Gönderen Konu: saç dökülmesine karşı şampuan ve kullananların yorumları  (Okunma sayısı 129157 defa)

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: saç dökülmesine karşı şampuan ve kullananların yorumları
« Yanıtla #435 : 13 Şubat 2021, 16:30:30 »
Arkadaşlar bir Prozinc Plus’tır gidiyor 1 yıldır forumda. Valla denemediğim popüler şampuanlardan kendisi. Nedir bu kadar iyi yapan anlayamadım? Saç köklerini kurutmuyor mu? Veya saçlarınızı çok mu hızlı uzatıyor? Şöyle 3-6 ay arası kullanan bir arkadaş karşılaştırmalı bir deneyim yazsın. Böyle Prozinc Plus kullanın deniliyor sürekli okuyorum, bir anlatın bilelim neyi kaçırıyoruz ben anlamadım bu kadar dehşet övülmesini. Sadece Seb. Dermatit içinse anlarım da sadece bu olamaz iyi demek için. 3-6 ay veya daha uzun kullanan arkadaşlar detaylı bir gözlem yazarsa ben de kobay olarak deneyip kendi gözlemlerimi aktaracağım.
Kullandık memnunuz demişiz, ne yapacaz içeriklerini tek tek yazıp analiz mi edicez anlamadım ki? Bu kadar merak ettiysen al kullan kardeşim. Kişiye göre değişir etkisi. Memnun kalmazsan bırakırsın. Bir şampuandan ne bekliyorsunuz o da önemli. Saç çıkarsın dökülmeyi bitirsin gibi beklentileriniz varsa daha çok şampuan ararsınız.

hugo_ramirez

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #436 : 13 Şubat 2021, 19:06:28 »
Yavaş gel kardeşim, atarlı giderli konuşma ulu orta. Burada merak edilen neyinden memnun kaldınız? Hani saç çıkartmıyor demişsin mesela , dökülme durmuyor demişsin. Bak kendi yazdıkların bunlar. Eh madem kozmetik ürünlerde bu şampuan gibi bunlar olmuyor diyelim, neyi seni cezbetti de buna para harcıyorsun onu soruyorum? Atla katır değil kibarca anlat mesela yumuşak yaptı de, kepek kalmadı de vs vs. Okuduğunu anla kardeş, içerikten bize ne kimya mühendisi kalite kontrol yapacak değil

rodok

• Full Member
« Yanıtla #437 : 13 Şubat 2021, 19:22:36 »
 İki güne bir duş alıyorum, bir kez şampuan yapmama rağmen saçı güzel temizliyor ve saç derisini kurutmuyor. Duştan sonra saçım yumuşak oluyor bu kerastase kullanırken bile olmuyordu. İçeriğinde paraben yok. Fiyatı da gayet uygun 3 şişesini 90 küsüre almıştım çok uzun süre gidiyor

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #438 : 14 Şubat 2021, 10:53:29 »
Yavaş gel kardeşim, atarlı giderli konuşma ulu orta. Burada merak edilen neyinden memnun kaldınız? Hani saç çıkartmıyor demişsin mesela , dökülme durmuyor demişsin. Bak kendi yazdıkların bunlar. Eh madem kozmetik ürünlerde bu şampuan gibi bunlar olmuyor diyelim, neyi seni cezbetti de buna para harcıyorsun onu soruyorum? Atla katır değil kibarca anlat mesela yumuşak yaptı de, kepek kalmadı de vs vs. Okuduğunu anla kardeş, içerikten bize ne kimya mühendisi kalite kontrol yapacak değil
Atarlı giderli konuşma mı? :) Sen hiç aynaya bakıyor musun? 40-50 liraya aldığın bir ürünün saçlar dolgunluk kattıysa saçlarına zarar vermiyorsa ne ala. Fazlasını bekliyorsan bu senin hayalciliğin. Neden memnun olduğumuz daha önce de yazıldı. Bodoslama konuşup içerisinde birden fazla iğneleme yapıp "neyi kaçırıyoruz, dehşet övülüyor" sonrasında ayar vermeye çalışma. Öyle bir yazmışsın ki sanki firmada çalışıp size şampuanı pazarlamaya çalışıyoruz.

hugo_ramirez

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #439 : 14 Şubat 2021, 13:20:19 »
İki güne bir duş alıyorum, bir kez şampuan yapmama rağmen saçı güzel temizliyor ve saç derisini kurutmuyor. Duştan sonra saçım yumuşak oluyor bu kerastase kullanırken bile olmuyordu. İçeriğinde paraben yok. Fiyatı da gayet uygun 3 şişesini 90 küsüre almıştım çok uzun süre gidiyor

Teşekkürler açıklama için arkadaşım. Deneyeceğim kısa sürede ben de bir dönüş yaparım.

