Gönderen Konu: ASMED | 3000 Graft Saç Ekimi | Dilek Çakır  (Okunma sayısı 49628 defa)

adeniz

• Jr. Member
  • **

adeniz

• Jr. Member
  • **
Daha önceki paylaşımlarımda da süreçten memnun olduğumu belirtmiştim. Bu ayki paylaşımda yalnızca süreçte gördüğüm tek kusurlu yere dair yorum yapacağım. Aşağıdaki fotoğrafta işaretlediğim yer saçımın sağ tarafı. Diğer fotoğraf ise ekim öncesini gösteriyor. İki fotoğrafa da dikkat edilirse, saçımın sağ kısmının daha çok döküldüğü rahatlıkla anlaşılacaktır. Ekim sonrasında da daha geriden gelen (yani yavaş ilerleyen) kısım hep bu sağ taraf oldu. Ekimden önceki duruma bakıldığında gelinen noktadan memnun olmamak elde değil. Ancak, 7. ayı tamamlamış bulunuyorum ve bundan sonraki süreçte yanılmıyorsam mucizevi bir değişim beklememek gerekiyor. Dolayısıyla da saçımın aşağı yukarı son halinin böyle olacağını var sayabilirim sanırım. İşte, bu noktada saçımın sağ kısmının bir miktar daha dolgun olmasını arzu ederdim. Şu an için sürece bir not vermem gerekirse, yüz üzerinden 90 veririm. Sağ kısım da sol kısım gibi olsaydı, hiç tereddütsüz 100 verirdim. Umarım 1. yılı doldurduğumda sağ kısım bir miktar daha iyileşmiş olur. Okuduğunuz için teşekkür ederim, sağlıcakla kalın. 

kilic1977

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Adeniz,
gerçekten başarılı bi süreç.
Doğallık süper, Alp hocanın ve ekibinin ellerine sağlık.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Saç gelişimin 7 aya göre harika ve 7/10 ay arası saçlar daha iyi oturur kısaca mucize değil 7 ile 10 ay arası %30 luk bir gelişim olur bende de öyle oldu maşallah saçlar çok güzel.
Global Moderator

adeniz

• Jr. Member
  • **
Üstatlar sağ olun kıymetli yorumlar için.

Hintell, söylediğin çok kıymetli. 7. aydan sonra da gelişme bekleyeceğim öyleyse.

siriusblack

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Sevgili adeniz, öncelikle ekimin harika olmuş, hayırlı olsun. Sağ kısım için de endişelenme bence bir miktar daha dolacaktır orası..

Ben de birkaç gün sonra alp ve dilek hocaya ekim yaptıracağım. Klinik ve ekime dair notlarını okudum. Birkaç soru sormak istiyorum. Operasyon odasına giderken ameliythanelerde giydirdikler gibi bir önlük giydiryorlar mı yoksa kendimiz götüreceğimiz bir gömlek falan mı giyiyoruz? Atılan mailde gömlek gibi rahat giyilebilen kıyafetler getirin dediler, operasyon sonrası için evet ama operasyon esnası için de mi geçerli bu? Saçlar ilk gün mü kesiliyor yoksa operasyon günü mü kesiliyor? 7-8 saat boyunca oturulan koltuk rahat mı? Tablet götürsek dizi vs izleme şansımız okur mu, öyle bir imkan var mı? Benim operasyon 2 gün sürecek, 5500 greft.. açıkçası inceden bir tırsma mevcut şuan..

adeniz

• Jr. Member
  • **
Sevgili adeniz, öncelikle ekimin harika olmuş, hayırlı olsun. Sağ kısım için de endişelenme bence bir miktar daha dolacaktır orası..

Ben de birkaç gün sonra alp ve dilek hocaya ekim yaptıracağım. Klinik ve ekime dair notlarını okudum. Birkaç soru sormak istiyorum. Operasyon odasına giderken ameliythanelerde giydirdikler gibi bir önlük giydiryorlar mı yoksa kendimiz götüreceğimiz bir gömlek falan mı giyiyoruz? Atılan mailde gömlek gibi rahat giyilebilen kıyafetler getirin dediler, operasyon sonrası için evet ama operasyon esnası için de mi geçerli bu? Saçlar ilk gün mü kesiliyor yoksa operasyon günü mü kesiliyor? 7-8 saat boyunca oturulan koltuk rahat mı? Tablet götürsek dizi vs izleme şansımız okur mu, öyle bir imkan var mı? Benim operasyon 2 gün sürecek, 5500 greft.. açıkçası inceden bir tırsma mevcut şuan..

