Gönderen Konu: Saç dökülmem erkek tipimiydi? 28 yaş ve 30 yaş SS'li fotolar karşılaştırma  (Okunma sayısı 10547 defa)

ahmet67

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim için uygun zaman olmadıgından, finansta düşünmüyorsan rahatsız ediyorsa saç similasyonu yaptırabilirsin. Bu saça güzel olur

Galaksi

• Full Member
Bugün saçımı 0 numaradan uzatıp hiç kesmeyeli 4 ay oldu. Son fotoları yüklüyorum

Bir sorunum var artık bu normal mi bilmiyorum ama banyo sırasında biraz fazla saçım dökülüyor. Şampuanlarken 30-40 tel saç gidiyor sanırım, saç ıslakken biraz kolay kopuyor saçlar. Sabah-Akşam saçımı 1er kez şampuanlasam ki saçımı uzatıp wax sürüp şekil verirsem mecbur böyle olacak ozaman muhtemelen günlük 80-100 arası saç teli kopmuş olacak diye düşünüyorum hergün. Kuruyken durum böyle değil ama ıslakken böyle. Aynı şeyi aslında göğüs kıllarım için de söyleyebilirim, ıslakken çok kolay kopuyor göğüs kıllarıda. Şampuan olarak şuanda yeni başladığım Kafeinli Clear Men'e geçtim(yanında haftada 1 ketoral sürüyorum saçıma ve yüzüme ama bunu zamanı gelince bırakacağım). B12-Biotin-Balık hapı günde 1 kez almaya ve 1 kez de Avesin spreyi sıkmaya devam ediyorum

Şuanda 1.84 115 kiloyum ve tam 3 ay sonra 14 eylül günü 90 kiloya inme hedefim var inşallah. Ozaman saçımı kestirip model yaptırıp tekrardan foto koyarım inşallah, görüşünüz  öneriniz varsa duruma göre belirtirsiniz
Şimdi yeni çekildiğim fotoları atıyorum, biraz karanlık ortamda flash ile çektim, 4 aylık saç. 14 eylülden itibaren herşeyi bırakıp saçı normal akışına bırakmak gibi bir niyetim var, ozaman saçın durumu ne olacak merak ediyorum

Edit : Bu arada belirtmeliyim saçımın ön kısmınde ince şerit halinde saç kıran mevcut ama saçlar uzadığı için kapandı. Bir ara yoğun stresli dönemde saç kıran ve sakal kıran oldum, bazıları iyileşti çıktı ama bazıları iyileşmedi kaldı öyle.

« Son Düzenleme: 18 Haziran 2019, 17:16:09 Gönderen: Galaksi »

Ercan07

• Full Member
Merhabalar avesin sac serumunua tavsiye edermisiniz bnde kullanmaya baslamak istiyorum

kelimben

• Yeni üye
  • *
Hocam saçlarınız zayıf baya minoxidil düşünebilirsiniz finasteride ile beraber iyi toplar saçı. Ve bence saçınızı da caesar cut kestirin daha hoş durur. :)

My Precious

• Hero Member
Hocam saçlarınız zayıf baya minoxidil düşünebilirsiniz finasteride ile beraber iyi toplar saçı. Ve bence saçınızı da caesar cut kestirin daha hoş durur. :)
caesar cut klasik nw3ün tek şansı muhtemelen 2 3 sene içerisinde bende bunu yapacağım.

Konu sahibine gelirsek oral fin kullanın saçlar geri toparlar ve evet erkek tipi kellik dökülmelerin yüzde 99u erkek tipi kellik

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşım erkek tipi dökülmen. ..şakaklar açık ve üstler de seyrek...şunu söylemek gerekirse erkek tipi dökülme hep aynı hızda seyretmez...hızlanır...yavaşlar. ..ama tamamen durmaz ölene kadar...yasin biraz daha ilerleyince bunu daha net farkedeceksin. ..

