Gönderen Konu: DHI 2650 Greft Serkan Aygın Ekibi 15.07.2019  (Okunma sayısı 35409 defa)

gbdante

• Sr. Member
Ynt: DHI 2650 Greft Serkan Aygın Ekibi 15.07.2019
« Yanıtla #226 : 11 Haziran 2021, 01:12:58 »
İlk halinize göre baya kapanmış. Ben beğendim ama biraz daha gelişse tadından yenmezmiş. Malum tepe zor bi bölge ve kimilerine göre geç gelişiyor 15-18 ay civarını buluyor deniyor, siz ne düşünüyorsunuz hocam?
Memnun musunuz ve beklentinizi karşıladı mı?
Ayrıca sakal destekli küçük bir Ekim’le tamamen kapatırsınız diye düşünüyorum. Siz düşünüyor musunuz yoksa artık bu kadar yeter mi?

Tepe hem ektiren için hem de eken için zor bir bölgeymiş bunu anladım. Ektiren için zor çünkü beklentiyi karşılama oranı öndekiler gibi olmuyor, eken için zor çünkü tepenin kendine has saç yönleri var o şekilde ekmeleri gerekir. (Benim ekimde bu yönlere dikkat edilmedi.)

Beklentimi karşıladı mı ? Tabi ki buna evet diyemem. Ama başarısız bir ekim de diyemiyorum çünkü sakal destekli bir tepe ekimi bu ve eski halime göre elbette gelişme var. (Demek ki beklentim biraz daha yukarılardaymış.)

Ne yararı oldu ? Saçları uzattığımda tepe kısmı çok çökük görünüyordu şimdi toparladı biraz. Bir de eskisinden daha az toppik kullanıyorum. Ama tamamen kurtulamadım.

4. Ekim ? Hayır, hem ben yoruldum hem de zaten kök kalmadı. Artık tamam diyorum.

Tepe ekimi düşünenler için tavsiyelerim:
- Önce kesinlikle ön taraftaki saç sorununu çözmüş olun.
- Merkez seçerken sadece ön tarafa yapılan ekimleri değil merkezin tepe ekimlerini de dikkatle inceleyin. Saç köklerine tepeye uygun yön veriliyor mu bakın.

Bunlar yaşanarak elde edilmiş tecrübelerdir. O yüzden lütfen dikkate alınız :)

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #227 : 11 Haziran 2021, 03:00:45 »
Hocam detaylı cevap için çok teşekkür ederim. Keşke ilk ekim olmamış olsaydı da bi şans daha verebilseydiniz kendinize. Tepeyi bu noktaya getirdikten sonra tamamen kapardınız saç defterini. Ama bence yine de bi 1000 saç 700 civarı da sakal alınır her türlü. Yine de karar sizin tabi. Bu haliniz de kötü değil ama bunu da belirtiyorum mutlaka.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #228 : 11 Haziran 2021, 09:18:16 »
Fotoğraflar ters ışık hocam daha net bir fotoğraf atarsanız yorum yapabiliriz.
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #229 : 11 Haziran 2021, 11:01:36 »
Tepe hem ektiren için hem de eken için zor bir bölgeymiş bunu anladım. Ektiren için zor çünkü beklentiyi karşılama oranı öndekiler gibi olmuyor, eken için zor çünkü tepenin kendine has saç yönleri var o şekilde ekmeleri gerekir. (Benim ekimde bu yönlere dikkat edilmedi.)

Beklentimi karşıladı mı ? Tabi ki buna evet diyemem. Ama başarısız bir ekim de diyemiyorum çünkü sakal destekli bir tepe ekimi bu ve eski halime göre elbette gelişme var. (Demek ki beklentim biraz daha yukarılardaymış.)

Ne yararı oldu ? Saçları uzattığımda tepe kısmı çok çökük görünüyordu şimdi toparladı biraz. Bir de eskisinden daha az toppik kullanıyorum. Ama tamamen kurtulamadım.

4. Ekim ? Hayır, hem ben yoruldum hem de zaten kök kalmadı. Artık tamam diyorum.

- Merkez seçerken sadece ön tarafa yapılan ekimleri değil merkezin tepe ekimlerini de dikkatle inceleyin. Saç köklerine tepeye uygun yön veriliyor mu bakın.

Çok doğru tepe zor bölge geniş açıklıklarda ilk olarak ön ve orta bir tık gerisi ilk hedef olmalı yoksa zor sonuç alınır.
Global Moderator

gbdante

• Sr. Member
« Yanıtla #230 : 11 Haziran 2021, 13:29:07 »
Fotoğraflar ters ışık hocam daha net bir fotoğraf atarsanız yorum yapabiliriz.

Buyrun hocam

monoblok

• Hero Member
« Yanıtla #231 : 11 Haziran 2021, 13:35:08 »
Bence tepe için çok güzel bir görüntü şu an için siz ne düşünüyorsunuz.

Ve ters ışık denilen resimlerden daha iyi duruyor bu görüntü:)

Demekki ters ışık yok:)
  • Ekim Merkezi ismi Asmed 5000 GREFT

gbdante

• Sr. Member
« Yanıtla #232 : 11 Haziran 2021, 13:38:12 »
Bence tepe için çok güzel bir görüntü şu an için siz ne düşünüyorsunuz.

Ve ters ışık denilen resimlerden daha iyi duruyor bu görüntü:)

Demekki ters ışık yok:)

Düşüncelerimi bu postta açıkladım hocam. Bu sefer güneşi karşıma alıp çektim :)

monoblok

• Hero Member
« Yanıtla #233 : 11 Haziran 2021, 13:42:59 »
Teşekkür ederim detaylı cevabınız için çok açıklayıcı ve onayladığım bir cevap hocam.
  • Ekim Merkezi ismi Asmed 5000 GREFT

Facebook Twitter Instagram