Gönderen Konu: Dr. Muttalip Keser, 1006 Grafts, Des Manuel. 21 Şubat  (Okunma sayısı 10108 defa)

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Dr. Muttalip Keser, 1006 Grafts, Des Manuel. 21 Şubat
« Yanıtla #30 : 14 Ağustos 2019, 20:18:39 »
Hocam bir alıntı yaparak bende katkıda bukunmak isterim alıntıyı ekşi sözlükten aldım ve harfi harfine katıldığımı belirtmek isterim ...

" hakkında yazılanların çoğu gerçeği yansıtmıyor. bir kere “benimki çok iyi oldu saç ekimi çok iyi bir şey” demek çok yanıltıcı bir yorum. abimle aşağı yukarı aynı açıklığa sahip bir arkadaşı aynı doktora yakın zamanlarda ekim yaptırdı. abimin saçları 20’li yaşlarına dönerken diğer adamın tepesi hala kel. aynı şekilde uzun araştırmalar sonucunda istanbul’un en bilinen yerlerinden birine ekim yaptırdım. tepe bölgesine ekilen saçların yüzde 90’ı çıkmadı. 40 yaşımdan önce ektirdiğim için de ekimden 1,5-2 yıl sonra kendi saçlarım döküldüğü için yine aynı noktaya döndüm. bir saç ekiminin başarılı olup olmadığını 6-7 ayda anlayamazsınız. 2-3 yıl bir kullanın bakalım o zaman göreceksiniz mevcut saçlarınızı kötü etkilemiş mi ya da ekilen saçlar gerçekten dökülmüyor mu. yine burada çok reklamı yapılan istanbul’daki en meşhur ve pahalı doktorlardan birisi “tepe bölgesine ekilen saçlarda yüzde 70 başarı yakalarsak çok iyi bir oran kabul ediyoruz” dedi görüşmemizde. yani saçınızın türü, yaşam biçiminiz, genetik faktörler vs. kime yaptırdığınızdan çok daha önemli. aynı doktorun bir ameliyatı çok başarılıyken diğeri çok başarısız olabilir. ve açıklık tepe bölgenizde yoğunsa işinizin daha zor olduğunu kabullenmek gerekir. "

Onuda ben yazmıştım:)

Mert35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #31 : 14 Ağustos 2019, 20:21:19 »
hocam acaba şok dökülme mevcut saçlara zarar vermiş olabilir mi ?

Ben ilk ekimimde ''zayıf''saçlarımı zaten kaybettim önde kaybedicek birşey kalmadı ekimle birlikte bu yüzden ilk ekim ve sonucunuda konu başına ekledim.2.ekimimde sadece önden içe doğru 2cm ön çizgiyi sıklaştırdık kalanlarıda arka taraflara doğru dağıttı muttalip bey.Benim ki gibi aralara girilerek yapılan ekimlerde saç kaybına uğramamak için iyi bir ekimciye ekim yaptırmak gerekiyor bu yüzden muttalip beye geldim zaten.  ;)

Mert35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #32 : 14 Ağustos 2019, 20:25:38 »
Daha 5ay 24 gündeyım belirteyim bunu,sadece bu zaman için yeterli çıkışın olduğunu düşünmediğimi belirtmek istedim.Bakalım 6.5 aydaki farkı görürüz elbet ama 1 ayda bu seyrekliğin kapanacağını düşünmüyorum ben çünkü incede olsa saç çıkışı göremiyorum ben.
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2019, 21:16:03 Gönderen: Mert35 »

Trablons

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #33 : 14 Ağustos 2019, 20:31:15 »
mert saçlar daha kalınlaşmadı ondan deri hafif görünüyor.saçlar hacim alınca kapalı görünecekler.önde çıkışın belirgin var.merak etme .

