Gönderen Konu: Dr Sibel Ulusan 3800 kanal, 4200 greft  (Okunma sayısı 18845 defa)

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: Dr Sibel Ulusan 3800 kanal, 4200 greft
« Yanıtla #75 : 23 Ağustos 2019, 14:43:42 »
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8313.msg181962#msg181962

Edit: Finasterid ile ilgili ben özellikle yazıyorum herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Genç arkadaşlara kullanmaması gerektiğini üstüne basa basa yazıyorum. Bende bahsettiğiniz yanetkiler olmamasına karşın ben saçlarımın dökülmesini göze alarak zaman zaman bırakıyorum. Sizin benim konuma yazdığınızı hatırlıyorum biotin için, başlangıçta finasterid kullanmanızda böyle sık bir ekim için yanlış bir karar olduğu söylenemez ama yanetki yaşıyorsanız bırakmanız sizin adınıza doğru bir karar olabilir. Yani kısacası en doğru kararı siz vereceksiniz.
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2019, 14:51:19 Gönderen: onizuka eikichi »
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.
Farklı Saç Ekimi Sonuçları

kaperezza

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #76 : 23 Ağustos 2019, 14:57:26 »
Hocam Zafer bey finasterid yanı sıra bana şu ilacı da verdi ben propeciayı ekimden 1 hafta sonra başlamayı düşünüyorum. Sen bu ilacı aldın mı NOOTROPİL?

altımaymunüstüay

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #77 : 23 Ağustos 2019, 15:40:44 »
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8313.msg181962#msg181962

Edit: Finasterid ile ilgili ben özellikle yazıyorum herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Genç arkadaşlara kullanmaması gerektiğini üstüne basa basa yazıyorum. Bende bahsettiğiniz yanetkiler olmamasına karşın ben saçlarımın dökülmesini göze alarak zaman zaman bırakıyorum. Sizin benim konuma yazdığınızı hatırlıyorum biotin için, başlangıçta finasterid kullanmanızda böyle sık bir ekim için yanlış bir karar olduğu söylenemez ama yanetki yaşıyorsanız bırakmanız sizin adınıza doğru bir karar olabilir. Yani kısacası en doğru kararı siz vereceksiniz.
Haklısın dostum. Bakalım bir doktor beyle konuşup tahlilleri yaptırayım. Akabinde birde öneren doktor zafer beyle konuşup durum değerlendirmesi yapıp bırakabilirim. Zafer bey bir sene kullan demişti.sen başlangıç derken ne kadar bir süreden bahsediyorsun? Bunun min yada max kullanma süresi diye bir şeyde yok. Başladın mı birden de bırakamıyorsun. Şu an bıraksam belki saçlar çok kötü etkilenecek. Tam toparladık derken bir darbe vurmak istemiyorum. İki ucu boklu değnek.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #78 : 23 Ağustos 2019, 15:44:49 »
Haklısın dostum. Bakalım bir doktor beyle konuşup tahlilleri yaptırayım. Akabinde birde öneren doktor zafer beyle konuşup durum değerlendirmesi yapıp bırakabilirim. Zafer bey bir sene kullan demişti.sen başlangıç derken ne kadar bir süreden bahsediyorsun? Bunun min yada max kullanma süresi diye bir şeyde yok. Başladın mı birden de bırakamıyorsun. Şu an bıraksam belki saçlar çok kötü etkilenecek. Tam toparladık derken bir darbe vurmak istemiyorum. İki ucu boklu değnek.

