Gönderen Konu: Yağlı Saçlara İdeal Şampuan  (Okunma sayısı 17595 defa)

unverm

• Hero Member
Ynt: Yağlı Saçlara İdeal Şampuan
« Yanıtla #135 : 31 Ekim 2019, 22:47:47 »
Evet dostum ayrıca alternatif olarak Kerastase siyah olanda olabilir
Onda kafein yok bildiğim kadarıyla biotin ve taurin var. Revitada kafein taurin biotin ketokonazol hepsi var. Ikisini birlestirelim bi de konazol tmm bizim iş :)

La Casa de Kel Papel

• Saç ekim süreci
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #136 : 01 Kasım 2019, 00:45:14 »
Onda kafein yok bildiğim kadarıyla biotin ve taurin var. Revitada kafein taurin biotin ketokonazol hepsi var. Ikisini birlestirelim bi de konazol tmm bizim iş :)
Bu revita bizi ne işler koydu :) denemek lazım şu iki şapuanı bakalım

Sunrise

• Full Member
« Yanıtla #137 : 01 Kasım 2019, 16:39:31 »
Daha önce Ketoral kullanmıştım ve dün Ketoral olmayınca Konazol'u aldım

Rengi pembe çıktı, ilk defa böyle rengi olan şampuan görüyorum :D Kokusuda ilginç ama güzel. Umarım faydası da güzel olur. Saç, biraz yüz, sakal bölgesi, kulak arkasına sürdüm ve 4.5 5 dakika falan bekletip yıkadım

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #138 : 01 Kasım 2019, 16:41:11 »
Daha önce Ketoral kullanmıştım ve dün Ketoral olmayınca Konazol'u aldım

Rengi pembe çıktı, ilk defa böyle rengi olan şampuan görüyorum :D Kokusuda ilginç ama güzel. Umarım faydası da güzel olur. Saç, biraz yüz, sakal bölgesi, kulak arkasına sürdüm ve 4.5 5 dakika falan bekletip yıkadım
Fiyatı ne kadar hocam? Bi de doktor yazabiliyo mu onu?

Sunrise

• Full Member
« Yanıtla #139 : 01 Kasım 2019, 16:48:08 »
Fiyatı ne kadar hocam? Bi de doktor yazabiliyo mu onu?

Yanında başka birşey daha almıştım tam fiyatını bilmiyorum ama 10-15 TL arası. Reçetesiz satılıyor ama doktor da yazabilir bir araştır ama fiyatı çok uygun. Nette yazana göre tam 11 TL civarı galiba

Şampuan 100gr sadece o düşük ama haftada 1 kullanınca baya gider yinede. Tabi ilk defa başlayınca daha sık kullanıyorsun arkasında yazıyor kullanma talimatı sonra zamanla azaltıyorsun ve sonunda tercihen haftada 1 veya 2 defa kullanıyorsun

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #140 : 01 Kasım 2019, 16:57:17 »
Yanında başka birşey daha almıştım tam fiyatını bilmiyorum ama 10-15 TL arası. Reçetesiz satılıyor ama doktor da yazabilir bir araştır ama fiyatı çok uygun. Nette yazana göre tam 11 TL civarı galiba

Şampuan 100gr sadece o düşük ama haftada 1 kullanınca baya gider yinede. Tabi ilk defa başlayınca daha sık kullanıyorsun arkasında yazıyor kullanma talimatı sonra zamanla azaltıyorsun ve sonunda tercihen haftada 1 veya 2 defa kullanıyorsun
Benim anlamadigim revitanin içinde olan ketokonazol var bu sampuanda. Onu hergün kullanıyorlar. Bunu haftada 1 gün. Bunu farkli bir sampuanin icine biraz bosaltsak 10 gr kadar hergün kullansak nasil olur? Revitanin türkiye ye gelmeme sebebi bu olabilir mi? Ilaç statüsüne mi geçti acaba?

La Casa de Kel Papel

• Saç ekim süreci
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #141 : 01 Kasım 2019, 19:34:16 »
Benim anlamadigim revitanin içinde olan ketokonazol var bu sampuanda. Onu hergün kullanıyorlar. Bunu haftada 1 gün. Bunu farkli bir sampuanin icine biraz bosaltsak 10 gr kadar hergün kullansak nasil olur? Revitanin türkiye ye gelmeme sebebi bu olabilir mi? Ilaç statüsüne mi geçti acaba?
Yapılabilir tabi ama nasıl bir şey olacağı önemli olmlu veya olmsuz bir şekilde hele saç ekiminde sonra böyle bir risk ben alamam galiba

atilla17

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #142 : 03 Kasım 2019, 13:50:08 »
benim mevcut olarak şuan davines energizing ve kerastase densifique kullanıyorum dönüşümlü olarak hangisi daha iyi gelirse onunla devam edicem

