Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası proscar kullanımı ve sonuçları  (Okunma sayısı 6231 defa)

WebMaster

• Yeni üye
  • *
Saç ekimi sonrası proscar kullanımı ve sonuçları
« : 26 Haziran 2019, 21:24:42 »
saç ekimi sonraso xpexia kullanıyorum lakin proscar da öneridl diyebilirim proscar dair bir çok yorum var forumda kimisi etki olmadı derken kimisi de çok yan etki gördüklerini dile getiriyor xpexia proscar ile birlikte kullanmak sorun teşkil eder mi ?  ya da xpexia tek başına etkili olmaz mı proscar kadar ?
bu arada prsovar ile ilgili  https://www.propeciahelp.com diye bir site mevcut baya iç karartıcı diyebilirim kararsız kaldım açıkcası.

My Precious

• Hero Member
Ynt: Saç ekimi sonrası proscar kullanımı ve sonuçları
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2019, 22:42:11 »
En iyisi ne biliormusun dostum proscarı kullanıp internete bir daha girmemek.Anksiyete vermekten başka olayı yok.Kullan bence çünkü kullananların yüzde 90ı ya mevcut saçını koruyor ya da saçları yeniden çıkıyor.Kullan
Yan etki görürsen o zaman konuşuruz benim 1 hafta oldu bir şeyim yok(ki beklemiyorum daha en asgari 1 seneye ihtiyacım var).
Birde bazı insanların bir tarafı yemiyor ilaca leke atıyorlar aynı kişiler han etkileri abartıyor yok fin kullandım çüküm düştü eğitim hayatım etkilendi hafıza kaybı yaşıyorum falan filan.
Dediğim gibi yan etki olursa yüzde 99 placebodur ki psikolojik olarak güçlüysen yan etki yaşamazsın

EMİNBEY

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2019, 23:04:12 »
Dostum, bende justin e katılıyorum bende kullanıyorum fin 2.aydayım bir anomalilik olmadı. Rahat ol bencede. Kimin başına bu ilaçla alakalı birşey geldiyse çok araştırmaktan. İnternette cok fazla gereksiz bilgi var. Bende psikolojik olduğunu düşünüyorum. Ha kaldıki yan etki durumları meydana gelirse bırakırsın olur biter alt üstü 1 mg lik bir ilaç yani

EMİNBEY

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2019, 23:06:27 »
Kullandığın o xpecia ilacın da fin tablet lerden fazla bir farkı yok yani. Proscar a başlayacaksan xpecia yi bence burak. Daha hafif takviyelere yönel bence örn: proscar + biotin mesela

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 26 Haziran 2019, 23:31:45 »
En iyisi ne biliormusun dostum proscarı kullanıp internete bir daha girmemek.Anksiyete vermekten başka olayı yok.Kullan bence çünkü kullananların yüzde 90ı ya mevcut saçını koruyor ya da saçları yeniden çıkıyor.Kullan
Yan etki görürsen o zaman konuşuruz benim 1 hafta oldu bir şeyim yok(ki beklemiyorum daha en asgari 1 seneye ihtiyacım var).
Birde bazı insanların bir tarafı yemiyor ilaca leke atıyorlar aynı kişiler han etkileri abartıyor yok fin kullandım çüküm düştü eğitim hayatım etkilendi hafıza kaybı yaşıyorum falan filan.
Dediğim gibi yan etki olursa yüzde 99 placebodur ki psikolojik olarak güçlüysen yan etki yaşamazsın