@Sonnyto

Dostum kimse pazarlama yapıyorsun demiyor. Yapsan da beni ilgilendirmez. Sen birden içeriğini mi yazacağız vs. falan diye birden çıkış yapmışsın içerik bilgisi istemedim. Mesela 50 liralık şampuan kullanırsan demişsin - dostum davinesin bir şişesi 140 TL, Loreal Density Advanced 90 lira. Ben bu ürünleri öyle bir şişe de almıyorum yani ciddi para döküyorum. Şimdi bu bahsedilen şampuanın arkadaş yazmış üstte üç şişesi 90 lira. Neredeyse Gratiste normal bir şampuan fiyatına geliyor tanesi. Pahalı bir ürün kullanmıyorsunuz yani gayet ucuz. Sana satıcısın reklamcısın demiyoruz ama olabilirsin de yani bilmiyoruz. Ha beni orası alakadar etmiyor zaten. Üstteki arkadaş güzel bir cevap yazmış, öyle yaklaşımlar ikna edici, adam kerastase kullanmış ondan bile güzel etkisi demiş karşılaştırmış. İçerik davines’te de çok iyi görünüyor mesela ama gel bana sor, uzun kullanımda saçları eline alıyorsun mesela davinesin bazı serilerinde. Bunun gibi. Ayrıca genç bir kardeşimsin sanırım, sakin ol sana bir şey söylemiyoruz yorumum dikkat edersen direk ürüne neyi kaçırıyoruz derken, ürün ucuz arkadaşlar 3 şişe 90 lira yazılıyor. Elbette merak edeceğiz bir noktada.

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #440 : 14 Şubat 2021, 13:36:46 »
Teşekkürler açıklama için arkadaşım. Deneyeceğim kısa sürede ben de bir dönüş yaparım.

@Sonnyto

Dostum kimse pazarlama yapıyorsun demiyor. Yapsan da beni ilgilendirmez. Sen birden içeriğini mi yazacağız vs. falan diye birden çıkış yapmışsın içerik bilgisi istemedim. Mesela 50 liralık şampuan kullanırsan demişsin - dostum davinesin bir şişesi 140 TL, Loreal Density Advanced 90 lira. Ben bu ürünleri öyle bir şişe de almıyorum yani ciddi para döküyorum. Şimdi bu bahsedilen şampuanın arkadaş yazmış üstte üç şişesi 90 lira. Neredeyse Gratiste normal bir şampuan fiyatına geliyor tanesi. Pahalı bir ürün kullanmıyorsunuz yani gayet ucuz. Sana satıcısın reklamcısın demiyoruz ama olabilirsin de yani bilmiyoruz. Ha beni orası alakadar etmiyor zaten. Üstteki arkadaş güzel bir cevap yazmış, öyle yaklaşımlar ikna edici, adam kerastase kullanmış ondan bile güzel etkisi demiş karşılaştırmış. İçerik davines’te de çok iyi görünüyor mesela ama gel bana sor, uzun kullanımda saçları eline alıyorsun mesela davinesin bazı serilerinde. Bunun gibi. Ayrıca genç bir kardeşimsin sanırım, sakin ol sana bir şey söylemiyoruz yorumum dikkat edersen direk ürüne neyi kaçırıyoruz derken, ürün ucuz arkadaşlar 3 şişe 90 lira yazılıyor. Elbette merak edeceğiz bir noktada.
Ben sakinim. :) Sizin yazdığınızdan daha sert bir şey yazmadım. Ayrıca genç de değilim 33 yaşındayım. Aynı şeyleri yazıyoruz, sizin en en başta imalı sitemli üslubunuza hitaben aynı üslupla yazdım. Siz yanlış bir şey yazmadığınızı düşünüyorsanız no problem. Uzatmaya gerek yok. Prozinc Plus tavsiye ederim. İyi günler.

hugo_ramirez

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #441 : 14 Şubat 2021, 14:04:49 »
Tabiki dostum yanlış bir şey yok. Deniyoruz işte, yorumluyoruz. Bak mesela A plus denedim en son şimdi onu yorumlayacağım. Mesela Serioxy denedim onu yorumlayacağım. Kozmetik ürünlerden çok şey beklememek lazım elbette ama yorumlar da önemli. Teşekkürler.

