Gönderen Konu: Tek Çare Minoxil mi?  (Okunma sayısı 4262 defa)

Rohat

• Full Member
Tek Çare Minoxil mi?
« : 12 Haziran 2019, 20:11:03 »
Arkadaşlar merhabalar. Saçlarım maalesef çok fazla dökülüyor. Günde 50’nin altında değildir. Ne oldu bilmiyorum. Bir anda hızlandı dökülme. Resmen bunalıma girdim. Git gide seyrelmeye başladı saçım. Ne yapsam bilemedim. Şuan xpecia ve Tresan ısırganotlu şampuan kullanıyorum.Arada kenozol. Ama bu saatten sonra zehir olsa içerim kafasındayım. Finas kullanmayı düşünüyorum etki etmediğini söyleyenler var yan etkileri cabası. Minoxil döngü yapıyormuş Avesin HairForte tırtmış. O kadar araştırma yapıyorum ki. Minoxil kesinlikle saç dökülmeyi durduyor hatta çıkarıyor ama 2-3 ay sonra başa döndürüyor. Şampuanlar En iyi Revita ama fiyatı bahşedilecek gibi değil. Saçlarım çok yağlı. Yağlandıkça dökülme daha da artıyor. Şu durumda finas dahi her şeyi kullanabilirim. Bana yol gösterin. Aklımdan geçen Finas+biyotin 5mg. Yanında perfectil tarzı bi takviye vitamin de belki. Şuan bu yaşadığım şu krize nasıl müdahale etmeliyim. Duygusal çöküntü yaşıyorum şuan. Dolgun saçlarım gözlerimin önünde akıp gidiyor.

sduzce

• Sr. Member
Ynt: Tek Çare Minoxil mi?
« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2019, 20:41:40 »
Kardeşim bırak dökülsün ne cebine zarar ver ne de vücuduna. Zamanı gelince ekim yaptırırsın. Minoxili sakın kullanma.

Rohat

• Full Member
« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2019, 21:14:04 »
Üstadım işte olmuyor öyle. Çok dehşet özgüven kaybı ve moral bozucu. Ekim’in de riski var.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 12 Haziran 2019, 21:35:28 »
Benim sakallarımda cansızlaşma olmuştu strese dayalı ben burada hiç yazmadım insanlar saçım için kullandığımı düşünmesinler diye ama hair forte 3 hafta kadar bir sürede sakallamı eski haline getirdi. Saçıma hiç uygulamadım böyle sprey tarzı ürünler ancak finasterid işe yaramasa ne yalan söyleyeyim ben kullanırdım saçlarıma hair forte spreyi. Şu var bu tarz spreyler dökülmeyi frenlemez kanlanmayı hızlandırarak saçların güçlenmesine yardımcı olur. Önemli olan saçların dökülmesine neden dht u blocklamak.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Rohat

• Full Member
« Yanıtla #4 : 12 Haziran 2019, 22:17:32 »
Finas işe yarar mı üstad? En ideal kullanım şekli nasıl?

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 12 Haziran 2019, 22:31:03 »
Bu konuda finasterid kullanmam ile ilgili deneyimim mevcut.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Rohat

• Full Member
« Yanıtla #6 : 12 Haziran 2019, 23:12:39 »
Taktım kafaya finas kullanacam. Aşırı yan etki olursa bırakırım. 3-4 ay sonra da sperm ve hormon testine girerim. Takviye olarak b12 ve balık yağı düşünüyorum. Ve 5mg biotin!. Yalnız benim 1 ay sonra sınavım var. Yani bu ilaç unutkanlık falan yapıyormuş ne bileyim bu süreçte beni çok etkiler mi? Ayrıca bu proscarı nasıl 4/5 bölünüyor?

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 12 Haziran 2019, 23:27:50 »
Taktım kafaya finas kullanacam. Aşırı yan etki olursa bırakırım. 3-4 ay sonra da sperm ve hormon testine girerim. Takviye olarak b12 ve balık yağı düşünüyorum. Ve 5mg biotin!. Yalnız benim 1 ay sonra sınavım var. Yani bu ilaç unutkanlık falan yapıyormuş ne bileyim bu süreçte beni çok etkiler mi? Ayrıca bu proscarı nasıl 4/5 bölünüyor?

Sınavınız varsa hiç bulaşmayın derim daha sonra düşünürsünüz. İşin özü genç kişilerin ben bu takviyeleri de kullanmasına çok sıcak bakmıyorum. Benim de saç dökülmem 16 yaşımda başladı çok büyük psikolojik yıkım olmuştu benim için. Ama ben döküleceğini bildiğim halde ilaç takviyesine 30'lara gelene kadar bulaşmadım. 12 yıl önce protez saçı dahi araştıran birisi olarak söylüyorum bunu :). Bir de şu var, bana göre depresif etkisi olan ilaçlar stresli dönemde kullanıldığında yanetkileri daha yıkıcı olabilir. Bakın yine bu konuda finasteridin psikolojik olarak yanetkileri ve olası yanektileri için prospektusu mevcut. Anlık endişelerle karar vermek doğru değil bana göre, sakin ve mantıklı düşünmek en doğrusu.

Rohat

• Full Member
« Yanıtla #8 : 13 Haziran 2019, 00:43:45 »
Hocam teşekkür ederim bildiler için. Ama saç dökülmem çok fazla. Bu beni daha da strese sokuyor. Günde 5-10 tane dökülme en az 50 taneye çıktı. Geçen sene bu vakitler yine aynı şey oldu. Ama bu sene saçta incelme ve seyrelme var. Beni bu tedirgin ediyor

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 13 Haziran 2019, 01:34:53 »
Günlük 50 tel normal sınırlar içinde
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Rohat

• Full Member
« Yanıtla #10 : 13 Haziran 2019, 09:15:31 »
Hocam en az. Ve saç seyrekleşiyor. Bu Can sıkıyor

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 14 Haziran 2019, 01:32:13 »
Ben 2 yıla yakin bir zamandır minoksidil kullanıyorum gunde bir kez aksamları 8 fis. Prof dr server serdaroglu böyle öneriyor. Bir kez uygulamakla iki kez uygulamak arasinda fark yok.

Rohat

• Full Member
« Yanıtla #12 : 14 Haziran 2019, 11:09:50 »
Saç durumu nedir hocam? Saç dökülmeniz, döngü vs?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 14 Haziran 2019, 16:56:58 »
son çare minoxil :)
Global Moderator

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 14 Haziran 2019, 17:30:50 »
Saç durumu nedir hocam? Saç dökülmeniz, döngü vs?

Ben minoksidil kullandığı sürece saçların korunacağını düşünüyorum. Döngü dediğiniz şey forumlarda geçiyor sadece server hoca böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi. Dusta bazen fazla dökülüyor bazen nispeten az ama minoksidil saçın çıktığı kilcal damarların kapanmasini engellediği için saç dökülse de geri çıkıyor. Önemli olan disiplinli ve vazgeçmeden kullanmak

Facebook Twitter Instagram