Gönderen Konu: Saç Yıkaması  (Okunma sayısı 1021 defa)

TheArk

• Sr. Member
Saç Yıkaması
« : 05 Mayıs 2019, 08:47:27 »
Dün dermotelejiye gittiğimde ekim yaptırdığımı söyledim biraz sohbet ettik ve bana günlük yıkıyormusun dedi evet dedim günlük 2 kere şampuan dökerek yıkıyorum dedim.Kendisi bana çok yanlış yapıyorsun günlük saçlar yıkanmayacağını o saçların beslenmesi için yağlanması gerektiğini söyledi . 3 4 güne bi yıka dedi
sizin düşünceleriniz ne ?

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Yıkaması
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2019, 11:38:32 »
Dün dermotelejiye gittiğimde ekim yaptırdığımı söyledim biraz sohbet ettik ve bana günlük yıkıyormusun dedi evet dedim günlük 2 kere şampuan dökerek yıkıyorum dedim.Kendisi bana çok yanlış yapıyorsun günlük saçlar yıkanmayacağını o saçların beslenmesi için yağlanması gerektiğini söyledi . 3 4 güne bi yıka dedi

Saç derisinin uygun PH ve yağlılıkta olabilmesi için 2-3 güne 1 yıkama mantıklı. Saçlarının kirleneceği özel bir duru  yok ise hergün yıkamak doğru degil. Ama gaza gelipte saçım çıksın onları iyi besleyeyim ayağına 10 gün tyıkamaksızın pis pis gezme..

FRESH

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 05 Mayıs 2019, 12:01:21 »
o zaman ekim sonrası günlük yıkamak yanlış

TheArk

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 05 Mayıs 2019, 13:18:23 »

Saç derisinin uygun PH ve yağlılıkta olabilmesi için 2-3 güne 1 yıkama mantıklı. Saçlarının kirleneceği özel bir duru  yok ise hergün yıkamak doğru degil. Ama gaza gelipte saçım çıksın onları iyi besleyeyim ayağına 10 gün tyıkamaksızın pis pis gezme..

Hayır benim merak ettiğim o zaman günlük yıkamamız yanlış bir konu
Her canlı ölümü tatacaktır.

TheArk

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 05 Mayıs 2019, 13:18:57 »

Öyle gözüküyor ama kesin değil herkes farklı bir yorum yapıyor

melanin

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 05 Mayıs 2019, 14:10:46 »
Günlük yıkamak iyi değil hangi dermatolog a gidersen git ayni şeyi söyler

canoxya

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 05 Mayıs 2019, 14:46:30 »
Ben günde 2 kez yıkıyorum ya öyle dediler 1 e indireyim bari

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 05 Mayıs 2019, 15:09:28 »

Ekim sonrası günlük yıkama kabuk dökme ve dokunun iyileşmesi için yapılması elzem bir konu.
Bahsettigim şey normal hayatta hergün yıkamak iş birsey degil. Uzun sure günlük yıkarsanız kafa deriniz daha fazla yağ üreterek durumu dengelemeye çalışır ve duruma alısır. Sonrasında 1 gün yıkama yapmaSanız hemen kirli ve yağlı hissedersiniz

Ninja3000sh

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 05 Mayıs 2019, 16:19:08 »
Bence eğer saçlar erken yağlanıyorsa ve rahatsız ediyorsa günlük yıkama gerekiyor , ama saçlar kuru ise 2 ile 3 gün arası yıkamak lazım , genelde bu yıkamak konusu saç dökülmesi için hiç alakası yok

TheArk

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 06 Mayıs 2019, 13:42:20 »
Bence eğer saçlar erken yağlanıyorsa ve rahatsız ediyorsa günlük yıkama gerekiyor , ama saçlar kuru ise 2 ile 3 gün arası yıkamak lazım , genelde bu yıkamak konusu saç dökülmesi için hiç alakası yok

Rahatsız tabikide ediyor ama dökülme artıyor saçlar beslenemediği için o yüzden alıştırmak gerek bence

Facebook Twitter Instagram