Cassowary

• Sr. Member
« Yanıtla #34 : 14 Ağustos 2019, 20:38:55 »
Ben ilk ekimimde ''zayıf''saçlarımı zaten kaybettim önde kaybedicek birşey kalmadı ekimle birlikte bu yüzden ilk ekim ve sonucunuda konu başına ekledim.2.ekimimde sadece önden içe doğru 2cm ön çizgiyi sıklaştırdık kalanlarıda arka taraflara doğru dağıttı muttalip bey.Benim ki gibi aralara girilerek yapılan ekimlerde saç kaybına uğramamak için iyi bir ekimciye ekim yaptırmak gerekiyor bu yüzden muttalip beye geldim zaten.  ;)
Geçmiş olsun diyorum sürecin sonunda istediğiniz saçlara kavuşursunuz inşallah

emin43

• Sr. Member
« Yanıtla #35 : 14 Ağustos 2019, 20:48:15 »
Hocam bir alıntı yaparak bende katkıda bukunmak isterim alıntıyı ekşi sözlükten aldım ve harfi harfine katıldığımı belirtmek isterim ...

" hakkında yazılanların çoğu gerçeği yansıtmıyor. bir kere “benimki çok iyi oldu saç ekimi çok iyi bir şey” demek çok yanıltıcı bir yorum. abimle aşağı yukarı aynı açıklığa sahip bir arkadaşı aynı doktora yakın zamanlarda ekim yaptırdı. abimin saçları 20’li yaşlarına dönerken diğer adamın tepesi hala kel. aynı şekilde uzun araştırmalar sonucunda istanbul’un en bilinen yerlerinden birine ekim yaptırdım. tepe bölgesine ekilen saçların yüzde 90’ı çıkmadı. 40 yaşımdan önce ektirdiğim için de ekimden 1,5-2 yıl sonra kendi saçlarım döküldüğü için yine aynı noktaya döndüm. bir saç ekiminin başarılı olup olmadığını 6-7 ayda anlayamazsınız. 2-3 yıl bir kullanın bakalım o zaman göreceksiniz mevcut saçlarınızı kötü etkilemiş mi ya da ekilen saçlar gerçekten dökülmüyor mu. yine burada çok reklamı yapılan istanbul’daki en meşhur ve pahalı doktorlardan birisi “tepe bölgesine ekilen saçlarda yüzde 70 başarı yakalarsak çok iyi bir oran kabul ediyoruz” dedi görüşmemizde. yani saçınızın türü, yaşam biçiminiz, genetik faktörler vs. kime yaptırdığınızdan çok daha önemli. aynı doktorun bir ameliyatı çok başarılıyken diğeri çok başarısız olabilir. ve açıklık tepe bölgenizde yoğunsa işinizin daha zor olduğunu kabullenmek gerekir. "
Kardeşim güzel yazmışsın , ekimin en önemli noktası yaşa da bağlı yani çoğu kişilerde donör bölümündede yaşlanırken seyrelme oluyor ve saçlar malesef genetik olarak dökülüyor , bence erken yaşta ekim yapmak 30 yaş altı dezavantaj sayılır , gerçek aynen senin söylediğin gibi bir kişi mesela 25 yaşında ekim yapmış finasterid eğer kullanmazsa bu ekim onu 40 yaşına kadar ve ya ömür boyu yüzünü güldürecek mi ya pişman edecek

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #36 : 14 Ağustos 2019, 21:18:53 »
Bu arada ucuz yerlere ektirince başlık Türkçe, çok para verince direk İngilizceye dönüyor? Özel bil sebebi var mı? Des Manuel ne ? Almanca mı?

byflamingo

• Sr. Member
« Yanıtla #37 : 14 Ağustos 2019, 21:43:58 »
bence bu ekimde planlama hatası yapılmış .1000 greft zaten alana göre az bir sayı ve bu kadar az grefti geriye dağıtmak yerine ön çizgiye daha çok yoğunlaşılsaydı başarılı bir sonuç ortaya çıkardı diye düşünüyorum .ekimin çıkış başarısı yüzde 90 olsa bile bu şekilde bir planlama ile şu andaki durum şaşırtıcı değil bence.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #38 : 14 Ağustos 2019, 21:47:49 »
Ben sizinle aynı fikirde değilim... ekteki fotoya bakınca %90 iş görürdü bence..