Kısa süre kullanımda bıraktığınızda büyük problem yaşamazsınız diye düşünüyorum. Hayatınıza büyük problem yaşatmıyorsa 6 ay kullanımda ekimdeki saçlar için yeterli olacaktır. Sorun olursa xpecia kullanırsınız, kısmen faydası olur.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

altımaymunüstüay

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #79 : 23 Ağustos 2019, 15:45:01 »
Hocam Zafer bey finasterid yanı sıra bana şu ilacı da verdi ben propeciayı ekimden 1 hafta sonra başlamayı düşünüyorum. Sen bu ilacı aldın mı NOOTROPİL?
Bana da yazdılar bu ilacı. Ekim olduğu günden itibaren kullandım 15 gün sabah akşam yarım. Finasteride 1 hafta sonra falan başladım galiba. Biotin 3. Günden itibaren başladım.  Ekiminiz ne zaman?

altımaymunüstüay

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #80 : 23 Ağustos 2019, 15:52:48 »
Kısa süre kullanımda bıraktığınızda büyük problem yaşamazsınız diye düşünüyorum. Hayatınıza büyük problem yaşatmıyorsa 6 ay kullanımda ekimdeki saçlar için yeterli olacaktır. Sorun olursa xpecia kullanırsınız, kısmen faydası olur.

Eyw dostum sağolasın. Bu arada  Senin saçlar ne durumda? Ekim yaptırmadın mı hala sen? Gerçi ihtiyacın da yok belki şakaklara biraz. takviyeler senin geri kalan bölgeleri çok güzel toparlamıştı. Fin biotin devam mı şu an ?

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #81 : 23 Ağustos 2019, 18:04:37 »
Finasterid yorgunluk yapar, unutkanlık yapar, bunalım yapar bunlar dht'u baskılayan tüm takviyelerde olası risklerdir. Bu riskleri yaşamayanlar da var, yaşayanlar da biraz bünye ile alakalı. Ben bu hiç yaşamadığım için merak edip araştırınca bu yanetkileri öğrendim. Unutkanlık bende de yapmıştı ilk kullanımda. Eğer kullanmaya devam edecekseniz b12 ve d3 takviyesini de doktorunuza danışabilirsiniz. Ben ama sizde jinekomasti yapabileceğinden, bunalım yapabileceğinden şüpheliyim. Yani kısa süreli kullanacaksanız da mutlaka doktor kontrolünde kullanın. Doktorunuza her gün kullanmak istemediğinizi söyleyin size ona göre bir çözümler düşünsün.
Evet finasterid halsizlik/yorgunluk unutkanlık depresif ruh hali kesinlikle yapıyo yani bende yaptı.. İlacı 3 gün kullanmıyorum mesela çok iyiyim kullandıktan sonra iptal.. Bu yüzden 3 günde 1 ə düşürdüm və bırakacağım sanırım.. Cinsel anlamda 0 sıkıntı ama bu etkiler de çok kötü.. İlk zamanlar pek bişey hissetmemiştim ama son günler sıkıntılar başladı bende..

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #82 : 23 Ağustos 2019, 19:47:15 »
Eyw dostum sağolasın. Bu arada  Senin saçlar ne durumda? Ekim yaptırmadın mı hala sen? Gerçi ihtiyacın da yok belki şakaklara biraz. takviyeler senin geri kalan bölgeleri çok güzel toparlamıştı. Fin biotin devam mı şu an ?

Biotine devam ediyorum da finasteridi kestim. Ekim için düşünüyorum bakalım bu kış yaptırabilirim. Şakaklar biraz daha geriliyor gibi duruyor ilaçları bırakınca ne duruma gelecek merak ediyorum.

altımaymunüstüay

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #83 : 23 Ağustos 2019, 19:49:54 »
Ne kadar süredir kullanıyorsunuz hocam? Ben sabah kalkıyorum mükemmelim enerjim çok iyi ilacı alıyorum 2 saat sonra pert ediyor beni. Ama saçlara olan katkısı da mükemmel ben gerçekten baya baya gözlemliyorum özellikle vertex ve şakaklarda bile baya etki etti. Zayıf, küçük, kısa saçlarım güçlenerek geri dönmeye uzamaya  başladı. İki ucu boklu değnek.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #84 : 23 Ağustos 2019, 20:00:36 »
Ne kadar süredir kullanıyorsunuz hocam? Ben sabah kalkıyorum mükemmelim enerjim çok iyi ilacı alıyorum 2 saat sonra pert ediyor beni. Ama saçlara olan katkısı da mükemmel ben gerçekten baya baya gözlemliyorum özellikle vertex ve şakaklarda bile baya etki etti. Zayıf, küçük, kısa saçlarım güçlenerek geri dönmeye uzamaya  başladı. İki ucu boklu değnek.

