Gönderen Konu: Masajla gelen saclar  (Okunma sayısı 25348 defa)

Erdem41

• Yeni üye
  • *
Ynt: Masajla gelen saclar
« Yanıtla #46 : 26 Ağustos 2019, 18:23:01 »
DETAYLİ anlatirsan günlük kullanimini not alalim :)
ilk neyi suruyorsun sonra arkasindan ne yapiyorsun duş aliyor musun ?
sabahlari isyerinde bosluk buldugumda 5 dakika suyla yapiyorum ayak ustu .bu tarz ara sıra daha yapiyorum gunduzleri takviye amacli
Aksam 5 ila 8 arasi hangi saatte boşsam osaatte yapiyorum
Yere uzanip ayaklarimi cekyata koyuyorum yukari dogru hem ayaklarimdaki kan basinci duşuyor rahatliyor bu sekilde hemde beyne kan geliyor damarlarda şişme basliyor ..
Sarimsak yagindan 7. 8 damla döküyorum ustune hindistan cevizi yagini spreyle sıkıyorum 3 fıs 0 dakika boyunca ilk yavaşla başlıyorum bastirmadan daha sonralari sertlestiriyorum masaji şakaklardan yani kulak  arkasi sakal baslangicindan parmaklarimla kani ust tarafa dogru tepe noktasina kadar getiriyorum .tepe noktasini arka ve yanlardan 2 elimle  kalp isareti yapip elimi tepe bolgesi bosta kalacak sekilde koyuyorum ve bastirarak birlestiriyorum deri katlaniyor  yani deride katlanma olmasi lazim fazla sert olmucak sekilde.ön kisima gelince önden arkaya dogru parmak uclariyla tepe noktasina kadar masaj uyguluyorum burda onemli olan deride basinc olusturmak dengesini bozmak.yanlardan tepe noktasina dogru hafif bastirarak tepe noktasini tekrar seklinde besliyorum.kafada baya bi rahatlama ve damarlarda atma seklinde oynamalar oluyor disardan bakinca bile belli oluyor sivilce vs patlarsa bu iyidir kafada kan dolasimin basladigini gösterir ve pisliklerin iltihaplanmanin atildiginin alametidir bende ilk 1 ay sivilceler acayip derecede cikiyordu suanda kesildi hergun 4 yada 5 sivilce cikiyordu suan ara sira 1 2 adet cikiyor.yaglara gelince .hangi yagi surersem sureyim hindistan cevizi yagi mutlaka surerim mesela nane yagi surdum ustune hindistan cevizi yagi .sarimsak hindistan yilan hindistan hint.hindistan yagi seklinde 2 yağ kullaniyorum masajin sonuna dogru yumusatiyorum bastirmadan 2 3 dakika boyunca avucumla yanlardan cekerek tepe noktasina dogru geliyorum deride hafif katlanma okuyor bu sekilde hergun yapiyorum .anlatmasi biraz uzun oldu ama yapmasi cok kolay zamanla zaten nasil yapacagini anliyosun masaj yapilan bolge zaten sinyal veriyor anliyorsun sertmi yumusakmi masaj yapacagini.hergun 1 dis sarimsagi hap seklinde keserek suyla yutacaksin koku olmuyor olursa ekmek cigne yut.sporda yapman lazim sporun amaci kandaki yagı yakmak karacigerdeki yaglanmayi engellemek trigiliserid denen kolstrol cesidini düşürüp kanin pıhtilasmasini engellemek ve damarlardaki kan akisini rahatlatmak.sporun diger faydasina stresi yenmesidir .strestende uzak durmaliyiz ayrica .insan topraktan yaratilmistir ve topraktaki butun minareller insandada vardir saclarina yeteri kadar kan gitmediginde saclar ayva tiyune dogru yolculuga baslar susz agac gibi kurumaya baslar .toprakla elementlerimiz hep ayni mantik budur .bir sac yeteri kadar kani vitamini alirsa asla dokulmez saci sadece genetik dokulme diyip razi olmamaliyiz .20 tane neden varken 1 taneye takilmamaliyiz eger bir saglik sorununuz yoksa .ve saclar dokuluyorsa kilcal damar tikanikligi stres durgunluktan baska bisey degildir.bazi insanlarda kafa damarlari genisken bizim gibilerde dar olabiliyor ve buna saci ayva tuyune donusturuyor.doktorlar herhangi bi hastalik yoksa hemen genetik diyorlar bu damar darligina .cunku genetik olan kısmı burasi ...neyse masaja devam edersen saclarin asla dokulmucek ayva tuyune dinmeyecektir .bu arada haftada 1 yada 2 defa derma roller kullaniyorum yani yara iyilestikten sonra en ufak bi aci kalmayinca tekrar derma roller yapiyorum normalde 15 gunde 1 dir ama bu sekilde yapiyorum ben.cunku yara iyilestikten sonra beklemnin luzumu yok diye dusunuyorum derma rollerinde aşıri fayda var roller yaptiktan1 saat sonra  kafa kipkirmizi oluyor saclar diklesmeye basliyor derma rollerden sonra hemen yagini surup masajini yap 30 dakika yada 1 saat sonra onarici hucreler kafaya hucum ettiginden yanma basliyor ertesi gunde masaj yapma 1 gun dinlensin ...sana basarilar
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2019, 20:41:49 Gönderen: Erdem41 »

