Gönderen Konu: saç dökülmesine karşı şampuan ve kullananların yorumları  (Okunma sayısı 129245 defa)

brk_41

• Full Member
Ynt: saç dökülmesine karşı şampuan ve kullananların yorumları
« Yanıtla #301 : 13 Nisan 2020, 08:10:48 »
Bimde Sebamed 200ml. günlük kullanim sampuan ve sabun vardı ben aldım.

La Casa de Kel Papel

• Saç ekim süreci
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #302 : 14 Nisan 2020, 13:42:55 »
Yağlı saçlar  için Sebamed sabun kullanın  ben kullanıyorum   yüzüme kafama  çok iyi
Yüz için kullanıyorum da saç için problem olmasın mı?

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #303 : 14 Nisan 2020, 15:12:03 »
PH 5,5 değerinde sabun içermeyen temizleme kalıbı cildi kurutmadan, tahriş etmeden gözenekleri derinlemesine temizler. Cildin asit örtüsünü muhafaza ederek zararlı bakteri ve mantarlara karşı korur. İçeriğindeki Vitamin E, serbest radikallerin oluşumunu önler ve erken yaşlanmayı geciktirir. Doğal nemlendirici Aminoasitler sayesinde de cildin nem içeriğini arttırır.El, yüz ve vücut temizliğinde kullanılabilir. Akne, Komedon, Egzema, İntertrigo, Mikotik enfeksiyonlarda, Seboreik dermatitte tedaviye yardımcıdır. 

Amazon Ormanlari

• Sr. Member
« Yanıtla #304 : 14 Nisan 2020, 16:36:28 »
Ben de vichy, ducray ve la roche posay arasinda kaldim ayrica haftada 2 ketoral kullanip kullanmamak arasinda kaldim. Bu arada kalmak zor is

Matthews

• Full Member
« Yanıtla #305 : 19 Nisan 2020, 21:19:56 »
Arkadaşlar son olarak ne diyorsunuz vichy dercosmu alpecinmi seba med mi :)

volkan_b

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #306 : 19 Nisan 2020, 21:58:42 »
Sebamed şampuan ve davines uzun süre kullandım. iyi şampuanlar düzenli kullanırsan dökülmeyi önlüyor.

Şimdi Siveno Doğal Şampuan 7’li Fitoterapi Kompleksi 300 ml 1 aydır  kullanıyorum ve memnunum. Sadece şampuanla bitmiyor bu şaç bakım aşağıda denediğim ve yapmaya devam ettiğim iyi sonuçlar aldığım durumları paylaşacağım. Herkes denemeli işe yarıyor.

Aşağıdakilerden önce dermoroller+ Yves rocher Saç Oluşumunu Destekleyen Serumunu kullandım. Sonrasında aşağıdaki yağlar ile olan uygulamayı halen devam ediyorum. Dökülmeyi kestiğini söyleyebilirim. Saçların rengi siyaha döndü ve diplerde siyah küçük saçlar var.Faydasını göreceğinize inanıyorum.

1- Collagen Hyaluronic acid ( cilt,Saç için faydalı)İsteğe bağlı
2- Dermoroller ( ben 1mm kullandım.Haftada 3 kez) Uygulama yapıldıktan sonra : Lavanta yağı,çörek otu yağı ,zeytin yağı kavonozda az ısıtıldıktan sonra kafanıza sürülecek 1-2 saat sonra saçınızı yıkarsınız.
3- Çörek otu yagı sabah aç karnına 1 çay kaşığı su ile içilecek.
4-200ml Şampuan içine çamterebettin yağı 1 kapak.

atilla17

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #307 : 21 Nisan 2020, 01:37:45 »
Arkadaşlar son olarak ne diyorsunuz vichy dercosmu alpecinmi seba med mi :)
Vichyden vazgeç derim ben şampuan skalamı gittikçe düşürdüm Vichy çıkardım listemden artık almayacağım Sebamed,Davines,Alpecin olarak güncelledim şuanda fakat kullanmadığım bir şampuan var çok merak ediyorum.tecrübe edeniniz muhtemelen olmamıştır fakat Shiseido yu duyduysanız Research firmasıdır kendisi Adenosin içeriği Minoxile eş değer hakkında cokça makaleler var ncbi yabancı sitelerde shiseido adenogen şampuanını denemek istiyorum ama birazda kararsızım

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #308 : 04 Mayıs 2020, 15:35:19 »
Sebamed anti hairloss aldım ama kizarik filan diyorlar korkmadim değil sampuan tercihim yanlis mi acaba

Uygarsun

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #309 : 04 Mayıs 2020, 21:27:10 »
Şampuan konusunda ana şampuanın yanıda haftada 2 gün nizoral kullanılması öneriliyor sorun şuki şu akda nizoral şanpuan satan eczane,site vb var mı?

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #310 : 05 Mayıs 2020, 01:50:23 »
kepeğ seboreik dermatit  kesin çözüm     araştırın  .  bir arkadaşım    söyledi   bu  şampuan      1 ay içinde   kepek  yağlı  kafa derisi  kurtulmuş

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #311 : 05 Mayıs 2020, 01:52:53 »
.

atilla17

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #312 : 05 Mayıs 2020, 14:17:08 »
Sebamed anti hairloss aldım ama kizarik filan diyorlar korkmadim değil sampuan tercihim yanlis mi acaba
kızarıklığın sebebi kan dolaşımı arttırmasından alerjik birşey değil

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #313 : 08 Mayıs 2020, 12:00:36 »
bu forumda kimse bioblas kullanmaz çünkü yerli malı .küçümsemek gibi olmasın ama görüyoruz işte mavi serumlar garip garip saç çıkardığı iddia edilen şampuanlar falan meydan boş ne yazıkki.
kimin ne ürettiği içine ne koyduğu belli değil ve denetim sıfır malesef bu durumda bioblas gibi saç dökülmesine karşı bir şampuan üreten o kadar çok üretici var ki hangisine güvenelim bilemiyorum.
malesef güzel bir şey kullanmak istiyorsak yabancının malını kullanmak zorunda kalıyoruz acı ama gerçek.
Bioblas'ın bir şampuanı vardı 2 sene falan kullandım çok memnun kaldım. Ne olduysa o şampuanı kaldırdılar. Aynı isimde başka şampuan çıkardılar eski etkisini göstermediği gibi kepek yaptı. Neyse bu sefer Bioblas kepeğe karşı etkiliye geçtim. O da acayip kepek yaptı enteresan şekilde. Eski kalitesi yok bence. Sebamed'e döndüm tekrardan.

tudors

• Full Member
« Yanıtla #314 : 08 Mayıs 2020, 21:02:55 »
kızarıklığın sebebi kan dolaşımı arttırmasından alerjik birşey değil

sebamed kızarıklık yapıyor genelde çok şikayet bu yönde alerjik bir şeymiş gibi duruyor kanlanma gibi değil malesef.

Facebook Twitter Instagram