Gönderen Konu: saç dökülmesine karşı şampuan ve kullananların yorumları  (Okunma sayısı 129192 defa)

bsrfrance

• Jr. Member
  • **
Ynt: saç dökülmesine karşı şampuan ve kullananların yorumları
« Yanıtla #390 : 12 Aralık 2020, 23:23:39 »
4 ay oldu alpecin (black edition: parabensiz) kullanalı. Etki hiç yok,dth yağlanması devam, dökülme daha da hızlı belki de. Konazol da kullanmak istemiyorum. Açıkçası prozinc plus denemedim bir tek o kaldı. Revitaya ulaşamıyorum zaten. Şu saçımdaki dth yağını bir türlü atamıyorum arkadaşlar acil iyi temizleyen şampuan önerisi alabilir miyim? (Konazol hariç, günlün kullanım şampuanı arıyorum yani) teşekkür ettim.

Zigavus da çok öneriyorlar. Zigavus, prozinc plus arasında kaldım ama zigavus da kafein olması tercih sebebi olabilir.

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #391 : 13 Aralık 2020, 00:32:11 »
4 ay oldu alpecin (black edition: parabensiz) kullanalı. Etki hiç yok,dth yağlanması devam, dökülme daha da hızlı belki de. Konazol da kullanmak istemiyorum. Açıkçası prozinc plus denemedim bir tek o kaldı. Revitaya ulaşamıyorum zaten. Şu saçımdaki dth yağını bir türlü atamıyorum arkadaşlar acil iyi temizleyen şampuan önerisi alabilir miyim? (Konazol hariç, günlün kullanım şampuanı arıyorum yani) teşekkür ettim.
Prozinc Plus kullanan bir insan olarak saçlara dolgunluk verdiğini ve yağlanmayı azalttığını söyleyebilirim. Ben memnunum. Artık şampuan değiştirmiyorum şahsen. Ama her saça her şampuan iyi gelmiyor. Bunun da farkında olmak gerek. :)

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #392 : 13 Aralık 2020, 16:11:36 »

Prozinc iyi bu konuda.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

atilla17

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #393 : 13 Aralık 2020, 19:57:03 »
hemen hemen forumun çoğu kullanıyor ama hem 44 lira olup hemde içinde bukadar içerik olması ve menşei TR olması güven vermiyor bana bir türlü ama bende alıcam galiba

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #394 : 13 Aralık 2020, 22:40:35 »

Normalde şampuanlar dan fazla bişi beklemem ama ilk önce alpacin C1 ilk cikaniindan almistim kötü diyemem ama bitince almayi düşünmüyordum sonra bittim sabun felan kullanıyordum normalde banyoda saçlarım aşırı dökülürdu deliği kapatirdi hatta sonra bu black edition siyah kutuyu merak ettim aldım kullanali 3 hafta felan  oluyor sanırım yıkamamda 1-2 tel zor görüyorum sasirdim açıkçası direk kesti dokulmeyi.Normalde banyodan sonra dökülen saçlara su dokerdim tekrardan gitsin dye çünkü çok aşırı dökülürdu her yıkamamda bakalım inşallah devam eder 2-3 kullaniminda bildiğin duştan çıkınca zemin bembeyaz çok fena kesti benim dökülmeyi.

Ysuf

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #395 : 14 Aralık 2020, 10:48:00 »
Prozinc Plus kullanan bir insan olarak saçlara dolgunluk verdiğini ve yağlanmayı azalttığını söyleyebilirim. Ben memnunum. Artık şampuan değiştirmiyorum şahsen. Ama her saça her şampuan iyi gelmiyor. Bunun da farkında olmak gerek. :)
Prozinc plus alman markası mı yoksa Türk mü?
Asmed saç ekim merkezi

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #396 : 14 Aralık 2020, 12:46:33 »
Prozinc plus alman markası mı yoksa Türk mü?
Yabancı sanıyordum yerli markaymış. :)

