirim.) Dinlenmek dışında, verilen ilaçları ve saç bakım tavsiyelerini de harfiyen yerine getirmeye çalıştım. (hoş gerçi, saat yönünde saçınızı yıkayın demişlerdi; ben hep ters yönde yıkadığımı 1 ay sonra fark ettim).

4) Bana ekim yaptıran herkese çok sık sorulan "finansteried" meselesine de açıklık getireyim. Öncelikle, epey zaman önce yaptığım araştırmayı yanlış hatırlamıyorsam, bu ilacın libido ve sex performansı üzerinden olumsuz etki yapma oranının yüzde 3 olduğu söyleniyor. Yani ilacı kullananların (1 miligramdan bahsediyorum) yalnızca yüzde 3'ünde bu tarz şikayetlerin olduğu tespit edilmiş. Ayrıca, bu grubun içinde de plesebo etkisinin yüksek olduğu söyleniyor. Yani, aslında, ilacı kullandığı için libidosunun düşüceğini düşündüğü için gerçekten de libidosu düşüyor (ilacın doğrudan bir etkisi olmasa da). Süreç içinde benim de böyle dönemlerim oldu. Az bir şey isteksiz hissetsem, hemen "kesin finansteried yüzünden oldu" dedim kendi kendime. Anca öyle olsa bunun sürekli olması beklenirdi. Ancak süregelen böyle bir olumsuz etkiye ben rastlamadım. İlacı hâlâ kullanmaya devam ediyorum.

5) Son olarak, ASMED özelinde, "Koray Hoca mı Dilek/Alp Hoca mı?" diye sıkça soru soruldu bana. Bu sorunun optimum bir cevabı yok. Ancak ben herkese şunu söylüyorum: ASMED'te bir standart var. Dilek Hoca kafasına göre yapmıyor operasyonu. Ya da Koray Hoca kendi tekniğini diğerlerinden saklıyor diye bir şey yok. Zaten tüm operasyon ekibi, A'dan Z'ye eğitimi Koray Hoca'dan alıyor. Ayrıca, siz Dilek/Alp ikilisini seçmiş olsanız dahi, ASMED'te operasyona girecek tüm hastaların değerlendirmesi Koray Hoca'nın da olduğu geniş bir ekip tarafından yapılıyor. Kısacası, bence ASMED'te operasyon yaptıracaksanız, takvinize ve bütçenize uygun hangi hoca varsa onu seçin. İlla Koray Hoca olacak diye bir kaide yok.

Kalın sağlıcakla. 

Cansever4364

• Full Member
« Yanıtla #229 : 18 Mayıs 2020, 19:35:33 »
Hayırlı olsun müthiş gerçekten bir an önce asmed kervanına katılmak istiyorum 😄

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #230 : 18 Mayıs 2020, 21:53:24 »
mutlu olmana sevindim deniz ama 12 ay paylaşımını unutma lütfen :)
Global Moderator

adeniz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #231 : 18 Mayıs 2020, 21:55:17 »
mutlu olmana sevindim deniz ama 12 ay paylaşımını unutma lütfen :)

Tabii ki Hintell, paylaşırım.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #232 : 19 Mayıs 2020, 12:00:42 »
Güzel bir sonuç olmuş bence de . Güle güle kullanın
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Cihandoğan

• Hero Member
« Yanıtla #233 : 19 Mayıs 2020, 18:06:50 »
Maşallah çok güzel olmuş

PUSULA

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #234 : 05 Eylül 2023, 13:55:29 »
Öncelikle hayırlı olmasını diliyorum umarım gönlünüce göre bir ekim olur. Bende ekim yapmayı düşünen biri olarak tutar ne kadardır ? Greft bası 2.5 euro Türk hastaları içinde sabit mi ? Biraz özel bir soru oldu ama.
Teşekkür ederim. 5000 Euro civarı

Hairtransplant

• Hero Member
Ynt: ASMED | 3000 Graft Saç Ekimi | Dilek Çakır
« Yanıtla #235 : 05 Eylül 2023, 15:42:36 »
Dilek hanım süper sonuç almış güzel günlerde tara

HALİLİ

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #236 : 19 Kasım 2023, 20:50:41 »
sonuç efsane olmuş kardeşim maşallah darısı başımıza

yakupin

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #237 : 24 Kasım 2023, 01:14:58 »
çok başarılı sonuç kardeşim  |-nazarboncugu-| |-nazarboncugu-| |-nazarboncugu-| |-nazarboncugu-|

Soulfly

• Sr. Member
« Yanıtla #238 : 24 Kasım 2023, 14:09:55 »
Çok iyi sonuç maşallah

mucahitt26

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #239 : 25 Kasım 2023, 17:24:22 »
güzel günlerde tarayın harika
Asmed By Dilek Çakır saç ekimi