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #442 : 16 Şubat 2021, 17:56:59 »
Vicy dercos kırmızı-pembe-mor kutularını üçünü veya ikisini kullanmış olup, karşılaştırma yapabilecek var mı arkadaşlar?
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Pazienza

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #443 : 24 Mayıs 2021, 13:18:32 »
Arkadaşlar ekimin 2. ayındayim, saçlarımın gürleştirmek istiyorum ve ilerideki dökülmeleri engellesin istiyorum + hafif egzema var Saçlarda. Kafam çok karıştı bu 3 özelliği tek bir şampuanda bulmam mümkün mü? :)
  • Ekim Tarihi: 27 Ekim Salı

dyermaker

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #444 : 26 Mayıs 2021, 12:30:22 »
revox coenzym Q10 keratin şampuanını  kullanmaya başladım. bu markanın çok çeşidi var ilk defa aldım. saçları yoğunlaştırıyor ve kokusu güzel. biraz pahalı ama bu markayı sevdim. bir dahakine e-xtreme olanını alıcam.

Refcer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #445 : 30 Mayıs 2021, 14:12:19 »
Arkadaşlar alpecin liquid kullanan var mı ürünün içinde kafein mevcut .Alpecin kafein c1 şampuan ile kullanıldığında etkisinin arttığı ve saç derisinde karıncalanma yaparak deride uyarıcı etki yaptığı yazılmış

ibray27

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #446 : 23 Temmuz 2021, 02:05:29 »
Son olarak ne karar verdik alpecinmi prozincmi 😊

mdalmis

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #447 : 23 Temmuz 2021, 11:27:39 »
Belki birine faydası olur diye bende yazmak istedim. Alpecin Coffein Black Şampuan'ı kullanmaya başladığımdan beri kafamda ki yağlanma tamamen gitti . Herkeste farklı sonuçlar yaratabilir bende yağlanmayı komple giderdi.Ayrıca şampuanda rahatsız edici bir koku yok.
  • Ekim Tarihi: 12.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medeks Hair
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 28
  • Medikal Tedavi Solgar Biotin 5000mg

byflamingo

• Sr. Member
« Yanıtla #448 : 25 Temmuz 2021, 00:10:27 »
Belki birine faydası olur diye bende yazmak istedim. Alpecin Coffein Black Şampuan'ı kullanmaya başladığımdan beri kafamda ki yağlanma tamamen gitti . Herkeste farklı sonuçlar yaratabilir bende yağlanmayı komple giderdi.Ayrıca şampuanda rahatsız edici bir koku yok.

Yağlanmayı gideriyor ama saçları elektriklendiriyor sendede böyle bir problem olmadımı.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #449 : 25 Temmuz 2021, 03:31:50 »
Ben bu konu açılırken Alpecin üzerine yoğunlaşır diye kullanıcılar düşünmüştüm ama farklı alternatifler deneyip istenilen şampuanın halen net olarak belirlenmemesi gerçekten enteresan. Ben Revita kullanmayı isteyip bulamasaydım zannediyorum konazol şampuanı haftada 2 gün kullanıp yanına alpecin black tarzı bir şampuanla desteklerdim herhalde. Bu arada şampuanda beklenti tamamen saçlara zarar vermemesi ve saçları dolgun göstermesi kadar olmalı. Revita bile bunu çok azami şekilde sağlıyor. Bakmayın tedarik edebilenler bu şampuanı alıştığı için kullanıyorlar. Yani kısacası şampuana çok para vermenize gerek yok. Çok yağlı değilse saçlarınız bebek şampuanı bile rahatlıkla iş görür. Ben dönem dönem özellikle yaz aylarında çok saçlarımı yıkadığımda bebek şampuanı kullandığım oluyor.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Facebook Twitter Instagram