Gönderen Konu: Saç Ekimi Önerileriniz  (Okunma sayısı 3056 defa)

benbirgaripkeloglanim

• Yeni üye
  • *
Saç Ekimi Önerileriniz
« : 30 Mayıs 2019, 10:53:29 »
Öncelikle herkese merhabalar. Ben doğuştan beri saçları seyrek olan birisiyim genel yapı olarak seyrek saçlara sahibim. Bunun üzerine bir de dökülme olunca ekstra seyreklik geliyor 2 yıl öncedendir saç ektirmeyi düşünüyorum lakin biraz daha beklemek istemiştim. Ama artık saçlarım o kadar seyrelmeye başladı ki insanlarla konuşurken saçlarıma falan bakmaya başladılar bu da üzücü bi hal almaya başladı. Açıkçası yıllardır bir kaç araştırma yapıyorum ve bu araştırmaların sonucunda Arenamede yaptırmayı düşünüyorum siz neler önerir tavsiye edersiniz bu arada kısa bi süre minoxil kullandım hiç bi işe yaramadı.
-Bu arada 21 yaşındayım saçımın resmini atacağım tavsiyelerinizi eksik etmezseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Ha bu arada Arenamed ile görüştüm 4500 greftlik tek seanslı bi ekim olacağını söylediler.

sduzce

• Sr. Member
Ynt: Saç Ekimi Önerileriniz
« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2019, 15:01:41 »
Saçlarınız sağlıklı gözüküyor. Minoxil kullanmış biri olarak, minoxil kesinlikle saçları döküyor. Minoxil yerine propecia,proscar veya xpecia gibi ilaçlar kullanmanızı öneririm.( yanetkilerini araştırdıktan sonra) Sigara kullanıyorsanız hemen bırakmalısınız. Ekim yapan merkezlerin donörü nasıl kullandığını ve nasıl sonuç elde ettiklerini eski konulara bakıp inceledikten sonra karar vermelisin. Ben 6-7 ay bu forumu inceleyip, ekim süreçleri takip ettikten sonra karar verip ektirdim.

Hardyboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 30 Mayıs 2019, 17:02:39 »
sduzcenim dediği gibi en az 5 ,6 ay forumu takip et saç ekim işini ve ekim merkezleri konusunda iyice bilgi sahibi ol sonra saç ekimine karar ver ve yaptır.

benbirgaripkeloglanim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 30 Mayıs 2019, 22:46:26 »
Saçlarınız sağlıklı gözüküyor. Minoxil kullanmış biri olarak, minoxil kesinlikle saçları döküyor. Minoxil yerine propecia,proscar veya xpecia gibi ilaçlar kullanmanızı öneririm.( yanetkilerini araştırdıktan sonra) Sigara kullanıyorsanız hemen bırakmalısınız. Ekim yapan merkezlerin donörü nasıl kullandığını ve nasıl sonuç elde ettiklerini eski konulara bakıp inceledikten sonra karar vermelisin. Ben 6-7 ay bu forumu inceleyip, ekim süreçleri takip ettikten sonra karar verip ektirdim.

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Ekim hakkında bir çok bilgi edindim aslında. Bu forumu da uzun zamandır takip ediyorum ama gönderi paylaşma kararına yeni vardım. Geçen yaz ekim yapacaktım normalde bir sene daha beklemeyi tercih ettim. Bahsettiğiniz ilaçların yan etkileri var mıdır bilmiyorum açıkçası ama bu aralar kullanmayı düşünüyorum.

benbirgaripkeloglanim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 30 Mayıs 2019, 22:47:53 »
sduzcenim dediği gibi en az 5 ,6 ay forumu takip et saç ekim işini ve ekim merkezleri konusunda iyice bilgi sahibi ol sonra saç ekimine karar ver ve yaptır.

