Gönderen Konu: saç dökülmesine karşı şampuan ve kullananların yorumları  (Okunma sayısı 129248 defa)

Burakcan

• Full Member
Ynt: saç dökülmesine karşı şampuan ve kullananların yorumları
« Yanıtla #255 : 28 Ocak 2020, 17:45:18 »
bioblas saç dökülmesine karşı şampuan nasıl arkadaşlar kullanan varsa yorum yaparsa sevinirim.
içeriği bitkiselmiş .kafeine  ve ginseng içeriyormuş ,saçı hızlı uzatma konusunda  etkili falan diyorlar ayrıca üzüm çekirdeği extresi içeriyormuş .sls ,paraben ve sülfat içermiyor şeklinde açıklaması var.

bu forumda kimse bioblas kullanmaz çünkü yerli malı .küçümsemek gibi olmasın ama görüyoruz işte mavi serumlar garip garip saç çıkardığı iddia edilen şampuanlar falan meydan boş ne yazıkki.
kimin ne ürettiği içine ne koyduğu belli değil ve denetim sıfır malesef bu durumda bioblas gibi saç dökülmesine karşı bir şampuan üreten o kadar çok üretici var ki hangisine güvenelim bilemiyorum.
malesef güzel bir şey kullanmak istiyorsak yabancının malını kullanmak zorunda kalıyoruz acı ama gerçek.

Burkinho

• Hero Member
« Yanıtla #256 : 28 Ocak 2020, 17:50:14 »
bioblas saç dökülmesine karşı şampuan nasıl arkadaşlar kullanan varsa yorum yaparsa sevinirim.
içeriği bitkiselmiş .kafeine  ve ginseng içeriyormuş ,saçı hızlı uzatma konusunda  etkili falan diyorlar ayrıca üzüm çekirdeği extresi içeriyormuş .sls ,paraben ve sülfat içermiyor şeklinde açıklaması var.

Dostum git eczaneden prozinc plus al temiz temiz kullan

ghostrider

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #257 : 28 Ocak 2020, 18:13:01 »
bu forumda kimse bioblas kullanmaz çünkü yerli malı .küçümsemek gibi olmasın ama görüyoruz işte mavi serumlar garip garip saç çıkardığı iddia edilen şampuanlar falan meydan boş ne yazıkki.
kimin ne ürettiği içine ne koyduğu belli değil ve denetim sıfır malesef bu durumda bioblas gibi saç dökülmesine karşı bir şampuan üreten o kadar çok üretici var ki hangisine güvenelim bilemiyorum.
malesef güzel bir şey kullanmak istiyorsak yabancının malını kullanmak zorunda kalıyoruz acı ama gerçek.
Gerçekten söylediğinin noktasına kadar katılıyorum.

EMİNBEY

• Hero Member
« Yanıtla #258 : 28 Ocak 2020, 21:44:00 »
4 yıl boyunca kullandığım bioxcin forte şampuana saç ekimi sonrası farklı şampuanlar denemek istemiştim 4 5 farklı şampuan denedim ve eski şampuanima geri dönmeye karar verdim. Bana kalırsa şu anda piyasa şampuanlari arasında fiyat beklenti performans açısından 1 numara türk mali bioxcin forte

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #259 : 28 Ocak 2020, 21:55:34 »
Yabancılar da aynı hocam, zigavus çıkarmış mavi serum mesela. Alpecin içinde sls paraben ne ararsan var zararlı, biz de alman mali diye kullanıyoruz, orada 6 Euro buranın 6 tl si gibi basit bi şampuan aslında. Yabancıysa iyidir pahalıysa iyidir mantığı hep var bizde.

Hardyboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #260 : 29 Ocak 2020, 21:34:35 »
Yabancılar da aynı hocam, zigavus çıkarmış mavi serum mesela. Alpecin içinde sls paraben ne ararsan var zararlı, biz de alman mali diye kullanıyoruz, orada 6 Euro buranın 6 tl si gibi basit bi şampuan aslında. Yabancıysa iyidir pahalıysa iyidir mantığı hep var bizde.

ne yabancısı hocam fason üretim  dediğiniz bizimkiler sipariş veriyor ordaki fabrikada üreriliyır yani alman malı denemez aslında sadece üretimi almanyada.almanyada izin alıp satışı varmı o önemli.

