Gönderen Konu: Saç Ekimi tavsiyesi  (Okunma sayısı 2178 defa)

utasvcn

• Yeni üye
  • *
Saç Ekimi tavsiyesi
« : 06 Ağustos 2019, 22:48:02 »

Arkadaşlar merhaba 19 yaşındayım saç dökülmem bundan 3 4 sene önce başladı ve hızlı bir şekilde neredeyse bütün saçlarımı götürdü ben çocukken de saçlarımı koparırdım fakat bu yaşta bu kadar dökülme psikolojimi aşırı etkiliyor sizce kaç graft lazım ve nerede yaptırsam daha iyi bir sonuç alabilirim?
Bundan 2 sene önce minoxil forte kullanmaya başlamıştım ve 1 ay kullanıp bıraktım

KaiserSS

• Hero Member
Ynt: Saç Ekimi tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2019, 22:54:07 »
Selam, bence dökülme sürecini bekleyin derim, daha yaşınız genç ve dökülme yoğun, şimdi ektirseniz ilerisinde kendi saçların dökülme süreci olursa ikinci bir ekim olabilir, sizin gibi örnekler forumda fazla takip edin okuyun, umarım rahat edersiniz
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

utasvcn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2019, 22:57:22 »
Selam, bence dökülme sürecini bekleyin derim, daha yaşınız genç ve dökülme yoğun, şimdi ektirseniz ilerisinde kendi saçların dökülme süreci olursa ikinci bir ekim olabilir, sizin gibi örnekler forumda fazla takip edin okuyun, umarım rahat edersiniz
Teşekkür ederim yorumunuz için, fakat arkadaşlarımın yanına çıkarken ister istemez bir özgüven eksikliği oluşuyor düzelmesini istiyorum Ekim ve prp işlemi ile kurtaramaz mıyım durumu

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2019, 23:03:28 »
Hocam saçı kısa kestir imaj yap mesela, illa ektirmek isterseniz neden olmasın, ileride yine ekilebilir,veya donör sağlamsa iyi bir hekim iyi bir ekim yapabilir. Saç yüzünden psiko yapma, sana saygı duyan her halinle saygı duysun, saçın saygı ve sevgiyle ne işi var, zıpkın gibi delikanlısın, kendin ol , bir hekime danış fikir al
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

utasvcn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 06 Ağustos 2019, 23:05:31 »
Hocam saçı kısa kestir imaj yap mesela, illa ektirmek isterseniz neden olmasın, ileride yine ekilebilir,veya donör sağlamsa iyi bir hekim iyi bir ekim yapabilir. Saç yüzünden psiko yapma, sana saygı duyan her halinle saygı duysun, saçın saygı ve sevgiyle ne işi var, zıpkın gibi delikanlısın, kendin ol , bir hekime danış fikir al
Yorum için çok teşekkürler

caresizbedevi

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 06 Ağustos 2019, 23:08:31 »
kanımca iyi bir ekim merkezinde ince elenip sık dokuyarak sıklaştırma yapılabilir. hassas olması gerekir cunku saçlarınız ince telli oldugundan kendi saçlarınızın ekimden sonra toparlayamama ihtimali söz konusu olabilir. ekime karar verseniz bile mutlaka 2. bir ekim gerekecektir.kendi saçlarınızında güçsüz olduğu kanısındayım. genel olarak ekime uygun bir saç gibi gozukmuyor. alternatif tedavilerle sonuc alabilirsiniz uzun vadede, bir araştırın derim

Gardyans

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 06 Ağustos 2019, 23:21:01 »
Hocam saclarini uc numara kestir ve sıklastirma  ekimi yap. En fazla iki bin yeter sana. İleride kendi saclarin dokulurse de sorun degil iki bin ekim daha yaparsin olur biter ama saclarini uc numaraya vurunca dokulme cok azalacaktir.

Sampuan olarak sac dokulmeyi engelleyen sampuanlardan kullan hep
Xpecia tablet ve biotin kullan duzenli olarak bunlar sacini guclendirir. Minixidil olayinaysa girme  sakın.

Ha bir de su var haberin olsun sıklastirma ekimini her ekim merkezi kabul etmez bazilari beceremem ben der daha dogrusu beceremem demez de iyice dokulsun oyle ekim yapalim der. Yani sana boyle derse hekim bil ki amator adam. Serkan aydin bence en iyi sac ekimcisidir haberin olsun googlede arastir adam hem cok ucuz hem de ektikleri on numara cikiyor.

Sac ekimi yapilinca 10 gun kabuk dokme sureci var bir de haberin olsun ama 10 gunun sonunda rahat olursun.

utasvcn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 06 Ağustos 2019, 23:22:38 »
Hocam saclarini uc numara kestir ve sıklastirma  ekimi yap. En fazla iki bin yeter sana. İleride kendi saclarin dokulurse de sorun degil iki bin ekim daha yaparsin olur biter ama saclarini uc numaraya vurunca dokulme cok azalacaktir.

Sampuan olarak sac dokulmeyi engelleyen sampuanlardan kullan hep
Xpecia tablet ve biotin kullan duzenli olarak bunlar sacini guclendirir. Minixidil olayinaysa girme  sakın.

