Gönderen Konu: FUT üstüne FUE revizyon + Yeni ekim. Dr. Kul 2.800 Greft 2 Eylül 2016  (Okunma sayısı 47754 defa)

serhanizmir

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu siteden biri eskileri sökeceğim diyen kişinin kim olduğunu bildi ve 'ne yap et o kadına sakın güvenme' dedi. Reciproc nickli nir arkadaştı sanırım. Neden bilmiyorum bu lafından etkilendim o yeri potadan tamamen çıkardım. Biri size şuna yaptır dese dinlemeyebilirsiniz ama şuna kesinlikle yaotırma deyince...ben dinledim en azından. Aynı konuyu şu sıra ben de çok ciddi şekilde sorguluyorum . FUTtan dikilmiş köklerden nefret ediyorum. Sıralamasından çok önde olusundan yönünden...ve onların orada hiç olmaması içşn neler vermezdim. Lazerle kökleri oldürmeyi bile sorup arastırmayı dusundum. Ama sökmek....ha şu yapılabilir hayatınızdan 2 yılı veirsiniz...ilk yıl fut ile dikilenleri önden alır arkaya diktirirsiniz. Ön alan donör bölgenin iyileşmesi mantığı ile iyileşir. Bu sefer arkadan saç alıp iyileşmiş önlere yatık yatık ekesiniz...ama benim örneğimde ilk operasyonda kanalları slit olarak jilet kosesi ile değil bistüri gibi bir seyi diklemesine kafama batırarak açmışlardı ve kafam portakal kabuğu gibi...saç almadan dolayı yeni iz kalmayacak olsa bile saç çizgimi geri almak gene mümkün olmayacaktı...aynı yerden bu kez doğal ve sık bir yatık ekim için ise donör yeter miydi bilmiyorum..Dr. Kul fue ile saç alınan yerlerde kucuk yuvarlak beyaz izler kalacagını söyledi. Portakal kabugu derinin ğzerinde bşr de beyaz noktaları göze almak....yapamadım bunu. Eskileri tamamen sökmeyi zaten kimse teklif etmedi.ıstanbuldan  1 kadın doktor sakak uclarındaki kısımdan biraz sökeceğini söylemişti. Oraya gitmem halinde de öndeki çim adam saçlarım yerinde kalacaktı.

serhanizmir

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
10 yer ile görüştüysem 7 yeri elemek hiç zor olmadı. Aklıma yatan 3 yerden birinde ekimi gerçekleştirmiş oldum. Erken konuşmamak adına şu an olumlu eleştiri olarak   'daha mutlu' olacağım konusunda hissiyatım yüksek derim. Olumsuz eleştiri olarak da Dr.Kul'un kapasitesinin bana gösterdiğinden daha yüksek olduğunu düşünüyorum derim... Şimdilik bu kadarda bırakacaktım çünkü daha sadece 1 aydayız olumlu laf reklam gibi durur, olumsuz laf  mahçubiyete dönüşebilir. olumlu yön zaten fotolardan izlenebilir olumsuz yönde söylediğim tespiti açmam lazım ki insanların aklına daha ağır başka bir ihtimal gelmesin. Bu yüzden  saygıdeğer doktorumu zan altında bırakmamak için hemen somut sebebi yazayım . Donörüme ve ekim alanıma baktığımda ben olsam hazır henüz masadayken 200 ü esirgemez ekimin hakkı olan 3.000 i yapardım....ekim alanının sağda ve solda farklı yerlerde bitmesini ben olsam istemezdim. Belki o ,  şu ana göre değil geleceği görerek calışmış olabilir. Belki donörden ideal alım ve ekim alanına (olabildiğince) ideal ekim orantısını korumaya calışmıştır. Belki kafamın sagı ile solu arasında yogunluk orantısızlığı vardır ...bilemiyorum.Burada Dr.Kul 3.200 greft Dr.Kul 3.300 greft diye başlıklar görünce kıskançlık hissetmiyor değilim.Bende 2.800 de kaldı. Neyse sonuçta homojen ve temiz bir alım yaptı. Eksiklik kalırsa  bir daha saç ektiririm belki...:)
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2016, 13:28:16 Gönderen: serhanizmir »
Serhanizmir

fernando16

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
doğru doktor seçimi olduğu için sonuç güzel olacaktır serhan abi bence bu işin %80 ı doğru doktor seçimi

dangerx

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam donör bölgenizi gerçekten güzel almış homojen görüntü olmuş. Dr Kul un başka forumda donör alımlarını görmüştüm hiç beğenmemiştim. En çok beğenilen ekimciler arasında olsa da donörrden alımı homejen olmaması yüzünden şikayetci olanlarda vardı. Sizde ince uçla dikkatli almış beğendim. Herşey istediğiniz gibi güzel olacak İNŞALLAH.