Alpha

• Hero Member
« Yanıtla #261 : 29 Ocak 2020, 23:45:06 »
Şükrü dudu adında bir berber saç dökülmesi için borbone diye bir şampuan çıkarmış banada ona yakın çalışan bir berber tavsiye etti,ginseng özlüymüş ve saç dökülmesinde çok faydalıymış diyerek.
Duyan bilen varmı birde aynı adam kodenes şampuan ve serum tavsiye etti isimlerini not aldım nette kodenes hakkında fazla yorum bulamadım.kodenes şampuan değilde serum ayda 3000 yeni saç teli çıkarma garantiliymiş .
kodenes ıgf serum diye geçiyor benim bildiğim ıgf serum kafaya enjekte ediliyor bilgehan aydın diye doktor yapıyormuş, ıgfnin serumu işe yararmı ?
özetle kodenes ve borbone kullanan varsa yorum yaparsa sevinirim.

_CHN_

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #262 : 30 Ocak 2020, 21:28:36 »
Arkadaşlar Konazol şampuan kullanırken krem kullanmaya gerek var mı? Saçlı deride kaşıntı ve saç diplerinde kepeklenme sorunu var.

nmkrtsny

• Sr. Member
« Yanıtla #263 : 31 Ocak 2020, 00:08:11 »
Alpecin black edition kafein içeren şampuan iyi mi kötü mü

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #264 : 31 Ocak 2020, 01:15:39 »
Arkadaşlar Konazol şampuan kullanırken krem kullanmaya gerek var mı? Saçlı deride kaşıntı ve saç diplerinde kepeklenme sorunu var.

Kullanma krem yaglanma kepeklenme ve kaşıntı yapar. Saçların uzunsa konazoldan önce normal sampuan kullan saçın yumuşasın sonra iki kez konazolla yika son konazol uygulamada saçında 6 7 dk beklet durula. Saçların kısaysa iki kez köpürt konazolla ikinci kopurtmede 6 7 dk beklet durula
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

_CHN_

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #265 : 31 Ocak 2020, 11:45:48 »
Konazolun yanına günlük kullanıma uygun şampuan öneriniz olur mu?

bsrfrance

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #266 : 02 Şubat 2020, 00:02:04 »
Alpecin black edition kafein içeren şampuan iyi mi kötü mü

Guzel begendim ben, bircok sampuanda kafein var ancak alpecindeki highly dosed caffeine, daha etkili. Icinde paraben de yok, sls var ama sls olmayan cok az sanpuan var cogunu da denedim temizlemiyor bile yani sls olmayan sampuan kullaniyim derken sacini bile temizlememis oluyosun nerdeyse.

EMİNBEY

• Hero Member
« Yanıtla #267 : 02 Şubat 2020, 01:09:45 »
Guzel begendim ben, bircok sampuanda kafein var ancak alpecindeki highly dosed caffeine, daha etkili. Icinde paraben de yok, sls var ama sls olmayan cok az sanpuan var cogunu da denedim temizlemiyor bile yani sls olmayan sampuan kullaniyim derken sacini bile temizlememis oluyosun nerdeyse.
aynen dediğin gibi sls paraben olmayan sawpoo denedim bende. Hiç memnun kalmadım. En basta temizlemiyor bile dediğin gibi

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #268 : 02 Şubat 2020, 09:05:25 »
aynen dediğin gibi sls paraben olmayan sawpoo denedim bende. Hiç memnun kalmadım. En basta temizlemiyor bile dediğin gibi
Temizliyo aslında az kopurdugu için temizlemiyo hissi uyandırıyor. Yıllarca alışmışız bol bol kopurtmeye kafayı. Sls olan sampuanlardan uzak durun bence çok kopurmesi iyi bişey değil.

atilla17

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #269 : 02 Şubat 2020, 14:53:58 »
uzun zamandır şampuan deniyordum tekrar döndüm foruma artık Yurtdışında kullanılan şampuanlarıda denemeye başladım ama hiç biri revita gibi değil bu süre zarfında   dexe, nioxin denedim ama pek tatmin etmedi beni sırada aveda invati men deniyeceğim ondan sonra umudu keseceğim çünkü piyasadaki bütün şampuanları denedim.

Facebook Twitter Instagram