Gönderen Konu: Finasterid kullananlar deneyimlerini yazabilir mi  (Okunma sayısı 3335 defa)

My Precious

• Hero Member
Ynt: Finadterid kullananlar deneyimlerini yazabilir mi
« Yanıtla #1 : 16 Ağustos 2019, 16:48:12 »
Yaşım 20.
2 ay olacak hemen hemen.
Yan etki sadece arada bir testis ağrısı ama öyle ağrı gibi değil kaşıntı gibi hani uzun sürer ya işin  bazen sonra ağrı başlar ya öyle bir şey.
Şuanda saça bir etkisini gözlemliyemedim  ama dökülmem yavşladı baya kafamı 10 kere silkeleyince eskiden 10 15 tel gelirken şimdi maksimum 2 3 geliyor.
İşin özü erkek tipi kelliği başlayan herkesin kullanması gereken bir ilaç onun dışında vitaminle kuşçu bilalin tozlarıyla saç dökülmesi ile mücadele edilmez.(finin bile garantisi yok)

son gohan

• Hero Member
Ynt: Finadterid kullananlar deneyimlerini yazabilir mi
« Yanıtla #2 : 16 Ağustos 2019, 16:51:46 »
7-8aya yakın olcak yanılmıyorsam konuma bakıp istersende incelersin ben bi yan etki görmedim kendi açımdan 15aya yakındırda xpecia kullanıyorum

SAKARYALI54

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasterid kullananlar deneyimlerini yazabilir mi
« Yanıtla #3 : 16 Ağustos 2019, 17:36:38 »
1 ay olmadı meme ucum sızlıyor arada :) başka yan etkim yok

Musollini

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 16 Ağustos 2019, 17:39:26 »
1 ay olmadı meme ucum sızlıyor arada :) başka yan etkim yok
Aman hocam büyüme yapmasın ?

SAKARYALI54

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 16 Ağustos 2019, 18:55:14 »
Zaten kilo var dikkat ediyorum birde rejime girdim bakalım büyürse bıraktığında gider sonuçta kalıcılık bir şey olmaz araştırmalarıma göre

EMİNBEY

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 16 Ağustos 2019, 19:09:10 »
4 ay önce saç ektirdim, 2,5 aydır fin kullanıyorum herhangi bir yan etkisini görmedim. Bir doktora falan da danışmadım. O kadar büyütülecek bir ilaç olduğunu düşünmüyorum

SolAçık

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 16 Ağustos 2019, 19:52:31 »
1 aydır kullanıyorum .İlk bı kaç gün testis ağrısı yaptı.1.haftadan sonra cinsel isteksizlik sertleşme sorunu menide sıvılaşma gibi etkileriini gördüm.ayrica göğüsler de bir büyüme de gözlemledim(fakat bundan emin değilim kiloda almış olabiliim)
2 gündür birakmisim pazartesi uruloga gidip ilacı soracam doktorun önerisine göre kullanıp kullanmayacağıma karar vereceğim.

persi_ali

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 17 Ağustos 2019, 11:27:39 »
Ekimden 2 ay önce başladım proscada 1/5. Şu an ekimin 2. ayındayım ve 1/4 olarak devam ettim. Sol kulakta sesler gelmeye başladı iltihap gibi. Ben ilacı bugün itibariyle bırakıp harici DHT bloklayıcı solusyona başladım. :)

SolAçık

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 17 Ağustos 2019, 12:59:35 »
Ekimden 2 ay önce başladım proscada 1/5. Şu an ekimin 2. ayındayım ve 1/4 olarak devam ettim. Sol kulakta sesler gelmeye başladı iltihap gibi. Ben ilacı bugün itibariyle bırakıp harici DHT bloklayıcı solusyona başladım. :)
Nasıl bir solüsyon bahsettiğiniz ?

yazıcıoqlu

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 18 Ağustos 2019, 20:35:35 »
1 aydır kullanıyorum .İlk bı kaç gün testis ağrısı yaptı.1.haftadan sonra cinsel isteksizlik sertleşme sorunu menide sıvılaşma gibi etkileriini gördüm.ayrica göğüsler de bir büyüme de gözlemledim(fakat bundan emin değilim kiloda almış olabiliim)
2 gündür birakmisim pazartesi uruloga gidip ilacı soracam doktorun önerisine göre kullanıp kullanmayacağıma karar vereceğim.

1 ayda memede buyume olmaz.

dodooo_fb

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 19 Ağustos 2019, 13:49:48 »
Zaten kilo var dikkat ediyorum birde rejime girdim bakalım büyürse bıraktığında gider sonuçta kalıcılık bir şey olmaz araştırmalarıma göre
Meme büyümesi (jinekomasti) ameliyatla küçültülür sadece. İlacı bırakınca eski haline geri dönmez.

caresizbedevi

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 19 Ağustos 2019, 14:53:52 »
2 yıl önce 9 ay süre ile kullanmıştım hemen hemen hiçbir yan etki görmemiştim (askere gittiğim için bıraktım)
2 haftadır tekrar kullanıma basladım biraz testis agrısı yaptı sanki üşütmüşümde sızlıyormuş gibi. bu da son günlerde biraz azaldı. (azalarak gidiyormuş)
onun dısında herhangi bir problem yok, hatta psikolojik olarakta iyiyim ekilen saçlarımı ve kendi saçlarımı koruduğunu hissediyorum.
cinsel yönden bir problem yok. evlendiğimde çocuk aşamasına gelmeden 6 ay önce bırakıp ne kadar doktor kontrolü varsa geçmeyi planlıyorum. çocukta herhangi bir gelişim bozukluğu meydana gelmesin diye.
bence ilaç gereğinden fazla abartılıyor
bu forumu kullanıyorsak eğer saç konusunda gereğinden fazla takıntılı kişileriz ve uzun vadede her gün saçlarınızı iyiye götüren bir ilacı kullanıp farkı yavaş yavaş gözlemlemeye basladığınızda takıntınız azalacak kendinizi toplumda daha iyi hissedecek ve psikolojiniz doğru orantıda iyiye gidecektir.

kullanmayan onlarca kişinin kullanıp yanetki görmüşcesine konusmasındansa kısa süre tecrübe edilip karara varılması daha uygun olur, yan etkiler ve psikolojik etkenler spor yaparak ve ilacı dusunmeyerek azaltılınabilir

kilic1977

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 19 Ağustos 2019, 15:10:48 »
Yaklasik 7 ay'dir kullaniyorum.Ilk 6 ay Propecia suan Proscar 1/4. Suana kadar bi yanetki görmedim. Faydasida eger oluyorsa ben fark edemedim. Yani
sac yikamada falan halen dökülmeler oluyor. Bi ihtimal vertex'i saglamlastirmis olabilir.
Sac ekimim icin kullanmaya basladim ama yaklasik 15-20 sene önce cilt doktorum kullanabilirsin demisti.

Fatih Y?lmaz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 20 Mayıs 2020, 07:42:58 »
ismi nedir ?

Facebook Twitter Instagram