Gönderen Konu: Dutasterid kullanımı ile ilgili  (Okunma sayısı 14686 defa)

Can23

• Jr. Member
  • **
Ynt: Dutasterid kullanımı ile ilgili
« Yanıtla #16 : 01 Ekim 2019, 22:43:36 »
Dutasteridi iki haftadır kullanıyorum meme uçlarımda hassasiyet oluştu ucu belirgin oldu, 2günde 1 almayı düşünüyorum sonra 3 günde 1 alacam

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #17 : 01 Ekim 2019, 23:28:24 »
ticari ismi avodart olan ilacın etken maddesi.finasteride dht'yi %65 civarında bloke ederken dutasteride bunu %95 oranında yapıyor.yan etkilerinin daha fazla olduğu söylense de yapılan kontrollü deneylerde her iki etken maddenin de aşağı yukarı aynı seviyede yan etkileri yapabildiği ortaya konmuştur

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #18 : 01 Ekim 2019, 23:42:00 »
Dutasterid (Avodart): DHT’yi baskılar % 78 etkilidir ve cinsellik yan etkisi finasteridden azdır.  haftada 2 kullanılır. Finasteride benzer ama yan etkisi daha azdır.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #19 : 02 Ekim 2019, 00:07:46 »
Dutasterid (Avodart): DHT’yi baskılar % 78 etkilidir ve cinsellik yan etkisi finasteridden azdır.  haftada 2 kullanılır. Finasteride benzer ama yan etkisi daha azdır.

Gercekten haftada iki kez almak yeterli olur mu? Dokulmeyi frenler mi? Ve haftada iki kez alınması yan etki yapar mı?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #20 : 02 Ekim 2019, 01:41:23 »
Yan etkisi falan az değil arkadaşlar 4 5 defa kullandım 3 gün arayla. sertleşme bozuklukları oluştu.. Meme uçları belirginleşti.. 3 4 gün etkisi devam ediyo saçta yüzde yağlanma 0.. Dökülmeyi finasteridin 2 katı azalttı.. Ama yan etkileri tehlikeli antideprasanlı gibiydim kaç günden beri beyin bulanık gibi.. 4. Gün ancak normale dönüyor.. Bi daha kullanmam. Fin böyle sıkıntılar yoktu.. Fine devam 😁
Dutasterid kullanacak olan varsa da önce finasterid denesin sonra dut.. bi anda dht %90 blok problem olabilir. . Ve 3 günde 1 kullanmak yeterli bence..
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2019, 02:34:55 Gönderen: Armaan »

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #21 : 02 Ekim 2019, 01:55:06 »
Her ilaç tedavisi  kişiden kişiye  değişir   yan etkileri   ben kendim propecia  kulan dim  yan etkileri  görmedim  ama   yazılan  çizilen  durmadan  okuyunca    bıraktım  saç  dökülmem yok şu anda     tekrar devam edecem propecia   çünkü   bu sekilde ancak saç dökülmesi duruyor  saç çıkışı  olmuyor  minoxidil  + alpecin  c1 şampuan  +  priorin  kulaniyorum 

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #22 : 02 Ekim 2019, 02:07:24 »
Rogain+ Propecia +cosphera  şampuan  c1 alpecin   bu aydan sonra  bu sekilde  kulanacam  çünkü  başka  türlü   ne yaparsan  yap boş   denedim   başka türlü    olmuyor    minoxidil    tek başına  faydasi yok hata  uzun süre kulanınca  tek minoxidil  daha fazla dökülüyor .   

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #23 : 29 Ekim 2019, 03:52:09 »
Rogain+ Propecia +cosphera  şampuan  c1 alpecin   bu aydan sonra  bu sekilde  kulanacam  çünkü  başka  türlü   ne yaparsan  yap boş   denedim   başka türlü    olmuyor    minoxidil    tek başına  faydasi yok hata  uzun süre kulanınca  tek minoxidil  daha fazla dökülüyor .