mem

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #47 : 26 Ağustos 2019, 20:41:26 »
sabahlari isyerinde bosluk buldugumda 5 dakika suyla yapiyorum ayak ustu .bu tarz ara sıra daha yapiyorum gunduzleri takviye amacli
Aksam 5 ila 8 arasi hangi saatte boşsam osaatte yapiyorum
Yere uzanip ayaklarimi cekyata koyuyorum yukari dogru hem ayaklarimdaki kan basinci duşuyor rahatliyor bu sekilde hemde beyne kan geliyor damarlarda şişme basliyor ..
Sarimsak yagindan 7. 8 damla döküyorum ustune hindistan cevizi yagini spreyle sıkıyorum 3 fıs 0 dakika boyunca ilk yavaşla başlıyorum bastirmadan daha sonralari sertlestiriyorum masaji şakaklardan yani kulak  arkasi sakal baslangicindan parmaklarimla kani ust tarafa dogru tepe noktasina kadar getiriyorum .tepe noktasini arka ve yanlardan 2 elimle  kalp isareti yapip elimi tepe bolgesi bosta kalacak sekilde koyuyorum ve bastirarak birlestiriyorum deri katlaniyor  yani deride katlanma olmasi lazim fazla sert olmucak sekilde.ön kisima gelince önden arkaya dogru parmak uclariyla tepe noktasina kadar masaj uyguluyorum burda onemli olan deride basinc olusturmak dengesini bozmak.yanlardan tepe noktasina dogru hafif bastirarak tepe noktasini tekrar seklinde besliyorum.kafada baya bi rahatlama ve damarlarda atma seklinde oynamalar oluyor disardan bakinca bile belli oluyor sivilce vs patlarsa bu iyidir kafada kan dolasimin basladigini gösterir ve pisliklerin iltihaplanmanin atildiginin alametidir bende ilk 1 ay sivilceler acayip derecede cikiyordu suanda kesildi hergun 4 yada 5 sivilce cikiyordu suan ara sira 1 2 adet cikiyor.yaglara gelince .hangi yagi surersem sureyim hindistan cevizi yagi mutlaka surerim mesela nane yagi surdum ustune hindistan cevizi yagi .sarimsak hindistan yilan hindistan hint.hindistan yagi seklinde 2 yağ kullaniyorum masajin sonuna dogru yumusatiyorum bastirmadan 2 3 dakika boyunca avucumla yanlardan cekerek tepe noktasina dogru geliyorum deride hafif katlanma okuyor bu sekilde hergun yapiyorum .anlatmasi biraz uzun oldu ama yapmasi cok kolay zamanla zaten nasil yapacagini anliyosun masaj yapilan bolge zaten sinyal veriyor anliyorsun sertmi yumusakmi masaj yapacagini.hergun 1 dis sarimsagi hap seklinde keserek suyla yutacaksin koku olmuyor olursa ekmek cigne yut.sporda yapman lazim sporun amaci kandaki yagı yakmak karacigerdeki yaglanmayi engellemek trigiliserid denen kolstrol cesidini düşürüp kanin pıhtilasmasini engellemek ve damarlardaki kan akisini rahatlatmak.sporun diger faydasina stresi yenmesidir .strestende uzak durmaliyiz ayrica .insan topraktan yaratilmistir ve topraktaki butun minareller insandada vardir saclarina yeteri kadar kan gitmediginde saclar ayva tiyune dogru yolculuga baslar susz agac gibi kurumaya baslar .toprakla elementlerimiz hep ayni mantik budur .bir sac yeteri kadar kani vitamini alirsa asla dokulmez saci sadece genetik dokulme diyip razi olmamaliyiz .20 tane neden varken 1 taneye takilmamaliyiz eger bir saglik sorununuz yoksa .ve saclar dokuluyorsa kilcal damar tikanikligi stres durgunluktan baska bisey degildir.bazi insanlarda kafa damarlari genisken bizim gibilerde dar olabiliyor ve buna saci ayva tuyune donusturuyor.doktorlar herhangi bi hastalik yoksa hemen genetik diyorlar bu damar darligina .cunku genetik olan kısmı burasi ...neyse masaja devam edersen saclarin asla dokulmucek ayva tuyune dinmeyecektir .bu arada haftada 1 yada 2 defa derma roller kullaniyorum yani yara iyilestikten sonra en ufak bi aci kalmayinca tekrar derma roller yapiyorum normalde 15 gunde 1 dir ama bu sekilde yapiyorum ben.cunku yara iyilestikten sonra beklemnin luzumu yok diye dusunuyorum derma rollerinde aşıri fayda var roller yaptiktan1 saat sonra  kafa kipkirmizi oluyor saclar diklesmeye basliyor ...sana basarilar
Banyoda dayana bildiğin en yüksek sicaklikta  basını yika ve sicak suyun altinda masaj yap  ,cok daha etkili