Ysuf

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #397 : 14 Aralık 2020, 20:20:00 »
Yabancı sanıyordum yerli markaymış. :)

Eyvallah :) Kuru şaçlara da faydası var mı acaba
Asmed saç ekim merkezi

Tuncay ?akır

• Full Member
« Yanıtla #398 : 16 Aralık 2020, 02:39:15 »
27 sayfa boyunca bütün yorumları tek tek okudum halen bir karara varamadım. Tek anladığım Revita en iyi şampuan ama ulaşmak zor. Geriye Vichy, Prozinc, Sebamed ve Alpecin kalıyor. Ekim yaptıran biri olarak (21. Gün) aşırı yağlanmayı azaltmak için hangisini kullanmalıyım?

Not: Prozinc Plus kullananları çok duydum memnunlar ama saç dökülmesi için kullanıyorlar. Bense yağlanma için araştırma yapıyorum. Prozinc Mor kutu olanı yağlanma için iyi diyorlar ama bilmiyorum.
Lütfen yardımcı olur musunuz?

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #399 : 16 Aralık 2020, 13:12:12 »
Arkadaşlar şampuana da bu kadar önem biçmeyin bence. En kötü aktarlardan doğal 2-3 tane alıp deneyin.

SonPişmanlıkNeyeYarar

• Sr. Member
« Yanıtla #400 : 17 Aralık 2020, 02:07:22 »
Benim bir akrabam vardı saçları öyle bir yağlanıyordu varsa bildiğin yağ deresi resmen hayatımda böyle yağlanan saç görmedim .... bioblasın yağlı saçlar için şampuanını alıyordu memnundu ve en iyi onu o kesiyordu ... bende onun sayesinde aldım gerçekten memnundum , ekim nedeni ile dalin kullanıyorum biterse tekrar bioblasa gececeğim

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #401 : 17 Aralık 2020, 07:01:12 »
Benim bir akrabam vardı saçları öyle bir yağlanıyordu varsa bildiğin yağ deresi resmen hayatımda böyle yağlanan saç görmedim .... bioblasın yağlı saçlar için şampuanını alıyordu memnundu ve en iyi onu o kesiyordu ... bende onun sayesinde aldım gerçekten memnundum , ekim nedeni ile dalin kullanıyorum biterse tekrar bioblasa gececeğim

Bioblasın hangi çeşidi hocam? Link veya fotoğraf eklemen mümkün mü?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #402 : 18 Aralık 2020, 23:36:31 »
Eskiden medikal şampuanlar kullandığım oldu ancak herhangi bi değişiklik gözlemlemedim. Son 1 yıldır mentollü Head&Shoulder's kullanıyorum. Mentollü olması ferah ve nefes aldığını hissettiriyor, 15 liralık şampuan olmasına rağmen memnunum. Kepek yada cilt sorunlarım yok, sadece herkes de olduğu gibi yağlanma sorunum var. O da duş sonrası ikinci akşamı rahatsız ediyor.

Herkes farklı şampuan önerisinde bulunuyor, DHT sebebi ile yağlanmayı şampuan ile kontrol altına alabileceğimizi sanmıyorum.

Finasterid kullanmaya başlayan biri, yağlı saç sorununuda çözer diyebilirmiyiz?

Operasyondan 1 ay sonra yine H&S kullanacağım sanırım. :)

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #403 : 19 Aralık 2020, 02:03:55 »
Head&Shoulder's kimyasalı çok yüksek bir şampuan. Özellikle agresif dökülme yaşayanlara uzak durmasını öneririm.

MURAT K.

• Sr. Member
« Yanıtla #404 : 19 Aralık 2020, 15:01:02 »
beyler son bir kaç yıkamadır şampuan kullanmadım saçımı sadece suyla yıkadım. ne yalan diyim saçım daha gür

Facebook Twitter Instagram