Gönderen Konu: saç dökülmesine karşı şampuan ve kullananların yorumları  (Okunma sayısı 129198 defa)

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: saç dökülmesine karşı şampuan ve kullananların yorumları
« Yanıtla #361 : 01 Ağustos 2020, 19:22:30 »
Selamlar
Sacları her gün yıkıyorum.

1 gün prozinc plus
Sonraki gün kafeinli davines ya da sebamed
Haftada 2 konazol

Kullansam saca zarar verir miyim?

BlackShadow

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #362 : 04 Ağustos 2020, 05:07:47 »
Bioxcin Quantum Siyah Sarımsaklı Şampuan kullandım 2-3 ay. Hiçbir etkisini görmedim.

descript

• Sr. Member
    • Kilo Aldırıcı
« Yanıtla #363 : 17 Ağustos 2020, 00:35:31 »
Mevsimsel dökülmenin bir süresi ya da belli bir ayı var mı? Nerdeyse 4 aydır avesin kullanıyorum ama ilk zamanlarda bir dökülme yoktu hatta ekimden önce de çok fazla yoktu dökülme. Son 1 aydır dökülme var, ama yıkama esnasında bu dökülme 2,3 tel oluyor. Yıkama sonrası kuruladıktan sonra da parmaklarımı her attığımda 2,3 tel geliyor ve ince telli daha önce bu kadar ince telli gelmiyordu elime, yağlanmayı da geciktirmedi yıkadıktan 3,4 saat sonra yine yağlanma devam ediyor. Bütün sayfaları da okudum ama tam şu iyidir diyen yok, hangi şampuan almalıyım?

Mevsimsel dokulme.olup olmadigini nasil anliyorsunuz

bant

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #364 : 20 Ağustos 2020, 11:30:11 »
Arkadaşlar selam,

Hiçbir şampuan saç dökülmesini durdurmaz. Sampuanın amacı, saçları ve saç dersini temizlemektir. O sebeple deli paralar bayılmayın sampuana. Saçlarınızı ve saç derisini tahrip etmeden iyi temizyene şampuanlar seçin.

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #365 : 20 Ağustos 2020, 12:13:46 »
Arkadaşlar selam,

Hiçbir şampuan saç dökülmesini durdurmaz. Sampuanın amacı, saçları ve saç dersini temizlemektir. O sebeple deli paralar bayılmayın sampuana. Saçlarınızı ve saç derisini tahrip etmeden iyi temizyene şampuanlar seçin.

Durdurmasa bile hafiften yavaşlatamaz mı? Birde saçları dolgun gösterdiği söylenen şampuanlara ne diyorsun?

bant

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #366 : 21 Ağustos 2020, 16:38:40 »
Evet, dolgun gösteren şampuanlar var elbet, çok para vereceksen al elbet. 1.sınıf kuaförlerin önerdiği brçok ürün var. REklam gibi olmasın ama https://www.aveda.com.tr/products/5311/hair-care/shampoo
Ben hiç bir ürününü kullanmadım, kullanmayı da düşünmüyorum. Tavsiye de etmem. Dediğim gibi, sampuan saç derisini temizlesin yeter.

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #367 : 28 Eylül 2020, 23:16:57 »
Ekimden sonra 20.gunum Sebamed verilmişti şu anda bitti avesin tavsiye etti klinik fakat bende 3 şişe açılmamış prozinc plus var günlük kullanıma uygun , bunu kullansam sorun olur mu

KARADU

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #368 : 03 Ekim 2020, 19:05:33 »
Arkadaşlar merhaba,
Bundan 5 sene önce bende saç ekimi için bir hastaneye gitmiştim.Yeterli donörüm olmadığını,saçlarımın zayıf ve ince olduğunu söylediler.Aslında haklılardı hem ön hem arka tarafta hiç saçım yoktu neredeyse.Bu sene bir arkadaşımın vasıtasıyla bir ürünle tanıştım ve mucize gerçek oldu.Neredeyse 20 sene önceki halime döndüm.Ve gerekli yerlerle görüşüp bu ürünün bayiiliğini aldım.İlgilenen bay yada bayan farketmez(ürün her ikisi için uygun) bana mail atarlarasa cep numaramı yazacağım''öncesi ve şimdiki halimle ilgili'görüntü atacağım.Hatta istanbulda yaşayan varsa bizzat görüşebliriz de,bilginize.
mail adresim(meletomer@gmail.com)