Dediğim gibi uzun bir araştırma sonucu karar verdim ekime. Şimdi ekim yapıp olan saçlarımı da öyle korumak istiyorum

benbirgaripkeloglanim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 01 Haziran 2019, 03:51:51 »
Arkadaşlar başka önerileri olanlar yok mu düşünceleriniz ve tavsiyelerinizi bekliyorum

son gohan

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 01 Haziran 2019, 07:56:50 »
finas kullanıp ekim yaptırırın derim bu arada geleceğe dönük bi planlama yapmanızı tavsiye ederim

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 01 Haziran 2019, 10:43:49 »

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Ekim hakkında bir çok bilgi edindim aslında. Bu forumu da uzun zamandır takip ediyorum ama gönderi paylaşma kararına yeni vardım. Geçen yaz ekim yapacaktım normalde bir sene daha beklemeyi tercih ettim. Bahsettiğiniz ilaçların yan etkileri var mıdır bilmiyorum açıkçası ama bu aralar kullanmayı düşünüyorum.

Geçen sene Allah yüzünüze gülmüş vazgeçmişsiniz ... 4500-5000 greft vs. Tek seferde bitireyim tarzı bir durumda değilsin dostum. Acele etme daha ömrünün basındasın

benbirgaripkeloglanim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 01 Haziran 2019, 12:16:19 »
finas kullanıp ekim yaptırırın derim bu arada geleceğe dönük bi planlama yapmanızı tavsiye ederim

Teşekkür ederim yorumunuz için acaba nasıl bir plandan bahsediyorsunuz

benbirgaripkeloglanim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 01 Haziran 2019, 12:19:09 »
Geçen sene Allah yüzünüze gülmüş vazgeçmişsiniz ... 4500-5000 greft vs. Tek seferde bitireyim tarzı bir durumda değilsin dostum. Acele etme daha ömrünün basındasın
[/quote]

Yorumunuz için teşekkür ederim. Gerçekten artık insanın psikolojisini bozmaya başladı bu durum artık sürekli saçım konu olsun istemiyorum insanlarla iletişim halindeyken. Zaten yıllardır saçıma seyrek yorumu geliyordu ama şimdi bu daha kötüye gitmeye başladı bende bu lafları duyup üzüleceğime saç ektireyim diyorum.

Jeu

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 01 Haziran 2019, 12:22:57 »
Alıntı
Yorumunuz için teşekkür ederim. Gerçekten artık insanın psikolojisini bozmaya başladı bu durum artık sürekli saçım konu olsun istemiyorum insanlarla iletişim halindeyken. Zaten yıllardır saçıma seyrek yorumu geliyordu ama şimdi bu daha kötüye gitmeye başladı bende bu lafları duyup üzüleceğime saç ektireyim diyorum.

Bazen düşünüyorum  kellik neden var diye Allahın bize çektirdiği ceza mı bu ölmüyorsun ama sürünüyosun neden kellik diye bişey var amk yerinde neden neden neden

benbirgaripkeloglanim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 01 Haziran 2019, 23:21:10 »
Alıntı

Bazen düşünüyorum  kellik neden var diye Allahın bize çektirdiği ceza mı bu ölmüyorsun ama sürünüyosun neden kellik diye bişey var amk yerinde neden neden neden

Usta bu kadar da büyütmemek lazım allah başka dert vermesin 😂

benbirgaripkeloglanim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 16 Haziran 2019, 14:09:41 »
Arkadaşlar saç ekimini ertelemeyi düşünüyorum şu yeni çıkan mardin ilacını (mavi su) berberim kullanıyordu adam dımdızlak keldi kafası baya baya tüylenmeye başladı. Bir sene onu kullanacağım. Tabi iki üç ayda yavaş yavaş sonuç alınmaya başlıyormuşuz ama tatmin edici bi sonuç için 6 7 ay kullanmak lazım dediler. Bana da mantıklı geldi çünkü saç ekimi yapınca da 10 12 aylık bi süre beklememiz gerekiyor. Umarım güzel sonuçlar alırım ve ekime gerek kalmaz.

Werther

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 16 Haziran 2019, 14:41:09 »
Tabi ya ne gerek var  mavisu herşeyi halleder bravo sen herkesten çok akıllısin. hayatın boyunca mavisuya güven:)

sduzce

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 16 Haziran 2019, 15:49:05 »
Tabi ya ne gerek var  mavisu herşeyi halleder bravo sen herkesten çok akıllısin. hayatın boyunca mavisuya güven:)

:D :D :D  Boşuna milyarlar verdik

Facebook Twitter Instagram