Galaksi

• Full Member
@Ercan07 , Avesinden de Hairforteden de bir yan etki görmedim ama kullanmaya başladın mı sürekli kullanmak lazım işte. Doz azaltımı oluyor ileriki günlerde yani dökülmen fazlaysa kullan istiyorsan bence faydası var, 2 sene önce saçlarım benim daha kötüydü. Lakin ben 3 ay sonra yani 13. ayda kullanmayı bırakacam ve saçın normal seyrini takip edeceğim

@kelimben , Ben Minoxil kullanamam bende 5 günde yan etki yaptı minoxil. Sakal kıran için kullanmıştım sonra göğüs bölgemde sıkılaşma yaptı 5.günde galiba. Finasteridi sanırım hiçbir zaman kullanmam yan etkilerinden dolayı ama birgün ekim gibi birşeye ihtiyaç olursa belki Xpecia tekrardan kullanabilirim o süreçte

@Hublot , Yalnız şu var tepeyi bilmem de benim şakaklar 2011 yılındada böyleydi, 2011 yılından hiçbir fark yok şakaklarda. Sonra zaten saçı hep kazıttım senelerdir hep kısa tuttum birdaha foto çekmedim hiç

Tavsiyeler için teşekkürler. Şimdi ay başında yeni bir ürün daha alacağım. Şampuan olarak Ogx Bamboo Fiber Hacim Veren Şampuan ve L'oreal Paris Elseve saç bakım maskesi kullanmaya başlayacağım inşallah. Ayrıcana saç için masaj yapan bir tarak buldum onu almak istiyorum, bunları ay başında kullanmaya başlayacağım inşallah

Ben şuanda saçlarımdan memnunum. Amacım saçlarımı olduğunca korumak yakından gören kimse hafif seyrekliği farketmiyor. Yukarıda yazdım 14 Eylül gibi 90 kiloya düşüp saçımı kestirip yeni foto paylaşacağım inşallah ozaman yeni öneriniz olursa dinlemek isterim. Yalnız yeni modelde inşallah ön taraftaki saç kıran sıratmaz bakalım nasıl olacak.

« Son Düzenleme: 21 Haziran 2019, 19:46:03 Gönderen: Galaksi »

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Söyleki öne tarıyorsunuz ve bu şekilde bile belli oluyor seyreklik. .geriye doğru tararsaniz  o zaman on çizgi ve şakaklar ayrıca orta bölümun seyrekliği daha çok ortaya çıkar. ..geriye doğru taranmış kuru ve cok hafif ıslak resim atarmısınız 
daha sağlıklı bir değerlendirme için...mümkünse gün ışığında. ..

Ercan07

• Full Member
Teşekkürler

Galaksi

• Full Member
@Hublot , Sen heralde beni çok yanlış anladın. Kendimi ispatlamak gibi birşey yaptığımı falan mı sanıyorsun onu anlamadım? Saçımı taramıyorum daha taranacak kadar uzun değil, 3 ay sonra koyarız sonra önerisi olan varsa tavsiyeler alırım dedim. Şuanki fotolara göre zaten öneriler geldi ve finasterid kullanmam dedim ama başka öneri gelmedi

yigit10

• Ziyaretçi
Güncel başka resim varmı şimdi atarmısın yaş kaçtı kaç kilosun

Galaksi

• Full Member
@yigit10 , son attığım fotolar güncel zaten daha yeni, başka yok yeni çekildiğim. 29 yaş(30a yaklaşıyor) 1.84 114 kiloyum. Dediğim 13-14 Eylül tarihine kadar 90 kiloya düşme hedefim var şuanda diyet yaparak spor yapıyorum

Saçı hiç taramıyorum ve şekillendirici sürmüyorum daha yeteri kadar uzun değil, 3 ay sonrasında tam tarancak gibi olur inşallah

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşım bu saça sakın şekillendirici kullanma. ..Çünkü çok zayıf saçların...o kullandığın sekillendiricilerde zaten iyice döker...kopmalara sebep olur...üste toppik kullanabilirsin kapaticilik için. ..şakaklar için bence yanları daha  kısa olan bir kesim ve üste doğru kademeli uzunluk tercih etmelisiniz. ..

Sırmasac60

• Full Member
Beyler avesin mi yoksa hairforte mi kullanmak daha etkilidir?

Facebook Twitter Instagram