Gönderen Konu: Saç Ekimi Sonrası Kullanılan Kimyasal Ürünlerin Saça Zararları  (Okunma sayısı 3533 defa)

Kemal077

• Yeni üye
  • *
Merhaba herkese, uzun bir süredir formu takip  ediyorum. Saç ekimi sonrası kullanılan ilaçlar(finasterid) özellikle vb vitamin takviyelerin önerilmesi sağlıklı bulmuyorum.Hiç bir faydası yoktur,bilakis zararlıdır. Böbreklerinizi ve karaciğerinize yazık. Bu tür ilaçları ya da vitaminleri önerenlerden uzaklaşalım.

Saçlarınız için gerekli olan şeyler doğada fazlasıyla mevcut. Ekim sonrası saçlarınızı doğal olarak beslenmesi ve uzaması için:

1)Kan grubunuza göre beslenin.
2)Badem,ceviz,fıstık,muz,yulaf ve ev yapımı yoğurdu günlük olarak tüketin.(1 Kase)
4)Karadeniz somonu, semiz otu ve ıspanak,kuzu ciğer tüketin.
3)Saçlarınıza Günlük 10 dakika Masaj uygulaması.
4)Günlük Ağır olmayan spor.

Kimyasallara vereceğiniz para yerine doğal olana yönelin... İlaç şirketlerini zengin etmeyin :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Bizde meraklı değiliz kullanmaya kardeşim
Finasterid kullanımca müziği son ses açıp parti yapmıyoruz
Doğal yollarla saç dökülmesini durdurmak mümkün değil malesef.
Kısaca sağlık için beslenme önerisi faydalı ama saç için değil.
Dht neniyle tıkanıp beslenmeyen saçları başka türlü kurtaramazsın.
Global Moderator

Kemal077

• Yeni üye
  • *
Doğal yollarla saç dökülmesini durdurmak mümkün değil malesef. Demişsim, var mı elinde bilimsel bir kanıt?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Saç dökülmesinin nedenlerini ve nasıl durdurulucağını araştırırsan yeterince bilimsel kanıt elde edersin

Mesala genetik dökülme nedir?

Saçların dökülme sebebi nedir?

Beslenmeyle Dht baskılayan gördün mü?
Global Moderator

Kemal077

• Yeni üye
  • *
21 Yüzyıl  küreselleşen ilaç şirketlerini biraz araştırırsan ne demek istediğimi anlarsın. Finasteridin yan etkileri somut ve bilimsel olarak ortaya koyulmuş bir şey. Hangi statünüzle finasterid öneriyorsunuz ki? Saç ekimi genetikdir yalnız ekim sonrası sürecinden bahsediyorum ben.

Kemal077

• Yeni üye
  • *
Saç ekimi sonrası doğal yöntemlerle saçları korumak mümkündür.

Kemal077

• Yeni üye
  • *
journal of the american college of cardiology"de yayınlanan son bilimsel çalışma, bazı gerçekleri ortaya çıkardı. vitamin takviyeleri ve bunlara ilişkin mevcut tüm kanıtlar incelendi. daha eski bir tarihte yapılan bir çalışma daha mevcut. 2002 yılında, amerikan tabipler birliği dergisi'nde, vitaminlerin hastalıkları önlemeye yardımcı olup olmadığını araştıran bir meta analiz çalışması yapıldı ve vitaminlere belirli yönlerden ihtiyacı olan hastalar dışında, bu meta analiz çalışması, onların birçoğunun çok da elzem olmadığını ortaya koydu.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Vitaminler insanın ihtiyacı olan değerli minareller onlar olmadan olmaz tabiki ama saç telleri vitaminleri kan yolu ile alır beslenir ve saçları besleyen damar yolları dht hormonu yüzünden tıkalı ise saçlarda bu vitaminlere ulaşamıyor ise bir anlamı olmaz. O yüzden önce saçların beslendiği kılcal damarları açıcasınki saçlar vitaminlere ulaşsın
Global Moderator

Musollini

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam peki sen bu doğal beslenerek otla kökle dht yi bloke edip (ya da etmeden artık nasıl olacaksa) dökülen seyrelen incelen saçları nasıl güçlendireceğini bize bi ispatlayabilir misin ? Forum üyesi olduğuna göre bu dertten muzdaripsin kendi üzerinde öncesi sonrası fotoğraflarla bi ispat etsen de millet boş yere erkekliğinden olmasa ?