serhanizmir

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
40. Gün. Saç alınan bölge meselesini atlattık. Şimdi darısı saç ekilen bölgenin başına.
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2016, 11:57:25 Gönderen: serhanizmir »
Serhanizmir

alfa

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
gayet iyi görünüyor

Hakkatapan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Kısa sürede iyi toparlanmış

supraspinosa

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Zekeriya hoca son operasyonlarında donör alana gerektiği özeni göstermeye başladı gibi gözüküyor.aldigi şikayetler bunda etkili olmuş olmalı.2 operasyon gecirmissiniz ve buna rağmen donör iyi durumda umarım sonuç da tatmin edici olur

serhanizmir

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
2. Ayın dolmasına 12 gün var. :)

48 günde bu sonuç hayal gibi değil mi....Evet doğru  gerçekten de bu bir ...hayal ...değilse bile yanılsama....Bu fotoğrafı ters ışığın nelere kadir olduğunu göstermek için koydum.  Sözüm asla fotoğraf koyanlara değil . Kimseyle polemiğe girmek istemem. Burada birkaç  bulunuş amacım var. Bunlardan biri, saç ekimi konusunda bilgi toplarken dikkat edilmesi gerekenler. Böylece tam yeri gelmişken ....baktığınız fotoğraflarda ışık unsurunun önemini vurgulamak istedim . Gördüğünğz gibi 1 ay 20 günde bile saçla dolu kafa  imajı vermek mümkün. :) Baktığımız gotoğrafta ışık direkt mi...endirekt mi...hatta ters ışık mı...bunlara dikkat etmek lazım.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2016, 12:27:13 Gönderen: serhanizmir »
Serhanizmir

dangerx

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam böyle fotoğrafların ışık açısı çapı yönü falan derken yanıltıcı olduğunu düşündüğüm için beni etkilemezdi. Ama hiç ekim yaptırmamış süreci bilmeyen canlı örnek göremeyenlere vay şimdiden sık bir ekim olmuş saçlar çıkmış düşündürüp dedirten bir fotoğraf.  Şüpheci bir yaklaşımda olanlar ise en fazla toppikli diyebilir. Bu fotoğrafdaki gibi sık doğal olur en önemlisi futları belli etmez inşallah. Bunu zaman gösterecek takipteyim nasıl olacak merak ediyorum.

Staticx

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Işık harici , farklı bir karartı mevcut bence ?

serhanizmir

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Olsa niye söylemeyeyim ki? . Yani iddiam bu saçlar bir buçuk ayda boyle oldu deöek olsa ...ama tam tersine boyle olmadı bu ışık farkı diye koydum....topik farkı ile foto koyanları da gördü bu site ama topik katkısı ile hava atanları da bir başkası ele alır belki. :)
Serhanizmir

ibocoskun

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Serdar bey bu konuda uzun araştırmalar yapmış ve şahsen yaşamış biri olan size bir soru sormak istiyorum.Kafamı hep kurcalamıştır.Şimdi donör bölgeden saç kılları alındıktan sonra alınan bölgede doğal olarak seyreklik oluyor.Bir kaç ay sonra bu bölge toparlanıyor şeklinde bir deyimimiz var.Toparlanma dediğimiz şey donör bölgeden alınan saç kıllarının yeniden çıkması mıdır?Eğer böyle ise nasıl oluyor da kökünden alınan saç kılı tekrar çıkıyor?Mantığım bir türlü almıyor.Bir kısmı çıkıyor bir kısmı çıkmıyor mu?Donör bölgede bariz bir şekilde ilk alındığı zaman ki seyreklik geçiyor.Bu nasıl oluyor?Şimdiden teşekkür ediyorum.

Staticx

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Piyasada bilinen 3-4 doktor yok. İsimleri geçmeyen nice ekim yerleri var.

serhanizmir

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Serdar bey bu konuda uzun araştırmalar yapmış ve şahsen yaşamış biri olan size bir soru sormak istiyorum.Kafamı hep kurcalamıştır.Şimdi donör bölgeden saç kılları alındıktan sonra alınan bölgede doğal olarak seyreklik oluyor.Bir kaç ay sonra bu bölge toparlanıyor şeklinde bir deyimimiz var.Toparlanma dediğimiz şey donör bölgeden alınan saç kıllarının yeniden çıkması mıdır?Eğer böyle ise nasıl oluyor da kökünden alınan saç kılı tekrar çıkıyor?Mantığım bir türlü almıyor.Bir kısmı çıkıyor bir kısmı çıkmıyor mu?Donör bölgede bariz bir şekilde ilk alındığı zaman ki seyreklik geçiyor.Bu nasıl oluyor?Şimdiden teşekkür ediyorum.

Bu sorunun cevabını ben de aşırı derecede merak ediyorum. Bir bilen bursyı okusa da vize cevap verse keşke.
Serhanizmir

Facebook Twitter Instagram