Gönderen Konu: yağlı saçlar için en iyi 6 şampuan  (Okunma sayısı 19416 defa)

kelboy85

• Hero Member
Ynt: yağlı saçlar için en iyi 6 şampuan
« Yanıtla #15 : 12 Aralık 2020, 17:08:06 »
Yagli sacla dokulme el ele gelisen bi olay. Tavuk ve yumurta denklemi. Saclarinizin dokulen bolgelerinde yaglanma olur genelde. Dikkat ederseniz yanlar ve arkalar da sac derisi sagliklidir. Dht nin saldirdigi alanlar genelde yaglidir. Yani sampuanla bu sadece kozmetik olarak azaltilsada, dht yuksek oldukca sac hatta alin yuz burun etrafi yaglanir

Bruce Wayne

• Sr. Member
« Yanıtla #16 : 13 Aralık 2020, 15:10:53 »
Yagli sacla dokulme el ele gelisen bi olay. Tavuk ve yumurta denklemi. Saclarinizin dokulen bolgelerinde yaglanma olur genelde. Dikkat ederseniz yanlar ve arkalar da sac derisi sagliklidir. Dht nin saldirdigi alanlar genelde yaglidir. Yani sampuanla bu sadece kozmetik olarak azaltilsada, dht yuksek oldukca sac hatta alin yuz burun etrafi yaglanir
Hocam peki dht'den başka şeyler yağlanmayı tetikliyor olabilir mi peki?
1 aydır finasterid kullanıyorum ona rağmen saçımı 1 gün yıkamayınca yağlanıyor ve dediğiniz gibi alnım ve burnumda da yağlanma söz konusu.
Yoksa finasterid yeterli değil mi benim dht'mi baskılamak için?

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 13 Aralık 2020, 16:11:28 »
Dht ile yağlanmanın ne alakası var arkadaşlar .bunlar hepsi hurafe söylentiler.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #18 : 13 Aralık 2020, 16:26:03 »
Dht ile yağlanmanın ne alakası var arkadaşlar .bunlar hepsi hurafe söylentiler.

Androjenler foliküllere bağlandığı için sebum salgısı artıyor. Hem de çok alakalı yağlanma ile
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #19 : 13 Aralık 2020, 16:34:16 »
Bu 6 şampuandan hangilerini denediniz ve işe gerçekten yarıyor mu ? Benim de baya yağlı , prozinc plus kullanıyorum. Ama benim de akşamına yağlanıyor nerdeyse. Ertesi gün banko yağlı.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #20 : 13 Aralık 2020, 17:18:45 »
Aynen, benimde Yağlı, Prozinc Plus Kullanıyorum, Bitene kadar Düzene girmezse, değiştirmeyi düşünüyorum, Listedeki Vichy'nin Oil kontrol Şampuanını Kullanan Ve Memnun Kalan varmı..?
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Tuncay ?akır

• Full Member
« Yanıtla #21 : 19 Aralık 2020, 11:38:05 »
Prozinc plus, dökülme ve kepeklenme için iyi geliyor diye duydum. Prozinc Mor olanını öneriyorlar yağlanma için. Ama bende Vichy Oil Control ve Prozinc Mor olanı arasında kaldım.

Hakan Çak?r

• Full Member
« Yanıtla #22 : 25 Aralık 2020, 18:14:51 »
yağlı saçlar için en iyi şampuan,yağlı saçlar için şampuan yorumları:

yağlı ve kepekli saçlar için head and shoulders instant oil control şampuanını deneyebilirsiniz.ülkemizde head and shoulders limon ferahlığı ismi altında satılmaktadır.
 klorane ısırgan otlu oil kontrol serisi şampuanıda yağlanma probleminiz varsa kullanarak deneyimleyebilirsiniz.
ayrca yağ kontrolü için saçları duruladıktan sonra  su ile seyreltilmiş limon suyu kullanabilirsiniz.limon suyunun saça uygulanması konusunda öncelikle faydaları ve zararları ile ilgili  web te bir ön araştırma yapmanızı tavsiye ederim.
Benimde saclarim yagli belli donemlerde artiyor bazen hafifliyor uzun zaman farkli sapuanlar denedim elsev,clear nane aromali ferahlatici ozelligi olanlar iyi gelirdi.Yalniz yaklasik 2 ay kadar once hedensoder in yine yesil olanini aldim denemek amacli saclarima ve kafama okadar iyi geldiki anlatamam dedim bu zmana kadar neden kullanmamisim hem yaglanmam azaldi birde kepek oluyordu son donem aninda oda kesildi kafa derim rahatladi.Yalniz yaklasik 35 gun once sac ekimi yaptirdim ve clinic mossinin sampuanini verdi su an onu kullaniyorum bitene kadar kullanacagim icerik olarak guzel bir sampuan kimyasal yok en azindan ekim icin faydasi olurmu bilmem ama kimyasal zararli ise en azindan ondan dolayi olmaz.Yaglanma konusunda bende sunu soylemek istiyorum ekim yapilan kisimlarda asiri olarak yaglanma oluyor.Bunun sebebi muhtemelen vucut o bolgede iyilesme yaptigi icinmi neyse cok yaglanma var.Diger donor bolgemde vs yok belkide azdir ama on kisim ozellikle vicik vicik oluyor bu yaglanma zararli acaba cunku vucut yapiyor bunu ve bu konuyu merak ediyorum.