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Doğal yollarla saç dökülmesini durdurmak mümkün değil malesef. Demişsim, var mı elinde bilimsel bir kanıt?

Doğal yollarla saçı daha iyi beslemek mümkündür ama Genetik saç dökülmesi sorunu yaşayan birinin saç kayıplarının önüne geçmek maalesef mümkün değildir.
Saç dökülmesi sorunu yaşamayan birisi doğru beslenerek daha iyi bir cilde, daha düzgün bşr tırnağa yada daha parlak ve dolgun saç kılına sahip olabilir tabiki beslenme alışkanlıklarını değiştirene kadar. Aynı zamanda dışarıdan prp mezorerapi gibi işlenmlerle mevcut saçlar biraz daha iyi bir görünüme sahip olabilir.
Fakat kişinin saç kaybının sebebi DHT ise (erkeklerde sac kayıbı sebebi %99 bu sebeple) beslenmeyle , uyku ile bunun önüne geçemezssiniz.
Tek yol dht yi azaltmaktır. bunun İçin 5alfa inhibitörleri kullanarak testosteronun dht ye dönüşümünü engelleyerek yapabilirsin.
Yada geçici olarak dopping etkisine benzer bir prensible çalışan minox tarzı damar genişletici ürünlerle koruyabilirsin.bu durum  Mevcut ömürden yer, yani 5 yıl boyunca yavaşlayarak dökülecek sac teli birkaç ayda sağlıklı bşr sac gibi davranır 9-10 ay sonra bırakıldığında doping sorası daha kötü duruma gelir.

Bilimsel kanıt demişsin ama olmayan birsey için bilimsel kanıt istemek saçma olmuş. Beslenme ve sağlık işe alakalı olsaydı bu keklik durumu ülkelerin gelişmişlik  duruma göre coğrafi keklik haritası çıkarılırdı... yoksul Afrika ülkeleri kel iken gelişmiş İngiltere amerika gibi ülkerlerde kel kalmazdı..
Bu işin beslenmeyle alakası yok maalesef

Kemal077

• Yeni üye
  • *
Hocam peki sen bu doğal beslenerek otla kökle dht yi bloke edip (ya da etmeden artık nasıl olacaksa) dökülen seyrelen incelen saçları nasıl güçlendireceğini bize bi ispatlayabilir misin ? Forum üyesi olduğuna göre bu dertten muzdaripsin kendi üzerinde öncesi sonrası fotoğraflarla bi ispat etsen de millet boş yere erkekliğinden olmasa ?

:D dostum minyatürleşen saçlar için kullanılan kimyasel ürünler yerine ekim yapmak daha sağlıklı. Ben de temmuz ayında ekim yaptım medeks hair de, yazdıklarımı iyi okumamış ve anlamamışsın. Ekim sürecinden sonra yeni ekilen köklerin beslenmesi için doğal beslenmeyi önerdim.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
:D dostum minyatürleşen saçlar için kullanılan kimyasel ürünler yerine ekim yapmak daha sağlıklı. Ben de temmuz ayında ekim yaptım medeks hair de, yazdıklarımı iyi okumamış ve anlamamışsın. Ekim sürecinden sonra yeni ekilen köklerin beslenmesi için doğal beslenmeyi önerdim.

Ekim’den sonraki süreçte amaç nakil sırasındaki zedelenmiş yorulmuş köklerin tutma verimliliğini arttırmak ise 3 ay Ekim öncesi 3-4 ay Ekim sonrası finast kullanımı tercihen mantıklı bir karar olabilir fakat mevcut saçları güçlendirmek, kaybını önlemek, yeni kazanım elde etmek için bu kimyasalın kullanmak bencede mantıklı değil, sürüdürülebilir de değil zaten.