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #369 : 03 Ekim 2020, 19:11:01 »
Arkadaşlar merhaba,
Bundan 5 sene önce bende saç ekimi için bir hastaneye gitmiştim.Yeterli donörüm olmadığını,saçlarımın zayıf ve ince olduğunu söylediler.Aslında haklılardı hem ön hem arka tarafta hiç saçım yoktu neredeyse.Bu sene bir arkadaşımın vasıtasıyla bir ürünle tanıştım ve mucize gerçek oldu.Neredeyse 20 sene önceki halime döndüm.Ve gerekli yerlerle görüşüp bu ürünün bayiiliğini aldım.İlgilenen bay yada bayan farketmez(ürün her ikisi için uygun) bana mail atarlarasa cep numaramı yazacağım''öncesi ve şimdiki halimle ilgili'görüntü atacağım.Hatta istanbulda yaşayan varsa bizzat görüşebliriz de,bilginize.
Şimdi reklamlar...
Bu sitedeki arkadaşlar bunlara kanmıyor daha mantıklı numaralarla gelin Ömer bey
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #370 : 03 Ekim 2020, 19:30:05 »
Arkadaşlar merhaba,
Gec kardesim bu isleri, kimseyi kandiramazsin bu forumda
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

hugo_ramirez

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #371 : 30 Ekim 2020, 12:48:30 »
Arkadaşlar herkese merhaba, yaklaşık 2 yıl civarı forumu üye olmadan takip ettim. Gerçekten çok faydalı bir paylaşım ortamı yaratılmış. Emeği geçen ve yorumlarını paylaşan herkese teşekkürler.

Kısaca ben de şampuan deneyimlerimden bahsetmek istiyorum. Ama siz yine de kendi fikriniz doğrultusunda seçimler yapın, herkesin saç derisi veya ürünlere göre saçın verdiği tepkiler farklı olabilir. Bilinmesi açısından söylüyorum Davines ürünlerini netten diğer tüm şampuanları eczaneden alan biriyim.

- Ducray Anaphase ve Elution şampuanlardan kesinlikle uzak durulmalı. Neoptide serumu da öyle. Kullandığıma ciddi anlamda beni pişman eden ürünlerdi. Ducray Anaphase olan saçları da döküyor. Hem de avuç avuç.

- Sebamed her gün yıkama şampuanı saça film gibi bir şerit çekiyor. Saç diplerini tahriş ediyor, sebamed de iyi bir seçim değil.

- Dermoskin Biotin erkek şampuanı çok kısa kullanımda iyi bir etki verebiliyor ancak uzun süreli kullanımda etki iyi değil. Yine de bir dönem çok severek kullandım, iyi bir şampuandır.

- Loreal Density Advenced , bunu yeni satın aldım ama inanılmaz derecede saçları sert yapan bir şampuan. Üst üste iki gün az bile olsa saça kullanırsanız saçlar kökünden elinize gelmeye başlıyor. Hayal kırıklığı oldu diyebilirim.

* Gelelim Davines ürünlerine;

Davines için uyarıda bulunmak istiyorum.

- Davines Puryfyring egzama ve sedef başlangıcı varsa kesinlikle bitiriyor. Fakat sakın ama sakın 2 haftayı geçmeyin. Hatta baktınız saç dipleri düzeldi hemen kesin arkadaşlar. Ben devam etme hatasını yaptım saç diplerimdeki yağlanmayı kesemiyorum ki aşırı kuru diplere sahiptim şu an saçlarımı üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen kurtaramadım ve orta bölümde kayıplar oluştu.

