Gönderen Konu: saç dökülmesine karşı şampuan ve kullananların yorumları  (Okunma sayısı 129200 defa)

Burkinho

• Hero Member
Ynt: saç dökülmesine karşı şampuan ve kullananların yorumları
« Yanıtla #135 : 09 Eylül 2019, 19:30:02 »
Bence kazanani degil. Prozinc plus  Saw Palmetto iceriligi ile sac dokulmesini karsi etkinligi kanitladigini soyluyor. Dedikleri kismen dogru. Evet oyle bir deneyde  Saw Palmettonun 5 alphayi engelleyip testeresyonlarin DHT ye donusup sac dokulmesine neden olmasini yavaslattigi gorulmus fakat bu deneyde  Saw Palmetto agis yolu ile yani hap olarak kullanilmis. Saca direk uygulanip oyle bir sonuc dogurdugu dogru degil.

Zaten dht için proscar kullanıyorum, saçımı temizlemesi yeter benim için

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #136 : 09 Eylül 2019, 19:33:44 »
Revita türkiye disbritörü tanıdığım oluyor arkadaşlar yaklaşık 2 hafta sonra türkiyeye gelicek stok bilginize, gelmesine yakın tekrar bilgilendireceğim.

O zaman ufak revita cor bakım kremlerinden de getirsinler :) Eskiden ne güzel sitelerinde oluyordu ;D
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

serdarka

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #137 : 09 Eylül 2019, 19:34:10 »
Zaten dht için proscar kullanıyorum, saçımı temizlemesi yeter benim için

Tabii istedigin amacla kullanirsin. Ben yanlis reklam yapmalarina karsi yazdim.

fetih

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #138 : 09 Eylül 2019, 19:52:07 »
arkadaşlar hiç kimsenin tavsiye edebileceği bir şampuan yokmu saç dökülmesini azaltan . tıbbın yetersiz kaldığı bir alan sanırım bu .

asensio

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #139 : 09 Eylül 2019, 22:15:49 »
arkadaşlar hiç kimsenin tavsiye edebileceği bir şampuan yokmu saç dökülmesini azaltan . tıbbın yetersiz kaldığı bir alan sanırım bu .

Konu altında bir sürü şampuan tavsiye edilmiş yanlış topiğemi bakıyoruz  :)

Sunrise

• Full Member
« Yanıtla #140 : 09 Eylül 2019, 22:50:51 »
Şampuanı kafanızda kaç dakika bekletiyorsunuz? İçinde Sls varsa biraz fazla bekletilir mi?

Ben 3 dakika bekletecektim ama kutuda yazan 1-2 dakika bekleteceğim galiba. 2 dakikada saça olumlu etki eder umarım

Sunrise

• Full Member
« Yanıtla #141 : 11 Eylül 2019, 17:25:43 »
Şampuanım'da Sls olmasına rağmen yinede 2-3 dakika arası bekletiyorum saçımda. Çoğu şampuanda varmış zaten bu Sls. Burada şampuan kullananlar siz içeriğine bakıyormusunuz kullandığınız şeyin sizde Sls var mı?

Saç spreyini falan bıraktım. Elimdeki Biotin bitince onuda bırakacağım ve geriye sadece şampuan kalacak bu yüzden 2-3 dakika bekleterek saçı koruyabilirmiyim diye düşünüyorum :D

Erolkara

• Sr. Member
« Yanıtla #142 : 16 Eylül 2019, 23:39:10 »
Şampuanım'da Sls olmasına rağmen yinede 2-3 dakika arası bekletiyorum saçımda. Çoğu şampuanda varmış zaten bu Sls. Burada şampuan kullananlar siz içeriğine bakıyormusunuz kullandığınız şeyin sizde Sls var mı?

Saç spreyini falan bıraktım. Elimdeki Biotin bitince onuda bırakacağım ve geriye sadece şampuan kalacak bu yüzden 2-3 dakika bekleterek saçı koruyabilirmiyim diye düşünüyorum :D

hocam sls nedir zararlı bir şeymi ben şahsen o kadar detaylı dikkat etmiyorum şampuan içeriklerine.

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #143 : 16 Eylül 2019, 23:56:54 »
Alpecin  şampuan   ve alpecin  sivisi  kullaniyorum saç dökülmem durdu 7 aydir kulaniyorum Almanya fiyati   şampuan  6 Euro  sivisi 8 euro

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #144 : 17 Eylül 2019, 00:19:05 »
Alpecin  şampuan   ve alpecin  sivisi  kullaniyorum saç dökülmem durdu 7 aydir kulaniyorum Almanya fiyati   şampuan  6 Euro  sivisi 8 euro

ucuzmuş orda .türkiyede fiyatlar acaip değişken alpecin şampuan 40 lirayada var 120 lirayada anlamadım ben bu işi.

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #145 : 17 Eylül 2019, 00:57:06 »
Orijinal  bunlar  biz

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #146 : 17 Eylül 2019, 00:58:20 »
..

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #147 : 17 Eylül 2019, 10:43:45 »
hocam sls nedir zararlı bir şeymi ben şahsen o kadar detaylı dikkat etmiyorum şampuan içeriklerine.

Genel olarak kozmetik ürünlerde, şampuanlarda (organik-katkısız diye aktarlarda satılan şampuanlar, göz yakmayan diye satılan bebe şampuanlarında bile SLS mevcut), günlük temizlik ürünlerinde vb. alanlarda yaygın olarak kullanılan kimyasal köpürtücüdür.SLS yüzünden cildiniz kurur; böylece vücudunuz nemi etkili bir şekilde düzenleyemez. Vücut kuruluğunun en önemli sebebi SLS ve muadili maddelerdir.
SLS bulunmayan yüz yıkama jelleri ve şampuanlar iyi temizlemediği hissi yaratıyor. SLS bulunmayan diş macunu kullandınız mı bilmiyorum.  Ben kullandım. Hiç köpük yapmadığını hissedince bu ne biçim ürün diye aklımdan geçirdim.  mesala revita çok az köpürür kısaca hoş bir madde değil
Global Moderator

Sunrise

• Full Member
« Yanıtla #148 : 18 Eylül 2019, 18:18:36 »
Bioxcin Forte'yi kullanmaya başlayalı daha 1 hafta oldu ama sanki dökülme azaldı bilmiyorum belki psikolojiktir :D

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #149 : 18 Eylül 2019, 18:29:41 »
İyi bir şampuan 1 hafta içinde kopmaya yönelik dökülme de etkili olabilir.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Facebook Twitter Instagram