Gönderen Konu: Yazmasam delirecektim. (Fotoğraflı)  (Okunma sayısı 5848 defa)

kerimov

• Sr. Member
Yazmasam delirecektim. (Fotoğraflı)
« : 29 Temmuz 2019, 13:41:38 »
Şuan 22 yaşındayım, bu bela sanırım 3 sene önce başladı. O kadar sinsiydi ki 2 sene önce farkına vardım seyrelmeyi. Şok döküme filan değildi, 3 senedir yavaş yavaş geldi geldik bu noktaya. Ailemden ayrı yaşıyorum, düzgün yemek pişmez evde. Önce dökülmeyi buna bağladım vitaminler filan kullandım ama sonra bunun genetik erkek tipi dökülme olduğunu anladım. Büyük umutla dermatoloğa gittim  – sandım ki tedavi başlatır, her ay gelişmeye göre takibini yapar- . Gittim bi özel hastaneye, oğlan dayıya benzer lafını açtı. Benim dayının tepesi yok. Bunu zaten ben de biliyordum, mesele bizim nasıl tedavi edeceğimiz. Erkek tipi dökülme başlangıcı var dedi, muayene 1 ay önce oldu o zaman saçım biraz uzundu. Başlangıcı dedi ama bence epey ilerledi yani.. Neyse 10 ampul bepanthene+Biotin+ Radix spre yazdı. 6 ay sonra tekrar bakarız ,başka yapacak bir şey yok dedi. Bunların hangisi genetik dökülmeye fayda edecek hala anlamış değilim. Radix’te minoxidil yok, alopecia  var mı içinde ben araştırdım, göremedim. Biotin zaten kullanıyorum, diğer ampul de keza erkek tipi dökülmeye faydası yok.Bu kısmı bitireyim.

Foruma yeni üye oldum ancak Finasterid ve Minoxidil hakkında yazılanları okudum. Benim yeni saç çıkması gibi bi isteğim,beklentim yok. Tek amacım bu mevcut saçımı koruyabilmek. Dökülme devam ediyor, hiçbir şey yapmazsam tepede kalmayacak belli ki. Sabah akşam kafam bunlarla meşgul, hiçbir şeye odaklanamıyorum.

Minoxidil kullandığımız sürece saçı kafamızda tutar mı döngüye girdiğinde kendi çıkardıklarını mı döker sadece, döngüden sonra tekrar saç çıkar mı? Dediğim gibi benim yeni saça ihtiyacım yok, tek amacım olanı koruyabilmek. O yüzden döngüde çıkanların tekrar gitmesi umrumda değil. Bu şekilde minoxidil yıllarca kullanılabilecek bi sprey mi?  İlk yıl günde 10 fıs, daha sonra dozunu düşürerek yıllarca kullanmalısın deniyor mesela.Şuanki saçı korusa ben yıllarca kullanmayı göze alabiliyorum mesela, bırakınca dökülecek ondan eminim de. Açıkcası Minoxidili denemeden finasteridi denemek istemiyorum.
Başka da alternatif yok zaten, sizlerin de ne düşündüğünüzü çok merak ediyorum lütfen yardımcı olun. Çevremde fikir alabileceğim kimsem yok

sduzce

• Sr. Member
Ynt: Yazmasam delirecektim. (Fotoğraflı)
« Yanıtla #1 : 29 Temmuz 2019, 13:51:06 »
Hocam öncelikle minoxil mağduru biri olarak kesinlikle önermem. Tek çareniz finans gibi gözüküyor. Finans+xpecia fayda sağlar diye düşünüyorum.

kerimov

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 29 Temmuz 2019, 14:02:24 »
Teşekkürler. Sizin durumunuz bana benziyor muydu minoxa başlamadan önce? Ne kadar kullandınız, sonuç ne oldu merak ediyorum. Eğer forumda hikayeniz-konunuz varsa okumak isterim

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 29 Temmuz 2019, 14:05:04 »
Minox u bu saça kesinlikle kullanmanı tavsiye etmem finasterid ise bu saçı 1 senede toparlar kullanırsan
Global Moderator

kerimov

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 29 Temmuz 2019, 14:13:42 »
Teşekkürler. Benim asıl merak ettiğim 1-2 yıl sonra ne yapacağım. Mesela 1 yıl kullandım finası ve toparladı saçı. Yaş 23 oldu. Sonra haftada 2-3 hapa mı düşürmek lazım?

sduzce

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 29 Temmuz 2019, 14:19:44 »
Teşekkürler. Sizin durumunuz bana benziyor muydu minoxa başlamadan önce? Ne kadar kullandınız, sonuç ne oldu merak ediyorum. Eğer forumda hikayeniz-konunuz varsa okumak isterim

Benim dökülmem erkek tipi değildi sadece her gün fön çekiyordum. Cildiyede ki doktor bana minoxil önerdi hiç bir bilgi araştırma yapmadan kullanmaya başladım. Ve yıllar sonra sadece minoxili sıktığım yerlerde dökülme oldu. 5-6 ay kullandım. Dökülme bittiğinde saç ekitrdim.