Ben 19 ay kullandım. 2005 yıllarında yani senin  kreşe başladığın dönemlerdi diye tahmin ediyorum. 19 ay yani ortalama 90 hafta yapar. Ara verdim 1 ay gibi 3 sefer.. ozmaanlarda böyle internette yanetkileri ile alakalı felaket haberleride yoktu.
Şimdi sence 1 hafta kullanan senmi daha cesaretlisin yoksa 19 ay boyunca kullanan ben mi? Yada sence yan etkilerini hakkında sence senmi daha tecrübelisin yoksa ben mi?
Hoş kullandığım dönemlerde finasteride yanetkilernin psikolojik olduğunu en çok ben savunanlardan biri bendim eski birçok forumda bu konuda paylaştığım makale tadında yazılar var idi.
Yine unutmadan yazıyım yine , 5 farklı ülkeden (İngiltere, ABD, İspanya, İtalya , Romanya)24 ay ve üzeri finasteride kullanmış 800 kadar kişiye mail atarak bunlardan 120 kadarına ulaşıp hazırlamış oldugum bir anket ile bahsi geçen yanetkileri hakkında kendimce bir istatistikte tutmuşluğum  var.
Oyuzden “kullanmayanların bir tarafı yemiyor, ilaca bok atıyor” şeklinde yorum yapmadan önce kullandığın şeyin ne ise yaradığını, etki mekanizmasını öğren.. birde 1 sene kadar kullan ... sonra bunları yaz .
Leblebi tavsiye eder gibi kanser ilacı tavsiye etme insanlara.
Finasteride yanetkisi olmayan bir ilaç olsa devletler bu ilacı 17 yaşına gelmiş her erkek bireye ücretsiz verir kelliği tarihe gömerdi. Maliyetide yok aylık 5 lira falan?

son gohan

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 27 Haziran 2019, 02:07:42 »
ben xpecia finas kullanıyorum uzun zamandır şimdilik bi sıkıntı görmedim ama benim tavsiyem kullancaksan bile testlerini yaptırarak kullan

Musollini

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2019, 03:34:32 »
Ben de Finası hiç düşünmedim bile ama xpecia aklımı kurcalıyor yan etki görür müyüm acaba...

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 27 Haziran 2019, 06:57:43 »
Ben de Finası hiç düşünmedim bile ama xpecia aklımı kurcalıyor yan etki görür müyüm acaba...

Dht'u baskılayan her takviyeden yanetki görme ihtimaliniz bulunuyor.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

WebMaster

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 27 Haziran 2019, 20:26:04 »
iki günde bir şeklinde kullanan var mı yanı aralıklı olarak ?

Darkness

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 27 Haziran 2019, 21:59:18 »
yaşım 38 şimdiki aklım olsa 22 yaşından itibaren bugüne kadar finans kullanırdım .dökülmeler yoğunlaştı ve 25 yaşında iyice hızlandı 30 unda norwood 6 olmuştum bile.
kel olmaktansa libidonun biraz düşük olması daha iyiydi.azgın tekeler gibi dolaştıkta bugüne kadar ne oldu zaten bu finansın bahsedildiği kadar yanetkileri olduğuna inanmıyorum kim ne derse desin hiç olmazsa 60 ından sonra birde prostattan dolayı kıçımıza parmakta yemezdik.

ahmet67

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 27 Haziran 2019, 23:40:38 »
Yaklaşık 3 senedir aralıklarla kullanıyorum ilk 2 sene hiçbir yan etki görmedim.son sene meme büyümesi ve unutkanlık yaptı 1-2 hafta aradan sonra tekrar başladım bu yan etkileri de geçti şuan hiçbir sıkıntım yok kullanmaya devam ediyorum.

byflamingo

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 28 Haziran 2019, 00:31:19 »
Yaklaşık 3 senedir aralıklarla kullanıyorum ilk 2 sene hiçbir yan etki görmedim.son sene meme büyümesi ve unutkanlık yaptı 1-2 hafta aradan sonra tekrar başladım bu yan etkileri de geçti şuan hiçbir sıkıntım yok kullanmaya devam ediyorum.

yani meme büyümesidemi geçti yoksa diğer yan etkilerdenmi bahsediyorsun.

TheArk

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 28 Haziran 2019, 02:40:22 »
Meme büymesi bendede oldu bıraksam geçermi ya
Her canlı ölümü tatacaktır.

Jeu

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 28 Haziran 2019, 10:06:16 »
Etkileri hemen geçmiyor diye biliyorum

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 28 Haziran 2019, 10:17:00 »
Etkileri hemen geçmiyor diye biliyorum

Büyüyen meme küçülmez.. jinekomasti meme cevreyi epitel dokunun  yağlanması anlamına gelir. İlacı bırakınca yakacağınız en son yağ o bölgedekidir. Jinekomasti ancak ufak bir cerrahi operasyon ile giderilebilinir

Facebook Twitter Instagram