- Bunu düzeltmek için Davines Energizing kullanmaya başladım, durum daha da feci bir hal aldı.
- Davines Balance , Neurising, Canlandırıcı şampuanı vs. hepsini denedim.

Arkadaşlar belki fikirler kullanıcı deneyimleri daha farklıdır bilemiyorum ama saçlarını seven Davines’ten uzak dursun. Başlarda harika buldum şampuanımı falan diye düşünüyorsunuz ama saçlarınızı en ağır şekilde döküyor. Sadece erkeklerde değil nette yorumlara bakarsanız Davines kullanan bayanlar da bir süre sonra saç diplerinde önlenemez bir yağlanmadan şikayetçiler.

Davines anlayamadığım şekilde saç dokusuna bir film şeridi çekmiş etkisi yaratıyor. Saç telini kaplıyor bu ve hissi çok güzel. Ancak sanırım diplere tutunuyor saç oksijensiz kalıyor ve korkunç bir kayıp yaşamak kaçınılmaz. Saç tellerim zamanla zayıfladı, sarılaştı ve ipince olarak döküldü.

Yine de siz bilirsiniz. Sulfatsız şampuan alıyım derken saçlardan olmayın. Bu davines’e başlamadan önce Pantene Onarıcı kullanıyordum. Ciddiyim arkadaşlar hepsinden iyi. İçerik ne kadar detaylı oluyorsa Davines gibi etkileri felaketle sonuçlanıyor.

Seçim sizin belki çok iyi gelen arkadaşlarda vardır. Ama ben çevreme kesinlikle uzak durun tavsiyesi veriyorum. Siz yine de kendiniz karar verin. Herkese selamlar.

Y THE RAPIDFIRE

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #372 : 30 Ekim 2020, 18:34:40 »
Arkadaşlar herkese merhaba, yaklaşık 2 yıl civarı forumu üye olmadan takip ettim. Gerçekten çok faydalı bir paylaşım ortamı yaratılmış. Emeği geçen ve yorumlarını paylaşan herkese teşekkürler.

Kısaca ben de şampuan deneyimlerimden bahsetmek istiyorum. Ama siz yine de kendi fikriniz doğrultusunda seçimler yapın, herkesin saç derisi veya ürünlere göre saçın verdiği tepkiler farklı olabilir. Bilinmesi açısından söylüyorum Davines ürünlerini netten diğer tüm şampuanları eczaneden alan biriyim.

- Ducray Anaphase ve Elution şampuanlardan kesinlikle uzak durulmalı. Neoptide serumu da öyle. Kullandığıma ciddi anlamda beni pişman eden ürünlerdi. Ducray Anaphase olan saçları da döküyor. Hem de avuç avuç.

- Sebamed her gün yıkama şampuanı saça film gibi bir şerit çekiyor. Saç diplerini tahriş ediyor, sebamed de iyi bir seçim değil.

- Dermoskin Biotin erkek şampuanı çok kısa kullanımda iyi bir etki verebiliyor ancak uzun süreli kullanımda etki iyi değil. Yine de bir dönem çok severek kullandım, iyi bir şampuandır.

- Loreal Density Advenced , bunu yeni satın aldım ama inanılmaz derecede saçları sert yapan bir şampuan. Üst üste iki gün az bile olsa saça kullanırsanız saçlar kökünden elinize gelmeye başlıyor. Hayal kırıklığı oldu diyebilirim.

* Gelelim Davines ürünlerine;

Davines için uyarıda bulunmak istiyorum.

- Davines Puryfyring egzama ve sedef başlangıcı varsa kesinlikle bitiriyor. Fakat sakın ama sakın 2 haftayı geçmeyin. Hatta baktınız saç dipleri düzeldi hemen kesin arkadaşlar. Ben devam etme hatasını yaptım saç diplerimdeki yağlanmayı kesemiyorum ki aşırı kuru diplere sahiptim şu an saçlarımı üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen kurtaramadım ve orta bölümde kayıplar oluştu.

