Gönderen Konu: saç dökülmesine karşı şampuan ve kullananların yorumları  (Okunma sayısı 129237 defa)

rolder

• Yeni üye
  • *
Ynt: saç dökülmesine karşı şampuan ve kullananların yorumları
« Yanıtla #346 : 12 Haziran 2020, 22:29:42 »
10 sene önce filan kırmızı vichy dercos kullanıyordum çok faydasını gördüm ama bir süre sonra etki etmemeye başladı, mor renkli olan vichy de kullandım bir dönem o da etkiliydi dökülmeye karşı, bunların hepsi yaşla mı ilgiliydi bilmiyorum (yaş 33 şu an). kendi deneyimim uzun süreli kullanımda bir noktadan sonra aynı etkiyi sağlamıyorlar.
loreal density advanced kullandım bir dönem  saçı gerçekten olduğundan gür gösteriyor öyle bir arayışı olan varsa.

Yeni davines şampuan ulaştı elime ama ne kutusu var ne ilk defa açıldığını gösteren bir ibare, bu şekilde mi satılıyor, alan kullanan kimseler bilgilendirebilirse çok sevinirim.

Portraitpeople

• Full Member
« Yanıtla #347 : 12 Haziran 2020, 23:38:41 »
Mevsimsel dökülmenin bir süresi ya da belli bir ayı var mı? Nerdeyse 4 aydır avesin kullanıyorum ama ilk zamanlarda bir dökülme yoktu hatta ekimden önce de çok fazla yoktu dökülme. Son 1 aydır dökülme var, ama yıkama esnasında bu dökülme 2,3 tel oluyor. Yıkama sonrası kuruladıktan sonra da parmaklarımı her attığımda 2,3 tel geliyor ve ince telli daha önce bu kadar ince telli gelmiyordu elime, yağlanmayı da geciktirmedi yıkadıktan 3,4 saat sonra yine yağlanma devam ediyor. Bütün sayfaları da okudum ama tam şu iyidir diyen yok, hangi şampuan almalıyım?
24.02.2020 5411 greft Bnish Hair Wellnes
Dr. Bilgehan Aydın
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12896.45

Finhair 1mg ve Velavit 5000 biotin
6. Aydan itibaren Omega 3 ve D3 vitamini sprey

2.ekim 16.08.2024 Ahmet Tosun
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?PHPSESSID=05273c06a612

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #348 : 13 Haziran 2020, 05:43:44 »
Mevsimsel dökülmenin bir süresi ya da belli bir ayı var mı? Nerdeyse 4 aydır avesin kullanıyorum ama ilk zamanlarda bir dökülme yoktu hatta ekimden önce de çok fazla yoktu dökülme. Son 1 aydır dökülme var, ama yıkama esnasında bu dökülme 2,3 tel oluyor. Yıkama sonrası kuruladıktan sonra da parmaklarımı her attığımda 2,3 tel geliyor ve ince telli daha önce bu kadar ince telli gelmiyordu elime, yağlanmayı da geciktirmedi yıkadıktan 3,4 saat sonra yine yağlanma devam ediyor. Bütün sayfaları da okudum ama tam şu iyidir diyen yok, hangi şampuan almalıyım?

Mevsimsel dökülme 2 ay sürer.

Yağlanma için haftada iki kez konazol sampuan kullan. Her dusta iki kez köpürt ikinci kopurtmede masaj yap ve 5 6 dakika beklet durula. Belli bir süre sonra yağlanmanın azalacağını/gecikeceğini göreceksin. Diğer günler ise kepeğe karşı etkili arındırıcı sampuan kullan. Markası fiyatı önemli değil şampuanlar saç dökülmesine %1 bile etki etmez.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Portraitpeople

• Full Member
« Yanıtla #349 : 13 Haziran 2020, 08:53:30 »
Mevsimsel dökülme 2 ay sürer.

Yağlanma için haftada iki kez konazol sampuan kullan. Her dusta iki kez köpürt ikinci kopurtmede masaj yap ve 5 6 dakika beklet durula. Belli bir süre sonra yağlanmanın azalacağını/gecikeceğini göreceksin. Diğer günler ise kepeğe karşı etkili arındırıcı sampuan kullan. Markası fiyatı önemli değil şampuanlar saç dökülmesine %1 bile etki etmez.