Ha bir de su var haberin olsun sıklastirma ekimini her ekim merkezi kabul etmez bazilari beceremem ben der daha dogrusu beceremem demez de iyice dokulsun oyle ekim yapalim der. Yani sana boyle derse hekim bil ki amator adam. Serkan aydin bence en iyi sac ekimcisidir haberin olsun googlede arastir adam hem cok ucuz hem de ektikleri on numara cikiyor.

Sac ekimi yapilinca 10 gun kabuk dokme sureci var bir de haberin olsun ama 10 gunun sonunda rahat olursun.
Hocam tavsiyelerin için çok teşekkür ederim

Gardyans

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 06 Ağustos 2019, 23:38:41 »
Serkan ayginin da ektigi saclar guzel cikiyor ve bu da cok ucuza ekiyor haberin olsun. İki serkan da iyi.

Benim sac dokulme olayi da 21 yasinda filan basladi senden daha iyiydi o zaman sacim tabii ama o zaman direk ekim yapsaydim daha iyi olurdu.

utasvcn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 06 Ağustos 2019, 23:40:10 »
Serkan ayginin da ektigi saclar guzel cikiyor ve bu da cok ucuza ekiyor haberin olsun. İki serkan da iyi.

Benim sac dokulme olayi da 21 yasinda filan basladi senden daha iyiydi o zaman sacim tabii ama o zaman direk ekim yapsaydim daha iyi olurdu.
Şimdi onları araştırıyorum, yakın bir zamanda Ekim yaptırmak istiyorum umarım olumlu sonuçlanır

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 07 Ağustos 2019, 00:06:48 »
Kardeşim yaşın çok genç, dökülmen şiddetli şekilde devam ediyorsa bekle. Muhtemelen psikolojin kötüdür, anlıyorum ama şimdi ektirirsen ve kalanlar da dökülürse çok kötü bir görüntü ortaya çıkar. Misal veriyorum 2 sene bekle, 19 yaşında bu kadar döküldüyse 2 sene içerisinde en azından kalanların % 40-50'si daha gider. 21 de oldukça genç bir yaş, daha yaşın çok genç.

Gardyans

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 07 Ağustos 2019, 01:40:52 »
Kardeşim yaşın çok genç, dökülmen şiddetli şekilde devam ediyorsa bekle. Muhtemelen psikolojin kötüdür, anlıyorum ama şimdi ektirirsen ve kalanlar da dökülürse çok kötü bir görüntü ortaya çıkar. Misal veriyorum 2 sene bekle, 19 yaşında bu kadar döküldüyse 2 sene içerisinde en azından kalanların % 40-50'si daha gider. 21 de oldukça genç bir yaş, daha yaşın çok genç.

Su an 2 bin ekim yapsa saclar uc numara uzunlukta dolassa ve finasterid ya da xpecia tablet kullansa ve dokulme devam ederse iki sene sonra tekrar 2 bin ekim yapsa iyi olmaz mi hocam?

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 07 Ağustos 2019, 01:49:05 »
Su an 2 bin ekim yapsa saclar uc numara uzunlukta dolassa ve finasterid ya da xpecia tablet kullansa ve dokulme devam ederse iki sene sonra tekrar 2 bin ekim yapsa iyi olmaz mi hocam?
Kötü bir düşünce, 2 bin greftlik bir ekim zaten mevcut açıklığını kapatmaz ki. 3 Bin üzeri ekim ve + finas kullanırsa birkaç sene götürebilir ama eninde sonunda 2. ekim yolu yine gözükecek. Ama tabii ki bunlar benim fikrim, mevcut saçları gidici duruyor çok genç yaşta dökülmüş çünkü, bunlar da gider diye düşünüyorum. Şu an muhtemelen de dökülme şiddetli devam ediyordur.

Gardyans

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 07 Ağustos 2019, 02:02:06 »
Kötü bir düşünce, 2 bin greftlik bir ekim zaten mevcut açıklığını kapatmaz ki. 3 Bin üzeri ekim ve + finas kullanırsa birkaç sene götürebilir ama eninde sonunda 2. ekim yolu yine gözükecek. Ama tabii ki bunlar benim fikrim, mevcut saçları gidici duruyor çok genç yaşta dökülmüş çünkü, bunlar da gider diye düşünüyorum. Şu an muhtemelen de dökülme şiddetli devam ediyordur.
Cocugun sac dokulme tipi erkek tipi de degil sanirim. Bizim yanlardan basliyor dokulme ve tepeden basliyor diger yerler gur oluyor bundaysa her yer esit dokulmus. Strese bagli dokulme degildir herhalde.

Ekim yapmayacaksa bile finasterid, biotin, sac dokulmesini onleyici sampuan filan kullanmasi sart tabii bunun o ayri.

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 07 Ağustos 2019, 11:28:29 »
Cocugun sac dokulme tipi erkek tipi de degil sanirim. Bizim yanlardan basliyor dokulme ve tepeden basliyor diger yerler gur oluyor bundaysa her yer esit dokulmus. Strese bagli dokulme degildir herhalde.

Ekim yapmayacaksa bile finasterid, biotin, sac dokulmesini onleyici sampuan filan kullanmasi sart tabii bunun o ayri.
Yok, erkek tipi saç dökülme bu, tepe açılmış önler de seyrelmiş. Dökülme bitmediği için eşit dökülme durumu yok. İstediğini kullansın, bu saçlar gidici, mücadele edebilir tabii ki ama çok uzun yıllar kullanması gerekir o ilaçları.

Facebook Twitter Instagram