kerimov

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 29 Temmuz 2019, 14:25:05 »
Evet sadece erkek tipi için başlamak lazım. Benim ekim için yaş da çok erken hocam, uzun süreli en faydalı şekilde kullanılabilecek bi tedavi lazım. Alternatif zaten 2 tane de bunun en doğru kullanım şeklini bulmam gerek.Mesela Dr. Atilla Kaya minoxidili 1 yıl sonra haftada 2'ye düşürün ve yıllarca kullanın. 10-15 yıl ötelersiniz demiş kelliği.

sduzce

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 29 Temmuz 2019, 14:43:05 »
Evet sadece erkek tipi için başlamak lazım. Benim ekim için yaş da çok erken hocam, uzun süreli en faydalı şekilde kullanılabilecek bi tedavi lazım. Alternatif zaten 2 tane de bunun en doğru kullanım şeklini bulmam gerek.Mesela Dr. Atilla Kaya minoxidili 1 yıl sonra haftada 2'ye düşürün ve yıllarca kullanın. 10-15 yıl ötelersiniz demiş kelliği.

Dostum minoxil uzun zaman kullanılmaya müsait değil. Yan etkilerini iyi araştır. Kalp çarpıntısına kadar hisseden var. Tek çareniz finans.

kerimov

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 29 Temmuz 2019, 16:18:50 »
Finasteridin yan etkisi daha fazla değil mi hocam?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 29 Temmuz 2019, 16:33:50 »
Daha fazla demek doğru olmaz çünkü herkes yan etki yaşamaz bunuda kullanmadan anlayamazsın
Global Moderator

sduzce

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 29 Temmuz 2019, 17:40:02 »
Ben yan etkisini hissetmeme rağmen kullanıyorum. Propeciayi 4'e bölerek kullanmaya devam ediyorum. Ekim süreci bittikten sonra ya tamamen bırakacağım yada 4-5 günde 1 adet içmeyi düşünüyorum

dodooo_fb

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 29 Temmuz 2019, 17:42:24 »
Ben yan etkisini hissetmeme rağmen kullanıyorum. Propeciayi 4'e bölerek kullanmaya devam ediyorum. Ekim süreci bittikten sonra ya tamamen bırakacağım yada 4-5 günde 1 adet içmeyi düşünüyorum
proscarı mı yoksa propecia’ mı 4 e bölüyorsun. Propecia 4 e bölünmez

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #12 : 29 Temmuz 2019, 20:12:09 »
Kendim 1 aylık denemem sonucu şunu kesin olarak anladım ki (tamamen kendi gözlemlerim bilimsel bir kanıtım yok) agresif dökülme olan saçlarda damar genişletici takviyeler saçlara yarar değil aksine zarar veriyor. Yaşınız çok genç ancak bu saçı toparlayacak ürün bana göre finasteriddir. Finasterid kullandığınız süre zarfında varolan saçlarınızı korursunuz ancak bıraktığınızda belli bir süre sonra saçlarınız yeniden dökülmeye başlar. Ciddi yanetkileri olan bir ilaçtır bu nedenle doktor kontrolünde kullanılmadır. Bununla birlikte biotin de kullanabilirsiniz az da olsa saçlarınıza faydası olur. Vitamin değerleriniz nasıl çıktı? Hastane de kontrollerde bunun hakkında bilgi verdiler mi size?
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

sduzce

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 29 Temmuz 2019, 20:14:14 »
proscarı mı yoksa propecia’ mı 4 e bölüyorsun. Propecia 4 e bölünmez

Yan etkilerini minimuma indirgemek için böyle kullanıyorum umarım faydasını görürüm.

kerimov

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 29 Temmuz 2019, 20:25:22 »
Kendim 1 aylık denemem sonucu şunu kesin olarak anladım ki (tamamen kendi gözlemlerim bilimsel bir kanıtım yok) agresif dökülme olan saçlarda damar genişletici takviyeler saçlara yarar değil aksine zarar veriyor. Yaşınız çok genç ancak bu saçı toparlayacak ürün bana göre finasteriddir. Finasterid kullandığınız süre zarfında varolan saçlarınızı korursunuz ancak bıraktığınızda belli bir süre sonra saçlarınız yeniden dökülmeye başlar. Ciddi yanetkileri olan bir ilaçtır bu nedenle doktor kontrolünde kullanılmadır. Bununla birlikte biotin de kullanabilirsiniz az da olsa saçlarınıza faydası olur. Vitamin değerleriniz nasıl çıktı? Hastane de kontrollerde bunun hakkında bilgi verdiler mi size?

Öncelikle teşekkürler. Agresif dökülme kısa sürede olan büyük dökülme demek değil mi? Benim 3 yıldır yavaş yavaş bu hale geldi, ha durdu ha duracak derken bugüne geldim. Tahlil yapılmadı bile, ben sorunca sorun genetik olmasa kafanın her bölgesinden dökülür konusuna getirdi. Ancak finas ya da minoxa başlamadan önce mutlaka tahliler yaptırıcam başka bir hastanede. Dermatolojiye mi gideyim dahiliyeye mi diye düşünüyorum.

Facebook Twitter Instagram