Dediklerini deneyeceğim. Bir de 3 ay boyunca arıtma suyu ile yıkadım saçları son 2 haftadır da normal çeşme suyu ile yıkıyorum bir fark oluyor mu arıtma suyu ile yıkayınca? Gözlemlediğim kadarıyla çeşme suyu ile yıkayınca saç biraz hantallaşıyor sertleşiyor gibi geldi bana. Arıtma suyunda daha bir yumuşak oluyor saçın incelemesine etki ediyor olabilir mi arıtma suyu?
24.02.2020 5411 greft Bnish Hair Wellnes
Dr. Bilgehan Aydın
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12896.45

Finhair 1mg ve Velavit 5000 biotin
6. Aydan itibaren Omega 3 ve D3 vitamini sprey

2.ekim 16.08.2024 Ahmet Tosun
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?PHPSESSID=05273c06a612

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #350 : 13 Haziran 2020, 18:58:58 »
Dediklerini deneyeceğim. Bir de 3 ay boyunca arıtma suyu ile yıkadım saçları son 2 haftadır da normal çeşme suyu ile yıkıyorum bir fark oluyor mu arıtma suyu ile yıkayınca? Gözlemlediğim kadarıyla çeşme suyu ile yıkayınca saç biraz hantallaşıyor sertleşiyor gibi geldi bana. Arıtma suyunda daha bir yumuşak oluyor saçın incelemesine etki ediyor olabilir mi arıtma suyu?

Hayır, dökülme anlamında hiçbir fark yaratmaz.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Matthews

• Full Member
« Yanıtla #351 : 13 Haziran 2020, 21:32:07 »
Ducray anaphase+Şampuan nasıl arkadaşlar doktor önerdide?

TheSaint

• Sr. Member
« Yanıtla #352 : 03 Temmuz 2020, 11:27:21 »
Arkadaşlar vichy mi davines mi önerirsiniz ?

Vichy i ben yillarca kullandim. Ara vermistim baska sampuan denemek icin ama 1 ay once tekrar aldim. Cok memnunum.

Vichy seni uzmez.

aaron_88

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #353 : 11 Temmuz 2020, 23:53:46 »
Prozinc plus nasıl dostlar?

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #354 : 12 Temmuz 2020, 01:00:04 »
Prozinc plus nasıl dostlar?
Ben kullanıyorum gayet memnunum. Fiyat performans olarak çok başarılı şampuan ama herkeste aynı etkiyi yapar mı bilmem.

dexter89

• Jr. Member
  • **
  • serkan aygın saç ekimi
« Yanıtla #355 : 23 Temmuz 2020, 23:23:28 »
Prozinc plus’in sac rengini koyuslastirma gibi bir etkisini gordunuz mu ?
  • Ekim Merkezi ismi serkan aygın klinik
DR. SERKAN AYGIN CLINIC
SAÇ Ekimim: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15139.0
SAKAL Ekimim: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20854.msg405002#msg405002

Minox (Dutasterid 10 kapsül)
Proscar
Xpecia
Keçiboynuzu Özü
Ketoral
Davines Energizing

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #356 : 24 Temmuz 2020, 00:41:56 »

bu iddiayı bende daha önce duymuştum gerçek olabileceğini hiç düşünmemiştim mantıksız geliyor işin gerçeği ,siz böyle bir durumlamı karşılaştınız.

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #357 : 24 Temmuz 2020, 00:56:52 »
Hiç dikkat etmedim, şimdi siz sorunca bi işkillenmedim değil. :) Ama özellikle duş sonrası çok iyi duruyor saçlar. Şampuan dolgunluk veriyor saça.

Patulya61

• Full Member
« Yanıtla #358 : 24 Temmuz 2020, 02:04:23 »
Ekim sonrası 2. Aya girmek uzereyim arkadaslar. Merkezin verdiği haarex sampuani bitmek uzere. Saclarim ince telli. Hangi sampuani onerirsiniz?

dexter89

• Jr. Member
  • **
  • serkan aygın saç ekimi
« Yanıtla #359 : 24 Temmuz 2020, 10:47:22 »
bu iddiayı bende daha önce duymuştum gerçek olabileceğini hiç düşünmemiştim mantıksız geliyor işin gerçeği ,siz böyle bir durumlamı karşılaştınız.

ekimim yeni yapıldı 10 gün sonra başlayacağım. saç rengim kumral ve açılmasını istemiyorum. birkaç yerde okuyunca denk geldim. o yüzden sormak istedim.

davines energizing ve prozinc plus kullanmayı düşünüyorum. gün aşırı kullanırım diye düşündüm ama bilmiyorum sorun olur mu
  • Ekim Merkezi ismi serkan aygın klinik
DR. SERKAN AYGIN CLINIC
SAÇ Ekimim: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15139.0
SAKAL Ekimim: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20854.msg405002#msg405002

Minox (Dutasterid 10 kapsül)
Proscar
Xpecia
Keçiboynuzu Özü
Ketoral
Davines Energizing

Facebook Twitter Instagram