Gönderen Konu: Proscar yerine xpecia +hairforte sprey aynı etkiyi verir mi  (Okunma sayısı 5678 defa)

mutrup99

• Yeni üye
  • *
Herkese merhaba
Saç ekimi sonrası mevcut saçları koruma ve ince saç tellerini kalinlastirma amacıyla proscar yerine (yan etkilerinden dolayi) xpecia + hair forte sprey kullansam aynı faydayı gösterir mi ? Kullanan arkadaşlar varsa goruslerini beklerim. Hangi sıklıkla ne kadar süre ile kullanılmalı vs ?

Moraless

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Proscar yerine xpecia +hairforte sprey aynı etkiyi verir mi
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2019, 21:56:40 »
xpecia vitamin dht üzerindeki tek etkisi içindeki saw palmetto o da ne kadar etkili olur muamma.
hairforte içinde procapil var. dht üzerinde etkisi var deniyor ama proscar kadar olması mümkün değil.
ama genede iyi seçim bencede proscara bulaşma.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 05 Ağustos 2019, 00:00:33 »
xpecia vitamin dht üzerindeki tek etkisi içindeki saw palmetto o da ne kadar etkili olur muamma.
hairforte içinde procapil var. dht üzerinde etkisi var deniyor ama proscar kadar olması mümkün değil.
ama genede iyi seçim bencede proscara bulaşma.

Hocam isoflavin dht engelleyici değil mi? Xpecia'da bu da var.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 05 Ağustos 2019, 02:36:27 »
Aynı etkiyi göstermez, ben xpecia ile değil biotin + hair forte kullandım kesinlikle bende varolan saçlarımı yıpratmaktan başka bir etki göstermedi. Xpecia içeriğinde saw palmetto oranı 340mcg olarak geçiyor sitesinde, saç dökülmesi için kullanılması gereken oran 600 mcg olarak biliyorum ben. Kaldı ki etki etmesi halinde yine dht bloke etmiş olacaksınız. Benim de kafamı kurcalıyordu bu konu daha önceden saw palmetto ve finasterid kullanan sloocer hocaya danıştım o da benzer cevabı verdi bana. Saw palmetto da prostat tedavisinde kullanılan bir takviye, aynı finasterid gibi. İçeriğinde ki saw palmetto oranı az olduğu için saçlara az da olsa etki ediyor. Ama kullanıcı yorumlarından gördüğüm kadarıyla meni sıvılaşması dht bloke etmesinden kaynaklı bir durum. Ben devamlı sprey kullanmayı göze alsam, procapil içerikli ürünlerden ziyade minoxil içerikli ürünleri kullanırdım.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 05 Ağustos 2019, 04:38:25 »
Aynı etkiyi göstermez, ben xpecia ile değil biotin + hair forte kullandım kesinlikle bende varolan saçlarımı yıpratmaktan başka bir etki göstermedi. Xpecia içeriğinde saw palmetto oranı 340mcg olarak geçiyor sitesinde, saç dökülmesi için kullanılması gereken oran 600 mcg olarak biliyorum ben. Kaldı ki etki etmesi halinde yine dht bloke etmiş olacaksınız. Benim de kafamı kurcalıyordu bu konu daha önceden saw palmetto ve finasterid kullanan sloocer hocaya danıştım o da benzer cevabı verdi bana. Saw palmetto da prostat tedavisinde kullanılan bir takviye, aynı finasterid gibi. İçeriğinde ki saw palmetto oranı az olduğu için saçlara az da olsa etki ediyor. Ama kullanıcı yorumlarından gördüğüm kadarıyla meni sıvılaşması dht bloke etmesinden kaynaklı bir durum. Ben devamlı sprey kullanmayı göze alsam, procapil içerikli ürünlerden ziyade minoxil içerikli ürünleri kullanırdım.

Niçin sürekli sprey kullanmıyorsun? Ben 2 yıldır minoksidil kullanıyorum. Ayrıca 8 gündür kabak çekirdeği yağı kapsülü kullanıyorum. 1 kapsul alıyorum gunde 1000 mg kabak çekirdeği yağı dht engelleyicisi değilmi,)? Bu konu hakkında ne düşünüyorsun?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 05 Ağustos 2019, 08:03:04 »
Niçin sürekli sprey kullanmıyorsun? Ben 2 yıldır minoksidil kullanıyorum. Ayrıca 8 gündür kabak çekirdeği yağı kapsülü kullanıyorum. 1 kapsul alıyorum gunde 1000 mg kabak çekirdeği yağı dht engelleyicisi değilmi,)? Bu konu hakkında ne düşünüyorsun?

Kişiden kişiye değişen bir durum ben damar genişletici ürünlerinde riskinin oldukça fazla olduğunu düşünüyorum. Ayrıca finasterid ben de oldukça olumlu etki gösterirken hair forte ürünün herhangi bir yararını görmedim. Aksine saçlarım yıprandı. Bir de bu işin dökülme kısmı da var, finasteridi bıraktığımda saçlarım dökülme yaşasa bile kazandırdığı kadarını götürüyor ama ideal dozajda alınan topikal spreyleri bırakınca sonucu daha felaket olabiliyor. Kabak çekirdeği yağı ile ilgili daha önceden de mesaj atmıştım benim midem hassas olduğu için bu tarz ürünleri kullanmadığımdan etki alanını bilemiyorum. Eğer ben minoxil kullansaydım, bunu kesinlikle finasterid ya da saw palmetto ile birlikte oluşan kombinasyon ile kullanırdım. 
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 30 Ağustos 2019, 19:38:52 »
Değerli arkadaşlar bu proscarı nerden alabiliriz. Reçetesiz veriyor mu eczaneler ?

ostwint

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 20 Aralık 2019, 16:29:41 »
Değerli arkadaşlar bu proscarı nerden alabiliriz. Reçetesiz veriyor mu eczaneler ?

ben alıyorum

mem

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 20 Aralık 2019, 20:56:16 »
Her konuda xpecia + hair forte sprey  geçiyor bunlar aga işe yaramaz ,boşuna paranizi vermeyin

mihtoreyn|

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 21 Aralık 2019, 00:05:37 »
xpecia ve hair fort sprey işe yaramaz elma ile armutu karıştırmayalım proscar ile alakası yok bunların.
expecia vitamin proscar antiandrojen bakıyorumda forumda xpeciayı ciddi bir ilaç sananlar var onun yerine supradyn kullanın inanın saç için daha fazla  fayda görürsünüz.

Facebook Twitter Instagram