Gönderen Konu: Önemli!!! saç ekimi sonrası folikül dehidrasyonu  (Okunma sayısı 64264 defa)

kelkaldım

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Önemli!!! saç ekimi sonrası folikül dehidrasyonu
« Yanıtla #16 : 31 Mayıs 2019, 01:52:05 »
grefftler kap içerisinde 10 dk sonra ölmeye başlıyorlarsa bu ekim merkezlerinin çoğunun ektiği çıkmamasına şaşırmamalı tabi 10 dk da hepsi ölmüyor ama atıyorum yüzde 2 si gidiyor bir on dakika daha geçimce yüzde 5 oluyor mesela çünkü burda optimum sürelerden bahsediyor.ekim merkezleri bu soruna greftleri 3,5 derecede tutup sonra parça parça en fazla 4 saatte ekmiyorlarsa hepsinin allah belalarını versin .böyle rezillik olmaz çokmu zor bunları yapmak.
benim makaleden anladığım bu .

Murat_T

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 31 Mayıs 2019, 02:10:26 »
adamlar güzel araştırma yapmış her ekim merkezi bunu okumalı ve bu konuda kendine ders çıkarmalı diye düşünüyorum çünkü bilimsel gerçeklere dayandırmışlar işi.

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 31 Mayıs 2019, 07:08:09 »
Ne yaparsaniz yapin, sac kokunun beslenmesini disaridan ancak cok minimal sekilde destekleyebilirsiniz. Sac kokunun deri altindaki dogal beslenmesinin yerini hicbir sey tutmaz. Sac koku de bir organdir ve organ naklindeki dogrularin hepsi sac koku icin de gecerlidir. Dogal yerinden farkli bir yerde kalan organ kisa bir sure sonra olur, ne kadar basarili nakli olsa da tutmaz.

Sac kokleri ekimden sonraki 2 gun difuzyonla beslenir ve etrafindaki dokulardan su/kan yardimi alir. 3. gunden itibaren kilcal damarlar olusur ve sac kokunu beslemeye baslar.

Bu nedenlerden dolayidir ki sac kokleriniz alindiktan sonra disarida cok bekletilmesine izin vermeyin. Bu ne anlama gelir? Ekiminizi olabildigince uzatin, farkli gunlere bolun. Farkli gunlere bolemiyorsaniz, doktorunuzdan ayni gun icinde birden fazla seans yapmasini isteyin (misalen ogleden once 1000 alip 1000 eksin, ogle arasindan sonra tekrar 1000 alip 1000 eksin vs...) Bunu da yapamiyorsa, bunu yapan, yapabilecek olan merkezleri tercih edin (imkanlariniz dahilinde).

Sac ekimi aceleye getirilecek, 'ben tek gunde hersey olsun bitsin istiyorum' diyebilme luksunuzun oldugu bir operasyon degil. Acikliginiz ve ekilecek kok sayisi az degilse bu hususlara cok cok dikkat etmeniz gerekiyor.

Donorleriniz sinirli arkadaslar; kiymetini bilip, bilincli sekilde ekimlerinizi planlayin...

İlk iki gün dışarıdan besleniyor ise en azından 2 gğn boyunca kan sürsek basımıza? +sulasak birazda? Olmaz?

Güzel soru, ben de merak ettim cevabını. Kaya Bey çok yardımsever birine benziyor ve yardımcı olmak için çok iyi bilgiler veriyor,bu soruyu da cevaplar umarım. Bir soru da ben sormak isterim Kaya Bey'e. Günlere bölünerek az greft ile çalışan Doktor'lara ekim konusunda, bizlere maddi olarak destek vererek yardımcı olmak ister mi ?

Tabiiki ne demek. Iban alayim lutfen.

Shadow_Nirvana

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #19 : 31 Mayıs 2019, 13:41:36 »
Ya bana sadece günde bir kere nemlendirici sprey sık dediler, onu 3 kere 10 dakika arayla yedirdikten sonra yıkıyorum, sonra da şampuanla... Hiç fısfısla sf sıkmadan falan bahsedilmedi. Hatta terleme gerektiğinden falan bahsedildi. Acaba lavaboda 1-2 saatte bir yıkanmalı mıyım yoksa sfle?

2. Olarak da, Şahin bey'in ekimlerinde saçlar buzdolabına çıktıktan sonra hemen ekim yapılıyor mu bu araştırmada söylendiği gibi, bilen var mı? 2400 ekildikten sonra bir 15 dakika VS ara verildi de, o sırada mesela dışarıda graft var mıydı hatırlayamadım. Vardı sanki. İnşallah tutar ya, bu araştırma iyice korkuttu haha.

Insyder

• Full Member
« Yanıtla #20 : 31 Mayıs 2019, 13:57:18 »
Bilgilendirme için teşekkürler, çok faydalı bir başlık olmuş. Söylenilen her şeyi uygulamaya çalışacağım.
LifeHair Ankara - Şahin Çelik | 4350 Greft | 07.11.2019 | Yaş:27:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=11661.0

Moraless

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 31 Mayıs 2019, 15:43:11 »
greftleri uzun süre dışarda tutan ekim merkezleri yandı bundan sonra hahaha.burayı okuyan öğrendi artık greftler nasıl çöp oluyor  :D
şaka maka su hayattır arkadaşlar sadece saç ekiminden sonra değil normal zamandada saçı sık yıkadığınız zaman yada ıslattığınız zaman saçlar ne kadar çabuk uzuyor mutlaka farketmişsinizdir sizde.o yüzden ıslatın arkadaşlar ekim sonrası hiç çekinmeyin tabi uygun su nedir burda bunuda ekim merkezinizden öğrenin.çeşme suyu zararlı olurmu bilmiyorum ilk gün için özellikle.

Canqi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 31 Mayıs 2019, 17:28:38 »
hintell emeğine sağlık çok güzel bir konuyu gündeme getirmişsin , burayı takip eden herkes için muhakkak bu konu çok faydalı olacaktır.forum adına ve kendi adıma teşekkürler.

ahmet047

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 01 Haziran 2019, 01:05:55 »
Ben 2 ay boyunca hergün nemlendiriyordum,faydası olduğunu düşünüyorum.Bu güzel bilgiler için teşekkürler Hintell.

ömercemal

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 01 Haziran 2019, 03:15:21 »
Çok faydalı bi konu bunu bütün merkezler biliyor fakat uygulamak işlerine gelmiyor.

lincoln

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 03 Temmuz 2019, 00:23:23 »
hintel başkan; ekim sonrası şu kuaförlerde kullanılan spreylerden alıp normal şişe suyu koyup fıs fıslasak nasıl olur?

asensio

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 03 Temmuz 2019, 00:26:00 »
hintel başkan; ekim sonrası şu kuaförlerde kullanılan spreylerden alıp normal şişe suyu koyup fıs fıslasak nasıl olur?

Temiz bir su olduktan sonra neden olmasın bence mantıklı.

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #27 : 03 Temmuz 2019, 09:58:15 »
güzel bir konu olmuş, tek seferlik ekim yerine 2 seferde ektirmeyi ciddi ciddi düşünür oldum
Life Hair 4300 Greft: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12182.0

Şampuan:

Prozinc Plus

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 03 Temmuz 2019, 13:41:05 »

olur çiçek sulamak için fısfıslarda olur herhangi bir fıs fıs işte :)
Global Moderator

Aahmett_1907

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 04 Temmuz 2019, 18:33:05 »
Hintell, saçları serumla mı yoksa suyla mı  nemlendirmek daha iyi olur?

Facebook Twitter Instagram