Gönderen Konu: Finasterid kullananlar deneyimlerini yazabilir mi  (Okunma sayısı 3331 defa)

KaNeM

• Full Member
Ynt: Finasterid kullananlar deneyimlerini yazabilir mi
« Yanıtla #15 : 20 Mayıs 2020, 21:35:13 »
2 yıl önce 9 ay süre ile kullanmıştım hemen hemen hiçbir yan etki görmemiştim (askere gittiğim için bıraktım)
2 haftadır tekrar kullanıma basladım biraz testis agrısı yaptı sanki üşütmüşümde sızlıyormuş gibi. bu da son günlerde biraz azaldı. (azalarak gidiyormuş)
onun dısında herhangi bir problem yok, hatta psikolojik olarakta iyiyim ekilen saçlarımı ve kendi saçlarımı koruduğunu hissediyorum.
cinsel yönden bir problem yok. evlendiğimde çocuk aşamasına gelmeden 6 ay önce bırakıp ne kadar doktor kontrolü varsa geçmeyi planlıyorum. çocukta herhangi bir gelişim bozukluğu meydana gelmesin diye.
bence ilaç gereğinden fazla abartılıyor
bu forumu kullanıyorsak eğer saç konusunda gereğinden fazla takıntılı kişileriz ve uzun vadede her gün saçlarınızı iyiye götüren bir ilacı kullanıp farkı yavaş yavaş gözlemlemeye basladığınızda takıntınız azalacak kendinizi toplumda daha iyi hissedecek ve psikolojiniz doğru orantıda iyiye gidecektir.

kullanmayan onlarca kişinin kullanıp yanetki görmüşcesine konusmasındansa kısa süre tecrübe edilip karara varılması daha uygun olur, yan etkiler ve psikolojik etkenler spor yaparak ve ilacı dusunmeyerek azaltılınabilir

Ben 2 sene kadar propecia kullandım cinsel yönden bir problem yaşamadım ama piskolojik olarak yan etkilerini görmeye başladığımda bıraktım kullanırken sürekli olarak bunalım hali, moral bozukluğu ve konuşurken kelimeleri yutma gibi sorunlarla karşılaştım. İlacın yan etkilerinin iyi araştırılması gerektiğini düşünüyorum 3 4 aydır kullanmıyorum bi oh çektim açıkçası. Bence yan etkileri abartılıyor gibi sonuçlara kullanmadan kanaat getirmeyin derim daha kötü yan etkileri olduklarınıda unutmamak gerek.

Bide spor yapmak açıkçası çok bişey değiştirmedi bende piskolojik olarak 1 senedir ağır bir şekilde bodybuilding sporunu yapıyorum ama dediğim gibi ilacı bırakınca yaşam kalitem arttı diyebilirim.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 20 Mayıs 2020, 22:36:07 »
Ben yaşanan yan etkilerin çoğunun altında psikolojik nedenler yattığını düşünüyorum . Beni esas tedirgin eden vücuda verdiği veya verebileceği zararlar . Yani 1 yıl kullanıp yan etki görmedim güvenle kullanın demenin bir anlamı yok . Kimseye bu ilaçları doktor reçete etmedikçe kullanmasını önermem . ( Saç ekimi yapan doktorların reçetesi dışında )
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 21 Mayıs 2020, 00:01:26 »
Ben yaşanan yan etkilerin çoğunun altında psikolojik nedenler yattığını düşünüyorum . Beni esas tedirgin eden vücuda verdiği veya verebileceği zararlar . Yani 1 yıl kullanıp yan etki görmedim güvenle kullanın demenin bir anlamı yok . Kimseye bu ilaçları doktor reçete etmedikçe kullanmasını önermem . ( Saç ekimi yapan doktorların reçetesi dışında )

Saç ekimi yapan doktorda onerse yine aynı şey bence öneren doktora test için gidiliyormu gidilmiyor ekimciler kendilerini de düşündükleri içinde oneriyor sonuçta sıkıntı çıksa saç ekimi yapan doktorun dicegi şey bırak ozaman kullanma yani hiç bir şey değişmiyor .yani o doktorun yazdığı receteyle kişinin kendi kendine kağıda yazıp gidip alması aynı şey : ) Ama yok ben doktor kontrolünde kullanıcam teslerimi belli zamanlar yaparak kullanırım diyorsa farklı tabi.

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #18 : 21 Mayıs 2020, 02:25:03 »
Ekimciler kafasına göre yazamazlar,  hangimizi ekim sonrası doktor görüp tavsiye veriyor. Genelde ekimi yapan ekip veriyor,  uzman tarafından ihtiyaç varsa evet doğru, fakat kafanıza göre finas ve minox problem.İleride yan etkileri konusunu iyi araştırın.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

kilic1977

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 21 Mayıs 2020, 17:32:20 »
Yaklaşık 15-16 ay oldu fin’e başlayalı. Bu ara saç ekimi oldum. Şuan ekimime bi zararı olmasın diye devam ediyorum. Bugüne kadar ne yan etki nede kayda değer bi etki görmedim. Saçlarımı yıkarken elime halen dökülmüş saçlar geliyor. Tel tel saymıyorum ama normal olmadığı belli. Özellikle tepe be vertex bölgesi git gide açılıyor.
Psikolojik etkisine gelince, evet sanki libidoda eksilme var gibi geliyor. İnsan ister istemez her olumsuz durumu finasteride bağlıyor. Bi 3-5 ay kullanıp bırakmayı düşünüyorum, yanı köprüyü bi geçeyim önce 😄

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 21 Mayıs 2020, 20:53:04 »
öncelikle en az 2-3 ay düzenli kullanınca saç tellerin kalınlaşması ve saç renginin koyulaşması olarak fark ettim ve saç derisinin giderek az görünmesi olarak.. ilk fark edilen saç rengi koyulaşması ve saç tellerinin kalınlaşması belkide kalınlaşan teller koyu görünüyor.

Facebook Twitter Instagram