Merhaba,
Cevaplarım şöyle:
- Evet, operasyon odasına giderken ASMED size bir önlük sağlayacak.
- Size gömlek tarzı rahat bir şey giyin demelerinin sebebi, operasyon sonrasında eve giderken giyeceğiniz giysileri başınızdan geçirmeniz gerekmesin diyedir. Mesela bir boğazlı kazak giymek olmaz saç ekimi sonrasında. Başa mümkün olduğunca temas etmemek gerekiyor.
- Evet, saçlar ilk gün kesilecek. İlk gün ayrıca saç ekim tasarımınız yapılacak. Saç derinize kalıcı mürekkepli bir kalemle çizgiler çizilecek ve ertesi günkü operasyona kadar onlar sabit kalacak.
- Koltuklar baya rahat evet. Ayrıca battaniye falan da serecekler üstünüze (zira operasyon odası çok soğuk olacak). Operasyon odası steril olmak zorunda olduğu için bence tablet/telefon kullanımına izin verilmez. Ancak, tam karşınızda bir ekran olacak. Hatırladığım kadarıyla orada isteğinize uygun olarak film/dizi açılabiliyor. Ben herhangi bir şey izlemek istememiştim. Genelde operasyonu yapan ekiple sohbet ettim. Size de bunu yapmanızı tavsiye ederim. Hem siz sıkılmazsınız, hem de operasyonu yapan ekip de muhabbet olunca eğleniyor.

Son olarak, hiç gerilmeyin derin. Son derece rahat olun. Hiçbir problem olmayacak. ASMED sanırım toplamda 3 gün geçireceksiniz. Harika geçecek bu zaman. Operasyon dışındaki zamanlarda güzel güzel yemekler yiyeceksiniz ve bol bol insanlarla sohbet edip eğleneceksiniz. Şimdiden iyi bir operasyon dilerim. 

siriusblack

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba,
Cevaplarım şöyle:
- Evet, operasyon odasına giderken ASMED size bir önlük sağlayacak.
- Size gömlek tarzı rahat bir şey giyin demelerinin sebebi, operasyon sonrasında eve giderken giyeceğiniz giysileri başınızdan geçirmeniz gerekmesin diyedir. Mesela bir boğazlı kazak giymek olmaz saç ekimi sonrasında. Başa mümkün olduğunca temas etmemek gerekiyor.
- Evet, saçlar ilk gün kesilecek. İlk gün ayrıca saç ekim tasarımınız yapılacak. Saç derinize kalıcı mürekkepli bir kalemle çizgiler çizilecek ve ertesi günkü operasyona kadar onlar sabit kalacak.
- Koltuklar baya rahat evet. Ayrıca battaniye falan da serecekler üstünüze (zira operasyon odası çok soğuk olacak). Operasyon odası steril olmak zorunda olduğu için bence tablet/telefon kullanımına izin verilmez. Ancak, tam karşınızda bir ekran olacak. Hatırladığım kadarıyla orada isteğinize uygun olarak film/dizi açılabiliyor. Ben herhangi bir şey izlemek istememiştim. Genelde operasyonu yapan ekiple sohbet ettim. Size de bunu yapmanızı tavsiye ederim. Hem siz sıkılmazsınız, hem de operasyonu yapan ekip de muhabbet olunca eğleniyor.

Son olarak, hiç gerilmeyin derin. Son derece rahat olun. Hiçbir problem olmayacak. ASMED sanırım toplamda 3 gün geçireceksiniz. Harika geçecek bu zaman. Operasyon dışındaki zamanlarda güzel güzel yemekler yiyeceksiniz ve bol bol insanlarla sohbet edip eğleneceksiniz. Şimdiden iyi bir operasyon dilerim.

Cevaplarınız ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim..

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları

Sana op elbisesi vericekler
Gömlek giyinirsen rahat edersin
Taplet vs asmed sana veriyor film izlemen için
Operasyon koltukları çok rahat oturur vaziyette olduğun için hareket edebiliyorsun
Hayırlı olsun.
Global Moderator

siriusblack

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Sana op elbisesi vericekler
Gömlek giyinirsen rahat edersin
Taplet vs asmed sana veriyor film izlemen için
Operasyon koltukları çok rahat oturur vaziyette olduğun için hareket edebiliyorsun
Hayırlı olsun.

Sevgili Hintell bilgiler için teşekkürler..
Konuyu bölmeden son sorumu sorayım; taburcu olurken bir şapka vs veriliyor mu? Bir yerlerde okumuştum verildiğini ama Asmed miydi bir türlü bulamadım..

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Sevgili Hintell bilgiler için teşekkürler..
Konuyu bölmeden son sorumu sorayım; taburcu olurken bir şapka vs veriliyor mu? Bir yerlerde okumuştum verildiğini ama Asmed miydi bir türlü bulamadım..

Rica ederim dostum Asmed şapka veriyor evet istersen takarsın. Ekim tarihin ne zaman?
Global Moderator

siriusblack

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Rica ederim dostum Asmed şapka veriyor evet istersen takarsın. Ekim tarihin ne zaman?

11-12 Mart..

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
11-12 Mart..

bir şey kalmamış hadı hayırlısı inşallah
Global Moderator

siriusblack

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
bir şey kalmamış hadı hayırlısı inşallah

Teşekkür ederim..

Muribab

• Hero Member
7 ay için bence olağan üstü bir sonuç saç yönleri doğallığı kimse  saç çektirmişsin demez sana

Facebook Twitter Instagram