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #23 : 25 Aralık 2020, 18:39:33 »

Hayır kardesim dht sadece yaglandırmaz sana bunu soyluyeyim dudasterid finasterid kulananların cogu kiside saclarının yglanması artar sadece  dht etkilemez  testesteron artar dht azalır bu yuzden testo hem sivilce  yapar hem yaglandırır
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #24 : 25 Aralık 2020, 18:42:14 »
Hocam peki dht'den başka şeyler yağlanmayı tetikliyor olabilir mi peki?
1 aydır finasterid kullanıyorum ona rağmen saçımı 1 gün yıkamayınca yağlanıyor ve dediğiniz gibi alnım ve burnumda da yağlanma söz konusu.
Yoksa finasterid yeterli değil mi benim dht'mi baskılamak için?
cunku testosteron kafada  % 38 artıyor dht dusuyor testo sivilcelnme hemde   yaglanma yapıyorrrrr korkma ilaca devam et  o yag zaralı degil asıl dht yag ğretmesi zararlı  seni 40 a kadar goturur bu 
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Hakan Çak?r

• Full Member
« Yanıtla #25 : 25 Aralık 2020, 20:57:53 »
cunku testosteron kafada  % 38 artıyor dht dusuyor testo sivilcelnme hemde   yaglanma yapıyorrrrr korkma ilaca devam et  o yag zaralı degil asıl dht yag ğretmesi zararlı  seni 40 a kadar goturur bu
Dht yaglanmasi ile normal yaglanmayi nasil ayirt ediyorsunuz sormasi ayip?

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #26 : 25 Aralık 2020, 21:16:29 »
Ayırt edemezsin ilacı kullandıgın icin diyeceksnki herhalde  dht dusuyor testo artıyor bu yuzden yaglanıyor bak sana bir ornek anlatacagım ergenlige yeni giren erkekler teso artıgından dolayı terleme keskin koku yaglanma kıllanma olur ama genetik kellik ergenligin sonunda baslar o donemde insanlar fazla sac  kaybetmez neden cunku testo yuksek yaglnma fazla ama dht ye donusmuyor genetik kod diyorki evlat senin dokulme zamanın var testo sen dhtye beni aktif edene kadar yani (genetşk kod) donusmeyeceksin amaergenlik sonrası emri veriyor anasını aglatmaya baslayabilirsin sacların hucre icine giremeyen testo  dht ye donuserek mahfediyor diyeceksinki bu yas aralıgını nasıl anlayacam  sordugun sorudan sen bunuda soylersin  Sans dostum piyango bazılarına 25ten sonra vuruyor bazıları 17 sind baslıyor ama kullandıgımız ilacların hepsi yaglanmayı arttırır testo artısından testo 40 45 yasına kadar dht kadar sac  dokmez  dokenide cıkarır ayırt edemezsin rahat ol kullan yaglanma her sekil olacak sinirlendiginde bile olur kafayı ona takma dhtyi blockla 40 a kadar sacı koru zaten o yastan sonra sen istesen bile o sac kafanda durmaz   butun hormonlar sacımızı becermek icin hucuma  kalkacak bundan emin olabilirsin.
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Hakan Çak?r

