Gönderen Konu: Dutasterid kullanımı ile ilgili  (Okunma sayısı 14659 defa)

Furymen

• Sr. Member
Ynt: Dutasterid kullanımı ile ilgili
« Yanıtla #30 : 30 Ekim 2019, 09:31:48 »
Yan etkisi falan az değil arkadaşlar 4 5 defa kullandım 3 gün arayla. sertleşme bozuklukları oluştu.. Meme uçları belirginleşti.. 3 4 gün etkisi devam ediyo saçta yüzde yağlanma 0.. Dökülmeyi finasteridin 2 katı azalttı.. Ama yan etkileri tehlikeli antideprasanlı gibiydim kaç günden beri beyin bulanık gibi.. 4. Gün ancak normale dönüyor.. Bi daha kullanmam. Fin böyle sıkıntılar yoktu.. Fine devam 😁
Dutasterid kullanacak olan varsa da önce finasterid denesin sonra dut.. bi anda dht %90 blok problem olabilir. . Ve 3 günde 1 kullanmak yeterli bence..
Ben 2 aya yakın fin kullandım sağ meme ucu belirginleşmesini farkettiğim gibi anında bıraktım finde yapıyor ama öyle bir anda değil 🤷🏻‍♂️

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #31 : 30 Ekim 2019, 14:02:56 »
Ben anlamayorum yabancı forumlarda  bukadar korku senaryoları yok   biz de finasteride  kullanmayan bile yan etki  yapiyor  .   1 sene yakın kulandim yan etki filan olmadı  bu yazılanlari okuyunca   korktum biraktim☺ ana şimdi  devam ediyorum☺

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #32 : 30 Ekim 2019, 17:37:43 »
Ben anlamayorum yabancı forumlarda  bukadar korku senaryoları yok   biz de finasteride  kullanmayan bile yan etki  yapiyor  .   1 sene yakın kulandim yan etki filan olmadı  bu yazılanlari okuyunca   korktum biraktim☺ ana şimdi  devam ediyorum☺
Türkiye de jinekomasti  herhangi bi hormon ilacı kullanmasa dahi  erkeklerin %25 inde görülebiliyomuş.. Bunda tüketilen gıdaların etkisi var sanırım özellikle beyaz et sektöründe kullanılan östrojen hormonu. üreticiler inkar etsede biliniyo bu 😀 .. Bununla birlikte finasterid kullanılınca sonuçlar yıkıcı olabilir

Can23

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #33 : 02 Kasım 2019, 17:09:17 »
Arkadaşlar bazı forumlarda denk geldim. İki gunde bir dutasterid alarak müthiş saç çıkışı sağlayan kimseler var. Ben 2 yıldır minoksidil kullanıyorum. Ayrıca bir doktorun makalesini okudum. Dutasteridin 2 hafta boyunca her gun alınması gerektiğini ve sonraki süreçte haftada iki kez almanın yeterli olacağını söylüyor. Sormak istediğim şu; Haftada bir kez 0.5 mg yani bir kapsül dutasterid alsak orta veya uzun vadede fayda ve yan etki açısından nasıl bir süreç bekler bizi?  Haftada bir kez almanın bile (minoksidil ile birlikte) faydalı olacağını düşünüyorum. Peki haftada bir veya 10 gunde bir kullansak sizce yan etki yapar mı? Siz ne düşünüyorsunuz?

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #34 : 02 Kasım 2019, 17:50:18 »
https://www.reddit.com/r/steroids/comments/2r9xms/the_power_of_dht/?utm_medium=android_app&utm_source=share

Finasterid ve dutasterid DHT hormonu block etmesi sonucu oluşan değişiklikler bu makale içinde var tavsiye ederim okuyun

mr.emre

• Sr. Member
Life Hair 4300 Greft: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12182.0

Şampuan:

Prozinc Plus

Skywalker

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #37 : 13 Kasım 2019, 00:19:43 »
Duasteride ile minoxu karıştırıp topikal olarak kullanan var mı minoxun etkisini iki katına çıkarıyormuş gerçeklik payı var mı

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #38 : 13 Kasım 2019, 05:15:28 »
Duasteride ile minoxu karıştırıp topikal olarak kullanan var mı minoxun etkisini iki katına çıkarıyormuş gerçeklik payı var mı
Evet var. Ama dutasterid in yan etkileri ile karşılaşma ihtimali yüksek ve minoxil döngüsü yine oluyo diye biliyorum..

ylcdr

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #39 : 06 Aralık 2020, 03:41:25 »
dutasteride kullanmaya devam edeniniz var mı hala :) ?

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #40 : 06 Aralık 2020, 19:06:44 »
ben başladım iki haftada oldu 3 günde bir kapsül alıyorum şu anlık biraz sık idrar oldu ama aşırı değil bşrde kasıklara arada bir aniden sızlama oluyor dudastan mı soğuktan mı bilmiyorum sanki sinirlilik yapıyor gibi geldi ilaçtan mı kaynaklı onuda bilmiyorum

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #41 : 06 Aralık 2020, 19:57:01 »
Benim arkadaş 2 defa ameliyatla memelerini kestirdi bunun yüzünden. Kestikce tekrar çıkıyor kertenkele kuyruğu gibi oldu adamın memesi

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #42 : 06 Aralık 2020, 20:54:19 »
Benim arkadaş 2 defa ameliyatla memelerini kestirdi bunun yüzünden. Kestikce tekrar çıkıyor kertenkele kuyruğu gibi oldu adamın memesi
kullanmayı bıraktıktan sonra da mı bğyüme yapıyor yoksa halen kullanıyor ilk defa duydum bu derece olduğunu tamm büyüme yapabiliyomuş ta ne kadar yapıyor forumda da var mı aceba bu sorunla karşılaşan

secretservice

• Hero Member
« Yanıtla #43 : 06 Aralık 2020, 21:17:13 »
haftada 2 gün dutas 5 gün proscar kullanıyorum 4/1 şeklinde, neredeyse 130 gün oldu hala 1 tane yan etki görmedim..

yan etkileri mutlaka vardır ama her ilacın reçetesini okursanız hepsinde yan etki var, kafa rahat kullanacaksın bu tür ilaçları, yoksa her söyleneni her yazılanı okursan dokumazsa da dokunur ilaç, üstteki arkadaşın 2 kere meme kestirme olayına da inanmıyorum..

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #44 : 06 Aralık 2020, 21:28:55 »

Kahkaha attım amk  :D

Facebook Twitter Instagram