Erdem41

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #48 : 26 Ağustos 2019, 20:45:37 »
Banyoda dayana bildiğin en yüksek sicaklikta  basını yika ve sicak suyun altinda masaj yap  ,cok daha etkili
oda var var ama su israfı  youtupta bi adam onu anlatiyor surekli bu islerle ugrasiyo yasli ama gur sacli ...ben onu baska bi sekilde dusunuyorum.sıcak su torbasına basican kaynar suyu sıcak su torbasina masaj aletleri var slikon tarzi onu yapistirip torbayla masaj yapican hem sicak hem masaj daha uzun olur hemde israf olmaz.

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #49 : 26 Ağustos 2019, 21:37:12 »
Genetik kelliğe çare değil bunlar...

delidino

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #50 : 26 Ağustos 2019, 22:03:35 »
kafa icin masaj aletimi yok mu ya etkili

Erdem41

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #51 : 26 Ağustos 2019, 22:12:18 »
Genetik kelliğe çare değil bunlar...
sende bu olumsuzlukta genetik heralde.biz bosa zaman harcamiyoruz sonucta.mevcudu korumak canlandirmak  bile cok iyi ilerdeki sac ekimine destek olmasi bile yeterli😁

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #52 : 26 Ağustos 2019, 22:27:08 »
Ne mevcutu...hangi  mevcut... aynanın dibine kadar yaklaşınca tüycükler görmek mi mevcut...? Hangi bilimsel gerçeğe dayanıyor...bu masajla kellik bitmesi...bu işler o kadar basit mi...?

Rohat

• Full Member
« Yanıtla #53 : 27 Ağustos 2019, 11:24:55 »
Arkadaşım şuan çift tepe yok...çok geniş bir Tek tepe var....çift tepe kalmamış...yani diyorumki  tekrar tekrar bu bir genetik dökülme...bu tepedeki açıklık çocuklukta böyle değilde sonuçta...
insanlar kendilerine çare arıyorlar neden insanları umutlarına gölde düşürüyorsun. İnanmıyorsan sen yapma kardeşim. Ya da bildiğin etkili bir yöntem varsa söylersen bizde faydalanırız.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #54 : 27 Ağustos 2019, 16:00:46 »
Herkes bir şey denese elbet bit gün çözülür bende çok fayda sağlayıcağını saç dökülme mekanizması mantığına uymadığı için inanmıyorum ama konuyu da takip ediyor saygı duyuyorum.

Ama şuna inanıyorum Eninde sonunda kellik  bu forumda çözülücek :)))
Global Moderator

Erdem41

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #55 : 27 Ağustos 2019, 16:24:05 »
Herkes bir şey denese elbet bit gün çözülür bende çok fayda sağlayıcağını saç dökülme mekanizması mantığına uymadığı için inanmıyorum ama konuyu da takip ediyor saygı duyuyorum.

Ama şuna inanıyorum Eninde sonunda kellik  bu forumda çözülücek :)))
cozmeye calisiyoruz ama henuz cozulmus degil.ama suna inaniyorum masajin yaninda deli gibi spor yapmak gunde 3 km kosu anteramn petlanton vs cok faydasi olur

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #56 : 27 Ağustos 2019, 16:56:54 »
Hiç bir faydası olmaz bu dediklerinizin genetik kelliğe...

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #57 : 27 Ağustos 2019, 17:30:15 »
cozmeye calisiyoruz ama henuz cozulmus degil.ama suna inaniyorum masajin yaninda deli gibi spor yapmak gunde 3 km kosu anteramn petlanton vs cok faydasi olur

Olurda dostum deli gibi koşup spor yapacak halimizde kalmadı ki:) 8 sene kickbox yaptım dahada spor felan yapmam gençliğimi spor salonlarında çürüttüm:)
Global Moderator

delidino

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #58 : 27 Ağustos 2019, 18:15:08 »
ustam nasil masaj yaptigini ve neler surdugunj Video Cekip youtube Atar mısın..

Gelişme var Sen Olumsuz kişileri dinleme Onlar artık bezmiş bu olay onlara yorucu geliceği için Olumsuz Yorumlar Yazıyorlar :)

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #59 : 27 Ağustos 2019, 20:59:39 »
Gerçekler acıdır...yalan mı söyleyelim...bu kadar doktor bilim adamı...bulamamış kelliğe çare...İngiltere prensi kel...siz masajdan bahsediyorsunuz...hele ki böyle bir açıklıkta...kalan tüycükleri saç yapmaya çalışıyorsunuz...masajla olmaz...ekim bile zor arkadaşın açıklığına...

Facebook Twitter Instagram