- Bunu düzeltmek için Davines Energizing kullanmaya başladım, durum daha da feci bir hal aldı.
- Davines Balance , Neurising, Canlandırıcı şampuanı vs. hepsini denedim.

Arkadaşlar belki fikirler kullanıcı deneyimleri daha farklıdır bilemiyorum ama saçlarını seven Davines’ten uzak dursun. Başlarda harika buldum şampuanımı falan diye düşünüyorsunuz ama saçlarınızı en ağır şekilde döküyor. Sadece erkeklerde değil nette yorumlara bakarsanız Davines kullanan bayanlar da bir süre sonra saç diplerinde önlenemez bir yağlanmadan şikayetçiler.

Davines anlayamadığım şekilde saç dokusuna bir film şeridi çekmiş etkisi yaratıyor. Saç telini kaplıyor bu ve hissi çok güzel. Ancak sanırım diplere tutunuyor saç oksijensiz kalıyor ve korkunç bir kayıp yaşamak kaçınılmaz. Saç tellerim zamanla zayıfladı, sarılaştı ve ipince olarak döküldü.

Yine de siz bilirsiniz. Sulfatsız şampuan alıyım derken saçlardan olmayın. Bu davines’e başlamadan önce Pantene Onarıcı kullanıyordum. Ciddiyim arkadaşlar hepsinden iyi. İçerik ne kadar detaylı oluyorsa Davines gibi etkileri felaketle sonuçlanıyor.

Seçim sizin belki çok iyi gelen arkadaşlarda vardır. Ama ben çevreme kesinlikle uzak durun tavsiyesi veriyorum. Siz yine de kendiniz karar verin. Herkese selamlar.
anaphase i kullananlar ya çok seviyor ya da hiç beğenmiyor ilginç bir istatistiği var. yazdıklarınızdan ben elution ı sanırım 2 yıldır kullanıyorum memnunum. yine listenizdeki dermoskin biotin şampuanı da ara sıra kullanıyorum henüz yorum yapacak kadar uzun süreli kullanmadım ama onu da beğenen çok.

hugo_ramirez

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #373 : 30 Ekim 2020, 21:32:15 »
@ Y THE RAPIDFIRE

Ducray Elution nispeten Anaphase ‘a göre yumuşak. Anaphase çok sert bir şampuan. Dermoskin Biotin temiz onu dönem dönem 2 yıl kullandım ama kapılmamak gerekiyor sonunda saç köklerinde egzama, beyaz yuvarlak plaklara neden olabiliyor. Yani yine de kişiden kişiye elbette değişebilir ama ne çok sert ne çok yumuşak böyle arası bir etkide giden şampuan yok. Bulamadım.

- Çok önceleri Loreal Elseve Volume Non-stop mor etiketli hacim şampuanı vardı. Yıllarca kullanmıştım bu şampuan tam ikisinin arası bir etkiydi (yumuşak hafif -sert) ancak adamlar işe yarayan güzel bir ürünü piyasadan ne olduysa sonsuza dek sildiler. 2004-2012 yılına kadar sadece onu kullanmıştım kayıp sıfır , saç diplerinde hiç sıkıntı olmadı. Sonra içerikleri çok bozdular bence. Ben mesela söylediğim dönemlerde egzamadan şikayet eden ketoral kanazol vs. kullanan birini hatırlamıyorum. Etken maddeleri çok abarttılar ne kullansak ya saçı mahvediyor yada saç derisini.

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #374 : 02 Kasım 2020, 22:00:18 »
konazol şampuan saçlarımı mahvetti burayı okuyan varsa bu vesileyle bunuda okusun.ketakonazol içeren şampuan iyi güzel faydalı fakat saç kalitesini müthiş bozuyor onun yerine ketoral krem kullanmak sanırım daha mantıklı olacaktır.

Facebook Twitter Instagram