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #143 : 03 Kasım 2019, 13:54:42 »
benim mevcut olarak şuan davines energizing ve kerastase densifique kullanıyorum dönüşümlü olarak hangisi daha iyi gelirse onunla devam edicem
Yağlanmayı engelleme konusunda hangisi daha iyi sence?
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2019, 14:08:17 Gönderen: unverm »

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #144 : 03 Kasım 2019, 14:07:13 »

Nasıl davines hocam

La Casa de Kel Papel

• Saç ekim süreci
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #145 : 03 Kasım 2019, 23:34:43 »
Daha sonra ikisinin arasındaki farkları ve hangisinin daha iyi olduğunu belirtirseniz. Çok iyi olur bende iksinin arasında kalmışım şuan

Sunrise

• Full Member
« Yanıtla #146 : 04 Kasım 2019, 19:50:04 »
2 ay önce Bioxcin Forte'ye başlayınca Ketoral'ı bırakmıştım. Ama geçen hafta Ketoral'a yeniden başlıyım dedim ve bulamayınca Konazol aldım
Haftada 1 kullanacaktım vazgeçtim, ilk ay haftada 2 kez kullanacağım sonra haftada 1'e düşüreceğim bir süre bakalım nasıl olacak

Yalnız Konazol çok az köpürüyor heralde SLS yok. Bioxin Forte şarıl şarıl köpürürken bunda hiç öyle bir olay yok

Biraz yağlanma sorunum var saçta ve yüzüm, sakal bölgesi ve kulağımın arkasında tırnakla kazıyınca beyazımsı bir tabaka geliyor(Ketoral bunu azaltmıştı sanırım) Konazol'u neredeyse bütün yüzüme sürüp 5 dakika bekletiyorum bu sebepten dolayı. Biraz fazla kilo var ama zaman alacak vermesi bakalım bu sefer Konazol'u bırakmayı düşünmüyorum zamanı gelene kadar

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #147 : 09 Kasım 2019, 20:56:51 »
2 ay önce Bioxcin Forte'ye başlayınca Ketoral'ı bırakmıştım. Ama geçen hafta Ketoral'a yeniden başlıyım dedim ve bulamayınca Konazol aldım
Haftada 1 kullanacaktım vazgeçtim, ilk ay haftada 2 kez kullanacağım sonra haftada 1'e düşüreceğim bir süre bakalım nasıl olacak

Yalnız Konazol çok az köpürüyor heralde SLS yok. Bioxin Forte şarıl şarıl köpürürken bunda hiç öyle bir olay yok

Biraz yağlanma sorunum var saçta ve yüzüm, sakal bölgesi ve kulağımın arkasında tırnakla kazıyınca beyazımsı bir tabaka geliyor(Ketoral bunu azaltmıştı sanırım) Konazol'u neredeyse bütün yüzüme sürüp 5 dakika bekletiyorum bu sebepten dolayı. Biraz fazla kilo var ama zaman alacak vermesi bakalım bu sefer Konazol'u bırakmayı düşünmüyorum zamanı gelene kadar
Cilt doktoruna gittim, egzema dedi ve konazol versi bana da. Bi de damla verdi. Yağlanmayı azaltacagini söyledi. Fakat yağlanma saçın yapısıyla alakalı olduğunu söyledi. Ben de sawpoo nün yanında konazol kullanıyorum şimdilik.

atilla17

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #148 : 09 Kasım 2019, 23:34:15 »
Nasıl davines hocam
hocam şuan için bende dönüşümlü olarak kullanıyorum karar veremedim hangisinin daha verimli olduğuna.

Roninn3

• Hero Member
« Yanıtla #149 : 10 Kasım 2019, 00:04:28 »
Bu revitanın içinde ketokanazolmuu varmış :) allah cezanızı vermesin emi vallahi boşuna bu şampuanı bu kadar övmüşsünüz.ketakonozolllü şampuanların çoğu saç dökülmesine derman olduğunu bilmezseniz tabi övüp durursunuz revitayı .amerikayı yeniden keşfetmek gibi  :)
gidin herhangi bir ketakonozol içeren şampuan alın kullanın revitayı aratmaz merak etmeyin .bu konuda en kral şampuan nizaroldur bunuda unutmayın yalnız nizarol şampuan haftada bir kullanım içindir geri kalan zamanlar normal şampuanınızı kullanın.

Facebook Twitter Instagram