İstikrar gerekir ancak uygulayacağınız bu yöntemde. Rogaine alacaksanız 1 senelik kullanacağınız ürünü alın derim ben bir ara bende düşündüm çünkü sonra üşengeçliğime gelir bırakırım diye başlamadım.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #24 : 29 Ekim 2019, 12:17:26 »
Bende avodart kullanmak için uruloji profesörü olan 3 kişinin yanına gittim gerçi biri docentti durumumu anlattim , kesinlikle ne finasterid nede dutasterid tavsiye etti. Erkekliğimi bitireceğini bu ilaçların çok sinsi olduğunu söyledi.

Yaş 26 şuan nw2 deyim artik 2-3 sene nereye gider bilmem Ekim tek çare gibi.

Kullanan arkadaşlara bu yolda başarılar diliyorum.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #25 : 29 Ekim 2019, 19:12:35 »
Bende avodart kullanmak için uruloji profesörü olan 3 kişinin yanına gittim gerçi biri docentti durumumu anlattim , kesinlikle ne finasterid nede dutasterid tavsiye etti. Erkekliğimi bitireceğini bu ilaçların çok sinsi olduğunu söyledi.

Yaş 26 şuan nw2 deyim artik 2-3 sene nereye gider bilmem Ekim tek çare gibi.

Kullanan arkadaşlara bu yolda başarılar diliyorum.

İş ekimle kalsa kimse kullanmaz zaten bu ilaçları, ekimle saçların dökülmesi, zayıflaması durmuyor maalesef. O halde bana kalırsa ekim de çözüm değil. Sınırsız kök kimsede bulunmuyor.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #26 : 29 Ekim 2019, 19:21:12 »
İş ekimle kalsa kimse kullanmaz zaten bu ilaçları, ekimle saçların dökülmesi, zayıflaması durmuyor maalesef. O halde bana kalırsa ekim de çözüm değil. Sınırsız kök kimsede bulunmuyor.

Abimin 30 yaşına kadar saclari döküldü şuan nw4 ama şimdi bir adet bile döküntüsü yok hocam bu boş yerleri Ekim  dışında ne kapatabilir dökülmüş koku gitmiş saça finasterid fayda verir mi tabiki Ekim'de çözüm değil.ama en azinda minimum 5 sene idare eder diye düşünüyorum .

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #27 : 29 Ekim 2019, 23:10:11 »
Abimin 30 yaşına kadar saclari döküldü şuan nw4 ama şimdi bir adet bile döküntüsü yok hocam bu boş yerleri Ekim  dışında ne kapatabilir dökülmüş koku gitmiş saça finasterid fayda verir mi tabiki Ekim'de çözüm değil.ama en azinda minimum 5 sene idare eder diye düşünüyorum .

Benimde 16 yaşlarında şakaklarım açıldı 29dan sonra saçlarım seyrelmeye başladı 2 sene finasterid ile belki de 5 senemi kurtardım. Kullanmasam o saç kökleri ölmüş olacaktı geri getiremeyecektim. Ben zaten 30 dan önce finasterid kullanmasının taraftarı değilim ama kullananlarında öyle erkekliği falan gitmiyor. Herkes de sizler kadar erkekliğine önem veriyor onu söylemek istiyorum.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #28 : 30 Ekim 2019, 00:35:09 »
Benimde 16 yaşlarında şakaklarım açıldı 29dan sonra saçlarım seyrelmeye başladı 2 sene finasterid ile belki de 5 senemi kurtardım. Kullanmasam o saç kökleri ölmüş olacaktı geri getiremeyecektim. Ben zaten 30 dan önce finasterid kullanmasının taraftarı değilim ama kullananlarında öyle erkekliği falan gitmiyor. Herkes de sizler kadar erkekliğine önem veriyor onu söylemek istiyorum.

Bu işler belli olmaz hocam kimin gidip gitmeyeceği :)

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #29 : 30 Ekim 2019, 01:34:31 »

Bu işler belli olmaz hocam kimin gidip gitmeyeceği :)

Tamam işte insanlar da o yüzden kullanıyorlar. Belli olsa kimse kullanmayacak ya da aksine daha fazla kullanacak. Keşke belli olsa...

Facebook Twitter Instagram