• Full Member
« Yanıtla #27 : 25 Aralık 2020, 23:24:22 »
Ayırt edemezsin ilacı kullandıgın icin diyeceksnki herhalde  dht dusuyor testo artıyor bu yuzden yaglanıyor bak sana bir ornek anlatacagım ergenlige yeni giren erkekler teso artıgından dolayı terleme keskin koku yaglanma kıllanma olur ama genetik kellik ergenligin sonunda baslar o donemde insanlar fazla sac  kaybetmez neden cunku testo yuksek yaglnma fazla ama dht ye donusmuyor genetik kod diyorki evlat senin dokulme zamanın var testo sen dhtye beni aktif edene kadar yani (genetşk kod) donusmeyeceksin amaergenlik sonrası emri veriyor anasını aglatmaya baslayabilirsin sacların hucre icine giremeyen testo  dht ye donuserek mahfediyor diyeceksinki bu yas aralıgını nasıl anlayacam  sordugun sorudan sen bunuda soylersin  Sans dostum piyango bazılarına 25ten sonra vuruyor bazıları 17 sind baslıyor ama kullandıgımız ilacların hepsi yaglanmayı arttırır testo artısından testo 40 45 yasına kadar dht kadar sac  dokmez  dokenide cıkarır ayırt edemezsin rahat ol kullan yaglanma her sekil olacak sinirlendiginde bile olur kafayı ona takma dhtyi blockla 40 a kadar sacı koru zaten o yastan sonra sen istesen bile o sac kafanda durmaz   butun hormonlar sacımızı becermek icin hucuma  kalkacak bundan emin olabilirsin.
Bende tam tersini biliyorum kel erkeklere genelde testesteronu yuksek oldugu icin kel derler dht de zaten erkeklik hormonu degilmi eger oyle ise zaten ergenlikten sonra basliyor ve genelde hormonlarimizin zirvede oldugu donemlerde de iyice artiyor ki buda zaten cogu kiside 40 a kadar dokulmeler kesiliyor giden gidiyor.Ben 20 li yaslarda gunde 9 posta atardim manuel :) ama yas 40 sukur her sey yerinde ama o yaslardaki enerji tabiki yok. Bnede olayi buna bagliyorum aksine zaten dokulmelerimde kesildi ve saci ektirdim.

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #28 : 25 Aralık 2020, 23:57:00 »
Postaya devam o zaman doktuklerin testesteron dusuk ya senin  biraz  yukseltki  doktuklerin cıkar belki kardesim  senin su anda testeron dusuklugu yasıyorsun  libidon bu yuzden dusuk  anlamdıgın nokta testo dusukken bile  Dht den dihidro testesteron hep yuksektir vucut oyle birseyki o dusuk olsa bile dihidoya cevrilip reseptore baglanıyor yani sen  masturbasyonla  gencken ne kadar yapsan bile testo gencken yuksek ozamanlar libido tavan ama dht yine olusuyordu bizim isimiz bu dht yle senin testo dusuklugun yada gencken yuksekligin bu hormonun olusmasını engellemez  genckende engellemedi yasınayken bile engellemedi  haaa diyorsan nerde o eski gunler kendine testo tkviyesi yapp pekmez  yeee makina gibi calısır bel altı rahat ol onunda  ilacı var ...
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #29 : 26 Aralık 2020, 06:06:30 »
Benimde saclarim yagli belli donemlerde artiyor bazen hafifliyor uzun zaman farkli sapuanlar denedim elsev,clear nane aromali ferahlatici ozelligi olanlar iyi gelirdi.Yalniz yaklasik 2 ay kadar once hedensoder in yine yesil olanini aldim denemek amacli saclarima ve kafama okadar iyi geldiki anlatamam dedim bu zmana kadar neden kullanmamisim hem yaglanmam azaldi birde kepek oluyordu son donem aninda oda kesildi kafa derim rahatladi.Yalniz yaklasik 35 gun once sac ekimi yaptirdim ve clinic mossinin sampuanini verdi su an onu kullaniyorum bitene kadar kullanacagim icerik olarak guzel bir sampuan kimyasal yok en azindan ekim icin faydasi olurmu bilmem ama kimyasal zararli ise en azindan ondan dolayi olmaz.Yaglanma konusunda bende sunu soylemek istiyorum ekim yapilan kisimlarda asiri olarak yaglanma oluyor.Bunun sebebi muhtemelen vucut o bolgede iyilesme yaptigi icinmi neyse cok yaglanma var.Diger donor bolgemde vs yok belkide azdir ama on kisim ozellikle vicik vicik oluyor bu yaglanma zararli acaba cunku vucut yapiyor bunu ve bu konuyu merak ediyorum.

Bahsettiğin head sholdurs şampuanın fotoğrafını veya linkini ekler misin?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Facebook Twitter Instagram