Gönderen Konu: Cm2'ye kac greft gelmeli?  (Okunma sayısı 3147 defa)

ATILIM

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Cm2'ye kac greft gelmeli?
« : 06 Ağustos 2019, 02:46:40 »
Herkese merhaba,daha evvelde konu acmistim bircok arkadas yardimci olmustu,simdi tekrardan merak ettigim bir kac konu var,eger daha once boyle bir konu acildiysa ben gozden kacirdim afedersiniz.

-Cm2'de ortalama kac greft oldugunda sac seyrek gozukmekte?

-Frontal sacsiz bolgeye cm2'ye kac greft ekilirse (bildiginiz uzere tekli greft ekiliyor) seyrek goruntu olusmaz?

-Sacsiz on bolgeye ideal cm2'ye dusen greft sayisi nedir?

-Son olarak, bazi klinikler ozellikle Sahin Bey, cm2'ye30-35 grefti gecmeyecegini ve nekroz riskinin arttigini soyluyor,oysa HLC,Dr.Keser gibi isimlerin cm2'ye 40-50greft ekimleri mevcut, dusunceniz nedir?

Biraz uzun oldu ama deneyimli arkadaslar yardimci olursa memnun olacagim sevgiler.

Cem

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Cm2'ye kac greft gelmeli?
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2019, 11:41:27 »
Zor bir soru. Dünya çapında Ekim ciler 65 ekio cm kareye ama bizde Koray hoca muttali hoca birde hlc ile Kaan pekiner 45 üstü ekebilio çünkü nekroz olursa boşa çıkma ihtimalinden çoğu Ekim i 25-30 ekebilio tabi bunda saç kalınlığı rengi ve greftin büyüklüğü kıvrık ya da düz olmasında önemli. Şuda var göz 50 greft üstünü farkedemiyor 50 iyi bir rakam

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2019, 13:03:35 »
Slit ile doku hasar gordugu İçin 30-35 greft üzeri ekmek emek ister zor iştir.
Perkutan ve dhi da kanal açılmadığı İçin daha çok greft ekebilmek mümkün. Önemli olan ekilen değil Çıkan greft sayısıdır.
Kalınlıga göre değişir kapatıcılık.. 70mikron sac kalınlığı ve multigreft ortalaması yüksek  25 greft/cm2 ilk bir sonuç sizi mutlu edebilir iken, greft-saçteli ortalaması düşük, 50 mikron saçı olan birisi 35 greft /cm2 ile mutsuz olabilir...

ATILIM

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2019, 14:39:22 »
Perkutan ve dhi da kanal açılmadığı İçin daha çok greft ekebilmek mümkün. Önemli olan ekilen değil Çıkan greft sayısıdır.
Kalınlıga göre değişir kapatıcılık.. 70mikron sac kalınlığı ve multigreft ortalaması yüksek  25 greft/cm2 ilk bir sonuç sizi mutlu edebilir iken, greft-saçteli ortalaması düşük, 50 mikron saçı olan birisi 35 greft /cm2 ile mutsuz olabilir...

Teşekkür ederim :)

Sloocer teşekkür ederim daha öncede yorum yapmıştın,konuya vakıf olduğun için sormak istiyorum.Görüştüğüm hoca ön bölgeye 2500 vertexe 1500 greft düşündü,dönör bölgesindeki saçların kalın ve çoğunun multi greft olduğunu söyledi.Bende güneş altında  hafif ıslak saçlarımın resmini ekliyorum dönör ve açıklığı göz önünde bulundurarak tavsiyelerin ne olur  ?Örneğin ön bölgeye cm2 başına 40-50 arası greft istiyorum fakat dediğim gibi hoca max. 35 yapabilirim demişti.Vertex zaten Allah'a emanet :)  açıkcası saçlarımın bu denli açık olduğunu düşünmüyordum güneş ve hafif ıslak saç çok etkiliyormuş.Tavsiyelerini bekliyorum.Son olarak ön bölgedeki açık alan ortalama kaç cm2'dir?

byflamingo

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 06 Ağustos 2019, 23:23:47 »

aynen katılıyorum çok doğru tespitler.

ATILIM

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 07 Ağustos 2019, 16:02:21 »
Herkese merhaba,daha evvelde konu acmistim bircok arkadas yardimci olmustu,simdi tekrardan merak ettigim bir kac konu var,eger daha once boyle bir konu acildiysa ben gozden kacirdim afedersiniz.

-Cm2'de ortalama kac greft oldugunda sac seyrek gozukmekte?

-Frontal sacsiz bolgeye cm2'ye kac greft ekilirse (bildiginiz uzere tekli greft ekiliyor) seyrek goruntu olusmaz?

-Sacsiz on bolgeye ideal cm2'ye dusen greft sayisi nedir?

-Son olarak, bazi klinikler ozellikle Sahin Bey, cm2'ye30-35 grefti gecmeyecegini ve nekroz riskinin arttigini soyluyor,oysa HLC,Dr.Keser gibi isimlerin cm2'ye 40-50greft ekimleri mevcut, dusunceniz nedir?

Biraz uzun oldu ama deneyimli arkadaslar yardimci olursa memnun olacagim sevgiler.

::)

YunuSedaT

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 07 Ağustos 2019, 19:30:49 »
Açık alanı kendin ölçebilirsin  evde rahatlıkla

ATILIM

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 08 Ağustos 2019, 01:46:17 »
Açık alanı kendin ölçebilirsin  evde rahatlıkla

Nasıl ?

Mert35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 08 Ağustos 2019, 16:40:11 »
Ön çizgideki saçlarınız oldukça zayıf yüksek ihtimal ekimle birlikte onları kaybediceksiniz bu yüzden ekim yaptırmadan önce onları güçlendirin

Facebook Twitter Instagram