Bugün benim foruma üye olalı tam 2. senem, yaklaşık 2 sene içerisinde 2 kez kullan bırak yaptığıma göre ve 3. kez kullandığımda geçen ay bıraktığıma göre 12/14 ay arasında arasında kullanmış olmam gerekiyor. Aralıksız 7 ay hiç kullanmadım ilacı çünkü 3. aydan itibaren net etkisini gösteriyor benim saçlarımda. Eğer sürekli kullanırsam nasıl bir etki edeceğini bilmiyorum ama öyle uzun soluklu kullanmak gibi bir niyetim yok. Yani saçların dökülmemesi elbette güzel bir durum, önemi olması iyi ama uzun soluklu bu ilaçları kullanacakların az olacağını düşünüyorum. Ben genelde saç dökülmesi başladığında kullanıyorum. Saç dökülmesi olduğunda saç diplerinde yanma oluyor bende böylece anlayabiliyorum dht'u ne zaman baskılamam gerektiğini.

Cassowary

• Sr. Member
« Yanıtla #85 : 23 Ağustos 2019, 20:22:26 »
Finasteride bir ürolog kontrolünün öncesinde  psikiyatr / psikolog kontrolününde önemli olduğunu düşünüyorum . Bu ilacı kullanan yaşlı insanlar ve hayattan pek bir beklentisi , kaygısı olmayan insanlar .. Kişi sadece kendisini mutsuz sanıyordur ama kendisi üzerindeki bulguların farkında olmayabilir . Tükenmişlik sendromu , depresif bozukluklar vs var ise intihara kadar götürebilir !

altımaymunüstüay

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #86 : 01 Eylül 2019, 15:55:10 »
Bugün 64 gün oldu. Ya arkadaşlar aşırı derecede kaşıntı var kafamda. Ne yapacaz bilemedim. Kaşındıkça kaşıyorum ben de. Dökülme de oluyor Saçlarda. Kaşımadan kaynaklı mı yoksa ekilen saçlardan kalanlar mı dökülüyor anlamadım.
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2019, 16:04:56 Gönderen: altımaymunüstüay »

altımaymunüstüay

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #87 : 01 Eylül 2019, 16:01:49 »
Bugün benim foruma üye olalı tam 2. senem, yaklaşık 2 sene içerisinde 2 kez kullan bırak yaptığıma göre ve 3. kez kullandığımda geçen ay bıraktığıma göre 12/14 ay arasında arasında kullanmış olmam gerekiyor. Aralıksız 7 ay hiç kullanmadım ilacı çünkü 3. aydan itibaren net etkisini gösteriyor benim saçlarımda. Eğer sürekli kullanırsam nasıl bir etki edeceğini bilmiyorum ama öyle uzun soluklu kullanmak gibi bir niyetim yok. Yani saçların dökülmemesi elbette güzel bir durum, önemi olması iyi ama uzun soluklu bu ilaçları kullanacakların az olacağını düşünüyorum. Ben genelde saç dökülmesi başladığında kullanıyorum. Saç dökülmesi olduğunda saç diplerinde yanma oluyor bende böylece anlayabiliyorum dht'u ne zaman baskılamam gerektiğini.

Evet aynı yanma bende de oluyordu. Hatta şu an devam etmeme rağmen yanma oluyor anlamadım. Baş dönmesi etkisi falan geçti şimdilik iyi gibiyim.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #88 : 01 Eylül 2019, 16:15:30 »
Yanmalar bende saçların döküldüğünün habercisi finasterid aldığım haftada kesiliyor. Yalnız bana göre sizin saçlar bomba olacak gibime geliyor, finasteridi kestiniz mi?

altımaymunüstüay

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #89 : 01 Eylül 2019, 16:41:16 »
İnşallah öyle olur :) devam ediyorum yan etkileri de geçti. Cansız saçlar güçlense ilk etapta çok güzel olacak. Var mı bunun için bir önerin dostum?

Facebook Twitter Instagram