Minox , mavi serum, antiandrojen içeren lokal solüsyonlar ise tamamı ile mantık dışı. (Fikrimce)

Fakat kabak çekirdeği, zerdeçal çayı ile yada protein ağırlıklı beslenmekle bir faydada beklememek lazım.

KaiserSS

• Hero Member
Kemal Hocam doğal beslenmeye çalışsakta vücud istediği kadarını alıp diğerlerini çıkışa yolluyor, dht yi hızla baskılayacak doğal ürün varsa sana katılıyorum, yanlız karadeniz somunu konusunda hakkımız sende kaldı hatırlatayım😉
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

My Precious

• Hero Member
Doğal yollarla saçı daha iyi beslemek mümkündür ama Genetik saç dökülmesi sorunu yaşayan birinin saç kayıplarının önüne geçmek maalesef mümkün değildir.
Saç dökülmesi sorunu yaşamayan birisi doğru beslenerek daha iyi bir cilde, daha düzgün bşr tırnağa yada daha parlak ve dolgun saç kılına sahip olabilir tabiki beslenme alışkanlıklarını değiştirene kadar. Aynı zamanda dışarıdan prp mezorerapi gibi işlenmlerle mevcut saçlar biraz daha iyi bir görünüme sahip olabilir.
Fakat kişinin saç kaybının sebebi DHT ise (erkeklerde sac kayıbı sebebi %99 bu sebeple) beslenmeyle , uyku ile bunun önüne geçemezssiniz.
Tek yol dht yi azaltmaktır. bunun İçin 5alfa inhibitörleri kullanarak testosteronun dht ye dönüşümünü engelleyerek yapabilirsin.
Yada geçici olarak dopping etkisine benzer bir prensible çalışan minox tarzı damar genişletici ürünlerle koruyabilirsin.bu durum  Mevcut ömürden yer, yani 5 yıl boyunca yavaşlayarak dökülecek sac teli birkaç ayda sağlıklı bşr sac gibi davranır 9-10 ay sonra bırakıldığında doping sorası daha kötü duruma gelir.

Bilimsel kanıt demişsin ama olmayan birsey için bilimsel kanıt istemek saçma olmuş. Beslenme ve sağlık işe alakalı olsaydı bu keklik durumu ülkelerin gelişmişlik  duruma göre coğrafi keklik haritası çıkarılırdı... yoksul Afrika ülkeleri kel iken gelişmiş İngiltere amerika gibi ülkerlerde kel kalmazdı..
Bu işin beslenmeyle alakası yok maalesef

Minoxidil ile ilgili kaynak atabilir misin ?
Ben buna inanmıyorum böyle bir şeye neden olamaz minox çünkü  hali hazırda minyatürleşmiş saçları adam ediyor o minik saçların ömrü zaten max 6 ay

Kemal077

• Yeni üye
  • *
Ekim’den sonraki süreçte amaç nakil sırasındaki zedelenmiş yorulmuş köklerin tutma verimliliğini arttırmak ise 3 ay Ekim öncesi 3-4 ay Ekim sonrası finast kullanımı tercihen mantıklı bir karar olabilir fakat mevcut saçları güçlendirmek, kaybını önlemek, yeni kazanım elde etmek için bu kimyasalın kullanmak bencede mantıklı değil, sürüdürülebilir de değil zaten.

Minox , mavi serum, antiandrojen içeren lokal solüsyonlar ise tamamı ile mantık dışı. (Fikrimce)

Fakat kabak çekirdeği, zerdeçal çayı ile yada protein ağırlıklı beslenmekle bir faydada beklememek lazım.

Hiç beslenmediğini düşünsene ne kadar süre yaşayabilirsin :) bu da mantık dışı.yaşıyorsak proteinin hatrına yaşıyoruz. Oral alınan ilaçlar mesala finasterid kullanıp ayda birkes eş zamanlı doktor muayenesine girelim.hormonların dans ettiğini görücez.geçici çözümler. Ekimden sonraki saçlarınızın  güçlü olmasını isteniliyorsa tek çözüm organik doğal beslenme.

Facebook Twitter Instagram