Gönderen Konu: saç dökülmesine karşı şampuan ve kullananların yorumları  (Okunma sayısı 129194 defa)

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
Ynt: saç dökülmesine karşı şampuan ve kullananların yorumları
« Yanıtla #420 : 17 Ocak 2021, 22:50:42 »
Yeni saç ektirdim. Bioxcin Siyah Sarımsaklı Şampuan 300 gr kullansam zarar mı fayda mı verir.
    İlk 10 gun suresi gecmisse hic bir zararı olmaz kullan  3 dakikada yıkan bekletme kafanda fazla ben bu urunu kullanıyorum biliyorum yani

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #421 : 18 Ocak 2021, 00:55:53 »
Tüm bunları karşılayan şampuanı bulmak için zorlamak gerekiyor İşte.

Bitkisel şampuanlara bak mesela otacı, mecitefendi gibi.Benim kullandığım bioblasta tek slikon dezavantaj o kadar.Bununda olmayanı varsa değiştirme devam et.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #422 : 18 Ocak 2021, 07:14:21 »
Bende ona bakmıştım saçı iyi temizliyor evet, ama içerisinde kepeğe karşı herhangi güçlü bir etken yok maalesef.

Kanka bimde satılan aplus markalı şampuanı al ve dene yaklaşık bir yıldır kullanıyorum. İçeriği çok iyi, kepek ve yağlanmaya karşı. Zink pirition climbazole çay ağacı yağı soya proteinleri keratin vs. Ha neden memnunsan bu şampuanı sordun dersen, saçlarım uzadı, tepeden bağlanacak düzeye geldi. Dus sonrası saçı daha rahat taramak istiyorum. Aplus biraz sertleştiriyor.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #423 : 18 Ocak 2021, 07:14:59 »
Kanka bimde satılan aplus markalı şampuanı al ve dene yaklaşık bir yıldır kullanıyorum. (Yeşil renkli olan) İçeriği çok iyi, kepek ve yağlanmaya karşı. Zink pirition climbazole çay ağacı yağı soya proteinleri keratin vs. Ha neden memnunsan bu şampuanı sordun dersen, saçlarım uzadı, tepeden bağlanacak düzeye geldi. Dus sonrası saçı daha rahat taramak istiyorum. Aplus biraz sertleştiriyor.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Osman Özkan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #424 : 18 Ocak 2021, 13:55:37 »
Arkadaşlar kasmayın bu kadar.Şunlara dikkat edin yeter.

- Sülfatsız
- Parabensiz
- Slikonsuz
- Ph değeri nötr
- Elektriklendirmeyen
- Kurutmayan

Bir şampuan alın gerisini boşverin.
Benimde merak ettiğim bu herkesin kullandığı farklı. birine çok iyi gelirken birine çok kötü gelmiş saç tipine göre şampuan bulmak en doğrusu galiba. Onun için merak ettiğim şey dikkat etmemiz gereken şey ne içeriğinde ne olursa alınır diyorsunuz. Yada doğrusu içeriğinde bu varsa asla almayın dediğiniz içerik nedir. Sampuanda siz nelere dikkat ediyorsunuz.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #425 : 18 Ocak 2021, 14:01:39 »
eczaneden loprox şampuan alıp denemenizi tavsiye ederim konazolden daha iyi temizliyor ve yıpratmıyor kepek için de çok etkili

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #426 : 18 Ocak 2021, 16:00:15 »
Benimde merak ettiğim bu herkesin kullandığı farklı. birine çok iyi gelirken birine çok kötü gelmiş saç tipine göre şampuan bulmak en doğrusu galiba. Onun için merak ettiğim şey dikkat etmemiz gereken şey ne içeriğinde ne olursa alınır diyorsunuz. Yada doğrusu içeriğinde bu varsa asla almayın dediğiniz içerik nedir. Sampuanda siz nelere dikkat ediyorsunuz.

Sülfat, paraben ve slikon zaten varmı yokmu belirtir firma.Onun haricinde ph değeri 4-6 arasındaysa sıkıntı yok.Belirtmemişlerse firmaya sorun.Özellikle dolgunluk için diyorsa almayın.Tuz içeriyorsa uzak durun.Kutu içeriğinde yazanları google yazın hangisi kimyasal hangisi değil not alın.Sonra kimyasalların zararlarını araştırın.Ewg diye site var orayada bakabilirsiniz.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #427 : 18 Ocak 2021, 16:27:37 »
Sülfat, paraben ve slikon zaten varmı yokmu belirtir firma.Onun haricinde ph değeri 4-6 arasındaysa sıkıntı yok.Belirtmemişlerse firmaya sorun.Özellikle dolgunluk için diyorsa almayın.Tuz içeriyorsa uzak durun.Kutu içeriğinde yazanları google yazın hangisi kimyasal hangisi değil not alın.Sonra kimyasalların zararlarını araştırın.Ewg diye site var orayada bakabilirsiniz.
Kardesim sen bu bitkisel sampuan konusunda iyi arastırma yapıyorsun bize bitkisel sampuanlar adlı bir konu hazırla bizdee bundan faydanalım isteee   senden boyle bir sey bekliyorum    bak bu 1 .sayfadada sampaunlar var bitkisel olanları karsılastır bir  degerlendirme yap iste

• Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Osman Özkan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #428 : 18 Ocak 2021, 19:00:32 »
Anladım hocam ben ekimden sonra Sebamed kullanıyorum ama egzamadan dolayı head& shoulders clinical kullanacağım 1 2 hafta seboreik dermatit geçene kadar onda da selenyum Sülfür varmış bakalım egzamadan kurutulduktan sonra dediklerinizi bı araştıracağım. Ne var ne yok içerikte

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #429 : 18 Ocak 2021, 19:03:14 »
Anladım hocam ben ekimden sonra Sebamed kullanıyorum ama egzamadan dolayı head& shoulders clinical kullanacağım 1 2 hafta seboreik dermatit geçene kadar onda da selenyum Sülfür varmış bakalım egzamadan kurutulduktan sonra dediklerinizi bı araştıracağım. Ne var ne yok içerikte
  Sebamed sampuan bende kullanmıstım hic memnun kalmadım sende ne gibi sorunlar oldu      headen clinical cok iyidir ama haftada 1 kullan .
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Osman Özkan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #430 : 18 Ocak 2021, 19:27:10 »
  Sebamed sampuan bende kullanmıstım hic memnun kalmadım sende ne gibi sorunlar oldu      headen clinical cok iyidir ama haftada 1 kullan .
Egzama daha önce de vardı şuanda da var ama ekimden dolayı mı arttı yoksa şampuan mi kuruttu bilmiyorm. Benim saçım normalde hergun yağlanır yıkardım. Şuan 2 güne 2 yıkamaya çalışıyorum. Kuru gibi ama Sebamedle alakalı mi bilmiyorum benim head& shoulders clinical kullanacak olmamın tek sebebi egzama. O geçince Sebamede devamda edebilirim ama içeriğini bilip devam etmek istiyorum. O yüzden sordum neleri dikkate alıyorsunuz diye. H&S bile ona göre kullanayım dedim :)

Exixiz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #431 : 05 Şubat 2021, 19:07:01 »
Selamın aleyküm arkadaşlar
Ben şampuan almak istyrm saçlarım ince telli Seyrek..
Prozinc Plus mı ?
AVESİN mi ?
Prozinc Plus çok metediyorlar avesin içeriği çok etkiledi beni hangisi sizce?

dyermaker

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #432 : 08 Şubat 2021, 00:19:42 »
Ben arkadaşımın tavsiyesiyle elitar diye bir şampuan kullanıyorum. Bu adam aktar İzmir'de yeri var. Tv'de de haberlerde görmüştüm. Kendi doğal yollarla bir karışım yapıp satıyor. Ben memnun kaldım. Önerdiğim kişilerden de olumlu yorumlar aldım. Adamı tanımam etmem reklamını yapıyor gibi algılanmasın sadece deneyimimi paylasmak istedim. İnstagramdan ulaşabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2021, 15:00:46 Gönderen: Hintell »

Chris91

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #433 : 13 Şubat 2021, 11:42:34 »
Prozinc plus kullanıyırum. Ekim sürecindede bunu kullanmayı düşünüyorum
Eğer klinik bir şampuan falan verirse kabul etmeyeceğim

hugo_ramirez

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #434 : 13 Şubat 2021, 12:38:12 »
Arkadaşlar bir Prozinc Plus’tır gidiyor 1 yıldır forumda. Valla denemediğim popüler şampuanlardan kendisi. Nedir bu kadar iyi yapan anlayamadım? Saç köklerini kurutmuyor mu? Veya saçlarınızı çok mu hızlı uzatıyor? Şöyle 3-6 ay arası kullanan bir arkadaş karşılaştırmalı bir deneyim yazsın. Böyle Prozinc Plus kullanın deniliyor sürekli okuyorum, bir anlatın bilelim neyi kaçırıyoruz ben anlamadım bu kadar dehşet övülmesini. Sadece Seb. Dermatit içinse anlarım da sadece bu olamaz iyi demek için. 3-6 ay veya daha uzun kullanan arkadaşlar detaylı bir gözlem yazarsa ben de kobay olarak deneyip kendi gözlemlerimi aktaracağım.

Facebook Twitter Instagram