Gastamonulu

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #39 : 14 Ağustos 2019, 21:52:28 »
Kardesim insaAllah guzel olur. Bnde ikinci ekimi yaptirdim muttalip hocaya 1000 greft.Hem sklastrma hem duzeltme ekimi gibi biseydi. On cizgi biraz once cekildi. 135 gun oldu bnde 6 ayin bitmesini bekliyorum. Bende ayni senin seyrinde ilerliyorum.ilk ekime gore benimde surec cok yavas ilerliyo. Dedigin gibi diplerde de sac cikisi goremiyorum. Umarim birden atak yapar kurtuluruz :)

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #40 : 14 Ağustos 2019, 23:41:46 »
Birtane arkadas vardi ismini unuttum cikmiyo diye ortaligi ayaga kaldirmisti oda muttalup hocaya ektirmisti. Onunda yavas ilerlemisti.ve ayni senin gibi kararmalar vardi.ama  o arkadasin duzelti sonra burda ozur falan diledi o abartmisti bela sahtekar falan demisti.senin ozurluk bir olayin yok.ama muttalip hocanin ekimleri ilacsiz oldugu icin gecikebiliyor ornegin finans kullanmayi zorunlu kilmiyor.koray hoca alti ay onceden finans kullandiriyor sonrada devam ettiriyor.oyuzden hizli sonuc aliniyor gozukuyor.eger hormonlarini ve erkekligini dusunmuyosan bas finansa yada 12.aya kadar sabret .benim dusuncem budur

Haare:):) nasıl unutursun yaw adam uluslararası saç Ekim forumlarının AJDARI...
Lütfen.... unutmayalım unutturmayalım..

emin43

• Sr. Member
« Yanıtla #41 : 15 Ağustos 2019, 00:09:44 »
Birtane arkadas vardi ismini unuttum cikmiyo diye ortaligi ayaga kaldirmisti oda muttalup hocaya ektirmisti. Onunda yavas ilerlemisti.ve ayni senin gibi kararmalar vardi.ama  o arkadasin duzelti sonra burda ozur falan diledi o abartmisti bela sahtekar falan demisti.senin ozurluk bir olayin yok.ama muttalip hocanin ekimleri ilacsiz oldugu icin gecikebiliyor ornegin finans kullanmayi zorunlu kilmiyor.koray hoca alti ay onceden finans kullandiriyor sonrada devam ettiriyor.oyuzden hizli sonuc aliniyor gozukuyor.eger hormonlarini ve erkekligini dusunmuyosan bas finansa yada 12.aya kadar sabret .benim dusuncem budur
Bu finansı niye bu kadar büyütüyorsun yani 1mg finans erkekliği kaldırıyo ve kadın mı ediyo erkeği😄 kardeşim dünyada çoğu erkek saçlarını korumak için finans kullanıyor hangisi erkekliği düşünmemiş halbuki hangisinin cinsiyeti değişmiş , finans ilk 1-2 ay cinsel hisini azaltıyor ondan sonra yine eski haline dönüyorsun yani o kadar abartılıcak bi ilaç değil

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #42 : 15 Ağustos 2019, 00:10:44 »
Rica ederiz mert konu açman biraz geçikti ama malum sebeplerin var o konulara gerek yok şu sürece kadar saç gelişimi çok zayıf maalesef 2 ci ekimin mutlu olman için çok uğraştık umarım ilerki süreçlerde hareketlenme olur yada keser hoca gereğini yapar artık.
Global Moderator

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #43 : 15 Ağustos 2019, 08:42:36 »
Bekle 8-10 ayı.. çıkmaz ise ki bence mutlu olacağın bir sonuç alamazsın, hiç kafana takma zaten süreç hiç zorlamıyor bu tip 1000 greftlik Ekim’lerde. Maximum 1 hafta sıkıntı sonra günlük hayata dönüyorsun.
Keser Hoca bakar oda bizim gördüğümüz şekilde değerlendirirse durumu ufak bir revizyon ile kapatırsın defteri.
Hiç kafana takma..

son gohan

• Hero Member
« Yanıtla #44 : 15 Ağustos 2019, 09:02:56 »
umarım sonuc istediğin gibi olur hocam

Facebook Twitter Instagram